پیش بینی قیمت اوپن اوشن (OCEAN) که توکن اختصاصی پلتفرم اوپن اوشن است از آینده روشن آن خبر می‌دهد. می‌توان گفت که هدف اصلی این رمز ارز تغییر دنیای داده‌ها و حریم خصوصی داده‌ها است. در این مقاله از سری مقالات پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال ، می‌خواهیم به بررسی ارز اوشن پرداخته و به پیش بینی قیمت OCEAN و آینده اوپن اوشن بپردازیم.

ارز اوپن اوشن (OOE) چیست؟

ارز دیجیتال اوپن اوشن (OCEAN) یک توکن ERC-20 و رمز ارز بومی در پروتکل و صرافی اوپن اوشن است. این رمز ارز مبتنی بر بلاکچین اتریوم است، این موضوع به صاحبان این رمز ارز اجازه می‌دهد تا از دارایی‌های دیجیتالی خود بدون به خطر انداختن امنیت یا کم کردن کنترل بر روی آن‌ها را مدیریت کنند. کاربران می‌توانند یک بازار غیرمتمرکز ایجاد کنند و داده‌های خود در آنجا را با دیگران به اشتراک بگذارند، مبادله یا ثبت کنند.

این رمز دیجیتالی به جای تکیه بر یک سیستم پیشنهادی سنتی، از استخر‌های نقدینگی استفاده می‌کند تا امکان تسویه معاملات از طریق طیف وسیعی از قرارداد‌های هوشمند را فراهم کند. برای درک بهتر اهمیت این پروتکل می‌توانیم به ژوئن سال ۲۰۲۱ اشاره کنیم، در این تاریخ مجمع جهانی اقتصاد به این پروتکل جایگاه پیشگام فناوری را اعطا کرد.

از ارز دیجیتال اوشن (OCEAN)می‌توان به چندین روش ذیل استفاده کرد:

  • به عنوان یک سهم در بازار سیستم رمز ارز‌های دیجیتال
  • به عنوان وسیله‌ای برای مشارکت در حاکمیت پروتکل OCEAN
  • برای خرید و فروش راه‌هایی که امکان دسترسی ایمن به داده‌ها را فراهم می‌کنند.
  • برای جمع‌آوری بودجه پیشنهادات ارائه شده به سازمان غیرمتمرکز خودمختار که از شبکه حمایت می‌کند.

پیش بینی قیمت اوپن اوشن

طبق برآورد‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، در حال حاضر ۶۱۳,۰۹۹,۱۴۱ توکن OCEAN در گردش است. این میزان تقریبا معادل با ۴۳ درصد از کل ۱,۴۱۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن‌های عرضه شده در بازار است. جالب توجه است بدانید که ارزش بازار رمز ارز‌های دیجیتالی توکن OCEAN در ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ معادل با ۶۵۳ میلیون دلار است.

در حال حاضر پیش بینی قیمت اوپن اوشن می‌گوید که تا نسخه نهایی ارز دیجیتال اوشن در حدود سال ۲۰۷۰ به بازار عرضه شود. البته تا اوایل سال ۲۰۳۱ یک میلیارد از این رمز ارز‌ها در دسترس خواهند بود. انتشار توکن بعدی این رمز در بازه زمانی طولانی باعث تأثیر بر پیش بینی قیمت اوپن اوشن شده است.

اولین جرقه‌های خلق ارز دیجیتال اوشن (OCEAN) در سال ۲۰۱۷‌ زده شد. در زمان بنیان‌گذاری این رمز ارز دیجیتالی ۲۰ درصد آن به بنیانگذاران پروژه اختصاص یافت. همچنین ۱۵ درصد آن در بین خریداران توزیع شد. ارزش این فروش در مجموع معادل با ۲۶.۸ میلیون دلار بود. این پول برای خرید ۱۶۰ میلیون رمز ارز طی چند پیشنهاد هزینه شد. ۵ درصد از آن نیز به بنیاد پروتکل اوشن غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور تعلق گرفت. در نهایت ۶۰ درصد باقیمانده آن نیز در اختیار افرادی قرار گیرد که به عنوان نگهبان نود یا گره‌های شبکه فعالیت می‌کنند.

عملکرد گذشته ارز دیجیتال اوپن اوشن

هر چند نمی‌توان گفت عملکرد قبلی نشانگر نتایج آتی است و پیش‌ بینی قیمت اوپن اوشن نباید کاملا بر اساس عملکرد گذشته آن صورت بگیرد، اما بازهم باید تأکید کرد که بررسی تاریخچه قیمت اوپن اوشن دارای اهمیت است.

زمانی که این رمز ارز برای اولین بار در اواسط سال ۲۰۱۹ به صورت عمومی در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله شد، بین ۰.۰۲ تا ۰.۰۳۵ دلار خرید و فروش می‌شود. اما ارزش این رمز ارز دیجیتالی در اواخر نوامبر ۲۰۱۹ به زیر۰.۰۲ دلار سقوط کرد و در ماه بعد برای مدت کوتاهی به بیش از ۰.۰۴ دلار رسید.

در ۲۳ فوریه ۲۰۲۰، قیمت این رمز ارز دیجیتالی به بالای ۰.۰۷ دلار رسید، اما پس از آن در ماه مارس دوباره نمودار قیمت آن نزولی شد و در اواسط ماه به حدود ۰.۰۲۶ دلار کاهش یافت. البته می‌توان دلیل این موضوع را همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ و تأثیرگذاری آن در بر بیشتر بازار‌ها جستجو کرد.

تا ۹ ژوئیه، قیمت این رمز ارز، برای اولین بار به ۰.۱ دلار رسید. علاوه بر این قیمت این رمز ارز در چند ماه بعد نیز رشد قابل توجهی را نشان داد. در ۱۸ آگوست قیمت این رمز ارز به ۰.۵۹ دلار رسید اما در اوایل سپتامبر به ۰.۳۲ دلار بازگشت.

تاریهچه قیمت اوپن اوشن

صرافی کوکوین هک شد!

برای پیش بینی قیمت اوپن اوشن همچنین باید تاثیر هک صرافی کوکوین را در نظر گرفت. صرافی کوکوین (KuCoin) در اواخر سپتامبر ۲۰۲۰ مورد هدف هکر‌ها قرار گرفت، در این حمله مقدار قابل توجهی ارز دیجیتال به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار به سرقت رفت.

طراح این حمله سعی کرد بیش از ۸ میلیون دلار ارز دیجیتال اوشن را را بفروشد اما تغییر در پروتکل این ارز دیجیتال سبب شد تا قیمت این رمز ارز به کمتر از ۰.۲۳ دلار کاهش یابد. همین امر باعث شد تا قیمت رمز ارز‌های این هکر به ۱۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد.

البته تغییر در پروتکل این ارز دیجیتال ( هارد فورک Hard Fork) خبر خوبی برای ارزش این توکن بود. در اوایل نوامبر ۲۰۲۰ قیمت این رمز ارز به بیش از ۰.۵ دلار رسید، البته قیمت این رمز در پایان ماه حدود ۰.۴ دلار بود. در اوایل سال ۲۰۲۱ در سراسر جهان رمز ارزها  جایگاه مثبتی را در اختیار داشت، همین امر باعث شده بود تا ارز دیجیتال اوشن از رشد بازار سود ببرد. در ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۱ این رمز ارز بیش از ۱.۲۵ دلار ارزش داشت. البته این قیمت توانست جایگاه ثابت خود را بیابید و در ۲۸ فوریه به کمتر از ۰.۸۴ دلار کاهش یافت.

با این حال، به سرعت روند روبه روشد قیمت ارز اوشن بهبود یافت و در ۷ مارس به بیش از ۱.۴۸ دلار رسید، قیمت این رمز ارز توانسته بود در یک هفته بیش از ۷۵ درصد افزایش یافت. البته قبل از این‌که قیمت این رمز ارز بتواند قبل در ۲۱ مارس به  ۱.۶۱ دلار برسد، برخی از اوج‌ها و فرود‌ها را تجربه کرد. در ۲۵ مارس قیمت این رمز ارز به کمتر از ۱.۲۱ دلار کاهش یافت و سپس دوباره در ۱۰‌ آوریل توانست به بالاترین قیمت خود تا ۱.۹۴ دلاری برسد. اما در ۲۵ ‌آوریل، باز هم روند نزولی قیمت این رمز باعث شد تا ارزش آن برابر با ۱.۰۴ دلار شود.

بازار این رمز از دو ماه مه قدرتمند ظاهر شد، این رمز ارز در ۹ می‌ به ۱.۵۲ دلار رسید. با این حال، با سقوط قیمت ارز دیجیتال در اواخر ماه مه، ارز اوشن بیش از ۷۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و تا ۲۳ می ‌قیمت به
۰.۴۴ دلار رسید. البته این رمز ارز توانست تا حدودی ارزش خود را در سوم ژوئن به دست آورد و به ۰. ۷۵ دلار برسد.

اگرچه در ۳ ژوئن کمی بهبود یافت، اما دوباره قیمت این رمز کاهش یافت و در ۱۲ ژوئن با ۰.۴۶ دلار معامله شد. در ۲۰ ژوئیه باز هم قیمت آن به ۰.۳۴ دلار کاهش یافت اما در دو ماه آینده دوباره قیمت آن صعود کرد و در ۵ سپتامبر به ۰.۹۸ دلار رسید. در ۲۸ اکتبر این رمز ارز با قیمت ۰.۸۳ دلار معامله می‌شد، اما در ۲۹ نوامبر اوضاع این رمز ارز کمی بهتر به نظر می‌رسید و دوباره در ۱.۰۷ دلار معامله می‌شد.

تحلیل و پیش بینی قیمت اوپن اوشن

دیدگاه تحلیل و پیش بینی قیمت اوپن اوشن

تحلیلگران سایت Trading Beasts

اول از همه، بررسی نمودار قیمت این رمز ارز در سال ۲۰۲۱ است نشان می‌دهد این توکن با می‌تواند تا پایان دسامبر ۱.۳۷ دلار برسد. البته ما روند کاهشی را نیز در طول سال پیش‌بینی می‌کنیم، این روند باعث می‌شود تا ارزش این رمز ارز پایان سال ۲۰۲۲ به تقریبا ۱.۳۱ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۱.۱۷ دلار خواهد برسد. همچنین طی بررسی صورت گرفته پیشبینی می‌کنیم که در پایان سال ۲۰۲۴ ارزش این رمز ارز دوباره به ۱.۱۷ دلار برسد. پیش‌بینی می‌شود که این توکن در ۱۲ ماه دیگر با قیمت ۱.۴۶ دلار معامله شود، همچنین قیمت این رمز ارز در طی ۵ سال آینده به ۳.۰۲ دلاری افزایش یابد.

تحلیلگران سایت DigitalCoin Price

تحلیلگران این وب‌سایت پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت این رمز ارز تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱.۵۸ دلار برسد. همچنین تحلیلگران این وب‌سایت اعلام کرده‌اند که قیمت این رمز ارز آن در نوامبر ۲۰۲۲ به ۱.۶۶ دلار، در نوامبر ۲۰۲۳ به ۱.۹۷ دلار و در نوامبر ۲۰۲۴ به ۲.۹۳ دلار خواهد رسید. همچنین پیش‌بینی می‌شود قیمت این ارز دیجیتال طی پنج سال آینده به ۴.۱۱ دلار و تا نوامبر ۲۰۲۶، تا ۴.۴۱ دلار افزایش می‌یابد.

تحلیلگران شرکت gov. capital

تحلیلگران این وب‌سایت پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت این رمز ارز در پایان سال ۲۰۲۱ به تقریبا ۱.۰۹ دلار می‌رسد. این شرکت احتمال عبور قیمت این رمز ارز از مرز ۲ دلار طی سال آینده را مطرح می‌کند و اعلام نموده است که تا پایان سال ۲۰۲۳ قیمت این رمز ارز در حدود ۵ دلار و در پایان سال ۲۰۲۴ در حدود ۸ دلار خواهد بود. همچنین تحلیلگران این شرکت اعلام کرده‌اند که قیمت این رمز ارز تا نوامبر ۲۰۲۶ از مرز ۱۵ دلار عبور خواهد کرد.

آیا ارز دیجیتال اوشن یک سرمایه‌گذاری خوب است؟

به طور بالقوه سرمایه گذاری در اوپن اوشن خوب است. به نظر می‌رسد که همه پیش‌بینی‌ها حداقل در کوتاه‌مدت دارای سطحی از خوش‌بینی هستند، هرچند دیدگاه‌های متفاوتی در این میان وجود دارد. مثل همیشه، باید به خاطر داشت که پیش بینی قیمت اوپن اوشن همیشه درست اتفاق نمی‌افتند و رویداد‌های پیش‌بینی نشده می‌توانند پیش‌بینی‌های تحلیلگران را تغییر دهند.

آیا قیمت ارز دیجیتال اوشن افزایش می‌یابد؟

احتمال بالقوه‌ایی برای افزایش قیمت این رمز ارز وجود داردو طی سال‌های اخیر وجود بحران‌های پی در پی در بازار کریپتو سبب نزول قیمت این رمز ارز شده است. اما ممکن است شاهد افزایش ثابت قیمت این رمز ارز نیز باشیم. بنابراین قبل از هر گونه سرمایه‌گذاری به یاد داشته باشید که قیمت ارز دیجیتال ممکن است در آینده نیز کاهش یابد و این کاهش قیمت بر قیمت ارز دیجیتال اوشن تأثیر‌گذار خواهد بود.

چگونه ارز دیجیتال اوشن را بخریم؟

نظر شما درباره پیش بینی قیمت اوپن اوشن چیست؟ آینده ارز دیجیتال OOE را چطور پیش بینی می‌کنید؟ اگر قصد سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال دارید، می‌توانید انواع رمز ارزها را از طریق کافه ارز خرید و فروش کنید. کافه ارز با ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت اتوماتیک سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را به روشی آسان فراهم کرده است.

4.9/5 - (11 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *