ارز دیجیتال Kin؛ توکن اختصاصی پیام رسان Kik

ارز دیجیتال Kin توکن اختصاصی سرویس پیام‌رسان Kik است و کاربردهای زیادی در پلتفرم پیام‌رسان Kik دارد. تریدرهای  رمز ارزها و کاربران می‌توانند با مشارکت در توسعه جامعه پیام‌رسان Kik، به کسب ارز دیجیتال کین بپردازند و سپس آن را برای خرید کالاها و خدمات متنوع در پلتفرم kik استفاده کنند. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی و معرفی ارز دیجیتال کین (Kin) خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال Kin چیست و چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که اشاره کردیم ارز دیجیتال کین توکن اختصاصی سرویس پیام‌رسان Kik است. عرضه اولیه توکن Kin در سال ۲۰۱۷ انجام شد که طی دو هفته ۱۰۰ میلیون سرمایه جذب کرد. مزیت Kik بر سایر رمز ارزها این است که هم‌اکنون میلیون‌ها کاربر فعال در پلتفرم پیام‌رسان خود دارد. توسعه‌دهندگان اکوسیستم Kin آن به این صورت توصیف می‌کنند: «طراحی شده برای کنار هم آوردن مردم در یک اکوسیستم مشترک» که ارز دیجیتال به عنوان شالوده‌ای برای یک فضای غیرمتمرکز از خدمات دیجیتال عمل می‌کند.

گرچه بیشتر کمپانی‌هایی که ارز دیجیتال اختصاصی خود را ایجاد می‌کنند لزوما پایگاه کاربری آماده‌ای ندارند اما Kik یک مزیت کلیدی دارد که میلیون‌ها کاربر فعال در پلتفرم پیام‌رسان‌ آن فعالیت می‌کنند که به پذیرش با ارز Kin کمک کرده است. اپلیکیشن Kik می‌تواند بسیاری از خدمات و ویژگی‌های خارجی شامل کیف پول Kin را در خود جای دهد.

گرچه ارز دیجیتال کین رسما در اواخر سال ۲۰۱۷ عرضه شد اما از تجربیات گسترده حاصل از کمپین‌های انجام شده توسط Kik استفاده کرد. طی مدت حدودا سه سال، kik پروژه‌ای به نام Kik Point را اجرا کرد. این پروژه بسیار شبیه به Kin بود که در آن، کاربران این امکان را داشتند که امتیاز کسب کرده و امتیازات خود را در همان اپلیکیشن هم خرج کنند. Kik Points در بالاترین سطح خود به حجم معاملاتی بالغ بر سه برابر بیت کوین رسید.

حتما بخوانید  ارز دیجیتال راری گاورننس (RGT)؛ خدمات دیفای با بهترین سود

موتور پاداش Kin

موتور پاداش Kin

شاید آنچه بیش از همه در مورد ایجاد ارز دیجیتال کین مورد توجه است، موتور پاداش Kin باشد که از طریق آن یک سیستم پاداش روزانه تعریف شد که در میان سهام‌داران و بر اساس الگوریتم مشارکت در جامعه کاربران، توزیع می‌شود. موسس و مدیر ارشد اجرایی کمپانی Kik می‌گوید که توکن Kin فرصتی برای توزیع ارزش در میان توسعه‌دهندگان است. ایده اصلی این است که Kik با ارائه پاداش، برنامه‌نویسان را تشویق می‌کند تا یک اکوسیستم غیرمتمرکز باز از اپلیکیشن‌های مختلف را روی پلتفرم Kik ایجاد کنند.

بنیاد Kin

بنیاد Kin روی نظارت بر ارز دیجیتال کین و رشد اکوسیستم خدمات دیجیتال تمرکز کرده است. این اکوسیستم مانند بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، حول محور تبلیغات نمی‌گردد بلکه بر این تمرکز دارد که کاربر بتواند برای خود و دیگران ارزش‌آفرینی کند. به این کاربران پاداش مشارکت داده خواهد شد.

ارز دیجیتال کین علاوه بر این که یک دارایی دیجیتال محسوب می‌شود، وب‌سایت آن، آن را متفاوت از سایر ارزهای دیجیتال می‌داند و آن را مشابه بیت کوین توصیف می‌کند. علت آن هم استفاده از بلاک چین عمومی و ارزش نقدشوندگی آن است. واقعیت این است که kin بخشی از یک بلاک چین است که به توسعه‌دهندگان اجازه کنترل و ایجاد جریان توکن برای جلوگیری از رشد شدید آن را می‌دهد و بلاک چین هم این امکان را فراهم می‌کند که توکن در طولانی‌مدت رشد یکنواختی داشته باشد.

پیش بینی آینده Kin

در سال ۲۰۱۹، کمپانی Kik اعلام کرد که سرویس پیام‌رسان خود را به دلیل تمرکز بر کین می‌بنند. البته کمی بعد، این کمپانی توسط MediaLab خریداری شد. سرویس پیام‌رسان همچنان به کار خود ادامه می‌دهد اما کمی بعد، کمیسیون بورس و ارواق بهادار آمریکا از Kik به دلیل جذب سرمایه در عرضه اولیه خود، بدون ثبت‌نام در بخش عرضه‌های اولیه، شکایت کرد.

حتما بخوانید  مبادله فوری توکن ها با شبکه و ارز دیجیتال کایبر نتورک

در سال ۲۰۲۰، کمیسیون بورس و ارواق بهادار حکم داد که Kik از قوانین فدرال تخلف کرده و Kin را در سال ۲۰۱۷ فروخته است و ۵ میلیون دلار جریمه شد. البته سرویس پیام‌سانی و شبکه Kin نیازی به ثبت‌نام در کمیسیون بورس و ارواق بهادار ندارند. بنابراین، فروش ارز دیجیتال کین باز هم می‌تواست رخ دهد.

نحوه خرید ارز دیجیتال Kin

راه آسان‌ برای خرید این ارز استفاده از سرویس خرید و فروش اتوماتیک ارز دیجیتال کافه ارز است. برای خرید ارز دیجیتال کین ، ابتدا در سایت ثبت‌نام کرده و مرحله احراز هویت با مدارک درخواست شده را به طور کامل انجام دهید. پس از تایید هویت شما، وارد پروفایل کاربری خود شده و به قسمت ثبت سفارش بروید. ارز دیجیتال KIN را از میان بیش ۲۵۰ ارز معتبر جستجو کرده و مقداری که می‌خواهید بخرید را مشخص کنید. سفارش شما در مدت زمان کوتاهی انجام شده و ارز مورد نظر در کیف پول شما قرار خواهد گرفت.

به این مقاله امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید