کاقه ارز

سیستم عامل های قرارداد هوشمند و ارزهای رمزپایه توجه عمومی را به خود جلب کرده اند اما به دلیل مقیاس پذیری و مشکلات مربوط به تجربه کاربر هنوز نتوانسته اند به پذیرش گسترده دست پیدا کنند. حتی در Ethereum که پرکاربردترین پلت فرم قراردادهای هوشمند است، هیچ Dapps قابل توجهی وجود نداشته است که مورد قبول تمام کاربران باشد. اساساً به این معنی است که حتی پیشرفته ترین و پرکاربردترین سیستم عامل ها نیز برای تصویب گسترده آماده نیستند. Matic Network یک راه حل برای سیستم عامل های موجود است تا مقیاس پذیری و تجربه کاربری برتر را به DApps برای کاربران ارائه دهد. در ادامه با کافه ارز همراه باشید.

شبکه Matic

Matic Network خود را به عنوان یک راه حل مقیاس گذاری لایه 2 توصیف می کند که از زنجیره های جانبی (sidechain) برای محاسبات خارج از زنجیره استفاده می کند و در عین حال امنیت دارایی را با استفاده از چارچوب پلاسما و شبکه احراز هویت سلسله مراتبی Proof-of-Stake تضمین می کند. ماتیک قصد دارد به یک بستر عملی برای توسعه دهندگان تبدیل شود تا برنامه های غیرمتمرکز را با خیال راحت و غیرمتمرکز اجرا و اجرا کنند. Matic Network با ساخت یک سیستم غیرمتمرکز با استفاده از یک نسخه سازگار از چارچوب پلاسما که راه حلی برای معاملات سریعتر و بسیار کم هزینه با قطعیت در یک زنجیره اصلی ارائه می دهد، مشکلات را حل می کند.

این سیستم عدم تمرکز را با استفاده از ایست های بازرسی PoS که به شبکه اصلی Ethereum متصل می شوند، تضمین می کند. این امر Matic را قادر می سازد تا از لحاظ نظری به 2 معامله در یک زنجیره جانبی دست یابد. Matic در حال ساخت یک اکوسیستم است که شامل برنامه های موبایل کاربر پسند، کیف پول های دسک تاپ و برنامه های افزودنی مرورگر است که تجربه یکپارچه ای را برای همه کاربران فراهم می کند. به طوری که کاربران می توانند دارایی های رمزنگاری شده را بدون نگرانی از پیچیدگی سیستم اساسی پرداخت، انتقال یا نگهداری کنند.

Matic

ویژگی های اصلی و برجسته Matic Network

 • مقیاس پذیری: دارای معاملات سریع، کم هزینه و مطمئن در زنجیره های جانبی Matic و در شبکه اصلی Ethereum است.
 • توان عملیاتی بالا: حداکثر 10 هزار TPS در یک شبکه جانبی در شبکه آزمایشی داخلی به دست می آید. چندین زنجیره برای مقیاس گذاری افقی اضافه می شود
 • رابط کاربر: این شبکه دارای رابط کاربر (UX) روان و توسعه دهنده از زنجیره اصلی به زنجیره Matic است. برنامه های تلفن همراه بومی با پشتیبانی WalletConnect را نیز ارائه می دهد.
 • امنیت: اپراتورهای زنجیره ای Matic خود در سیستم PoS نقش دارند
 • زنجیره های عمومی: زنجیره های جانبی Matic ماهیتی عمومی دارند و قادر به پشتیبانی از چندین پروتکل هستند.

(MATIC) رمز شبکه Matic

MATIC رمز استاندارد ERC-20 از بستر شبکه ماتیک است. این رمز برای مشارکت در اجماع پروتکل Proof of Stake، پرداخت هزینه های تراکنش در شبکه استفاده می شود. پس از هر معامله، درصد کمی از هزینه های معامله در پروتکل نگهداری می شود. این کار از ساخت پروژه پشتیبانی کند و توسعه اکوسیستم Matic را تقویت کند. سرانجام، شبکه با استفاده از سیستم مدیریت زنجیره ای، تمام آن MATIC ها را پرداخت می کند.

راه حل شبکه ماتیک

فناوری بلاکچین پتانسیل های زیادی دارد که می تواند در زندگی روزمره به کار گرفته شود. اما هنوز به دلیل نقاط ضعف در بلاکچین (از جمله Ethereum و بیت کوین) با موانع زیادی روبرو است. نقاط ضعف عبارتند از:

 • اندازه بلوک ها محدود است و سرعت معامله را کند می کند
 • مقیاس پذیری ضعیف
 • هزینه معاملات هنوز هم نسبتاً زیاد است.
 • برای حل این مشکلات شبکه Matic با راه حل های خاص خود متولد شد.

Matic Network یک راه حل لایه 2 است که از فناوری پلاسما و پروتکل های توافق اثبات سهام (Proof-of-Stake) استفاده می کند.

موارد استفاده از رمز MATIC

سه مورد استفاده اصلی وجود دارد:

 • برای شرط بندی، شرکت در سازوکار اجماع Proof of Stake sidechain استفاده می شود.
 • برای پرداخت جوایز استخراج به تولید کنندگان POS و هزینه های معاملات استفاده می شود.
 • پس از هر معامله، قسمت کمی از کارمزد در صندوق جداگانه ای قرار می گیرد. از آنها برای تقویت اکوسیستم Matic استفاده خواهد شد.

اجزای داخل شبکه ماتیک

 • کاربر نهایی
 • توسعه دهندگان DApps افرادی هستند که برای کمک به تجربه بهتر UI/UX از راه حل Matic Network برای گسترش DApps خود استفاده می کنند.
 • استاکرها افرادی هستند که Matic Token را درگیر می کنند تا نقش مهمی در شبکه داشته باشند. آنها به پردازش معاملات کمک می کنند، پیشنهادات را ارائه می دهند و تولید کنندگان بلوک را انتخاب می کنند.
 • تولیدکنندگان بلوک افرادی هستند که به تسریع زمان بلوک کمک می کنند. آنها همچنین باید برای به دست آوردن این موقعیت توکن سهام Matic را اجرا کنند.

مزایای شبکه Matic

 • پرداخت: رابط کاربری، API پرداخت، SDK را برای DApps فراهم می کند. این امر باعث می شود تا کاربران بتوانند به سرعت ارزهای رمزپایه را معامله کرده و هزینه های آنها را پرداخت کنند.
 • مبادله فوری: Matic همچنین به کاربران امکان می دهد تا بلافاصله هر دارایی رمزنگاری شده بر روی زنجیره متقابل را مبادله، ارسال و دریافت کنند.
 • تأمین نقدینگی: با استفاده از نقدینگی استخر، شبکه ماتیک می تواند ویژگی های نقدینگی را به اشخاص ثالث شرکت کننده در شبکه ارائه دهد. در آینده، Matic برای تأمین نقدینگی بین Crypto-Fiat با Pool Fiat هماهنگ خواهد شد.
 • از مبادلات DEX پشتیبانی کنید: راه حل هایی برای مبادلات غیرمتمرکز DEX ارائه دهید تا معاملات را سریع و ارزان انجام دهید.
 • ویژگی احراز هویت: Matic Network یک سیستم هویت باز برای امنیت بیشتر معاملات فراهم می کند
 • Game Network: شبکه ماتیک بخش عمده ای را به پشتیبانی از Game DApps اختصاص می دهد.
Matic

نحوه کار Matic در اینجا است:

 1. کاربران دارایی های رمزنگاری شده را در قرارداد Matic در شبکه اصلی (سپرده گذاری می کنند)
 2. هنگامی که رمزهای واریز شده در زنجیره اصلی تأیید شدند، نشانه های مربوطه در زنجیره Matic منعکس می شوند.
 3. اکنون کاربر می تواند بلافاصله با هزینه های ناچیز، نشانه ها را به هر کسی که می خواهد انتقال دهد. زنجیره Matic بلوک های سریعتری دارد (تقریباً 1 ثانیه یا کمتر). به این ترتیب، انتقال تقریباً فوری انجام می شود.
 4. هنگامی که کاربر آماده شد، می تواند با ایجاد اثبات توکن های باقی مانده در قرارداد Root (قرارداد مستقر در زنجیره Ethereum)، نشانه های باقی مانده را از زنجیره اصلی خارج کند

نتیجه گیری کلی درباره شبکه ماتیک

شبکه Matic ایده های پیشگامانه زیادی در مورد فناوری پیشرفته دارد و قول می دهد در آینده یک پروژه بالقوه باشد. امیدوارم با اطلاعاتی که در بالا به اشتراک گذاشته شده، یک استراتژی سرمایه گذاری مناسب برای خود داشته باشید.
در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *