logo کاقه ارز

هر هفته واچ لیستی از ارزهای دیجیتال مهم در آن هفته از سوی تحلیل‌گران بازار رمز ارزها منتشر می‌شود. در این هفته تحلیل ارزهای دیجیتال به این صورت است که اگر بیت کوین در محدودی فعلی باقی بماند، کاردانو، تتا، مونرو و AMP طی چند روز آینده می‌توانند روند صعودی داشته باشند. برنامه فدرال رزرو آمریکا این است که زمان‌بندی خود را جلو بیاندازد؛ چون افزایش نرخ‌ها تا ۲۰۲۳ منجر به رزرو سود در بازار سهام آمریکا، طلا و بیت کوین شده است. در ۱۸ ژوئن، پس از هشدار جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال رزرو آمریکا در سنت لوئیس مبنی بر این‌ که اولین افزایش نرخ سود می‌تواند در سال ۲۰۲۲ رخ دهد، این بازارها دومین ضربه را دریافت کردند.

حالا تحلیلگران رمز ارزها در مورد حرکت بعدی بیت کوین به دو دسته تقسیم شده‌اند. جاش ریگر معتقد است بیت کوین به بالای چرخه خود در ۶۴۵۰۰ دلار می‌رسد و رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر» معتقد است که بیت کوین تا ۲۴۰۰۰ دلار ریزش خواهد کرد.

ارزهای دیجیتال مهم

البته، PlanB، خالق مدل پیش‌بینی قیمت بیت کوین با روش stock-to-flow، تحلیل صعودی خود نسبت به بیت کوین را حفظ کرده است. سناریوی خوشبینانه او در مورد بیت کوین این است که قیمت بیت کوین تا ۴۵۰۰۰ دلار بالا خواهد رفت در حالی که سناریوی بدبینانه او هم هدفی صعودی در ۱۳۵۰۰۰ دلار تا پایان ۲۰۲۱ را ترسیم می‌کند.

سایر تحلیلگران بر اساس داده‌های اخیر اعلام کرده‌اند که هولدرهای طولانی مدت در طی چند روز گذشته در حال خرید بیت کوین بوده‌اند.

ارزهای دیجیتال مهم هفته برای سرمایه گذاری

آیا خرید بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌تواند فروش این ارز از سوی نوسان‌گیرها را جبران کند؟ تحلیل‌های تکنیکال ارز دیجیتال چه چیزی را نشان می‌دهند؟ بازگشت قیمت در کوتاه مدت یا ریزش بیشتر؟ در ادامه نمودار ارزهای دیجیتال مهم را بررسی می‌کنیم تا روند آن‌ها را در هفته جاری پیش‌بینی کنیم.

۱. جفت ارز بیت کوین و تتر

همان‌طور که می‌دانید بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال مهم است که طی چند روز گذشته بین ۳۱۰۰۰ تا ۴۲۴۵۱ دلار نوسان داشته است. قیمت این ارز از ۴۱۳۳۰ در تاریخ ۱۵ ژوئن ریزش کرد و خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۳۷۴۳۹ دلار) در ۱۸ ژوئن، رساندند.

ارزهای دیجیتال مهم

اکنون فروشندگان تلاش می‌کنند تا قیمت را به نقطه مقاومت در طیف ۳۱۰۰۰ برسانند. میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه شروع به روند نزولی کرده و شاخص نسبی قدرت (RSI) در زیر ۴۱، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. البته جفت ارز بیت کوین و تتر در دو موقعیت قبلی در ۲۳ می و ۸ ژوئن به ۳۱۰۰۰ دلار برگشتند بنابراین، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد که از این سطح محافظت کنند. اگر موفق شوند، این جفت ارز می‌توانند چند روز بیشتر در این محدوده قیمت باقی بمانند.

برعکس اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۳۱۰۰۰ دلار بیاورند، قیمت این جفت ارز می‌تواند تا ۲۸۰۰۰ دلار و سپس ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد. چنین حرکتی یک روند منفی عظیم است که می‌تواند شروع روند صعودی بعدی را با تاخیر مواجه سازد.

ارزهای دیجیتال مهم

در نمودار ۴ ساعته، خرس‌ها قیمت را تا زیر حمایت ۳۴۶۰۰ دلار پایین آوردند. اگر آن‌ها بتوانند قیمت را در پایین این سطح نگه دارند، احتمالا قیمت این جفت ارز به پایین‌تر از حمایت ۳۱۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. روند نزولی میانگین متحرک ۲۰ روزه صعودی و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در نزدیکی ناحیه اشباع فروش، نشان می‌دهد که سود در دست خرس‌ها قرار دارد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر رفته و به بالای ۳۶۴۵۷ دلار برسد، این نشان می‌دهد که تریدرها در سطوح پایین‌تر به جمع‌ کردن بیت کوین پرداخته‌اند. در این صورت ممکن است قیمت این جفت ارز تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و سپس ناحیه مقاومت ۴۱۳۰۰ دلار تا ۴۲۴۵۱ دلار صعود کند. شکستن این ناحیه نشان می‌دهد که دوره اصلاح قیمت تمام شده است.

۲. جفت ارز کاردانو و تتر

کاردانو که چند صباحی است جزو ارزهای دیجیتال مهم در بازار در نظر گرفته می‌شود، طی چند روز گذشته با قیمتی بین ۱.۳۳ دلار و ۱.۹۴ دلار خرید و فروش می‌شده‌ است. افزایش قیمت و رسیدن به منطقه حمایت در تاریخ ۱۲ ژوئن و تضعیف آن در میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۱.۵۲ دلار) در ۱۵ ژوئن، نشان می‌دهد که رویکرد نسبت به بازار منفی شده و تریدرها در حال فروش در زمان صعود هستند.

ارزهای دیجیتال مهم

در حال حاضر خرس‌ها در تلاش هستند که قیمت را تا پایین‌تر از منطقه حمایت ۱.۳۳ دلار تا ۱.۲۴ دلار کاهش دهند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت جفت ارز کاردانو و تتر می‌تواند به حمایت بحرانی ۱ دلار سقوط کند. روند نزولی EMA بیست روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در زیر ۴۲ نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را به دست گرفته‌اند.

از سوی دیگر اگر گاوها دوباره از ناحیه حمایت دفاع کنند، این نشان می‌دهد که تقاضا برای خرید این ارز در سطوح پایین‌تر وجود دارد. این باعث می‌شود که این جفت ارز چند روز بیشتر در محدوده فعلی باقی بمانند. یک شکست و رسیدن قیمت به نزدیکی بالای ۱.۹۴ دلار نشان می‌دهد که گاوها دوباره کنترل را در دست گرفته‌اند.

ارزهای دیجیتال مهم

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد خرس‌ها امروز قیمت را به زیر ناحیه حمایت ۱.۳۳ دلار کاهش داده‌اند اما ناتوانی در حفظ سطوح پایین‌تر نشان می‌دهد که باید جمع‌آوری ارز در کف انجام شود. خریداران در حال حاضر سعی دارند قیمت را به بالای خط ترند نزولی سوق دهند. اگر موفق شوند، الگوی خرسی بی‌اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند خرس‌های تهاجمی را از زمین خارج کرده و منجر به فشار کوتاه مدت شود که ممکن است قیمت را به ۱.۷۴ دلار و سپس ۱.۸۸ دلار سوق دهد.

اگر قیمت روند کاهشی گرفته و پایین‌تر از ۱.۳۳ دلار باقی بماند، این جفت ارز الگوی مثلث نزولی را کامل می‌کنند. این چینش خرسی دارای تارگت ۰.۷۸ دلار است.

۳. جفت ارز تتا و تتر

تتا جزو ارزهای دیجیتال مهم بوده و در تاریخ ۱۷ ژوئن گاوها قیمت تتا را به بالای خط مقاومت کانال نزولی سوق دادند اما نتوانستند از مانع ۱۰.۴۷ دلاری عبور کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز شکست را قبول نکرده و در تلاش برای جعل شکست هستند.

ارزهای دیجیتال مهم

امروز قیمت به زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۸.۶۵ دلار) کف سازی کرد که این نشان می‌دهد روند کوتاه مدت به نفع خرس‌ها تغییر یافته است. البته احتمال این که گاوها به راحتی تسلیم شوند وجود ندارد. آن‌ها تلاش می‌کنند که روند نزولی را در ۷.۳۳ دلار متوقف کنند.

اگر قیمت از این ناحیه مقاومت بالاتر رفته و به بالای میانگین‌های متحرک برسد، نشان می‌دهد که در سطوح پایی‌تر تقاضای شدید وجود دارد. در این صورت خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد که مانع را در ۱۰.۴۷ دلار پاک کنند. اگر موفق شوند، جفت ارز تتا و تتر می‌توانند روند صعودی تا ۱۳.۲۰ دلار را آغاز کنند. این چشم‌انداز مثبت در صورتی نامعتبر خواهد بود که خرس‌ها قیمت را تا ۷.۳۷ دلار کاهش دهند. چنین حرکتی می‌تواند منجر به کاهش قیمت تا ۶ دلار و سپس ۴.۵۷ دلار شود.

ارزهای دیجیتال مهم

نمودار ۴ ساعته تشکیل الگوی سر و شانه را نشان می‌دهد. این چینش دارای تارگت ۷.۰۲ دلار است. البته گاوها در تلاش هستند که قیمت دوباره به بالای خط گردن برسد. اگر موفق شوند، خرس‌های کوتاه مدت که در زمان شکست خط گردن، پوزیشن‌های کوتاه مدت آغاز کرده‌اند، گیر می‌افتند. این اتفاق منجر به پوشش کوتاه مدت شده و قیمت جفت ارز تا ۹.۱۹ دلار بالا خواهد رفت. یک شکست در بالای این مقاومت می‌تواند درها را برای افزایش قیمت و رسیدن به ۱۰.۱۰ دلار و سپس ۱۰.۴۷ دلار باز کند.

۴. جفت ارز مونرو و تتر

یکی از قدیمی‌ترین ارزهای دیجیتال مهم، ارز مونرو است که در تاریخ ۱۹ ژوئن، از ترند نزولی پایین‌تر رفت و در حال حاضر خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت را تا حمایت ۲۲۵ دلار پایین بیاورند. رصد این حمایت بسیار مهم است؛ چون گاوها طی چند روز گذشته مرتبا از این سطح دفاع کرده‌اند.

قیمت ارزهای دیجیتا

اگر قیمت تا ۲۲۵ دلار بالا برود، خریداران بار دیگر تلاش کرده تا قیمت را به بالای خط ترند نزولی ببرند. اگر موفق شوند، احتمالا جفت ارز مونرو و تتر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۱۲ دلار) را به چالش کشیده و تا ۳۴۷ دلار بالا خواهند رفت. در نقطه مقابل این فرضیه، اگر خرس‌ها قیمت را تا حمایت ۲۲۵ دلار پایین بیاورند، این جفت ارز الگوی مثلث نزولی را کامل خواهند کرد. این چینش خرسی می‌تواند باعث فروش بیشتر شود که منجر به کاهش قیمت تا ۱۷۵ دلار و سپس ۱۲۴.۶۹ دلار شود.

ارزهای دیجیتال مهم

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها چندین بار تلاش کرده‌اند که قیمت را به بالای مقاومت ۲۸۳ دلار برده و حفظ کنند اما موفق نشده‌اند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت در حال دفاع از این سطح هستند. امروز فروشندگان قیمت را به زیر خط ترند مثلث صعودی سوق دادند اما نتوانستند سطوح پایین را حفظ کنند. این نشان می‌دهد که خرید سنگین در کف انجام می‌شود. اکنون گاوها تلاش خواهند کرد که قیمت به بالای میانگین‌های متحرک رسیده و مقاومت ۲۸۳ دلار را به چالش بکشانند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این سطح برسانند، الگوی مثلث صعودی کامل شده و قیمت می‌تواند تا ۳۱۶.۲۳ دلار و سپس به الگوی هدف در ۳۴۱ دلار بالا رود. این چشم‌انداز مثبت در صورتی نامعتبر خواهد شد که خرس‌ها قیمت را تا زیر خط ترند پایین آورده و حفظ کنند. چنین حرکتی می‌تواند درها را به سوی سقوط قیمت تا ۲۲۵ دلار باز کند.

۵. جفت ارز AMP و تتر

ارز دیجیتال آمپ (AMP) هم جزو ارزهای دیجیتال مهم در این هفته است که در ۱۴ ژوئن از مقاومت ۰.۰۷۶ دلار بالاتر رفت و در ۱۶ ژوئن به بالاترین قیمت خود در ۰.۱۲ دلار رسید. البته رزرو سود در ۱۷ ژوئن باعث ایجاد یک اصلاح شد که قیمت را تا سطح شکست ۰.۰۷۶ دلار پایین برد.

ارزهای دیجیتال مهم

یک شکست و نزدیک شدن به بالای این مقاومت نشانه بازگشت ترند صعودی خواهد بود. در این صورت جفت ارز AMP و تتر می‌توانند تا ۰.۱۸۵ دلار بالا روند. در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را تا زیر ۰.۰۷۶ دلار کاهش دهند، این جفت ارز تا میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) سقوط خواهند کرد که ممکن است بار دیگر به عنوان یک حمایت سنگین عمل کند. البته اگر این حمایت شکسته شود، قیمت این جفت ارز می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۰۵) سقوط کند.

ارزهای دیجیتال مهم

اصلاح قیمت از بالاترین سطح قیمت این جفت ارز در حمایت ۰.۰۷۶ دلار متوقف شد، چون گاوها به شدت از این سطح دفاع کردند. البته خریداران درگیر سوق دادن قیمت به بالای مقاومت ۰.۰۹۵ دلار هستند که این نشان می‌دهد خرس‌ها در سطوح بالاتر در حال فروش هستند.

در حال حاضر گاوها در تلاش برای دفاع از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و افزایش کوچک در کوتاه مدت هستند. اگر موفق شوند، ممکن است این جفت ارز تا ۰.۰۹۵ دلار افزایش قیمت داشته باشند. یک شکست و نزدیک شدن به بالای این مقاومت می‌تواند درها را برای یک صعود دلچسب آماده کند. این دیدگاه مثبت در صورتی نامعتبر خواهد شد که قیمت این جفت ارز شکسته و به زیر ۰.۰۷۶ دلار سقوط کند.

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.