logo کاقه ارز

Theta یک شبکه تحویل ویدئو غیرمتمرکز با بلاکچین اختصاصی خود است. این شبکه برای ایجاد انگیزه در به اشتراک گذاری پهنای باند طراحی شده است. در حال حاضر، شبکه های تحویل ویدئو در کشورهای کمتر توسعه یافته از دسترسی ضعیف و راه اندازی با هزینه بالا و آرایش متمرکز رنج می برند. هدف THETA بازنویسی سیستم تحویل محتوای ویدئویی سنتی با ارائه تحویل محتوای کم هزینه صرف نظر از کیفیت و مکان فیلم است. اگرچه هنوز کارهای زیادی برای باز کردن پتانسیل کامل سیستم تحویل ویدئو از طریق نظیر به نظیر مبتنی بر بلاکچین مورد نیاز است، اما تتا شروع به کار خوبی را انجام داده است. تتا در حال ساخت یک شبکه مش نظیر به نظیر (P2P) است که هدف آن حل این مشکلات فعلی در استفاده از بلاکچین است. برای آشنایی بیشتر با THETA با کافه ارز همراه باشید.

تتا چگونه کار می کند؟

تتا از دو قسمت تشکیل شده است. اولین مورد شبکه تحویل ویدئویی آن است. این قسمت از گره هایی تشکیل می شود که به شبکه می پیوندند و به پهنای باند آنها کمک می کنند. این شبکه همان چیزی است که تحویل ویدیوی غیرمتمرکز واقعی را تشکیل می دهد. قسمت دوم زنجیره بلوکی تتا است.

شبکه تتا

در حال حاضر، شبکه های تحویل محتوا (CDN) محتوای ویدئویی و جریان را ارائه می دهند. اینها معمولاً از مراکز داده بسیار متمرکز در سراسر کره زمین تشکیل شده اند. مشکل اصلی این موارد این است که از نظر جغرافیایی به اندازه کافی به بینندگان نزدیک نیستند و همین امر منجر به پخش جریانی با کیفیت پایین می شود. پاسخ تتا به این مسئله ایجاد یک شبکه مش P2P از کاربرانی است که پهنای باند خود را به اشتراک می گذارند. نتیجه باید یک شبکه جهانی باشد تا زیرساخت های موجود CDN را جایگزین یا تکمیل کند.

کاربران می توانند دستگاه های خود را به عنوان گره های حافظه پنهانی که جریان های ویدئویی را به هر بیننده ای در جهان منتقل می کنند، وام دهند. گره ذخیره گره ای است که داده های ویدئو را ذخیره می کند. در نتیجه، از آنجا که شبکه تتا نسبت به سیستم فعلی دارای مقادیر زیادی ذخیره و حافظه خواهد بود، کیفیت جریان بهتر خواهد شد. این به این دلیل است که بسته های داده ویدیویی مجبور نیستند تا آنجا سفر کنند. گره های ذخیره شده با رمزهای تتا پاداش داده می شوند و بنابراین با تقویت منابع پهنای باند خود، شبکه تتا را تشویق می کنند.

THETA

مقاله سفید تتا ادعا می کند که راه حل آن می تواند 80 درصد از هزینه های تحویل را نسبت به زیرساخت های موجود کاهش دهد. به نظر می رسد که این به دلیل صرفه جویی در عدم نگهداری مراکز داده عظیمی است که در حال حاضر CDN ها را تأمین می کنند. گرچه این ادعای بزرگی است، اما باید منتظر ماند و دید آیا آنها می توانند این خواسته را برآورده کنند.

انعطاف پذیری بهبود یافته

علاوه بر کیفیت پخش جریانی پیشرفته که این امر باید ارائه دهد، تتا همچنین امیدوار است که باعث بهبود انعطاف پذیری زیرساخت ها شود. در حال حاضر، کل صنعت جریان به تعداد کمی از مراکز داده وابسته است. این خطری را ایجاد می کند که به موجب آن ، اگر چند نفر آفلاین شوند، جریان جهانی به شدت خراب می شود. با توزیع حافظه پنهان و انتقال به هزاران و به طور بالقوه ده ها هزار گره، شبکه تتا باید بسیار مقاوم تر از سیستم فعلی باشد.

تنوع در کیفیت

مشکل اصلی که تتا تشخیص می دهد تفاوت در کیفیت گره های مختلف است. علاوه بر این، هیچ چیزی برای جلوگیری از افت گره ها وجود ندارد. برای مقابله با این مسائل، تیم در حال ساخت یک سرور و سرویس گیرنده است تا به گره ها کمک کند نزدیکترین گره ها را از نظر پرش شبکه شناسایی کنند. سپس گره ها قادر خواهند بود تا با نزدیکترین همتایان خود در ارتباط باشند، برخلاف اتصال تصادفی با هر گره ای در جهان. تتا امیدوار است که این امر به گره ها اجازه دهد جریان را بسیار پیوسته تر بکشند و بنابراین با قوام CDN های فعلی رقابت کند.

Blockchain

هدف از بلاکچین تتا خدمت به عنوان یک لایه اجماع برای پرداخت و پاداش در داخل اکوسیستم است. مهم است که بدانید هیچ پرونده ویدئویی در بلاک چین ذخیره نمی شود. این امر به دلیل خواسته های داده ای که تحمیل می کند غیرممکن است. بلاکچین کاملاً متن باز خواهد بود و تیم امیدوار است که توسعه دهندگان بتوانند DAPPS خود را در بالای بلاکچین ایجاد و استقرار دهند.

چرا شبکه تتا؟ فواید THETA چیست؟

پخش مستقیم ویدئو امروز در مرحله نسبتاً پیشرفته ای است اما برخی از موضوعات اصلی هنوز مانع خدمات هستند. از جمله، جریان های با کیفیت پایین عمدتا به دلیل کمبود پهنای باند لازم در شبکه های ارائه محتوای موجود، کاملاً رایج است. زیرساخت های مورد نیاز بسیار گران است که به نوبه خود درجه بالایی از تمرکز و ناکارآمدی را ایجاد می کند. ماهیت غیرمتمرکز نظیر به نظیر شبکه تتا جریان با کیفیت بالا و روان را با کاهش هزینه ها حل می کند تا بیشتر مسائل حل شود. علاوه بر این، تتا جوایزی را به صورت نشانه های تتا به بینندگان ارائه می دهد. همانطور که قبلاً ذکر شد، بسیاری از پتانسیل های استفاده نشده هنوز در دست ساخت پروژه هستند و پیشرفت های نزدیک dApp ممکن است چرخش جالب تری را در مورد آنچه که پلتفرم ارائه می دهد باز کند.

تیم تتا و نقشه راه

تیم تتا، مشاوران و لیست شرکای تتا چشمگیر است. این تیم متشکل از 14 عضو و همچنین بسیاری از مشاوران بلاکچین و رسانه است. استیو، بنیانگذار یوتیوب، مشاور تتا به همراه اعضای برجسته و اعضای سابق Twitch ،Verizon و Plays.tv در میان دیگران بوده است. در مرحله آزمایش شبکه، تتا با Sliver.tv و همچنین Samsung VR و MBN، یک شرکت بزرگ رسانه ای کره همکاری می کند. در سال 2019، این تیم در درجه اول و مهمترین هدف خود راه اندازی بلاکچین خود و مبادله رمزهای فعلی ERC20 برای نشانه های جدید Theta است. به نظر می رسد تمرکز تتا بر روی جذب بیشتر شرکای محتوایی و به طور کلی رشد شبکه تتا باشد.

همانطور که در بالا ذکر شد، پروژه Theta token توسط SAMSUNG پشتیبانی می شود که یک چیز بزرگ در صنعت Crypto است. به جز SAMSUNG، پروژه توکن Theta نیز توسط SONY ،Sierra Ventures و غیره پشتیبانی می شود.

از کجا THETA بخریم

تجارت در حال حاضر برای تتا در کره متمرکز است. وون کره بیشترین حجم را در Coinbit ،Bithumb و Upbit اختصاص می دهد. با این وجود، حجم معقولی بین Binance و Huobi برای جفت های بیت کوین، Tether و Ethereum نیز وجود دارد. سرمایه گذاران می توانند بدون خرید هیچ لغزشی در خرید مقادیر زیاد تتا اطمینان داشته باشند. کافه ارز مفتخر است که میتواند شما را در خریداری تتا یاری نماید.

THETA

نحوه ذخیره تتا

در حال حاضر، رمز ERC20 فعلی به راحتی در هر کیف پول پشتیبانی کننده از این استاندارد قابل ذخیره است. معمولاً MyEtherWallet را همراه با کیف پول سخت افزاری مانند Ledger یا Trezor پیشنهاد می کنند. این امر به همراه یک رابط کاربری ساده از امنیت بالایی برخوردار است. تتا گفته است که آنها کیف پول جدید خود را قبل از راه اندازی شبکه اصلی آزاد می کنند. کاربران می توانند نشانه های جدید را در این کیف پول ذخیره کنند.

نتیجه گیری کلی درباره شبکه THETA

پاسخ تتا به مشکلات مقیاس سازی فعلی تحویل محتوا مطمئناً جذاب است. اینکه آیا آنها می توانند تمرکززدایی از بلاکچین خود را حفظ کنند و شبکه مش خود را با کیفیت ثابت حفظ کنند، احتمالاً دو سوال مهم در حال حاضر است. توکن تتا به عنوان یک رمز سودمند کاملاً منطقی است. از همه مهمتر باید به عنوان وسیله ای برای ایجاد انگیزه در به اشتراک گذاری پهنای باند عمل کند. این امر به نوبه خود به توسعه و رشد شبکه مش کمک می کند. پروژه توکن تتا تنها یا در میان معدود زیرساخت های ارائه دهنده زیرساخت های پایان به پایان جریان غیرمتمرکز ویدئو است. از نظر قیمت، فضای زیادی برای رشد برای پروژه teta token وجود دارد. بعلاوه، توسط SONY و SAMSUNG، دو غول برجسته الکترونیکی جهان پشتیبانی می شود که ما را متقاعد می کند که یک پروژه قوی است.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.