logo کاقه ارز

ارز دیجیتال NuCypher (نوسایفر) از جمله ارزهایی است که اخیرا وارد فهرست رمز ارزهای صرافی بایننس شده است. ارز نوسایفر ، رمز ارز پروتکل نو سایفر است که امکان ذخیره و مدیریت داده‌های خصوصی توسط توسعه‌دهندگان در بلاک چین‌های عمومی را فراهم می‌کند. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی و معرفی ارز دیجیتال نوسایفر (NU) خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال NuCypher چیست ؟

نوسایفر (NuCypher) یک لایه کدگذاری و حفاظت از داده برای اتریوم (و سایر شبکه‌ها) و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) است که هیچ وابستگی به خدمات‌دهنده مرکزی ندارد. هدف این پروتکل که تیم توسعه‌دهنده آن، سیستم مدیریت کلیدی غیرمتمرکز (KMS) می‌نامند، فراهم کردن امکان ذخیره، اشتراک‌گذاری و مدیریت داده‌های خصوصی و محرمانه توسط توسعه‌دهندگان در بلاک چین‌های عمومی است. توسعه‌دهندگان این سرویس کدگذاری را از طریق شبکه‌ای از گره‌های نوسایفر و در ازای پرداخت وجه (در قالب اتریوم) دریافت می‌کنند. شرکت‌کنندگان تنها با استیک کردن ارز دیجیتال نوسایفر با علامت NU در شبکه می‌توانند یک گره را بسازند.

تاریخچه پروتکل و ارز دیجیتال NuCypher

ارز دیجیتال نوسایفر چیست

مک لین ویلکیسون و مایکل ایگورو در سال ۲۰۱۵ نوسایفر را با هدف ارائه کدگذاری و حفاظت از داده‌ها ایجاد کردند که به کاربران اجازه انتقال امن اطلاعات و محاسبات به حافظه ابری را می‌دهد. ارائه‌دهندگان خدمات ابری فقط داده‌های رمزگذاری‌شده را دریافت می‌کنند در حالی که کلید‌های کدگذاری آن اطلاعات و بنابراین کنترل بر آن‌ها، در اختیار کاربر است. هدف این فرآیند که کدگذاری مجدد نماینده (PRE) یا Ursula نامیده می‌شود، به حداقل رساندن نشت داده در زمان نفوذ هکرها یا بدافزارها به سرویس ابری است.

در ابتدا تیم توسعه پروتکل و ارز دیجیتال NuCypher روی کار با صنایعی تمرکز کردند که مقادیر زیادی از داده‌های حساس مانند اطلاعات مالی و پزشکی را نگهداری کرده و محیط‌های لابراتوار را با چندین بانک‌ داده بزرگ اداره می‌کردند. به عنوان بخشی از این فرآیند، نوسایفر یک پایگاه داده را به عنوان عضوی از کلاس تابستانی Y Combinator در سال ۲۰۱۶ ایمن‌سازی کرد که بعدها منجر به جذب سرمایه ۷۵۰۰۰۰ دلاری برای استارتاپ پروتکل و ارز دیجیتال نوسایفر شد.

انتقال به پلتفرم بلاک چین

در سال ۲۰۱۷ نوسایفر استفاده از محصول خود در قراردادهای هوشمند را در نظر گرفت که همان حفاظت از اطلاعات را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApp) ارائه می‌داد. این مدل نوسایفر را به سمت استفاده از مدل مبتنی بر ارائه توکن و لایه زیرساخت غیرمتمرکز برای کاهش ریسک پلتفرم سوق داد. این تیم به دنبال تامین هزینه‌های خود از طریق فروش ارز دیجیتال NuCypher بود تا در مسیر جدید خود پشتوانه داشته باشد. علی‌رغم بازار کم‌رونق عرضه اولیه در سال ۲۰۱۷، نوسایفر تصمیم به فروش عمومی توکن اختصاصی خود گرفت در دسامبر ۲۰۱۷ حدود ۴.۴ میلیون دلار، سرمایه جذب کرد.

پس از عرضه اولیه، تیم توسعه‌دهنده به ساخت مدل‌های اولیه متعدد از پلتفرم نوسایفر شامل یک تست نت داخلی همبسته (اکتبر ۲۰۱۸) و یک نسخه خصوصی مشابه با اپراتورهای خارجی گره (نوامبر ۲۰۱۸) پرداخت. پس از این‌‌که نسخه آزمایشی روی یکی از تست نت‌های خصوصی آن که امکان استیکینگ واقعی با شرکای خارجی را داشت اجرا شد، نوسایفر در اکتبر ۲۰۱۹ یک تست نت عمومی راه‌اندازی کرد. انتشار تست نت عمومی با جذب سرمایه دوم آن همراه بود که ۱۰ میلیون دلار دیگر ارز فروش ارز دیجیتال NuCypher برای این استارتاپ به ارمغان آورد.

چرا ارز دیجیتال نوسایفر ارزشمند است؟

ارزش ارز دیجیتال نوسایفر

کاربران با خریدن و استیک کردن ارز دیجیتال نوسایفر می‌توانند یک گره Ursula را اجرا کرده و در سازمان نامتمرکز خودگردان نوسایفر مشارکت کرده و برای ارتقای پروتکل، تغییر در نرخ کارمزدها و انطباق با سازمان نامتمرکز خودگردان (DAO) مشارکت کنند. علاوه بر این، به عنوان لایه دوم که روی اترویوم ساخته می‌شود، توکن‌های ارز دیجیتال NuCypher را می‌توان با سایر توکن‌های شبکه اتریوم معاوضه کرده یا از آنها در اپلیکیشن‌های مبتنی بر اتریوم استفاده کرد.

خرید ارز دیجیتال NuCypher

این ارز دیجیتال به تازگی وارد فهرست ارزهای بایننس شده است و شما می‌توانید این ارز را از صرافی بایننس خریداری کنید. یکی از روش‌های آسان برای ایرانیان، خرید ارز دیجیتال NuCypher از صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به صورت اتوماتیک برای کاربران فراهم کرده است.

برای خرید ارز دیجیتال نوسایفر نیاز دارید که در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کنید. پس از طی کردن مراحل احراز هویت با ارائه مدارک درخواست شده، وارد پروفایل خود شوید. از قسمت جستجوی ارزها که بیش از ۲۵۰ ارز دیجیتال معتبر را پوشش می‌دهد، توکن نوسایفر را جستجو کنید. روی آن کلیک کرده و مقداری که در نظر دارید خریداری کنید را مشخص کنید. حداقل مقدار مجاز برای خرید هر توکن توسط سایت تعیین شده است. پس از ثبت سفارش، خرید به صورت اتوماتیک انجام شده و توکن‌ها وارد کیف پول شما خواهند شد. به دلیل اتوماتیک بودن فرآیند خرید و فروش، امکان لغو یا تغییر در سفارش وجود ندارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.