logo کاقه ارز

قطعا آشنایی با استراتژی معامله ارز دیجیتال روی موفقیت شما در بازار رمز ارزها تاثیر چشمگیری دارد. در این روزهای نا‌به‌سامان اقتصادی، کسب درآمد از ارزهای دیجیتال تبدیل به یک ناجی برای جبران کمبودهای مالی شده است. اما آیا همه می‌توانند از این موقعیت اقتصادی درآمدی کسب کنند؟ خب به طور قطع خیر. اما چرا؟ چون درآمدزایی از طریق ارزهای دیجیتال هم مانند سایر تجارت‌ها نیاز به آموزش‌هایی ویژه دارد.

در این مطلب از وبلاگ کافه ارز تعدادی از این آموزش‌های ویژه را در قالب چندین استراتژی پرتکرار معرفی می‌شوند.

استراتژی معامله ارز دیجیتال چیست؟

خوب است بدانید استراتژی‌های درآمدزایی که می‌شود با رمز ارزها به کسب درآمد پرداخت، خیلی فراتر از یک خرید و فروش و حتی یک عمل نگهداری یا هودل (HODL) است. اما برای انجام این اعمال نیاز به یک نوع آموزش خاص است که به مجموع این آموزش‌ها استراتژی های معاملاتی ارز دیجیتال می‌گویند. بسیاری از تریدرهای ارز دیجیتال، این استراتژی‌ها را رمز پیروزی و سوددهی کوتاه مدت و بلند مدت می‌دانند.

گروهی از سرمایه‌داران می‌گویند که ارزهای دیجیتال (به خصوص بیت کوین) به گونه‌ای ساخته شده‌اند که ناخودآگاه در درازمدت سوددهی بالایی دارند. بنابراین آن‌ها اعتقاد دارند که خوب است آن‌ها را برای درازمدت خریداری کنیم و دیگر آن‌ها را در بازه‌های زمانی کوتاه نفروشیم. در واقع این گروه از سرمایه‌داران موافق نگهداری یا همان هودل (HODL) هستند. اما آیا به نظر شما این روش برای سوددهی بالا کارساز است؟

آشنایی با استراتژی‌های ارز دیجیتال

پاسخ پرسش فوق تا حدودی مثبت است اما نباید لزوما به آن اکتفا کرد. ولی چرا؟ چون همه می‌دانیم که در مدت تنها دقایقی از زمان، ارزهای دیجیتال می‌توانند تا نزدیک به ۱۰ درصد افزایش پیدا کنند. البته نوسانات هیجان‌انگیز ارزهای دیجیتال به این نوسانات ده درصدی ختم نمی‌شود و بارها دیده‌ایم که در مدت چندین ساعت یک ارز به پایین‌تر از حتی نصف رسیده است! پس با وجود این تفاسیر نگه داشتن ارز دیجیتال در دراز مدت خیلی هم به صرفه نیست. در این وضعیت که ارزهای دیجیتال در کسری از ثانیه تغییر قیمت می‌دهند، خیلی به صرفه است که با استراتژی‌های معاملاتی از این وضعیت نوسانات نهایت استفاده را کرد.

معامله روزانه چیست؟

معاملات روزانه یا Day Trading همان طور که از اسمش پیدا است، مبادلاتی هستند که در طی یک بازه مشخص روزانه رخ می‌دهند. در واقع اشخاصی که در طی یک روز بارها یک یا چندین رمز ارز را خرید و فروش می‌کنند، در واقع دارند معاملات روزانه انجام می‌دهند. این معاملات کاملا برعکس هودل (HODL) است، چرا که هیچ نوع نگهداری انجام نمی‌شود و دقیقه به دقیقه خرید و فروش رخ می‌دهد.

ترید روزانه برخلاف اسمشان اصلا ساده نیستند. چراکه در طی یک روز بارها اتفاقاتی می‌افتد که موجب می‌شود قیمت پایین و بالا برود. این اتفاقاتی که در طی یک روز می‌افتند اصلا قابل پیش‌بینی نیستند و بنابراین فردی که معاملات روزانه انجام می‌دهد نیاز دارد که با استراتژی های معامله ارز دیجیتال آشنا شود.

معاملات روند چیست؟

معاملات روند یا ترند تریدینگ (Trend Trading) به ارزیابی نرخ افزایشی و یا کاهش یک ارز دیجیتال در طی بازه‌ای مشخص گفته می‌شود. معاملات روند را جزو استراتژی‌های بلند مدت محسوب می‌کنند. چرا که دست کم برای انجام آن چندین ماه را برای بررسی قیمت تحت نظر می‌گیرند. معاملات روند، نزول و یا صعود یک رمز ارز را برای خروج و یا ورود مشتری به بازار مشخص می‌کند. این معاملات برای اغلب افراد می‌تواند یک سود خوب را هدیه بیاورد، اما تازه‌واردها به این بازار، مبادله دیگری را می‌پسندند که در ادامه آن‌ را بررسی می‌کنیم.

سوئینگ تریدینگ چیست؟

معاملات نوسانی

معامله نوسان‌گیری یا سوئینگ تریدینگ (Swing Trading) همان‌طور که از اسمش پیدا است یعنی بر طبق نوسانات بررسی می‌شود. نوسانات هم تغییراتی است که در کوتاه مدت بر روی قیمت یک رمز ارز تأثیر می‌گذارد. معمولا مبتدیان این نوع معامله را به معاملات روند ترجیح می‌دهند. بسیاری می‌گویند که این نوع معامله هم مانند معادله روند می‌تواند سود خوبی را در گذر زمان به مخاطبان ارائه دهد.

معامله اسکالپ چیست؟

یکی از استراتژی معامله ارز دیجیتال این است که در زمان نزول و ناکارآمدی هم سود کسب کنید. به این تکنیک که فرد از ناکارآمدی بازار سودهای اندکی (در گذر زمان سودهای فراوانی) کسب می‌کند، اسکالپینگ (Scalping) می‌گویند.

فن اسکالپینگ بسیار پیچیده است، چراکه فرد باید عملکردی در حد خرید و فروش دقیقه‌ای و حتی ثانیه‌ای داشته باشد! این نوع تجارت با این‌که سود کمی دارد اما چون با کارمزد کمتری هم عرضه می‌شود گزینه خوبی برای کسب درآمد است. اگر شما تصمیم گرفتید از این راه درآمدزایی کنید به هیچ وجه فاکتور سرعت را فراموش نکنید.

چند استراتژی ساده معامله ارز دیجیتال

منظور از استراتژی‌های ساده چند استراتژی است که یکی از آن‌ها را در ابتدای همین مقاله گفتیم. مثلا استراتژی هودل (HODL) یکی از همین استراتژی‌های ساده است. به یاد داشته باشید این روش بهترین راه برای افرادی است که می‌خواهند سودی بدون دردسری داشته باشند. با سایر استراتژی‌های ساده بازار در مقالات آینده آشنا می‌شویم.

چگونگی انتخاب استراتژی‌ معامله ارز دیجیتال

چگونگی انتخاب یک استراتژی معاملاتی دیجیتال

برای این‌که بفهمید کدام یک از استراتژی‌های فوق برای شما سوددهی بالاتری دارد باید در ابتدا خودتان را بشناسید. در واقع باید بفهمید که نقاط‌ قوت و ضعف شما چه مواردی هستتد. برای مثال اگر شما اهل ترس هستید نمی‌توانید ریسک از دست دادن نیمی از سرمایه خود را بکنید! علاوه بر شناخت خود شما باید قبل از شروع معامله چگونگی کارکرد ارزهای دیجیتال را نیز یاد بگیرید. همچنین شما باید با انواع تحلیل‌هایی که می‌شود یک ارز دیجیتال را بررسی کرد هم آشنا شوید.

یکی دیگر از راه‌های انتخاب استراتژی معامله ارز دیجیتال پیدا کردن یک شریک معاملاتی خوب است. این شریک مبادله علاوه بر این‌که باید مورد اعتماد باشد، در نقدینگی نیز باید مهارت داشته باشد. علاوه بر این دسترسی به داده‌های بازار هم نماد یک شریک کاری خوب است.

جمع بندی

اگر از اشخاصی هستید که به درآمدزایی از ارزهای دیجیتال علاقمند هستید، استراتژی های معامله ارز دیجیتال برای یک سود واقعی می‌تواند برای شما بسیار کمک‌کننده باشد. بنابراین با توجه به کمک کننده بودن این استراتژی‌ها ما سعی کردیم که در این مقاله شما را با انواعی از آن‌ها آشنا کنیم. البته آشنایی در این مقاله فقط در حد یک تعریف کلی بود و در مقالات آینده به صورت کاملا مفصلی استراتژی های معامله رمز ارزها را برای شما شرح می‌دهیم.

حال که با استراتژی معامله ارز دیجیتال آشنا شدید، اگر قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، در صورت نیاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده کنید و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید. در صورت نیاز به شارژ حساب بروکر فارکس نیز می‌توانید از خدمات پرداخت با وب مانی یا پرداخت با پرفکت مانی کافه ارز استفاده کنید.

5/5 - (14 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.