logo کاقه ارز

فناوری Cloud (ابر) نحوه مدیریت داده های ما را تغییر داده است. با توجه به این واقعیت که تقریباً بدون اتصال به اینترنت، چه از طریق داده های تلفن همراه و چه از طریق WiFi، دیگر نیازی به ذخیره اطلاعات روی یک قطعه مانند یک درگاه USB یا دیسک سخت نیست. ما می خواهیم به اطلاعات خود در هر زمان، بلافاصله دسترسی داشته باشیم. این همان چیزی است که ذخیره سازی داده های ابری فراهم کرده است. Storj یک پلت فرم، ارز رمزنگاری شده و مجموعه ای از برنامه های غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می دهد داده ها را به روشی ایمن و غیرمتمرکز ذخیره کنند. Storj از ویژگی های بلاکچین مانند دفتر معاملات، رمزگذاری کلید عمومی یا خصوصی و توابع هش رمزنگاری برای امنیت استفاده می کند.

استورج چیست؟

Storj ارز رمزگذاری است که از زنجیره بلوک خود برای مدیریت ذخیره داده در فضای ابری استفاده می کند. فضای ذخیره سازی ابری نحوه تفکر در مورد ذخیره سازی داده های خود را تغییر داده است. این به ما امکان می دهد تا با برون سپاری مدارک خود به یک سرور متمرکز که اطلاعات را در اختیار دارد، در کامپیوترهای شخصی و درایوهای سخت خود صرفه جویی کنیم. تنها چیزی که برای دریافت داده ها به آن نیاز داریم اتصال به اینترنت است. شرکت هایی مانند Dropbox ،Google و Amazon همه از این فناوری با موفقیت بالایی استفاده کرده اند. اما استورج می خواهد آن را بهتر کند.

Storj

در حالی که ذخیره سازی مبتنی بر ابر مزایای زیادی دارد، اما معایبی نیز دارد. ضربه اصلی در برابر این روش این است که سرور در یک مکان واحد متمرکز شده است. همچنین شرکت ذخیره سازی به اسناد شما دسترسی دارد. با Storj، فناوری blockchain برای ذخیره داده های شما به جای سرور متمرکز از سرور غیرمتمرکز استفاده می کند. Storj نیز نشانه است و بر روی بلاک چین Ethereum ساخته شده است. نشانه نحوه پرداخت برای خرید اتاق ذخیره اطلاعات شما است. همانطور که معاملات با Storj برای پرداخت هزینه فضای داده انجام می شود، آنها به عنوان یک بلوک به زنجیره اضافه می شوند. پس از اضافه شدن، نمی توان آنها را حذف کرد، و این امر باعث می شود معامله کاملاً ایمن باشد. معاملات برای دیگران نیز قابل مشاهده است. این آسیب پذیری، قانونی بودن کلیه پرداخت ها را تضمین می کند.

خرید و فروش استورج

Storj را می توان درست مثل هر رمز ارز دیگری خریداری کرد. اول، شما باید توکن خریداری کنید که بتواند برای Storj معامله شود. مانند Bitcoin یا Ethereum، که می تواند با پول نقد یا با کارت اعتباری خریداری شود. سپس، از یک بستر معاملات معتبر برای تجارت آن سکه با Storj استفاده کنید. برداشت از STORJ به همان اندازه آسان است که در ابتدا خرید آن آسان است. همان مراحل اساسی، فقط برعکس انجام می شود. ابتدا STORJ خود را از کیف پول خود به یک بستر معاملات معتبر ارسال کنید. سپس، برای انتقال STORJ به شکل دیگری از ارز رمزپایه مانند بیت کوین استفاده کنید. پس از تبدیل شدن به بیت کوین، از Coinbase استفاده کنید تا بیت کوین خود را به دلار تبدیل کنید. کافه ارز مفتخر است که میتواند شما را در خرید و فروش ارز های دیجیتال و استورج یاری نماید.

ویژگی های Storj

برای اینکه استورج بتواند ارائه دهندگان غالب ذخیره سازی ابر مانند گوگل و آمازون را به چالش بکشد، باید ویژگی های بهتری را ارائه دهد.

هزینه های پایین تر

هزینه های فعلی زیرساخت های سیستم های ذخیره سازی متمرکز می تواند توسط مدل غیرمتمرکز ارائه شده توسط Storj کاهش یابد. با تمرکز بر تمرکززدایی، تیم Storj امیدوارند که سیستم عامل خود را به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای ذخیره سازی ابر ارائه دهند. با حذف نیاز به راه اندازی مراکز داده، کاهش هزینه های وعده داده شده توسط Storj باید حداقل قیمت های فعلی ارائه شده توسط ارائه دهندگان ذخیره سازی متمرکز را حداقل 1/3 کاهش دهد. این موارد به ویژه برای مشاغل کوچک که به ذخیره سازی احتیاج دارند اما هنوز ظرفیت و بودجه لازم برای ساخت و نگهداری مراکز داده کامل، آرایه های دیسک سخت و غیره را ندارند بسیار مفید خواهد بود.

فضای ذخیره سازی امن و خصوصی

مدل ذخیره سازی پیشنهاد شده توسط Storj به روشی مشابه اینترنت کار خواهد کرد. به این معنا که هیچ کنترل واحدی روی میلیاردها دستگاه مورد استفاده نخواهد داشت.
در واقع، داده های فعلی به طور متمرکز بوده و برای ذخیره سازی به چندین ارائه دهنده جهانی که شبکه ای از مراکز داده را اداره می کنند، سپرده می شود. این با خطرات مختلفی از جمله نقض داده ها، وقفه های جهانی در ارائه خدمات و هزینه های بالاتر ذخیره سازی همراه است. امنیت و حریم خصوصی با رمزگذاری انتها به انتها است که به وسیله آن فقط به دارندگان پرونده ها امکان دسترسی به داده هایشان داده می شود، به جای اینکه شرکت ها بر اسناد شما نظارت کامل داشته باشن. در عین حال، توزیع جهانی پرونده های ارائه شده توسط Storj نیز به عنوان یک راه حل مطمئن تر در مقایسه با ذخیره سازی متمرکز تر، ارتقا می یابد.

Storj

مقیاس گذاری بهتر

در عصر تقاضای روزافزون برای منابع ذخیره داده، شبکه Storj نوید مدل مقیاس پذیری انعطاف پذیرتری را می دهد. تیم Storj در ادامه شبکه ای را طراحی کردند که قول می دهد تقاضای ذخیره سازی سریعتر داده ها و فرمت های بزرگتر را برآورده سازد، در حالی که فضای کافی برای گسترش متناسب با تقاضای عمومی باقی می ماند. Storj با کمک فناوری خرد کردن، رمزگذاری و توزیع داده ها در بین گره ها، امیدوار است که بتواند سیستم های ذخیره سازی پیش فرض سنتی را پشت سر بگذارد و عملکرد و قابلیت اطمینان بهتری را در اختیار شما قرار دهد.

استورج همچنین می خواهد خود را به عنوان بستر انتقال رسانه و پشتیبان معرفی کند. توسعه دهندگان Storj در حال کار بر روی ارائه خدمات اضافی برای سیستم عامل خود هستند. پشتیبانی ذخیره سازی طولانی مدت باید آن را برای ایجاد بایگانی و ذخیره سازی پرونده های پشتیبان و بازیابی برای اهداف نظارتی یا انطباق مناسب کند. در همان زمان، Storj می خواهد با پشتیبانی از ذخیره سازی مقادیر زیادی از فایل های ویدئویی، صوتی، عکس و سایر موارد، به یک پلت فرم تحویل محتوای رسانه ای همه منظوره تبدیل شود. آنها براساس ماهیت تقسیم شده و توزیع شده برای بارگیری همزمان در دسترس خواهند بود.

نقش STORJ Token

رمز Storj ارزی است که با آن عملیات پرداخت در بستر Storj مدیریت می شود.

تیم Storj و رقبا

پروژه منبع آزاد Storj در سال 2014 آغاز شد، در حالی که ICO در ماه مه سال 2017 انجام شد. تیم اصلی حدود 45 نفر از اعضای با سابقه و حرفه ای است. علاوه بر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری مانند Dropbox Google Drive و OneDrive، از رقبای اصلی Storj می توان به Siacoin اشاره کرد. همچنین یک پلت فرم ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز دیگر، Filecoin و MaidSafe Coin است.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.