logo کاقه ارز

براساس اعلام معاون ارشد مدیریت پی پال، «دن لبرمن» (Dan Leberman) نرخ کارمزد معاملات پی پال در برخی از زمینه‌ها مانند استفاده از محصولات ویژه و جدید این پلتفرم را به منظور هماهنگی میان قیمت و هزینه ارائه خدمات و ارزش محصول افزایش خواهد یافت. این تغییر قیمت از ۲ آگوست ۲۰۲۱ بر برخی از معاملات در پلتفرم پی پال اعمال خواهد شد.

پلتفرم پی پال امروزه تبدیل به چیزی فراتر از بستری جهت انجام معاملات و تراکنش‌های مالی تبدیل شده است؛ تا جایی که در آمارهای مختلف زمانی که استفاده از پلتفرم پی پال برای پرداخت در دسترس باشد، افراد استفاده از آن را سه برابر بیشتر از سایر پلتفرم‌ها ترجیح می‌دهند. طبق گزارش عملکرد سه ماهه اول سال میلادی جاری (زمستان ۱۳۹۹ و بهار ۱۴۰۰) تعداد حساب‌های فعال در پی پال به ۳۹۲ میلیون رسیده است.

در گذشته پی پال، نرخ کارمزد بالایی برای تمام فروشندگان و استفاده‌کنندگان از پلتفرم خود داشت. این نرخ تقریبا معادل ۲/۹ درصد از قیمت کل و ۳۰ سنت کارمزد می‌شد. اما نرخ‌های جدید هم اکنون تنها شامل محصولات و خدمات جدید این شرکت مانند «پی پال چک اوت» ( PayPal Checkout) و «پرداخت با ونمو» (Pay with Venmo) می‌شود.

نرخ کارمزد معاملات پی پال

شرایط اعمال کارمزد در معاملات پی پال

  • برای پرداخت‌های دیجیتال پی پال با استفاده از پی پال چک اوت، پی ونمو، پی کردیت، پی این فور (Pay in 4)، پرداخت‌های جایزه‌دار پی‌ پال (PayPal Pay with Rewards) و پرداخت‌های مربوط به ارز دیجیتال ، ۳/۹۴ درصد از هزینه کل معامله به علاوه ۰/۴۹۱ دلار به ازای هر تراکنش به عنوان کارمزد برداشته خواهد شد.
  • برای انجام معاملات حضوری با استفاده از کدهای پی پال یا ونمو کیو آر (Venmo QR)، هزینه کارمزد هر معامله بیش از ۱۰ دلار است. این نرخ به ازای ۱/۹۰ درصد کل معامله به علاوه ۹۰ سنت محاسبه می‌شود. برای تراکنش‌های مالی زیر ۱۰ دلار، نرخ کارمزد شامل ۲/۴۰ درصد از هزینه تراکنش به اضافه ۵ سنت است. در برخی از معاملات حضوری و نقدی یا اعتباری ممکن است نرخ کارمزد شامل ۲/۲۹ درصد هزینه کل معامله به علاوه ۹ سنت باشد.
  • نرخ کارمزد معاملات آنلاین با کارت‌ های اعتباری و نقدی شامل ۲/۵۹ درصد از هزینه کل معامله به اضافه ۰/۴۹۱ دلار به ازای هر تراکنش می‌شود. این هزینه مشمول شارژ مجدد نخواهد بود. در صورت نیاز به این مورد باید با نرخ ۲/۹۹ درصدی از هزینه کل معامله و پرداخت ۹ سنت به ازای هر تراکنش از قابلیت حفظ شارژ مجدد در پی پال استفاده کنید.
  • نرخ کارمزد معاملات برای کمک به خیریه‌های مختلف ۱/۹۹ درصد از هزینه کل معامله به اضافه ۴۹ سنت است.
  • برای تاجران و معامله‌گران آمریکایی که دارای دسترسی به قیمت‌گذاری سفارشی و شخصی (بدون استانداردهای معمول) هستند، هزینه انجام معاملات بدون تغییر بوده و مانند گذشته باقی خواهد ماند.

در صورتی که نیاز به یک حساب بین‌المللی دارید، خدمات افتتاح حساب پی پال کافه ارز

با استفاده از خدمات افتتاح حساب پی پال کافه ارز ، شما تنها با چند گام ساده می‌توانید یک حساب بین‌المللی داشته باشید. همچنین می‌توانید بدون داشتن حساب پیپال با استفاده از خدمات خرید با پی پال کافه ارز ، خریدهای آنلاین خود را انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره حرفه‌ای در خصوص افتتاح حساب پی پل می‌توانید با کارشناسان کافه ارز تماس بگیرید. شما می‌توانید آخرین اخبار و جدیدترین مقالات در زمینه پرداخت‌های الکترونیک و استفاده از پلتفرم‌هایی مانند پی پال را نیز از وبلاگ کافه ارز بخوانید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.