logo کاقه ارز

در بازار رمز ارزها خرس‌ها قیمت بیت کوین را به پایین‌ترین کرانه‌های محدوده کنونی آن رسانده‌اند اما تریدرهای باسیاست هنوز هم می‌توانند از طریق استراتژی آیرون کندور (Iron Condor) به کسب سود از بیت کوین دست یابند. تحلیل قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که طی ۲۹ روز گذشته به دلیل ممنوعیت بیت کوین توسط چین و ادامه فشار ۱.۴ میلیارد دلار اوراق مالکیت بیت کوین Grayscale بر بازار، قیمت این ارز بین ۳۱۰۰۰ دلار تا ۳۶۰۰۰ دلار در نوسان بوده است.

دولت چین از طریق دستور به توقف فوری برخی از عملیات مربوط به رمز ارزها و دستور به بانک‌های داخلی جهت تعلق حساب‌های بانکی نهادهای فعال در این صنعت، یک سری قوانین را برای کنترل استخراج و خرید و فروش ارزهای دیجیتال پیاده کرده است.

در همین حین، ۲۱ میلیارد سپرده امانی در Grayscale و اوراق مالکیت GBTC آن با یک دوره سخت رو‌به‌رو هستند چون مسدودی ۶ ماهه سرمایه‌گذاران سازمانی رو به اتمام است و ۱.۴ میلیارد دلار کاهش قیمت ایجاد می‌کند. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که ۶۵۴۰۰۰ توکن بیت کوین تحت مدیریت این شرکت، به بازار منتقل نخواهند شد. به دلیل این عوامل، قیمت بیت کوین ماه‌ها است که در یک محدوده گیر افتاده و به نظر می‌رسد عموم تریدرها منتظر نشسته‌اند تا اوضاع شفافیت بیشتری پیدا کند.

کسب سود از بیت کوین

گرچه تریدرها مهارت کافی در استفاده از قراردادهای فیوچرز را دارند اما بیشتر آن‌ها از ابزارهای دیگری که می‌توان برای به حداکثر رساندن کسب سود از بیت کوین به کار برد، آگاهی ندارند. این قضیه زمانی بیشتر صدق می‌کند که بازار به صورت یک‌طرفه نوسان کرده و بهترین سناریو را برای ترید به صورت اختیار معامله (options) ایجاد می‌کند.

برای مثال یک تریدر می‌تواند یک استراتژی اختیار معامله ایجاد کند که حتی وقتی پرایس اکشن زیادی وجود ندارد، حداکثر کسب سود از بیت کوین را ایجاد کند. یک تریدر می‌تواند با استفاده از هر دو گزینه خرید و فروش، استراتژی‌هایی را برای کسب سود در بازارهای حاشیه‌ای ایجاد کند. از این استراتژی‌ها می‌تواند در شرایط خرسی و گاوی بازار استفاده کرد. بیشتر صرافی‌های ارزهای دیجیتال، پلتفرم‌های قابل دسترسی برای اختیار معامله ارائه می‌دهند.

استفاده از استراتژی آیرون کندور در محدوده های کوچک

آیرون کندور (Iron Condor) یک استراتژی خنثی است که شامل یک قرار فروش ۳۲۰۰۰ دلاری برای ایجاد فشار مثبت بر بیت کوین و به طور هم‌زمان یک قرار خرید ۳۴۰۰۰ دلاری برای کاهش سودهای بالاتر از آن سطح است. این معاملات از قیمت بیت کوین در ۳۱۷۵۰ دلار الگوبرداری شده‌اند و این ترید دارای تاریخ انقضای ۴۰ روزه در ۲۷ آگوست است.

نمودار تخمین سود و زیان

دو اختیار معامله خارج از سود برای محافظت در برابر سقوط احتمالی قیمت تا زیر ۲۸۰۰۰ دلار یا افزایش قیمت بیت کوین تا بالای ۳۸۰۰۰ دلار، لازم است. این تریدهای اضافه به تریدر اطمینان خاطر داده و همچنین شرایط مارجین را کاهش می‌دهند. هر نتیجه‌ای در ۲۷ آگوست بین ۲۹۲۰۰ دلار (کاهش ۸ درصدی) تا ۳۶۶۶۰ دلار (افزایش ۱۵ درصدی) منجر به نتایج مثبت خواهد شد. بیشترین سود بین قیمت‌های ۳۱۸۰۰ دلار و ۳۴۲۰۰ دلار ایجاد می‌شود و منجر به سود ۰.۰۹ بیت کوین خواهد شد. از سوی دیگر بدترین نتیجه، از دست دادن ۰.۰۴۵ بیت کوین است. همین سناریوی مشابه را می‌توان برای اختیار معامله اتریوم هم به کار برد اما تریدرها باید هارد فورک لندن در تاریخ ۴ آگوست را هم در نظر بگیرند که می‌تواند نوسانات شدیدتری ایجاد کند.

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید بیت کوین را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.