آیا می‌دانستید که در سال ۲۰۱۰، شما می‌توانستید ۵ بیت کوین رایگان دریافت کنید؟ هر چقدر هم باور نکنیم، این خبر درست است. گاوین آندرسن که اغلب به عنوان چهره بیت کوین شناخته می‌شود، اولین فاست ارز دیجیتال (Crypto Faucet) را در ژوئن ۲۰۱۰ راه‌اندازی کرد و به کاربران هم ۵ بیت کوین را براساس اولویت ارائه کرد.

فاست ارز دیجیتال در واقع یک وب‌سایت یا اپلیکیشنی است که در ازای انجام کارهای تقریبا ساده، مانند تکمیل کپچا، مشاهده تبلیغات یا تکمیل نظرسنجی‌ها، به شما ارزهای دیجیتال پاداش می‌دهد. در این مطلب از وبلاگ کافه ارز باهم می‌خوانیم که فاست ارز دیجیتال چیست ، ارتباط آن‌ها در دنیای امروز و انواع مختلف آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

فاست ارز دیجیتال چیست؟

یک فاست ارز دیجیتال (Crypto Faucet) برای انجام کارهای ساده به شما ارز دیجیتال پاداش می‌دهد. مکانیسم پاداش تقریبا مانند یک شیر آب است که پس از اتمام موفقیت‌آمیز کار از آن ارز دیجیتال چکه می‌کند. آیا ارز دیجیتال رایگان است؟ خب بله! تنها کالای ورودی که برای دریافت ارز دیجیتال رایگان نیاز دارید، زمان شما برای انجام کار است ولی با این حال، خیلی امیدوار نباشید، زیرا پاداش‌های دریافتی بسیار کمتر از آن چیزی است که انتظار دارید.

شما فقط چند سنت در هر ساعت دریافت می‌کنید و حتی با پردرآمدترین فاست ارز دیجیتال هم می‌توانید فقط ۳۰ سنت در هر ساعت دریافت کنید، البته آن هم اگر خوش شانس باشید.

فاست رمز ارز به دلیل پرداخت‌های کمتر و تکنیک‌های سایه‌ای که بسیاری از سایت‌ها برای کسب درآمد از آن استفاده می‌کنند، به‌طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است. تمام هدف فاست ارز دیجیتال گسترش آگاهی در بین مردم از طریق توزیع ارزهای دیجیتال رایگان است.

نحوه استفاده از فاست ارز دیجیتال

فاست ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

قبل از این‌که بفهمیم فاست ارز چگونه کار می‌کند، باید مدل کسب و کار اصلی آن را درک کنیم. شرکت‌ها برای به حداکثر رساندن درآمد خود و کسب سود، فاست ارز دیجیتال را راه‌اندازی می‌کنند. بخش قابل توجهی از درآمد آن‌ها نیز از کسب درآمد ترافیکی است، به این معنی که آن‌ها ترافیک را به شبکه‌های تبلیغاتی مختلف ارسال می‌کنند، درآمد کسب می‌کنند و بخش کوچکی از آن را هم نیز با کاربران به اشتراک می‌گذارند.

تنها منبع ترافیک برای فاست رمز ارز افرادی هستند که این تبلیغات را مشاهده می‌کنند. شما در ازای مشاهده این تبلیغات، بخش کوچکی از درآمد حاصل از شبکه‌های تبلیغاتی را به شکل پاداش دریافت می‌کنید. با این حال باید گفت که این مدل کسب سود فقط به شبکه‌های تبلیغاتی محدود نمی‌شود و همچنین با کپچا، شبکه‌های بازی، شرکت‌های نظرسنجی و دیگر پلتفرم‌ها هم می‌شود درآمد کسب کرد ولی نوع کسب درآمد آن‌ها متفاوت است.

شما هرچه زمان بیشتری را در سایت فاست ارز دیجیتال برای تکمیل وظایف صرف کنید، می‌توانید درآمد بیشتری را کسب کنید. کارها بسیار ساده هستند و افراد را تشویق می‌کنند تا الگوریتم‌ها و ربات‌هایی را ابداع کنند که بتوانند وظایف را از طرف آن‌ها انجام دهند. با این حال، فاست ارزهای دیجیتال تمام تلاش خود را می‌کنند تا با استفاده ربات‌ها و با این پلتفرم، مانع جریمه شدن توسط شبکه‌های تبلیغاتی شوند.

توجه داشته باشید که به دلیل کارمزدهای بالای تراکنش، معمولا محدودیت برداشت وجود دارد. شبکه‌ها از یک کیف پول خرد و یک پلتفرم پرداخت خرد برای پرداخت پاداش‌های ارز دیجیتال پس از رسیدن به حداقل محدودیت برداشت استفاده می‌کنند.

بسیاری از سایت های فاست ارز دیجیتال از توکن‌های بومی استفاده می‌کنند و شما بعدا می‌توانید آن‌ها را از طریق هر صرافی به هر ارز دیجیتال پشتیبانی‌شده‌ای تبدیل کنید.

نحوه استفاده از فاست ارز دیجیتال

برخلاف سایر اپلیکیشن‌های ارز دیجیتال استفاده از فاست ارز دیجیتال تقریبا ساده است و شما نیازی به داشتن دانش فنی زیادی ندارید. برای استفاده از فاست رمز ارز ، فقط باید این مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

۱. برای یک فاست ارز دیجیتال ثبت نام کنید.

۲. آدرس کیف پول خود (میکرووالت) را اضافه کنید.

۳. وظایف مختلف را انتخاب و سپس انجام دهید.

۴. پرداخت را انجام دهید.

حتی اگر هر فاست ارز دیجیتالی رابط کاربری متفاوتی برای تعامل دارد، باید بدانید که همه فاست های ارز دیجیتال مراحل تقریبا یکسانی را دنبال می‌کنند. شما باید پس از ثبت‌نام و تکمیل پروفایل خود، آدرس کیف پول خود را اضافه کنید. توجه به این نکته ضروری است که اکثر این ارز دیجیتال‌ها از کیف پول‌های خرد برای ارسال پرداخت‌های خرد استفاده می‌کنند و شما نمی‌توانید آدرس کیف پول بیت کوین یا اتریوم معمولی خود را به آن اضافه کنید.

رایج‌ترین کیف پول میکرو که این ارزهای دیجیتال از آن استفاده می‌کنند FaucetPay است. شما می‌توانید در وب‌سایت آن ثبت‌نام کنید و کیف پول میکرو خود را برای دریافت پرداخت‌های دریافتی تنظیم کنید.

همچنین پس از ثبت‌نام و افزودن آدرس کیف پول خود، می‌توانید هر کاری را که می‌خواهید انجام دهید، از داشبورد اصلی انتخاب کنید. برای هر کار شما می‌توانید زمان تکمیل و پرداخت (پاداش) را که پس از انجام آن کار دریافت می‌کنید، مشاهده کنید.

اگرچه هر ارز دیجیتال وظایف مختلفی دارد ولی هنگام کلیک کردن روی لینک‌ها بسیار مراقب باشید و مطمئن شوید که اطلاعات شخصی خود را ارائه نمی‌دهید. به دلایل امنیتی، توصیه می‌کنیم حتما هنگام انجام این کارها از مرورگر دیگری استفاده کنید.

فاست ارز دیجیتال

هنگامی که کارها را کامل کردید، می‌توانید پاداش‌ها را در موجودی خود مشاهده کنید. بسیاری از فاست های ارز دیجیتال به شما امکان می‌دهند که ارز اصلی مانند بیت کوین، اتریوم یا هر ارز پشتیبانی شده دیگری را برای پاداش‌ها انتخاب کنید. همچنین هنگامی که به حداقل سقف برداشت خود رسیدید، می‌توانید درآمد خود را به طور مستقیم از کیف پول خرد پرداختی که در مرحله اول اضافه کرده‌اید برداشت کنید.

با این حال، شما نمی‌توانید ۲۰ ساعت در روز را صرف این کارها کنید؛ زیرا فاست ارز دیجیتال محدودیت‌های خاصی برای تعداد کارهایی دارد که شما می‌توانید در یک روز انجام دهید. این محدودیت هم مانع از سواستفاده ربات‌ها و ابزارهای خودکار از فاست رمز ارز می‌شود. به عنوان مثال، اگر فاست ارز دیجیتال با فعالیت مشکوکی از حساب شما مواجه شود، می‌تواند حساب شما را به طور موقت یا به طور دائمی مسدود کند.

تاریخچه فاست ارز دیجیتال

فاست ارز دیجیتال یک پدیده جدید نیست. آن‌ها یکی از اولین برنامه‌های کاربردی در دنیای رمز ارزها هستند که در سال ۲۰۱۰ یعنی زمانی که تنها یک بیت کوین وجود داشت، تولید شدند که در آن زمان، تعداد کمی از مردم از بیت کوین خبر داشتند و آن را فقط یک ارز آزمایشی می‌دانستند.

Gavin Andresen، یک توسعه‌دهنده اصلی سایفرپانک و بیت کوین، اولین فاست ارز دیجیتال را در ژوئن ۲۰۱۰ راه‌اندازی کرد. یکی دیگر از دلایل ساخت این ارز دیجیتال هم این بود که در آن زمان صرافی بیت کوین وجود نداشت و بنابراین وجود این مورد، کسب بیت کوین را آسان‌تر کرد.

تاریخچه فاست ارز دیجیتال

در آن زمان بیت کوین فقط یک پنی ارزش داشت و افراد بسیار کمی آن را جدی می‌گرفتند. گاوین ۱۱۰۰ بیت کوین خودش را به فاست رمز ارز اضافه کرد و به هر کسی که روی آن سایت می‌آمد و یک کپچای ساده را تکمیل می‌کرد، ۵ بیت کوین رایگان اهدا کرد. با گذشت زمان، این فاست ارز دیجیتال درمجموع ۱۹۷۱۵ بیت کوین داد که همه از کیف پول گاوین می‌آمدند.

همزمان، ارزهای دیجیتال بیشتری ظهور کردند و توسعه‌دهندگان شروع به ساخت ارز دیجیتال‌های کوچک خود به عنوان پروژه‌های سرگرمی کردند ولی با این حال، مدت زیادی طول نکشید که ناشران آنلاین به پتانسیل کسب درآمد از فاست ارز دیجیتال پی بردند.

به دلیل پایداری که این مدل کسب و کار به ارمغان می‌آورد، به زودی تکثیر شدند به طوری که امروزه، تعداد بی‌شماری از فاست ارزهای دیجیتال وجود دارد که پاداش را با بسیاری از ارزهای دیجیتال مختلف ارائه می‌کنند. علاوه بر آن ما همچنین شاهد پیشرفت قابل توجهی در فضای کیف پول خرد که یک جز ضروری از فاست ارز دیجیتال مدرن است، هستیم.

با این حال، این فاست ارزهای دیجیتال به دلیل پاداش‌های کم و زمان زیادی که برای جمع‌آوری آن‌ها صرف می‌شود، خیلی مورد توجه قرار نگرفتند. فاست ارزهای دیجیتال مدرن باید آزمایش زمان را پشت سر بگذارند و ممکن است مدل‌های تجاری نوآورانه بیشترین توجه را به خود جلب کنند.

انواع فاست های ارز دیجیتال

انواع مختلف فاست های ارز دیجیتال

در آن زمان، نوعی فاست ارز دیجیتال وجود داشت که فقط با یک ارز دیجیتال پاداش پرداخت می‌کرد. اولین آن‌ها هم بیت کوین بود که فقط بیت کوین را به کاربرانی که کپچا حل می‌کردند، پرداخت می‌کرد. بلافاصله پس از آن، ارز دیجیتال لایت کوین، ارز دیجیتال اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال وارد اکوسیستم شدند.

امروزه، فاست ارزهای دیجیتال برای پشتیبانی از پرداخت پاداش در چندین ارز دیجیتال تکامل یافته‌اند و بدین ترتیب شما می‌توانید انتخاب کنید که پاداش‌های خود را در هر یک از ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده برداشت کنید.

در این بخش لیستی از فاست ارزهای دیجیتال معروفی که هنوز وجود دارند را معرفی می‌کنیم:

  • فاست بیت کوین

Cointiply: یکی از معروف‌ترین فاست‌های بیت کوین است که تا به امروز بیش از ۱٫۲ میلیون دلار بیت کوین پرداخت شده و بیش از ۱٫۷ میلیون کاربر از این پلتفرم استفاده می‌کنند. همچنین تمرکز اصلی Cointiply بر روی نظرسنجی‌ها و تبلیغات ویدیویی است.

FreeBitcoin :Free Bitcoin با بیش از ۴۲ میلیون کاربر ثبت‌شده، تا به امروز بیش از ۲۳۰۰۰۰ دلار بیت کوین توزیع کرده است. تمرکز اصلی آن بر روی بازی‌های مختلف، شرط‌بندی و مسابقات شرط‌بندی است.

– Fire Faucet Fire Faucet: این مورد از ۹ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و کمی بیش از نیم میلیون کاربر ثبت شده دارد که تا به امروز تقریبا ۴۹۶۰۰۰ دلار به آن‌ها پرداخت کرده است.

  • فاست اتریوم

Free Ethereum: فری اتریوم یا اتریوم رایگان با بیش از 1 میلیون کاربر ثبت شده، یکی از قدیمی‌ترین ارزدیجیتال‌ها است. علاوه بر پرداخت پاداش در اتریوم، آن‌ها همچنین دارای یک برنامه ارجاع و یک حساب بهره هستند که در آن می‌توانید اتر خود را با نرخ ۸٪ APY ذخیره کنید.

– ES Faucets: این مورد نیز از ۱۵ ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند و ۲۶۸۴۴۷ کاربر ثبت‌نام شده در این پلتفرم وجود دارد که بیش از ۱۲۷ میلیون ادعای تکمیل شده دارند.

  • فاست لایت کوین

Free Litecoin: این فاست ارز دیجیتال بیش از ۱.۴ میلیون کاربر ثبت‌نام کرده دارد که بیش از ۸۵۰۰ LTC در پرداخت پاداش دریافت کرده‌اند و همانند اتریوم رایگان، یک برنامه ارجاع و یک حساب سودآور با نرخ ۸% APY ارائه می‌دهد.

– Free LTC: با بیش از ۱۲۱۴۹۶ کاربر ثبت‌نام شده، تمرکز اصلی Free LTC بر روی بازی و تبلیغات است. آن‌ها تاکنون بیش از ۸۲۰۰ LTC توزیع کرده‌اند.

انواع فاست ارز دیجیتال

  • فاست آلت کوین

– Coinmonster Coinmonster: یک نوع فاست آلت کوین است که از برخی آلت کوین‌های محبوب مانند: ZRX (۰x)، XLM (Stellar)، USDT (Tether)، NPXS (PUNDIX)، BTT (BitTorrent) و XTZ (Tezos) پشتیبانی می‌کند. تمرکز اصلی آن‌ها نیز بازی‌های بخت آزمایی چند نفره آنلاین است.

– Faucet Crypto Faucet Crypto: یک رقیب قوی است که ۲۰ آلت کوین مختلف را ارائه می‌دهد. آن‌ها بیش از ۱٫۹ میلیون کاربر ثبت‌شده در این پلتفرم دارند که تمرکز اصلی آن‌ها روی تبلیغات PTC و نظرسنجی است.

– TrustDice TrustDice: این مورد هم یک نوع آلت کوین است که از ۹ آلت کوین مختلف پشتیبانی می‌کند. لازم به ذکر است که تمرکز آن‌ها روی انواع شرط‌بندی آنلاین و مسابقات است.

سخن پایانی

ما در این مقاله به مفهوم فاست ارز دیجیتال و انواع آن پرداختیم. فاست ارز دیجیتال هنوز توجه لازم را در بین مردم دریافت نکرده است و هنوز باید زمان پشت سر بگذارد تا معروف شود. با این حال، اگر وقت خالی دارید و می‌خواهید ارز دیجیتال رایگان به دست آورید، به یکی از پلتفرم‌های فاست ارز دیجیتال دلخواه خود بروید تا کسب درآمد کنید.

نظز شما درباره فاست ارز دیجیتال چیست ؟ چنانچه قصد انجام معاملات ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش بیت کوین را دارید، می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز دنبال کنید. علاوه بر این در صورت نیاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده کنید.

4.8/5 - (19 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *