کیپ نتورک (Keep Network) یک نرم‌افزار با هدف ایجاد شبکه جهانی از کامپیوترها برای ذخیره اطلاعات خصوصی است که می‌توان با استفاده از قراردادهای هوشمند از آن‌ها در بلاک چین‌های عمومی استفاده کرد. این شبکه یک توکن مخصوص به نام ارز دیجیتال KEEP به بازار رمز ارزها ارائه کرده است. اگر شما هم قصد سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال کیپ نتورک را دارید یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی و معرفی ارز دیجیتال KEEP خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال KEEP چیست ؟

اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز زیادی روی بلاک چین‌های عمومی مانند اتریوم اجرا می‌شوند که استفاده از آن‌ها مستلزم ارائه اطلاعات خصوصی مثل سوابق پزشکی، امتیاز اعتباری و اطلاعات مالی است. کیپ نتورک (Keep Network) برای محافظت از حریم شخصی کاربران امکان ذخیره اطلاعات خصوصی در خارج از بلاک چین و در فضایی به نام Keep را فراهم می‌کند. Keepها محفظه‌هایی هستند که به قراردادهای هوشمند اجازه مدیریت و استفاده از بخش‌هایی از اطلاعات ذخیره شده را بدون افشای آن‌ها در بلاک چین عمومی، می‌دهد.

برای اجرای یک Keep، گره‌ها باید از ارز دیجیتال KEEP استفاده کنند تا توسط Keep Network انتخاب شوند. این گره‌ها برای نگه‌داری موفقیت‌آمیز از keep‌ها، به عنوان پاداش ارز دیجیتال KEEP دریافت می‌کنند. اولین اپلیکیشنی که روی شبکه کیپ ساخته شد، tBTC بود که به عنوان پلی میان بیت کوین و اتریوم عمل می‌کند. نگه‌دارنده‌های بیت کوین موجودی خود را در یک قرارداد هوشمند قرار داده و tBTC دریافت می‌کنند. tBTC یک توکن اتریوم با ارزشی برابر با بیت کوین است که برای دسترسی به اپلیکیشن‌های مختلف غیرمتمرکز روی بلاک چین اتریوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه کار Keep Network

ارز دیجیتال KEEP

ویژگی کلیدی Keep Network قابلیت آن برای ذخیره اطلاعات خصوصی که راز نامیده می‌شوند، در فضایی خارج از سیستم‌های بلاک چین و محفظه‌هایی به نام keep است. این محفظه‌ها به اپلیکیشن‌های روی بلاک چین اجازه می‌دهند تا با استفاده از قراردادهای هوشمند، بدون افشای کامل اطلاعات، بتوانند از اطلاعات خصوصی کاربران استفاده کنند. وقتی یک معیار خاص فراهم شود، قراردادهای هوشمند می‌توانند اطلاعات ارائه کرده، فایل‌ها را رمزگذاری کرده یا هویت کاربر را برای اپلیکیشن اعتبارسنجی کنند.

کامپیوترها یا گره‌هایی که از محفظه‌های keep نگه‌داری می‌کنند به عنوان ارائه‌دهنده keep شناخته می‌شوند و بخشی از اطلاعات خصوصی (راز) با استفاده از پروتکل تصادفی ‌Beacon (تکنیک پیشرفته رمزنگاری برای تصادفی‌سازی ناامن)، در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وقتی یک کاربر می‌خواهد محفظه keep خریداری کند، یک درخواست به Keep Network ارسال می‌کند. این شبکه در پاسخ، اطلاعات خصوصی کاربر یا همان رازها را تقسیم‌بندی و ادغام می‌کند، بخش‌هایی از آن را به ارائه‌دهنده‌های مختلف keep ارسال کرده و کلیدهایی را برای دسترسی به محفظه‌ها در زمان نیاز، در اختیار کاربر قرار می‌دهد. ارائه‌دهنده‌های keep باید مقداری مشخصی از ارز دیجیتال KEEP را به عنوان پشتیبانی گرو بگذارند که در صورتی که در نگه‌داری از محفظه‌های keep سهل‌انگاری کنند، آن مقدار KEEP از طریق پروتکل قابل بازیابی است. البته ارائه‌دهنده‌ها به عنوان پاداش و تشویق بابت خدماتی که ارائه می‌دهند شامل رمزگذاری، محاسبه و ذخیره، ارز دیجیتال KEEP دریافت می‌کنند.

نحوه خرید ارز دیجیتال KEEP

ارز دیجیتال KEEP

ارز دیجیتال کیپ نتورک در صرافی‌های مختلفی همچون بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase) یا BitFlyer ارائه شده است اما برای کاربران ایرانی بهترین راه، خرید و فروش آن در صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است.

شما تنها با چند گام ساده می‌توانید مقدار مورد نیاز ارز دیجیتال KEEP خود را از کافه ارز خریداری کنید. کافی است در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کرده و پس از احراز هویت، به قسمت ثبت سفارش در پنل کاربری خود رفته و گزینه خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید.

از فهرست موجود (بیش از ۲۵۰ ارز دیجیتال) ارز KEEP را انتخاب کرده و میزان مورد نظر خود را وارد می‌کنید. حداقل میزان سفارش برای هر ارز در صفحه سفارش قابل مشاهده است و مبالغ کمتر از آن، توسط مجموعه انجام‌پذیر نیست. با توجه به اتوماتیک بودن انجام سفارشات و رزرو ارز مورد نظر به صورت آنی امکان کنسل کردن سفارش وجود ندارد بنابراین قبل از ثبت سفارش، از انجام آن اطمینان حاصل کنید.

کافه ارز با ارائه امکان انتخاب از میان شبکه‌های انتقال ارز دیجیتال (TRC20، OMNI، ERC20، BEP20 (BSC) و BEP2) یک صرافی منحصر به فرد بوده و امنیت بالای نقل و انتقالات ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم کرده است.

نظر شما درباره ارز دیجیتال KEEP چیست ؟ آیا سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال کیپ نتورک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *