logo کاقه ارز

افزایش قیمت اتریوم تا ۲۶۰۰ دلار امید تازه‌ای را در دل تریدرهای تازه‌کار در بازار رمز ارزها ایجاد کرد. با این حال داده‌‌های به دست آمده از اتریوم بر عدم وجود قدرت کوتاه مدت تاکید دارند چون قیمت اتریوم از بازگشت بیت کوین به محدوده ۴۰۰۰۰ دلار بازماند. مطابق اخبار ارز دیجیتال ، موسس اتریوم، ویتالیک بوترین در سخنرانی خود طی انجمن مجازی فین تک در هنگ کنک در ۲۷ می در خصوص موانع موجود بر سر راه عرضه اولیه اتریوم ۲ صحبت کرد. بوترین گفت که تعارض‌های متعددی طی پنج سال گذشته بین اعضای تیم وجود داشته است و در نتیجه، عرضه اولیه اتریوم ۲، زودتر از اواخر سال ۲۰۲۲ نخواهد بود.

در گزارش منتشر شده از سوی کمپانی گلدمن ساکس در ۲۲ مه، تحلیل‌گران گفتند که اتر شانس بالایی برای غلبه بر بیت کوین به عنوان باارزش‌ترین ارز بازار دارد. علاوه بر این، در این گزارش به رشد بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) و اکوسیتسم‌های ارزهای غیر قابل معاوضه (NFT) که بر پایه اتریوم ساخته شده‌اند، اشاره شده است. همزمان در روز بعد، قیمت اتر به ۱۷۵۰ دلار رسید.

در ۱۴ ژوئن، CoinShares گزارش هفتگی جریان نقدینگی خود را منتشر کرد و سرمایه‌گذاری روی اتر با مجموعا ۱۲.۷ میلیون دلار، بیشترین جریان برون رفت نقدینگی را به خود اختصاص داده بود. البته، منقضی شدن ۱.۵ میلیارد دلار اختیار معامله در ۲۵ ژوئن می‌توانند یک نقطه برگشت برای اتر باشد. این رقم ۳۰ درصد بیشتر از اختیار معامله‌های منقضی شده در ۲۶ مارس است که باعث شد قیمت اتر طی ۵ روز ۱۷ درصد کاهش یافته و حدود ۱۵۵۰ دلار کف‌سازی کند.

تریدرهای ممتاز اتر علی‌رغم سود بردن از افزایش قیمت اتر و رسیدن به ۲۶۰۰ دلار طی هفته گذشته، نمی‌توانند موضع خود را از خنثی تا نزولی تغییر دهند.

سود سه ماه بازار فیوچرز خنثی تا نزولی است

معمولا فیوچرزهای سه ماه با صرف سهام در صرافی‌های معمولی معامله می‌شوند. علاوه بر ریسک نقدینگی صرافی، فروشنده تسویه را به تعویق انداخته و معمولا هزینه بیشتری برای او در پی خواهد داشت. سود سالانه ۶ تا ۱۷ درصد از وام پول‌های باثبات نشان‌دهنده روند صعودی در جایی است که صرف سهام سه ماهه بالاتر از آن محدوده معامله می‌شود. از سوی دیگر، وقتی معاملات فیوچرز پایین‌تر از نرخ وام پول‌های ثابت معامله می‌شود نشانه رویکرد نزولی کوتاه مدت به بازار است.

افزایش قیمت اتریوم

همان‌طور که در بالا نشان داده شده است، صرف سهام ۸ درصد – سالانه ۲۶ درصد – در ۱۳ می از بین رفته که نشان‌دهنده خوش‌بینی شدید است. از آن زمان، این میزان نزدیک ۲.۸ درصد نوسان داشته که معادل ۱۰ درصد سالانه است. بنابراین، تریدرهای حرفه‌ای بر اساس این اندیکاتور موضع خنثی به نزولی دارند چون این رقم به سطح پایینی از طیف پیش‌بینی شده، نزدیک می‌شود.

نشانه‌های ملایمی از ترس در نمودارهای اختیار معامله

نمودار دلتایی ۲۵ درصد مشابه با اختیار معامله‌های فروش و خرید است و وقتی صرف سهام اختیار معامله فروش، بالاتر معامله شوند، مثبت خواهد شد. هر زمان این میزان از ده درصد عبور کرد، یک شاخص ترس در نظر گرفته می‌شود. برعکس این حالت زمانی ایجاد می‌شود که بازارسازان رویکرد صعودی داشته و این باعث می‌شود نمودار دلتایی ۲۵ درصد وارد محدوده منفی شود.

افزایش قیمت اتریوم

از ۲۰ می تا ۸ ژوئن، این شاخص نزدیک ۱۰ درصد متوقف شده که نشان‌دهنده صرف سهام حمایتی خرید است که معمولا شاخص ترس محسوب می‌شود. البته، طی هفته گذشته، این شاخص اندکی بهبود یافته و به ۷ درصد در محدوده خنثی رسیده است اما هنوز نزدیک به رویکرد نزولی نسبت به بازار قرار دارد.

هیچ شواهدی از رشد صعودی در اعتماد تریدرهای ممتاز وجود ندارد؛ چون اتر در حال آزمایش مقاومت ۲۶۰۰ دلاری است. بنابراین تا زمانی که این شاخص‌ها به محدوده خنثی به نزولی وارد نشوند، تریدرها باید بسیار محتاطانه عمل کنند و افزایش قیمت اتریوم را به عنوان روند صعودی در نظر نگیرند.

اگر به دنبال خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون اتریوم هستید، می‌توانید با مراجعه به بخش خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و با امنیت بالا دارایی‌های دیجیتال خود را مدیریت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.