وبلاگ

/

/

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام؛ کدام روش بهتر است؟

تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام؛ کدام روش بهتر است؟

در این مطلب از وبلاگ کافه ارز می‌خواهیم به بررسی تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام بپردازیم. در  دنیای امروز که خودپرداز و خودپرداخت‌های همراه، فراگیر شده، هنوز زمان‌هایی وجود دارد که نیاز به پرداخت های ارزی داریم و لازم است وجه نقد را انتقال یا جابجا کنیم. به همین دلیل است که سرویس‌های انتقال پول مانند مانی گرام و وسترن یونیون ده‌ها هزار نماینده در شهرها و شهرستان‌ها در سراسر جهان دارند.

خدمات ارسال پول می‌تواند بسیار مفید باشد؛ نه فقط زمانی که به خارج از کشور سفر می‌کنید، بلکه وقتی فرزند شما که در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل می‌کند به شما نیاز دارد که مبلغی برای او بفرستید، اما چگونه؟ به طور معمول، شرکت‌های انتقال پول خدمات بانکی مانند انتقال پول، حواله‌های پول و پرداخت قبوض را به افرادی که حساب بانکی ندارند ارائه می‌کنند.

در ایالات متحده و کانادا، بسیاری از مشتریان مهاجران جدید هستند که به طور منظم برای اعضای خانواده در کشورهای خود پول ارسال می‌کنند. در خارج از ایالات متحده، پیدا کردن یک نماینده نزدیک برای MoneyGram (MGI) یا Western Union (WU) حتی ممکن است ساده‌تر باشد. پول نقد هنوز در بسیاری از کشورها حکمرانی می‌کند و در کشورهای در حال توسعه، بسیاری از مردم حساب بانکی ندارند. در ادامه با کافه ارز همراه باشید تا درباره تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام بیشتر بدانید.

نکات کلیدی درباره تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

  • مانی گرام و وسترن یونیون هر دو خدمات محبوبی برای انتقال پول در سراسر جهان هستند.
  • متغیرهای قیمتی زیاد، برای بیان این‌که آیا وسترن یونیون یا مانی گرام بهترین یا حتی ارزان‌ترین خدمات موجود هستند، غیرممکن است.
  • محاسبه‌کننده‌های کارمزد موجود در وب‌سایت‌های هر دو شرکت را بررسی کنید تا هزینه دقیق را بر اساس محل ارسال وجه، با استفاده از چه وسیله‌ای و این‌که آیا هزینه‌های نرخ ارز اعمال می‌شود، تعیین کنید.

 وسترن یونیون چیست؟

 وسترن یونیون  (Western Union)

اگر به دنبال درک بهتری از تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام هستید، لازم است بدانید که وسترن یونیون (Western Union) به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ انتقال وجه، سهم بازار قابل توجهی دارد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در مورد مواردی مانند هزینه‌ نقل و انتقالات امنیت و راحتی بسیاری را به دست آورید. یکی از تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام این است که وسترن یونیون نسبت به مانی گرام شرکت بزرگ‌تر و شناخته شده‌تری است.

وسترن یونیون به لطف انحصار تجارت تلگراف، نام آن در سراسر جهان به رسمیت شناخته می‌شود. ارسال تلگرام به طور رسمی تنها در سال ۲۰۰۶ متوقف شد، اما در آن زمان وسترن یونیون به سمت سرمایه‌گذاری‌های جدید رفته بود. حدود ۵۰۰ هزار مکان در بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر جهان دارد.

مشتریان می‌توانند از طریق تلفن یا وب‌سایت وسترن یونیون و یا شخصا پول ارسال کنند. کارمزدها بسته به فهرست طولانی از عوامل، از جمله نحوه پرداخت استفاده شده، سرعت تحویل پول، پرداخت نقدی یا سیمی به بانک، محل ارسال و محل ارسال، می‌تواند بسیار گران یا ارزان باشد. برای نقل و انتقالات بین‌المللی، نرخ ارز عنصر دیگری از عدم قطعیت را به هزینه اضافه می‌کند.

برای نقل و انتقالات داخلی، اگر پول نقد را در نمایندگی وسترن یونیون پرداخت کنید و گیرنده آن را به صورت نقدی تحویل بگیرد، هزینه انتقال ۲۰۰ دلاری حدود ۱۲.۵۰ دلار است. اگر مبلغی را از حساب بانکی آنلاین خود برداشت کنید، ارسال پول نقد در ژوئن ۲۰۲۱، ۱۱ دلار هزینه دارد. انتقال بانک به بانک تنها ۰.۹۹ دلار است. استفاده از کارت اعتباری یا کارت نقدی برای ارسال پول نقد هزینه بیشتری دارد و بستگی به مبلغ ارسالی دارد. هزینه‌های انتقال بین‌المللی وسترن یونیون می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

به عنوان مثال، شما در ایالات متحده هستید و می‌خواهید ۵۰۰ دلار را در ژوئن ۲۰۲۱ به شخصی در مکزیک تحویل دهید و مبلغی را از حساب بانکی آنلاین خود برداشته‌اید و گیرنده آن را به صورت نقدی تحویل می‌گیرد، هزینه آن ۵.۰۰ دلار است. (هزینه انتقال پول نقد به نقد ۸ دلار است.) در صورت استفاده از بدهی، همان تراکنش ۷ دلار هزینه دارد. کارمزد کارت اعتباری بیشتر است.

همین تراکنش برای انتقال از بانک به بانک ۲.۹۹ دلار، برای استفاده از کارت نقدی ۱۷.۴۹ دلار، و برای استفاده از کارت اعتباری برای پرداخت پول به حساب بانکی رایگان است. با این حال، هزینه‌های این تراکنش مشابه به ایرلند از ۵.۰۰ تا ۲۱.۵۰ دلار و برای چین، از ۷.۰۰ تا ۱۰۲.۰۰ دلار متغیر است.

مانی گرام چیست؟

مانی گرام (MoneyGram)

برای درک بهتر تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام بهتر است بدانید که مانی گرام بزرگ‌ترین رقیب وسترن یونیون است و هزینه نقل و انتقالات داخلی آن بسیار با رقبای خود مطابقت دارد. در ژوئن ۲۰۲۱، در صورت پرداخت از حساب بانکی آنلاین، حدود ۱.۹۹ دلار و در صورت پرداخت با کارت بدهی یا اعتباری برای انتقال حداکثر ۳۰۰ دلار در ایالات متحده، ۱.۹۹ تا ۴.۹۹ دلار هزینه دارد.

پس از ۳۰۰دلار، قیمت کارت‌های نقدی و اعتباری به ازای هر ۱۰۰ دلار انتقال، ۱ دلار دیگر افزایش می‌یابد. مانی گرام شهرت خود را بر اساس نقل و انتقالات پول بین المللی ایجاد کرد. تا سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۳۸۰ هزار مکان پرداخت در سراسر جهان داشت.

سخن پایانی تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام

یکی از اشکالات ارسال وجه نقد از طریق سرویس‌های وسترن یونیون و مانی گرام این است که هماهنگ با ساعات کاری فروشگاه‌ها باز یا بسته می‌شوند. پس اگر شخصی خارج از ساعات کاری نیاز مبرم به پول داشته باشد شاید مجبور شود شرایط سختی را تحمل کند تا این که از بستگان کسی برای او پول ارسال کند.

درخواست‌های ارسال پول از طریق روش‌های ذکر شده از سوی غریبه‌ها معمولا فریب و کلاهبرداری است و این به این دلیل است که گیرنده پول غیر قابل ردگیری است و امنیت این روش، اگر برای غریبه ارسال پول می‌کنید، دقیقا مانند این است که تعدادی اسکناس را در یک پاکت قرار دهید و آن را در مکان عمومی رها کنید.

حال که با تفاوت وسترن یونیون و مانی گرام آشنا شدیم، بد نیست بدانید که داشتن حساب بین‌المللی پی پال مشکلات به نسبت کمتری دارد. اگر شما هم نیاز به داشتن یک حساب بین‌المللی دارید، با استفاده از خدمات افتتاح حساب پی پال کافه ارز ، تنها با چند گام ساده می‌توانید یک حساب بین‌المللی داشته باشید و نقل و انتقالات پول را به‌ آسانی انجام دهید.

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

خاطره محمدی نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *