logo کاقه ارز

در بازار رمز ارزها ، صعود سریع و شدید بیت کوین گاوها را دوباره به صحنه آورد و اگر این شتاب ادامه پیدا کند، آلت کوین‌های یونی سواپ، چین لینک، سولانا و مونرو می‌توانند شاهد رشد ارزش توکن‌های خود باشند. بنابراین لازم است که برای سرمایه‌گذاری‌های آگاهانه، تحلیل ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و برای سرمایه‌گذاری در این هفته، تحلیل پنج ارز دیجیتال برتر هفته را بدانیم.

پنج ارز دیجیتال برتر آگوست ۲۰۲۱

رشد ۴۳ درصدی بیت کوین از قیمت ۲۹.۴۸۲.۶۲ دلار در ۲۱ جولای و رسیدن به قیمت ۴۲۳۱۶۷۱ دلار ر ۳۰ جولای، گاوهایی که در حاشیه نشسته بودند را سر حال آورد. پس از این صعود سریع، برخی از تحلیلگران در این مورد بحث می‌کنند که آیا بیت کوین می‌توان رشد سریع و شدیدی که در ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ شاهد آن بودیم را تکرار کند. قیمت بیت کوین در نیمه دوم سال ۲۰۱۳، پس از مواجهه با سه ماه اخبار منفی، ده برابر شد. برخی معتقد هستند که ۲۰۲۱ هم همان رشد شارپی را تجربه خواهد کرد.

نمایی از بازار رمز ارزها

کمپانی PlanB، سازنده مدل قیمت‌گذاری نسبت موجودی به جریان می‌گوید بازگشت قدرتمند قیمت بیت کوین در ماه جولای کاملا دقیق و منظم انجام شد. این کمپانی معتقد است اگر بیت کوین ماه آگوست را با قیمتی بالاتر از ۴۷۰۰۰ دلار به پایان برساند، مدل نسبت موجودی به جریان، همچنان معتبر خواهد بود.

در همین حین، سرمایه‌گذاران سازمانی به انباشت بیت کوین ادامه می‌دهند. یک کمپانی مدیریت سرمایه که حدود ۴۵ میلیارد دلار دارایی را تحت مدیریت خود دارد مقادیر نامشخصی بیت کوین خریداری کرده است. رویکرد کوتاه مدت بازار به بیت کوین پس از اصلاح شدید در چند روز گذشته، به وضوح صعودی شده است. در ادامه نمودار پنج ارز دیجیتال برتر که طی چند روز آینده رشد خواهند کرد را بررسی می‌کنیم.

۱. جفت ارز بیت کوین – تتر

رشد سریع بیت کوین در چند روز گذشته اکنون با مقاومت شدید در سطح ۴۲.۴۵۱.۶۷ دلار رو به رو است اما نشانه مثبت این است که خریداران خیلی عقب‌نشینی نکرده‌اند. این نشان می‌دهد که گاوها پوزیشن‌های خود را رها نمی‌کنند چون پیش‌بینی آن‌ها این است که این روند صعودی ادامه خواهد داشت.

جفت ارز بیت کوین - تتر

افزایش میانگین متحرک ۲۰ روزه (۳۶۸۰۰ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی محدوده اشباع خرید نشان می‌دهد که مسیر مقاومت حداقلی، در حالت صعودی قرار دارد. اگر گاوها قیمت را به بالای ۴۲.۴۵۱.۶۷ دلار ببرند، جفت ارز بیت کوین – تتر می‌تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند که می‌تواند به سطح روانی ۵۰۰۰۰ دلار برسد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر برود، گاوها تلاش می‌کنند از نقطه حمایت در سطح ۳۶۶۷۰ دفاع کنند. بازگشت قدرتمند از این نقطه حمایت می‌تواند قیمت این جفت ارز را به مدت چند روز بین ۳۶۶۷۰ دلار تا ۴۲۴۵۱۶۷ دلار نوسان دهد. خرس‌ها برای در دست گرفتن کنترل بازار باید قیمت را به زیر سطح ۳۶۶۷۰ دلار برسانند. چنین حرکتی می‌تواند احتمال ری تست در ۳۱۰۰۰ دلار را فعال کند.

نمودار چهار ساعته بیت کوین - تتر

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که هر دو میانگین متحرک در حالت صعودی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی هم در ناحیه مثبت است. این یعنی قدرت در دست گاوها است. اگر قیمت از میانگین متحرک ۲۰ روزه بالاتر رود، گاوها یک بار دیگر سعی می‌کنند مانع بالایی در قیمت ۴۲۴۵۱۶۷ دلار را از بین ببرند.

در حالت دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه برسانند، قیمت این جفت ارز می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند. بازگشت قدرتمند از این نقطه حمایت نشان می‌دهد که رویکرد نسبت به بازار همچنان مثبت بوده و تریدرها در حال خرید در کف هستند. اگر قیمت این جفت ارز به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند، این شتاب صعودی تضعیف خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت تا ۳۶۶۷۰ دلار شود.

۲. جفت ارز یونی سواپ – تتر

یونی سواپ (UNI) یکی از پنج ارز دیجیتال برتر در این هفته است که قیمت آن در ۳۰ جولای از روند نزولی آن بالاتر رفت و الگوی مثلث نزولی را نامعتبر ساخت. این حرکت می‌تواند منجر به یک فشار کوتاه مدت شود چون خرس‌های تهاجمی در تلاش هستند تا پوزیشن‌های خود را پوشش دهند.

نمودار روزانه یونی سواپ - تتر

اگر گاوها قیمت را به بالاتر از ۲۳.۴۵ دلار تا ناحیه مقاومت ۲۵ دلار ببرند، قیمت جفت ارز یونی سواپ – تتر می‌تواند تا مقاومت شدید بالاسری در ۳۰ دلار صعود کند. میانگین‌های متحرک یک تقاطع گاوی را کامل کرده و شاخص قدرت نسبی تا ناحیه مثبت رشد داشته است. این نشان می‌دهد کنترل در دست گاوها قرار دارد.

البته خرس‌ها هم ممکن است نقشه‌های دیگری داشته باشند چون احتمالا سعی خواهند کرد از ناحیه بالاسری دفاع کنند. اگر قیمت از این منطقه پایین‌تر رود اما از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۹.۲۵ دلار) بالاتر باشد، این نشان می‌دهد که تریدرها در حال خرید در کف هستند. این حرکت احتمال افزایش قیمت تا ۲۵ دلار و رسیدن به ۳۰ دلار را افزایش خواهد داد.

برعکس این فرضیه، اگر قیمت کاهش داشته و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، چندین گاو تهاجمی به دام خواهند افتاد. این حرکت منجر به کاهش قیمت تا ۱۷.۲۴ دلار و سپس ۱۳ دلار خواهد شد.

نمودار چهار ساعته یونی سواپ - تتر

جفت ارز یونی سواپ – تتر می‌تواند تا قیمت ۲۳.۴۵ دلار افزایش یابد که در آنجا گاوها با مقاومت شدید از سوی خرس‌ها مواجه خواهند شد. اگر گاوها زمین را به خرس‌ها واگذار نکنند، این شرایط نشان می‌دهد که آنها رشد بیشتر را پیش‌بینی کرده‌اند. بالا رفتن میانگین‌های متحرک و رسیدن شاخص قدرت نسبی به ناحیه اشباع خرید هم نشان می‌دهد که رویکرد نسبت به بازار درجهت افزایش قیمت‌ها است.

این چشم‌انداز مثبت در صورتی نامعتبر خواهد شد که قیمت از مقاومت بالاسری برگشت خورده و به زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه برسد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که تریدرها به شدت در نزدیکی ۲۳.۴۵ دلار، سیو سود کرده‌اند که منجر به پولبک شدید‌تر تا سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه خواهد شد.

۳. جفت ارز چین لینک – تتر

چین لینک (LINK) هم در فهرست پنج ارز دیجیتال برتر هفته قرار دارد که و در تاریخ ۲۷ جولای، از سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه (۱۸.۷۳ دلار) بالاتر رفت. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال از دست دادن موضع خود هستند. پس از تامل اندک در نزدیکی سطح روانی در ۲۰ دلار، گاوها در تاریخ ۳۰ جولای، روند صعودی را از سر گرفتند.

نمودار روزانه چین لینک - تتر

هرچند جریان نزولی در کندل روزانه نشان می‌دهد که روند صعودی ممکن است شتاب و قدرت خود را از دست بدهد. اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر رفته اما از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۱۸.۸۳ دلار) بالاتر باشد، این نشان می‌دهد که رویکرد نسبت به بازار گاوی شده است. در این صورت خریداران تلاش می‌کنند جفت ارز چین لین – تتر را به سمت ناحیه مقاومت شدید بالاسری در۳۲.۵۰ دلار تا ۳۵ دلار سوق دهند.

برعکس، اگر قیمت این جفت ارز از میانگین‌های متحرک پایین‌تر رود، نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند. در این صورت احتمال دارد آنها قیمت را تا ناحیه حمایت اساسی در ۱۳.۳۸ دلار تا ۱۵ دلار پایین بیاورند.

نمودار چهار ساعته چین لینک - تتر

هردو میانگین‌های متحرک در نمودار چهارساعته روند صعودی دارند و شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت قرار دارد، این یعنی گاوها قدرت را در دست دارند. احتمالا گاوها در کف تا سطح میانگین متحرک بیست روزه خرید کنند در این صورت، قیمت این جفت ارز می‌تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و احتمالا توقف بعدی آن در ۲۶.۲۰ دلار باشد.

از سوی دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را تا زیر ۲۱ دلار پایین بکشند، چندین گاو تهاجمی به دام خواهند افتاد. سپس قیمت جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک ۵۰ روزه سقوط کند. این سطح برای گاوها خیلی مهم است چون اگر شکسته شود، کاهش قیمت این جفت ارز می‌تواند تا ۱۵ دلار ادامه یابد.

۴. جفت ارز سولانا – تتر

چهارمین جایگاه از پنج ارز دیجیتال برتر این هفته به سولانا تعلق دارد. گاوها در ۳۱ جولای قیمت سولانا (SOL) را از روند نزولی آن بالاتر برده و الگوی مثلث نزولی را نامعتبر کردند. خرس‌ها در حال حاضر در تلاش برای پولبک قیمت به زیر خط روند نزولی و به دام انداختن گاوهای تهاجمی هستند.

نمودار روزانه سولانا - تتر

میانگین متحرک ۲۰ روزه (۳۰.۴۹ دلار) افزایش یافته و شاخص قدرت نسبی به بالای ۶۱ صعود کرده است که این نشان می‌دهد قدرت در دست خریداران است. اگر گاوها در کف تا خط روند نزولی خرید کنند، نشان می‌دهد که رویکرد نسب به بازار مثبت شده است. در این صورت خریداران سعی می‌کنند روند صعودی را با سوق دادن قیمت به بالای ۳۷ دلار تا ناحیه مقاومت ۳۸.۱۰ دلار، از سر بگیرند.

در صورتی که موفق شوند، جفت ارز سولانا – تر می‌تواند تا ۴۴ دلار صعود کند که احتمالا خرس‌ها در این نقطه با مقاومت شدید مواجه خواهد شد. این چشم‌انداز مثبت در صورتی نامعتبر خواهد بود که خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برسانند. این حرکت می‌تواند مسیر را برای سقوط بیشتر و رسیدن قیمت به ۲۶.۵۰ دلار هموار کند.

نمودار چهار ساعته سولانا - تتر

خرس‌ها در تلاش هستند که روند صعودی را در نزدیکی مقاومت بالاسری در ۳۸.۱۰ دلار متوقف کنند اما میانگین‌های متحرک صعودی و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که گاوها قدرت را در دست دارند. اگر قیمت این جفت ارز از میانگین متحرک ۲۰ روزه بالاتر رود، خریداران یک بار دیگر تلاش می‌کنند که مانع بالاسری را رفع کنند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت این جفت ارز می‌توند سفر خود به سوی قیمت ۴۴ دلار را آغاز کند.

کاهش قیمت تا زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه اولین نشانه از ضعف این جفت ارز است. این حرکت می‌تواند قیمت را تا سطح میانگین متحرک پنجاه روزه پایین آورده و شکست احتمالی قیمت به بالاتر از ۳۸.۱۰ دلار را با تاخیر مواجه کند.

۵. جفت ارز مونرو – تتر

مونرو (XMR) آخرین مورد از پنج ارز دیجیتال هفته جاری است که در تاریخ ۲۶ جولای از خط روند نزولی خود بالاتر رفته و شکل‌گیری الگوی مثلث نزولی را بی‌اعتبار ساخت. شکست وضعیت خرسی یک نشانه مثبت است.

نمودار روزانه مونرو - تتر

جفت ارز مونرو – تتر طی سه روز گذشته در یک محدوده کوچک در حال تقویت خود بوده است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۵۰ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند سفر خود را به سوی قیمت ۲۸۸.۰۶ دلار  و سپس ۳۱۶.۲۳ دلار آغاز کند. میانگین‌های متحرمک در نزدیکی یک تقاطع گاوی و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که بازار به نفع خریداران است.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر رفته از در سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه (۲۲۰ دلار) حمایت پیدا کند، نشان می‌دهد که خریداران در حال خرید در کف هستند. در این صورت گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد که روند صعودی را از سر بگیرند. این چشم‌انداز مثبت در صورتی نامعتبر خواهد بود که خرس‌ها قیمت را تا میانگین‌های متحرک پایین بکشند. چنین حرکتی نشان می‌دهد که روند صعودی فعلی یک دام برای گاوها بوده است.

نمودار چهارساعته مونرو - تتر

نمودار چهار ساعته نشان می‌ده که این جفت ارز طی چند روز گذشته بین قیمت‌های ۱۸۰ دلار و ۲۲۷.۵۰ دلار گیر افتاده بودند. خروج از این محدود این جفت ارز را به سمت هدف ۲۷۵ دلار سوق می‌دهد اما خرس‌ها نقشه‌های دیگری دارند. آنها به شدت از مقاومت روانی در ۲۵۰ دلار دفاع می‌کنند.

صعود میانگین‌های متحرک و قرار داشتن شاخص نسبی قدرت در ناحیه مثبت، نشان می‌دهد که مقاومت کوچکی از روند صعودی وجود خواهد داشت. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۵۰ دلار برسانند، روند صعودی شتاب خواهد گرفت. از سوی دیگر، خرس‌ها باید قیمت را تا ۲۲۷.۵۰ دلار پایین نگه داشته و در آنجا نگه دارند تا چشم‌انداز گاوی بازار را نامعتبر سازند.

نظر شما درباره پنج ارز دیجیتال برتر هفته اول آگوست ۲۰۲۱ چیست ؟ اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.