وقتی اتریوم راه‌اندازی شد، دنیای رمز ارزها را دچار تحول کرد. اتریوم در مقایسه با بیت کوین تنوع و انعطاف‌پذیری و کاربردهای بیشتری ارائه می‌دهد. امروزه این کاربردها گسترده‌تر هم شده‌اند و رقابت برای استفاده از این شبکه برای ارائه کاربردهای متفاوت‌تر، بیشتر شده است. علی‌رغم موانعی که وجود دارد، پتانسیل اتریوم تا حد زیادی شناخته شده است. کمپانی Moonbeam یک روش چند زنجیره‌ای با استفاده از پولکادات برای افزایش پتانسیل اتریوم ایجاد کرده تا آن را در بازار فعلی ارزهای دیجیتال رقابتی‌تر سازد. این کمپانی برای اطمینان از درست پیش رفتن همه سازه‌ها و توسعه‌ها، پارچین و ارز دیجیتال Moonriver را ایجاد کرد.  در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی ارز دیجیتال مونریور ، ویژگی ها و آینده ارز MOVR خواهیم پرداخت.

مونریور Moonriver چیست؟

Moonriver یک شبکه همراه با Moonbeam است که پاراچین خواهر و هدایت شده توسط جامعه در Kusama است که برای آزمایش ساخته شده و از ساخته‌های آزمایشی و نوآورانه Moonbeam است. مونریور پروژه‌ها را به صورت ساده‌تر به Kusama عرضه می‌کند. ایجاد Moonriver با هدایت جامعه و با استفاده از ارز دیجیتال Moonriver بوده و خصوصا به منظور قدرت دادن به هولدرهای توکن MOVR برای شکل دادن به توسعه آینده Moonbeam بوده است. البته مونریور همچنان پاراچین مستقل خود را با توسعه‌هایی که مخصوص شبکه ایجاد شده‌اند، حفظ خواهد کرد. ارز دیجیتال Moonriver توکن اختصاصی این شبکه است.

روش کار مونریور چگونه است؟

طرز کار Moonriver

Moonriver یک شبکه برای تست کدها قبل از اجرای آن‌ها در مونبیم (Moonbeam)و – یک پاراچین قرارداد هوشمند سازگار با اتریوم روی پولکادات – است. مون‌ریور مانند Moonbeam به انعکاس Web3 RPC، حساب‌های کاربری، کلیدها، اشتراک‌ها، لاگ‌ها و غیره در اتریوم می‌پردازد و اجرای قراردادهای هوشمند Solidity را در شبکه بسیار ساده‌تر می‌کند. بنابراین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز اتریوم می‌توانند به راحتی در Moonriver تکرار شوند. همچنین امکان دسترسی و تعامل با مون ریور با استفاده از حساب‌های شبه اتریوم H160 و امضای ECDSA وجود دارد.

یکی دیگر از مزیت‌های کلیدی Moonriver کتابخانه ادغام‌ دارایی‌های آن است که شامل دارایی‌هایی مانند DOT و توکن‌های ERC-20 و سرویس‌های زیرساختی مانند چین لینک و TheGraph است که پتانسیل چند زنجیره‌ای پروژه را بهبود می‌بخشند.

ارز دیجیتال Moonriver چیست؟

ارز دیجیتال Moonriver که توکن اختصاصی شبکه است به صورت زیر توزیع می‌شود:

– خلاقیت جامعه و رزرو پاراچین: ۴۰ درصد

– وام گروهی پاراچین: ۳۰ درصد

– پذیرش شبکه در طولانی مدت: ۲۴.۵ درصد

برنامه پذیرش توسط برنامه نویسان: ۴.۵ درصد

رزرو پاراچین: ۰.۵ درصد

خزانه: ۰.۵ درصد

کاربرد توکن MOVR چیست؟

این توکن محور عملیات مون ریور قرار دارد و کاربردهای مختلفی دارد:

این توکن از مصرف سوخت اجرای قراردادهای هوشمند و ترغیب تلفیق‌کننده‌ها و قدرت بخشیدن به ماشین‌ها در طول فرآیند ایجاد زیرساخت گره غیرمتمرکز که پلتفرم روی آن اجرا می‌شود، پشتیبانی می‌کند. همچنین مکانیسم نظارت آن-چین شامل پیشنهاد رفراندوم، انتخاب اعضای شورا، رای‌گیری و غیر را تسهیل می‌کند. در غیر این صورت نقش مهم پرداخت هزینه تراکنش در شبکه را ایفا خواهد کرد. گرچه Moonriver با هدف ایجاد زمینه‌ای برای تست کدهای Moonbeam ساخته شده است اما بخش حیاتی از اکوسیستم محسوب می‌شود و با امکانات و نوآوری‌هایی که ارائه می‌دهد باعث ارزش آفرینی برای ارز دیجیتال Moonriver می‌شود.

خرید ارز دیجیتال Moonriver

ارز MOVR اخیرا به فهرست رمز ارزهای صرافی بایننس (Binance) اضافه شده و تریدرها و معامله‌گران می‌توانند این ارز را در بایننس خرید و فروش کنند. اما برای کاربران ایرانی بهترین و مطمئن‌ترین راه، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است. شما تنها با چند گام ساده می‌توانید مقدار مورد نیاز ارز دیجیتال MOVR خود را از کافه ارز خریداری کنید. برای خرید ارز دیجیتال Moonriver کافی است در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کرده و پس از احراز هویت، به قسمت ثبت سفارش در پنل کاربری خود رفته و گزینه خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *