ارسال وبمانی : وب مانی از جمله سیستم های پرداخت آنلاین و دیجیتال می باشد که با توجه به واحدهای ارزی بین المللی مانند دلار یا یورو کار می کند. خرید وب مانی به عنوان سیستم پرداخت عالی موجب می شود تا به راحتی از فروشگاه های اینترنتی خرید کرد. همچنین می توان مبلغ مورد توافق را از طرف سیستم پرداخت وب مانی، منتقل کرد. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی کافه ارز شما را با ارسال پول به وبمانی آشنا می کنیم.

وبمانی چیست؟

وب مانی یک سیستم پرداخت بین المللی بسیار امن است؛ که تراکنش ها در این سامانه غیر قابل شناسایی و غیرقابل بازگشت است. به نقل از ویکی پدیا:

 « وبمانی (webmoney)، یک سامانهٔ پرداخت الکترونیکی سریع و محیطی برای کسب و کارهای آنلاین است که امکان انجام تراکنش‌های مالی را در کوتاهترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی یا کارت اعتباری فراهم می‌کند. این تراکنش‌ها بسیار امن، غیرقابل بازگشت و غیرقابل شناسایی هستند. در حال حاضر حدود ۶ میلیون کاربر در جهان از خدمت وب‌مانی استفاده می‌کنند و روز به روز امکانات و خدمات وب‌مانی و همچنین کاربران این پول الکترونیکی رو به افزایش است. مهم‌ترین ویژگی این سامانه پول الکترونیکی برخورداری از امنیت بالا است.»

وب‌مانی در تمام نسخه‌های خود از سامانهٔ رمز پویا، به صورت پیامک یا با نرم‌افزار Enum، استفاده می‌کند.

انتقال پول از وبمانی به پایر

در حال کلی ارسال وب مانی یعنی انتقال وجه از یک حساب وب مانی به حسابی دیگر از وب مانی است. این فرایند بدون نیاز به واسطه و به وسیله کیف پول WebMoney قابل انجام است. در ضمن شما از طریق این نوع سیستم می توانید به راحتی پول از حساب وب مانی به حساب های دیگر مانند پی یر انتقال دهید.

فرایند ارسال وبمانی گام به گام

  1. ابتدا وارد حساب خود شوید.
  2. سپس روی دکمه to a wallet بزنید. در صورتی که از اپلیکیشن وب مانی استفاده می کنید، در پایین آن بر روی Transfer کلیک کرده و سپس گزینه to a wallet انتخاب نمایید. در نهایت کادر برای شما باز می شود.
  3. کادر TO: در این قسمت باید شماره ارزی که می خواهید دلار را به آن واریز کنید؛ وارد کنید. البته لازم به ذکر است که شماره حساب آن با حرف Z شروع می شود.
  4. کادر Amount: میزان مبلغ دلار را باید وارد کنید. نباید مقدار وجه شما بیشتر از max باشد. در ضمن اگر شما قصد دارید تا هزینه ارسال sms را داشته باشد باید 0.05 دلار کمتر از max را وارد کنید.
  5. کادر note: یک توضیح برای آن بنویسید که بیشتر از 5 حرف باشد.
  6. بخش transfer type: روی نرمال قرار دهید. در نهایت بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه continue کلیک نمایید.
  7. در فرایند ارسال وبمانی در این مرحله بر روی دکمه transfer کلیک کنید.
  8. در صفحه پیش روی گزینه sms confirmation را انتخاب کرده و روی دکمه OK بزنید.
  9. سپس کد 5 رقمی برای شما اس ام اس می شود و آن را در کادر مربوطه وارد کنید. البته لازم به ذکر است که در شماره اس ام اس دریافتی شما دو شماره وجود دارد که باید پنج رقمی آن را وارد کنید.
  10. در انتها مبلغ مورد نظر به صورت اتوماتیک و خودکار در عرض چند ثانیه برای طرف دارنده صاحب کیف پول ارسال وبمانی می شود.

مهم ترین نکته در ارسال پول به وبمانی

ارسال پول به وبمانی غیر قابل بازگشت است. در این صورت اگر شما واریزی را انجام دهید، نمی توان آن را برگشت داد. فقط در یک صورت وجه به حساب شما واریز می شود؛ در صورتی که طرف مقابل تان به خواسته خودشان مبلغ را به حساب شما برگرداند. پس شما قبل از انجام ارسال وب مانی به حساب دیگری از سلامت و معتبر بودن کیف پول طرف مقابل تان مطمئن شوید.

در این مطلب از فروشگاه اینترنتی کافه ارز شما را با ارسال وبمانی آشنا کردیم. شما در صورتی که قصد داشته باشید ارسال پول به وبمانی به صورت مطمئن انجام دهید؛ می توانید به این مجموعه مراجعه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *