وبلاگ

/

/

شناسایی ایمیل جعلی پی پال چگونه ممکن است؟

شناسایی ایمیل جعلی پی پال چگونه ممکن است؟

۳ مهر ۱۴۰۱

شناسایی ایمیل جعلی پی پال

شناسایی ایمیل جعلی پی پال: یکی از معضلات پرداخت ارزی و استفاده از خدمات پی پال ایمیل های فیک است که همین موضوع باعث شده تا شناسایی ایمیل جعلی پی پال یکی از مهم‌ترین موضوعات در این زمینه باشد. پی پال از جمله بزرگ‌ترین شرکت هایی است که در زمینه پرداخت آنلاین در سراسر جهان فعال است. از آنجایی که تمامی خدمات این شرکت آنلاین است، همواره یکی از گزینه‌های موجود برای سواستفاده کلاهبرداران و افراد سودجو بوده است. این شرکت همواره در تلاش بوده تا کلاهبرداران پی پال را شناسایی کند که تا کنون در این مسیر نیز موفق بوده است. اما همچنان کاربران نیز باید در حفظ امنیت خود در این شبکه بکوشند. شما چقدر با امنیت سرویس پی پال آشنایی دارید؟ آیا با ایمیل های فیک پی پال (ایمیل های فیشینگ پی پال) آشنایی دارید؟ آیا نحوه شناسایی ایمیل جعلی پی پال را می‌دانید؟ راه های شناسایی ایمیل جعلی پی پال کدامند؟

ثبت سفارش خدمات پی پال

پی پال فیک چیست؟

منظور از پی پال فیک یک نوع پی پال غیرقانونی است که می‌توانید همانند نرم‌افزارهای کرک شده از آن استفاده کنید. باید توجه کنید که همواره این افراد سودجو هستند که با نام پی پال حساب‌های شما رصد کرده و آن را خالی می‌کنند. در این نرم‌افزارها شما با اختیار خود تمام اطلاعات خود را در اختیار این افراد قرار می‌دهید. افراد سودجو نیز با ارسال پیام و یا ایمیل‌هایی که ممکن است منطقی هم باشند به حساب شما دسترسی پیدا می‌کنند؛ به همین دلیل باید راه های شناسایی ایمیل جعلی پی پال را بدانید.

راه های شناسایی ایمیل فیک پی پال

ایمیل های جعلی پی پال

همان‌طور که ممکن است اطلاع داشته باشید پی پال (PayPal) معمولا با ارسال ایمیل سعی دارد با مشتریان خود ارتباطات لازم را برقرار نماید. از طرفی ارسال ایمیل های فیک پی پال و جعلی همواره یکی از راه‌های موجود در راستای کلاهبرداری از افراد بوده است. شما باید اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کرده تا بتوانید شناسایی ایمیل جعلی پی پال را انجام دهید. برخی از نشانه‌های ایمیل های جعلی و فیک پی پال شامل موارد زیر است:

  • ایمیل‌هایی حاوی یک تبریک عمومی با شروع: «سلام کاربر عزیز» و یا «سلام عضو پی پال»، کاملا فیک هستند. پی پال در ایمیل‌های خود همواره از نام کاربری افراد استفاده می‌کند و هیچ‌گاه یک پیام عمومی را ارسال نخواهد کرد.
  • درخواست اطلاعات مالی شما نیز یکی از راه‌های دیگر برای کلاهبرداری پی پال است. پی پال هیچگاه جزئیات حساب شما مانند شماره حساب و یا شماره کارت را در قالب ایمیل نخواهد پرسید.
  • یکی دیگر از مواردی که در راستای شناسایی ایمیل جعلی پی پال باید به آن توجه کنید، در خواست اطلاعات حساب مانند نام کاربری و یا رمز عبور است. پی پال هیچ‌گاه این اطلاعات را در قالب ایمیل از شما درخواست نخواهد کرد.
  • درخواست به‌روزرسانی نرم‌افزار از طرف پی پال نیز کاملا فیک است و این کمپانی هیچ‌گاه از شما نمی‌خواهد که نرم‌افزاری را روی کامپیوتر خود بروزرسانی کنید.

پی پال همواره در تلاش است تا اعتماد مشتریان را به خود جلب کند. در همین راستا می‌کوشد تا مشتریان خود را از ایمیل های جعلی پی پال آگاه سازد و اگر خود نیز ایمیلی برای برخی افراد ارسال نماید، در ابتدای ایمیل تاکید می‌کند که حتما ایمیل دارای برخی نشانه‌ها باشد. از طرفی پی پال از مشتریان خود می‌خواهد که در صورت دریافت ایمیل های مشکوک پی پال، این ایمیل‌ها را به آدرس ایمیل اصلی پی پال ارسال کنند تا کارشناسان شرکت، شناسایی ایمیل جعلی پی پال را انجام دهند.

اگر شما نیز به عنوان یکی از مشتریان پی پال این احساس را دارید که حسابتان به خطر افتاده است، بهتر است هرچه سریع‌تر اطلاعات حساب خود همانند نام کاربری و رمز عبور را تغییر دهید. یکی از مهم‌ترین افرادی که در معرض کلاهبرداری پی پال و دریافت ایمیل های فیک پی پال قرار دارند، افرادی هستند که در پی پال کالایی را می‌فروشند؛ به خصوص اگر اقلام گران‌قیمت باشند. از جمله این موارد می‌توان به جواهرات و لوازم الکترونیکی اشاره کرد.

تاکنون متوجه شده‌اید که شناسایی ایمیل جعلی پی پال (ایمیل های فیشینگ پی پال) چقدر مهم است. در برخی از این ایمیل‌ها به دریافت‌کننده گفته می‌شود که اگر تا این زمان اطلاعات خود را به‌روز نکنید حساب شما از دسترس خارج می‌شود. برای به‌روزرسانی اطلاعات نیز لینکی قرار داده شده که باید از طریق آن اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنید. وقتی روی لینک می‌زنید وارد صفحه‌ای شبیه به صفحه پی پال می‌شوید ولی در واقع این‌طور نیست و با این کار اطلاعات حساب شما مانند رمز عبورتان به سرقت خواهد رفت.

ایمیل فیشینگ پی پال

توصیه های پی پال برای افزایش امنیت حساب خود

پی پال با توجه به مشکلات موجود و به منظور شناسایی ایمیل جعلی پی پال و ایمیل های فیشینگ پی پال توسط کاربران، توصیه‌هایی را ارائه داده است:

ورود به پی پال

اگر ایمیل مشکوکی دریافت کردید هیچگاه براساس خواسته‌های ایمیل عمل نکرده و به خصوص هیچ لینکی را باز نکنید. در اسرع وقت وارد صفحه اصلی پی پال شده و تغییرات را بررسی کنید. اگر پرداختی نیز وجود داشته باشد پی پال از طریق ایمیل و یا نرم‌افزار به شما اطلاع می‌دهد. پس این نکته نیز یکی دیگر از راه های شناسایی ایمیل های فیشینگ پی پال است.

اصول اولیه

در بسیاری از ایمیل های جعلی پی پال اصول نگارشی رعایت نشده و می‌توانید از این مورد به عنوان یکی از راه های شناسایی ایمیل جعلی پی پال استفاده کنید.

تایید صحت ایمیل

یکی دیگر از راه های شناسایی ایمیل فیک پی پال این است که ایمیل های جعلی پی پال معمولا به‌صورت عمومی و یا احساسی بوده و از شما اطلاعات و یا به‌روزرسانی اطلاعات حساب خود را می‌خواهند. در صورتی‌که پی پال همواره از نام کاربری شما استفاده می‌کند و هیچگاه جزئیات حساب شما را درخواست نخواهد کرد.

راه های شناسایی ایمیل جعلی پی پال

دوستان عزیز سعی کنید که اطلاعات حساب خود را در مرورگر خود ذخیره نکرده و راه های شناسایی ایمیل جعلی پی پال را بشناسید. پی پال همواره با ایمیل paypal.com@ با کاربران خود ارتباط برقرار می‌کند پس به این نکته نیز توجه کنید. شناسایی ایمیل فیک پی پال با این راه‌ها آسان است اما با توجه به ای‌که هر روز روش‌های جدیدی برای کلاهبرداری پی پال ارائه می‌شود که شما باید همیشه به موراد مختلف توجه کنید. شما می‌توانید در ایران از صرافی‌های معتبری همچون کافه ارز برای استفاده از خدمات پی پال استفاده کنید. کافه ارز کلیه خدمات پی پال از جمله افتتاح حساب، شارژ حساب، خرید با پی پال و همچنین فروش و نقد کردن را به کاربران ارائه می‌دهد.

4.6/5 - (14 امتیاز)

نویسنده

پریسا منفرد نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *