logo کاقه ارز

بیشتر بلاکچین‌هایی که تا به امروز وجود داشته‌اند از فناوری قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند که بسیاری از آن‌ها با هزینه استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مشکل داشته و همچنین خیلی تطابقی با دنیای کسب و کار نداشته‌اند. بلاکچین و ارز دیجیتال نولز (Nuls) با هدف ارائه پلتفرمی برای ایجاد و استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز برای کسب و کارها جهت حل مشکلاتی که با آن‌ها در زندگی واقعی مواجه می‌شوند ایجاد شده است. این بلاکچین به روشی خلاقانه و با ایجاد زنجیره‌های فرعی برای مجزا کردن رویدادها و خدمات موجود در بلاکچین، از بار زنجیره اصلی بلاکچین خود می‌کاهد. بنابراین مکانیسم‌های کاربردی نولز قراردادهای هوشمند را با روش اجماع چندزنجیره‌ای پیاده‌سازی می‌کند و هزینه ایجاد و استفاده از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را کاهش داده و در عین حال، امکان تغییر اپلیکیشن‌ها را برای کاربردهای تجاری مختلف فراهم می‌کند. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی ارز دیجیتال Nuls ، ویژگی ها و آینده ارز نولز خواهیم پرداخت.

تاریخچه نولز

نولز یک ارز دیجیتال سنگاپوری است که در سپتامبر ۲۰۱۷ ایجاد شد. بر خلاف بیشتر رمز ارزها، نولز هرگز عرضه اولیه سکه (ICO) نداشت. در عوض، ۴۰ میلیون از توکن‌های خود را در نوامبر ۲۰۱۷ در پلتفرم صرافی بایننس به قیمت یک دلار به صورت ایردراپ عرضه کرد. تامین مالی این پروژه عمدتا از طریق ایردراپ انجام شد گرچه بودجه زیادی هم از سوی کامیونیتی و همکاری‌های تجاری برای این ارز و پروژه رقم خورد. تیم سازنده بلاکچین و ارز دیجیتال نولز از ۱۱ نفر تشکیل شده که با توجه به ایدئولوژی فلسفی که داشتند گرد هم آمدند. نیمی از اعضای تیم از رهبران کامیونیتی هستند که به وارد کردن برنامه‌نویسان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز از سراسر جهان برای رسیدن به هدفی مشترک، کمک کردند.

ویژگی‌ های بلاکچین نولز چیست؟

ویژگی های بلاکچین نولز

۱. انعطاف‌پذیری: نولز مدعی منعطف‌ترین شبکه بلاکچین است. زیرساخت این بلاکچین بسیار قابل تغییر و ماژلار است. یک برنامه‌نویس می‌تواند به راحتی ماژول‌های آن را با ماژول‌های دلخواه خود جایگزین کند

۲. اوپن سورس بودن: برنامه‌نویسان آزاد هستند که از کدهای بلاکچین نولز برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز خود استفاده کنند. یکی از اهداف اصلی تیم این بود که مطمئن شوند قراردادهای هوشمند نولز تا حد امکان از همه زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کنند.

۳. به روز رسانی ساده: به دلیل این‌که ماژول‌های بلاکچین و ارز دیجیتال نولز قابل تغییر هستند، کابران و برنامه‌نویس‌ها می‌توانند به راحتی ماژول‌ها را طبق نظر خود جا‌به‌جا کرده یا تغییر دهند. باید در نظر داشت که فناوری دائما در حال تغییر و تکامل است بنابراین برنامه‌نویس‌ها می‌توان ماژول‌ها را با توجه به مشکلی که با آن رو به رو هستند، به سرعت تغییر دهند.

۴. قراردادهای هوشمند: بلاکچین نولز بر بستر قراردادهای هوشمند اتریوم ایجاد شده است. به همین دلیل ارز دیجیتال نولز یک توکن ERC-20 محسوب می‌شود. قراردادهای هوشمند هم بلاکچین را قابل برنامه‌ریزی می‌کنند و برنامه‌نویسان و کاربران با کمترین دانش برنامه‌نویسی می‌توانند هر اپلیکیشن تجاری غیرمتمرکزی را پیاده‌سازی کنند. قراردادهای هوشمند قوانین مشخصی برای اجرا دارند و فقط کافی است برنامه‌نویس یک خلاصه و یک منطق برای آنها مشخص کند تا قرارداد در زمان اجرای وظایف خود از آن پیروی کند.

۵. اجماع چند زنجیره‌ای: یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های نولز این است که از چند زنجیره فرعی تشکیل شده که برای ایجاد زنجیره اصلی به یکدیگر پیوسته‌اند. بنابراین این بلاکچین از یک مکانیسم اجماع جمعی به نام اثبات اعتبار استفاده می‌کند تا زنجیره‌های مختلف بتوانند با یکدیگر ارتباط موثر داشته باشند.

مکانیسم اثبات اعتبار چیست؟

مکانیسم اثبات اعتبار نولز

بسیاری از ارزهای دیجیتال از مکانیسم‌های اثبات کار، اثبات سهام، تحمل خطای بیزانس، اثبات سهام اجاره‌ای، اثبات اهمیت یا اثبات سهام نمایندگی شده برای تایید تراکنش‌های خود استفاده می‌کنند. مکانیسم‌های اجماع تایید می‌کند داده‌هایی که در حال اضافه شدن به بلاکچین هستند با دفترکل اختصاصی تطابق دارند چون در آن تلاش می‌شود یک اجماع بین داده‌های قرارداده شده در یک بلاکچین ایجاد شود. مکانیسم اجماع اطمینان حاصل می‌کنند که بلاک فعلی نمایانگر جدیدترین تراکنش‌های انجام  شده در بلاکچین است. مکانیسم‌های نام برده شده در بالا باعث می‌شوند ارزهای دیجیتال محدود به اجرای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی شوند که توسط آن مکانیسم‌ها پشتیبانی شده‌اند.

از آنجایی که ارز دیجیتال نولز به دنبال امکان ایجاد تغییرات دلخواه در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است، هیچ‌کدام از مکانیسم‌های بالا برای آن کاربرد ندارد خصوصا به دلیل ساختار ماژولار و ساختار چند زنجیره‌ای که دارد. در نتیجه، تیم توسعه نولز از مکانسم اجماع «اثبات اعتبار» استفاده کردند. این مکانیسم اولین بار توسط تیم توسعه نولز ایجاد شد تا مشکل لینک شدن بخش‌های مختلف زنجیره‌ها را به زنجیره اصلی حل کند. بنابراین شرکت‌ها آزاد هستند تا با ایجاد تغییرات دلخواه خود، از بلاکچین نولز برای حل مشکلات فنی که با آن رو به رو هستند استفاده کنند. مکانیسم اثبات اعتبار مسئول تایید این است که بخش قابل تغییر زنجیره با زنجیره اصلی تطابق دارد.

خرید ارز دیجیتال نولز از کافه ارز

خرید ارز دیجیتال نولز

با توجه به اهداف و عملکرد ارز دیجیتال نولز پیش‌بینی می‌شود این ارز در آینده نه چندان دور پیشرفت چشمگیری داشته باشد و شاید بتوانید به چشم یک سرمایه‌گذاری بلندمدت و حتی میان‌مدت به آن نگاه کرد.اگر قصد سرمایه گذاری روی ارز نولز دارید، می‌توانید این ارز را از کافه ارز خرید و فروش کنید. کافه ارز با ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت اتوماتیک سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را به روشی آسان فراهم کرده است. برای خرید ارز نولز از کافه ارز ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر احراز هویت خود را انجام نداده‌اید، مدارک درخواست شده را ارسال کرده تا احراز هویت شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. سپس از قسمت ثبت سفارش، درخواست خرید مقدار مورد نظر خود را ثبت کرده و منتظر بمانید تا درخواست شما تایید شده و ارزها در کیف پول شما قرار بگیرد. از آنجایی که سفارشات به صورت اتوماتیک انجام می‌شوند، امکان لغو و تغییر در آن‌ها وجود ندارد. مزیت خرید از کافه ارز، امنیت و اطمینان از حفظ شدن سرمایه شما تحت هر شرایطی است.

نظر شما درباره ارز دیجیتال نولز (Nuls) چیست؟ آینده ارز Nuls را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.