ارز دیجیتال Alchemix (الچمیکس) از جمله رمز ارزهایی است که اخبرا وارد فهرست ارزهای صرافی بایننس شده و به همین دلیل توجه تریدرها و معامله گران را به خود جلب کرده است. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، با هم مرور می کنیم که پروژه و ارز دیجیتال Alchemix چیست؟ آینده ارز ALCX چیست؟

پروژه و ارز دیجیتال Alchemix چیست؟

پروژه Alchemix یک سیستم دیفای است که اجازه ایجاد توکن‌های ترکیبی را می‌دهد که سود آتی یک سپرده را نشان می‌دهد. این پروژه، کاربران را قادر می‌سازد تا در برابر سپرده‌های موقت استیبل کوین‌ها، ارزش توکن‌ شده آنی را دوباره به دست بیاورند. این پروژه معجونی جادویی از پول است، با کمی عصاره از دانش باستانی، البته اگر بخواهید!

این پروتکل یک دیفای اولیه قدرتمند اما جدید را عرضه می‌کند که هزاران برنامه کاربردی برای کاربران و همچنین یک ابزار جدید هیجان‌انگیز را برای سایر توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد. ارز دیجیتال Alchemix توکن اختصاصی این پروتکل است.

نحوه کارکرد الچمیکس چگونه است؟

یکی از نسخه‌های سیستم الچمیکس با مشتق مصنوعی به نام alUSD راه‌اندازی می‌شود که با استفاده از DAI (استیبل کوین‌های دیگر) قابل ضرب خواهد بود.

برای ضرب alUSD، کاربران DAI را از طریق رابط کاربری میزبانی شده ما به قرارداد هوشمند الچمیکس واریز می‌کنند و سپس می‌توانند alUSD را با نسبت ۱:۱ تا ۵۰ درصد مقدار DAI سپرده‌گذاری شده ضرب کنند. DAI سپرده‌گذاری شده برای سوددهی در خزانه‌ها ذخیره می‌شود.

Alchemix امکانات فراوانی دارد. سرمایه شما به روش‌های قرون وسطایی نگهداری نمی‌شود. از اولین واریز، وجوه متعهد به سوددهی هستند که در نهایت بدهی کاربر را به صورت خودکار بازپرداخت می‌کند. اگرچه چندین روش وجود دارد که کاربر می‌تواند از طریق آن‌ها وام خود را مدیریت کند:

گزینه اول: به سپرده‌های شما این امکان را می‌دهد که به طور مستمر سود بدهند و شما هم می‌توانید به طور دوره‌ای ضمانت وام خود را برداشت کنید.

گزینه دوم: وام خود را سریعا با استفاده از alUSD یا DAI بازپرداخت کنید و امکان برداشت وثیقه را نیز به شما می‌دهد.

گزینه سوم: وام شما را با استفاده از بخشی از وثیقه تسویه می‌کنند و شما می‌توانید آنچه باقی مانده است را برداشت کنید.

ارز دیجیتال Alchemix

با alUSD چکار می‌توانید بکنید؟

alUSD مانند بسیاری دیگر از توکن‌های ERC20 در اتریوم، قابل معامله است و نوسانات قیمت را تجربه می‌کند. این بازار فرصت‌های زیادی را برای سرمایه‌گذار کاربلد ایجاد می‌کند که از محدوده این مقاله خارج است. در مورد کاربردهای آن‌ها در پایین این مقاله مطالبی را برای شما گرد آورده‌ایم.

مبدل را وارد کنید

کاربران می‌توانند alUSD خود را به مبدل ارسال کنند که برای تبدیل مجدد به DAI و سایر استیبل کوین‌ها در صف قرار بگیرند. در این مرحله ممکن است به اشتباه فکر کنید که نبوغ پروژه و ارز دیجیتال Alchemix واقعا دستورالعملی برای به‌دست آوردن پول رایگان ایجاد کرده است. هرچند، فرآیند تبدیل با توجه به وجود چند اکوسیستم پویا که بر تعیین سرعت آن دخالت دارند، زمان‌بر است.

چگونه alUSD در یک دلار ثابت مانده است؟

چندین مکانیسم تثبیت در خود سیستم پروتکل و ارز دیجیتال الچمیکس ایجاد شده است که دولت در آن کمترین دخالت را دارد:

تبدیل از alUSD به DAI

سود سالانه خزانه به صورت دوره‌ای جمع آوری شده و در حوضچه تبدیل سرمایه‌گذاری می‌شود. سود هر دوره به حوضچه تبدیل فرستاده می‌شود، و به نسبت alUSD هایی که سرمایه‌گذاری شده، سود تخصیص می‌یابد. زمانی‌که کاربران DAI خود را در حوضچه تبدیل مطالبه می‌کنند، مقدار مساوی alUSD از سپرده سهام آن‌ها سوخت می‌شود.

استکینگ (alUSD-3CRV)

جوایز استکینگ در قالبارز دیجیتال Alchemix با امکان تسویه کردن به صورت (alUSD/DAI/USDC/USDT) در سایت curve.fi از طریق crv.finance dapp بدون مجوز به دست می‌آید و سپس دوباره در سیستم الچمیکس استک می‌شود. این امر نقدینگی عمیقی را به alUSD می‌افزاید و انتقال ارزش بدون اصطکاک را امکان‌پذیر می‌کند و در نتیجه کمترین تاثیر قیمت را بر توکن alUSD دارد.

تسویه زودهنگام سپرده های کاربران

وام را می‌توان در هر زمان با DAI و/یا alUSD بازپرداخت کرد. برای مثال، باب ۱۰۰۰ DAI بدهی در سیستم دارد و می‌بیند که alUSD در ۰.۹ DAI ارزان است. باب می‌تواند ۱۰۰۰ alUSD با تخفیف از بازار بخرد و بدهی خود را با alUSD تسویه کند، که سیستم همیشه با آن مانند DAI رفتار می‌کند. انجام این کار باعث پس‌انداز پول باب می‌شود و اقدام او در خرید alUSD به بازگرداندن آن به ثبات خود کمک می‌کند.

برعکس این قضیه نیز درست است. اگر alUSD بالاتر از ثبات باشد، باب می‌تواند alUSD خود را برای DAI بفروشد، این اقدام به او این امکان را می‌دهد که بدهی خود را با تخفیف تسویه کند.

ارز دیجیتال الچمیکس

رشد اکوسیستم

تیم ارز دیجیتال Alchemix قصد دارد dApp‌های فرعی را منتشر کند که از alUSD و سایر توکن‌های al-token که در آینده وارد بازار خواهند شد، به نفع خود استفاده کند. با dAppهای بیشتر که از این توکن‌ها استفاده می‌کنند، تقاضای بیشتر و فشار افزایش قیمت به سمت آن‌ها پیش‌بینی می‌شود. این اتفاق فشار فروش روی al-token ها را کاهش می‌دهد و در نتیجه تاثیر مکانیسم‌های ثبات را افزایش می‌دهد.

خرید ارز دیجیتال Alchemix

اول باید یکی از ارزهای دیجیتال اصلی را خریداری کنید، مثل بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر USDT)) و …

در اینجا نحوه خرید ارز ALCX از صرافی بایننس را مرور می‌کنیم. زیرا یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که سپرده‌های فیات را قبول می‌کند. بایننس یک صرافی محبوب است که در چین راه‌اندازی شد اما سپس دفتر مرکزی خود را به جزیره رمز ارز دوست مالت در اتحادیه اروپا منتقل کرد. بایننس به دلیل خدمات مبادله ارز دیجیتال به کریپتوی خود محبوب است. این صرافی در هیجانات سال ۲۰۱۷ وارد صحنه شد و از آن زمان به بعد به برترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شد.

وقتی که فرآیند KYC را به پایان رساندید، از شما درخواست می‌شود که یک روش پرداخت اضافه کنید. در اینجا می‌توانید از بین دو روش کارت اعتباری یا انتقال بانکی، یکی را انتخاب کنید. هنگام استفاده از کارت‌ها هزینه بیشتری متقبل می‌شوید، اما خریدتان با سرعت بیشتری انجام می‌شود. درحالی‌که انتقال بانکی ارزان‌تر و با سرعت کمتر خواهد بود، البته این موضوع به کشور محل سکونت شما بستگی دارد.

گام بعدی، رمز ارزهای خود را به یک صرافی Altcoin منتقل کنید. از آنجایی‌که ارز ALCX یک آلت کوین است، ما باید سکه‌های خود را به یک صرافی منتقل کنیم که قابل معامله باشد.

پس از اتمام فرآیند، باید بسته به جفت‌های بازار در دسترس، یک سپرده BTC/ETH/USDT/BNB از بایننس ایجاد کنید. پس از تایید سپرده، می‌توانید ارز دیجیتال Alchemix را از صرافی بایننس بخرید.

صرافی‌های برتر در حوزه معامله ارز دیجیتال الچمیکس در حال حاضر کوین بیس (Coinbase)، بایننس، OKEx، FTX،  Exchange، Bitget و HitBTC هستند.

نکته: اطلاعات موجود در این مقاله، مشاوره مالی نیست. هدف از این پست افزایش اطلاعات عمومی شما است. معامله ارزهای دیجیتال بسیار پر ریسک است. از درک این خطرات اطمینان حاصل کرده و مسئولیت کارهایی که با پول خود انجام می‌دهید را بر عهده بگیرید.

خرید ارز ALCX از کافه ارز

برای کاربران ایرانی بهترین و مطمئن‌ترین راه، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است. شما تنها با چند گام ساده می‌توانید مقدار مورد نیاز ارز دیجیتال الچمیکس خود را از کافه ارز خریداری کنید. برای خرید ارز دیجیتال Alchemix کافی است در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کرده و پس از احراز هویت، به قسمت ثبت سفارش در پنل کاربری خود رفته و گزینه خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید.

نظر شما درباره ارز دیجیتال Alchemix چیست؟ آینده ارز ALCX را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ خرید ارز دیجیتال الچمیکس را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *