کاقه ارز

در حال حاضر تعداد زیادی سکه حفظ حریم خصوصی در بازار موجود است. همه فناوری منحصر به فرد و گویا انقلابی را ارائه می دهند. (Horizen (ZEN یکی از این موارد است. این ارز رمزنگاری شده hardfork قبلاً تا زمان تغییر نام تجاری در سال 2018 Zencash نامیده می شد. تیم Horizen از آن به عنوان فرصتی برای ابداع مجدد ارز رمزنگاری شده با مجموعه ای از ویژگی ها و پیشرفت ها استفاده کردند. سیستم عامل مقیاس پذیر گسترده Horizen، مشاغل و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به سرعت و با هزینه مناسب بلاک چین های بزرگ یا خصوصی خود را در بزرگترین شبکه گره در صنعت ایجاد کنند. با این حال، آیا این سکه حفظ حریم خصوصی واقعاً قابل تأمل و ارزشمند است؟

Horizen

Horizen چیست؟

Horizen یک بلاکچین متمرکز بر حریم خصوصی است که یک چنگال ZClassic است که خود یک چنگال Zcash بود. به همین ترتیب یکی از سکه های حفظ حریم خصوصی است که از فناوری Zk-snark Zcash استفاده می کند. 

مزایای فناوری Horizen

شبکه Horizen ایجاد شده است تا انواع پروژه های محرمانه را شامل شود:

 • یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز
 • یک پیام رسان خصوصی (ZenChat)؛
 • یک سیستم انتشار ناشناس (ZenPub)؛
 • سرویس دامنه (TOR-like (ZenHide

اهمیت حریم خصوصی

در دنیای امروز امنیت سایبری باید نگرانی عمده همه باشد. کارشناسان امنیت سایبری در نورتون تخمین می زنند که تقریباً 60 میلیون آمریکایی مورد سرقت هویت قرار گرفته اند که در زندگی آنها تأثیر زیادی داشته است و تا سال 2023 نیمی از نقض داده ها در جهان در ایالات متحده خواهد بود. اکثر هک ها در مقیاس بسیار بیشتری انجام می شوند و همزمان ده ها هزار نفر را تحت تأثیر قرار می دهد و در برخی موارد تا میلیون ها نفر را تحت تأثیر قرار می دهد. Horizon بر افزودن حریم خصوصی برای برنامه های سازمانی تمرکز دارد. این شامل پیام رسانی و انتشار، و همچنین ذخیره سازی اطلاعات خصوصی و امن در بلاک چین Horizen است.

Horizen

محصولات Horizen

Horizen در حال ساخت مجموعه کاملی از ابزارها است که باعث ایجاد حریم خصوصی برای برنامه های سازمانی می شود. توابع و محصولاتی که تاکنون تولید شده اند:

 1. ZenCash: سکه ZEN رمز ارز پشت Horizen است و برای تحقق هدف اصلی Zcash ایجاد شده است، که به عنوان یک ابزار مالی ناشناس عمل می کند.
 2. ZenPub: قوانین موجود در بسیاری از کشورها می تواند انتشار اسناد را به یک تجارت خطرناک تبدیل کند. ZenPub از آدرس های ناشناس برای انتشار اسناد در IPFS استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که مطبوعات آزاد و بی طرف همیشه می توانند حفظ شوند.
 3. ZenChat: پیام های رمزگذاری شده چیز جدیدی نیست. از آنجا که ارتباطات ما همیشه در حال کنترل است Horizen ZenChat را ایجاد کرده است. ZenChat از رمزگذاری AES-256 برای معامله پیام های رمزگذاری شده از انتها به انتها استفاده می کند.
 4. ZenHide: کشورهایی مانند چین دیوارهای آتش نصب می کنند که می توانند پردازش را مسدود کنند تا ارز رمزنگاری شده در مرزهای جغرافیایی آن غیرفعال شود. ZenHide از فناوری شبیه پروکسی برای عبور داده ها از طریق HTTPS برای دور زدن چنین محدودیت هایی استفاده می کند.
 5. ZenNodes: شبکه گره بزرگ و پراکنده Horizen قابلیت اطمینان، انعطاف پذیری و سرعت شبکه را بهبود می بخشد.
 6. ZenDAO: سازمان خودمختار غیرمتمرکز (Horizen (DAO به عنوان مکانیزم رأی گیری برای تخصیص بودجه خزانه داری برای ادامه توسعه بستر Horizen در حال ایجاد است.
 7. Sphere by Horizen: یک برنامه چند منظوره است که به افراد اجازه می دهد کنترل حریم خصوصی و امور مالی خود را در دست بگیرند. این یک نقطه پرتاب برای اکثر سرویس های Horizen است.

تجارت و ذخیره سازی ZEN

شما می توانید ZEN را در بیش از دوازده صرافی مختلف خریداری کنید. بیشترین حجم آن در Binance مبادله می شود. همچنین در DragonEx ،TOKOK ،Huobi Global و Bittrex وجود دارد. شما میتوانید به راحتی در کافه ارز با امنیت بالا به خرید و فروش zen بپردازید. پس از داشتن ZEN، می خواهید مکانی امن برای ذخیره آنها پیدا کنید. همه ما خطرات ناشی از ذخیره ارز رمزنگاری شده در صرافی متمرکز را می دانیم. Horizen توصیه می کند ZEN خود را در کیف پول رسمی Sphere خود ذخیره کنید، اما گزینه های زیادی از کیف پول های دسک تاپ، موبایل، کاغذی و سخت افزاری وجود دارد. لیستی از کیف پول های پشتیبانی شده در اینجا موجود است. بهترین گزینه شما برای ایمن نگه داشتن ZEN خود باید کیف پول سخت افزاری باشد. ZEN در هر دو دستگاه Ledger Nano و Ledger X پشتیبانی می شود. 

Horizen

نتیجه گیری کلی درباره Horizen

Horizen خود را در میان جمع سکه های حفظ حریم خصوصی متمایز کرده است. مجموعه کامل ابزارهای ارائه شده توسط Horizen نه تنها افراد، بلکه کاربران سازمانی را نیز به خود جلب می کند و این می تواند کلید پذیرش ZEN باشد. Horizen سکه حریم خصوصی معمولی نیست. آنها مجموعه کاملی از ابزارهای امن و خصوصی را برای استفاده در موسسات فراهم می کنند. موفقیت Horizen به این ویژگی های کلیدی بلاکچین بستگی دارد.

 • Horizen شامل چهار ابزار اصلی (ZenPub ،ZenChat ،ZenHide ،ZenCash) است. هر یک دارای حریم خصوصی متمرکز و رمزگذاری شده از طریق گره های ایمن است.
 • ZEN سکه رمزنگاری بومی است که توسط سیستم عامل Horizen استفاده می شود. ZEN به ماینرها و گره های ایمن پاداش می دهد و می تواند در بازار آزاد ارزهای رمزپایه معامله شود.
 • Horizen از پروتکل Zerocash مشابه Zcash ،Zclassic و سایر سکه های حریم خصوصی استفاده می کند.

Horizen از موقعیت مناسبی برخوردار است و به زنجیره بلوکی پایدار تبدیل می شود.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *