logo کاقه ارز

اتریوم کلاسیک در ماه جولای ارتقای بزرگی را در بازار رمز ارزها تجربه می‌کند. مطابق جدیدترین اخبار ارز دیجیتال ، در روز دوشنبه، توسعه‌دهندگان از ایجاد هارد فورک اتریوم کلاسیک در آینده نزدیک و همزمان با پیاده‌سازی آخرین نسخه از پروژه که در حال حاضر برای اواخر جولای برنامه‌ریزی شده است، خبر دادند.

این ارتقا که جامعه اتریوم آن را «مگنتو» (Magneto) می‌نامند، شامل چهار پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) خواهد بود که اولین بار در اوایل امسال در بروزرسانی اتریوم برلین مشاهده شد. هدف از این پیشنهادات، بهبود امنیت و در عین حال صرفه‌جویی در هزینه‌های سوخت از طریق دسته‌بندی آدرس‌ها و کلیدها در یک مکان برای دسترسی کاربران با یک تراکنش واحد، است.

آزمایش نسخه بتا روی شبکه‌های آزمایشی موردر و کوتی اتریوم کلاسیک به ترتیب در دوم و نهم ژوئن آغاز شد. فورک مگنتو رسما زمانی که این آزمایشات کامل شوند، ایجاد خواهد شد. استیوان لوجا، مدیر روابط برنامه‌نویسان در مانتیس – کیف پول فول آپشن اتریوم کلاسیک – به جامعه تریدرهای اتریوم کلاسیک گفت:

برای اطمینان از موفقیت‌آمیز بودن هارد فورک اتریوم کلاسیک ، ما از مشتریان خواستیم که نرم‌افزار خود را به نسخه سازگار مگنتو ارتقا دهند. اگر شما خدمات یا گره‌های عملیاتی ندارید اما از طریق سرویس‌های دیگر از اتریوم کلاسیک استفاده می‌کنید، حتما مطمئن شوید که آن سرویس از هارد فورک مگنتو پشتیبانی می‌کند.

اتریوم کلاسیک (ETC) در سال ۲۰۱۶ تحت شرایط سختی ایجاد شد. پروتکل آن از شبکه اصلی اتریوم منشعب شد که علت آن هک ۶۰ میلیون دلاری پروژه‌ای به نام DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) بود. پس از این زیان، توسعه‌دهندگان اتریوم تصمیم گرفتند در تلاش برای گیر انداختن هکر و بازگرداندن پول‌های به سرقت رفته به صاحبان اصلی آن‌ها، تراکنش‌های غیرقانونی را لغو کنند.

برخی معتقد بودند که لغو این تراکنش‌ها منجر به زیر پا گذاشتن یکی از اصلی‌ترین اصول اتریوم ، یعنی «کد به منزله قانون است» خواهد شد. این کاربران احساس می‌کردند که بهتر است آن‌ها زیان را پذیرفته و از اشتباهات مهندسی که به هکر اجازه سرقت پول‌ها را داده بود، درس بگیرند. در نتیجه پروژه اتریوم کلاسیک در تلاش برای حفظ آنچه که برخی آن را معتبرترین نمایش از بلاک چین پروژه می‌دانستند، از اتریوم منشعب شد. در می ۲۰۲۱، برخی از هواداران اتریوم کلاسیک به این پروژه به عنوان «اتریوم اشتباه» اشاره می‌کردند؛ چون قیمت آن بیشتر از ۳۰۰ درصد رشد کرد. شاید علت این بود که تریدرهای تازه‌کار آن را با اتر اشتباه می‌گرفتند.

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید اتریوم کلاسیک را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.