logo کاقه ارز

کارت مایسترو (Maestro) که نسبت به دیگر کارت های ارزی بین المللی در ایران شناخته شده نیست، یک برند از کارت‌های بدهی یا دبیت صادر شده توسط مستر کارت است. این کارت‌ها را می‌توان برای پرداخت‌های درون فروشگاهی و برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز استفاده کرد. بیشتر کارت‌های مایسترو اجازه پرداخت‌های آنلاین را هم می‌دهند که البته به بانک طرف مقابل هم بستگی دارد.

تفاوت مستر کارت و کارت بدهی مایسترو

کارت‌های بدهی مایسترو و مستر کارت هر دو توسط کمپانی مسترکارت صادر می‌شوند، بنابراین به راحتی امکان اشتباه گرفتن این دو کارت وجود دارد. تفاوت کلیدی میان این دو کارت این است که کارت‌های Maestro فقط به صورت کارت بدهی (Debit) موجود هستند در حالی که مستر کارت‌ها می‌توانند به صورت کارت‌های بدهی، اعتباری یا کارت‌های از پیش پرداخت شده، صادر شوند.

روش استفاده از کارت های بدهی مایسترو

کارت Maestro توسط بانک‌های همکار با مستر کارت صادر شده و مستقیما به حساب جاری شما متصل می‌شوند. مشتریان از این کارت بدهی برای برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز یا پرداخت در فروشگاه استفاده می‌کنند و برخی از کارت‌های مایسترو هم اجازه پرداخت‌های آنلاین را می‌دهند. وقتی پرداخت انجام شد، تراکنش در حساب متصل به کارت ثبت می‌شود و مبلغ خرید از موجودی کارت کم خواهد شد.

مزایا و معایب کارت مایسترو

مزایای کارت مایسترو

کارت‌های بدهی مایسترو در تمام دنیا شناخته‌ شده هستند و دسترسی آسان به پول را در داخل و خارج از کشور فراهم می‌کنند. علاوه بر این، به دلیل این‌که خریدهای انجام شده با کارت بدهی مستقیما از حساب شما کسر می‌شوند، به راحتی می‌توان پیگیری کرد که پول شما به حساب چه کسی رفته است. پرداخت‌های انجام شده توسط این کارت نیاز به پول نقد را کم کرده و امنیت پول‌های شما را تامین می‌کند. تنها ایراد این کارت‌ها این است که برخی از تراکنش‌ها مثل استفاده از دستگاه خودپرداز بانک‌های غیرهمکار برای برداشت پول، با کارمزد همراه است.

فعال سازی تکنولوژی NFC در کارت های بدهی مایسترو

کارت Maestro از فناوری NFC پشتیبانی می‌کند. این فناوری به صورت دیجیتال به کارت شما، بانک متصل به کارت و کارت‌خوان فروشگاه‌ها وصل شده تا پرداخت‌های بدون اتصال انجام دهد. فقط با لمس دکمه پرداخت، نرم‌افزار الکترونیکی مستقیما با حساب بانکی شما ارتباط برقرار کرده و مبلغ را کسر می‌کند.

امنیت پرداخت های انجام شده با کارت Maestro

در صورتی که مبلغ خرید از میزان تعیین شده توسط بانک بیشتر باشد، پرداخت‌های انجام‌شده با کارت‌های بدهی مایسترو باید از طریق امضای صاحب کارت یا یک PIN اختصاصی تایید شوند که این باعث می‌شود پرداخت با این کارت‌ها کاملا امن باشد. برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز صرف‌نظر از میزان آن فقط پس از وارد کردن PIN اختصاصی صاحب کارت انجام خواهد شد. این کار باعث می‌شود ریسک پرداخت‌های کلاهبردارانه یا استفاده تاییدنشده از کارت، تا حد چشمگیری کاهش یابد.

چطور یک کارت بدهی مایسترو N26 داشته باشیم؟

شرایط دارا بودن کارت بدهی مایسترو N26 این است که شما فقط ساکن کشورهای آلمان، اتریش یا هلند باشید. کارت بدهی مایسترو هیچ هزینه‌ای برای صاحبان حساب ندارد و افرادی که حساب استاندارد دارند می‌توانند با یک بار پرداخت هزینه ۱۰ یورویی، کارت خود را تحویل بگیرند.

۱. اپلیکیشن خود را باز کنید.
۲. روی گزینه Cards بزنید.
۳. روی «Get Additional Card» بزنید.
۴. وارد تب Maestro شوید.
۵. گزینه Choose را انتخاب کنید تا سفارش کارت شما ثبت شود و تمام.

کارت شما طی ده روز کاری تحویل داده خواهد شد.

نحوه استفاده از کارت بدهی مایسترو N26

کارت بدهی مایسترو N26

– وقتی کارت خود را دریافت کردید می‌توانید از همان لحظه شروع به استفاده از آن کنید.

– کارت‌های مایسترو N26 از قابلیت NFC پشتیبانی کرده و از فناوری بدون لمس استفاده می‌کند بنابراین می‌توانید در زمان پرداخت هزینه خریدهای کوچک کارت خود را به پایانه خرید بزنید.

– پرداخت‌های بزرگ و برداشت از دستگاه خودپرداز نیاز به تایید از طریق وارد کردن PIN اختصاصی بیست و چهار رقمی یا امضا دارد.

چرا N26 هر دو کارت بدهی Maestro و مسترکارت های بدهی را صادر می کند؟

صدور هر دو کارت به مشتریان گزینه‌های مختلف برای پرداخت ارائه می‌دهد که در سراسر دنیا به طور گسترده قابل پذیرش است. هرچقدر روش‌های پرداخت بیشتر باشد، انعطاف‌پذیری بیشتری در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

از آنجایی که کارت مایسترو (Maestro) در ایران قابل استفاده نیست، اگر برای پرداخت های آنلاین یا خریدهای اینترنتی خود به ویزا کارت یا مستر کارت نیاز دارید، کافه ارز خدمات مختلفی همچون خرید با ویزا و مستر کارت یا فروش انواع ویزا و مستر کارت مجازی را به شما پیشنهاد می‌کند. کافه ارز با ارائه خدمات منحصر به فرد و انجام سفارشات به صورت ۲۴ ساعته و اتوماتیک آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی است.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.