کاقه ارز

قابلیت تعامل‌پذیری به ویژگی مهمی در پروژه‌های جدید دیفای (DeFi) تبدیل شده است. ایده محدود بودن به یک بلاکچین روز به روز در حال منسوخ شدن است چون پروژه‌ها به آینده‌ای نگاه می‌کنند که در آن دیفای هیچ محدودیتی ندارد. پولکااستارتر (Polkastarter) یکی از جدیدترین پروژه‌های ساخته شده بر پایه پولکادات است که دنیای رمز ارزها را با طوفان مواجه می‌کند. ارز دیجیتال پولکااستارتر (POLS) توکن اختصاصی این پروژه است که آینده روشن آن، سرمایه‌گذاران زیادی را ترغیب به سرمایه‌گذاران در آن کرده است. اما پولکااستارتر چیست؟ در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی ارز دیجیتال Polkastarter و آینده پولکااستارتر خواهیم پرداخت.

پولکااستارتر چیست؟

پولکااستارتر یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) با پشتیبانی از بلاکچین‌های مختلف است که بر بستر پولکاداشت برای استخرهای توکن و مزایده‌ها ساخته شده است. ارز دیجیتال پولکااستارتر هم توکن اختصاصی این صرافی است. این پلتفرم به عنوان یک لانچ‌پد با سرمایه‌گذاری جمعی برای پروژه‌های آتی ارزهای دیجیتال ایجاد شده تا برای آنها جذب سرمایه انجام داده و یک جامعه اختصاصی ایجاد کند. نوآوری مورد استفاده در پولکااستارتر شامل قابلیت تعامل بین پولکادات و نقدینگی اتریوم و سایر بلاکچین‌های بزرگ است. به لطف توسعه پشتیبانی از بلاکچین‌های مختلف، صرافی پولکااستارتر شامل استانداردهایی فراتر از توکن‌های ERC-20 اتریوم است. روش‌های مقیاس‌پذیری توسط اکوسیستم پولکادات یعنی کاربران پولکااستارتر از تایید سریع و ارزان تراکنش بهره‌مند خواهند شد. این روش به عنوان راه‌حلی برای شلوغی شبکه اتریوم ایجاد شده است.

صرافی غیرمتمرکز پولکااستارتر

پروتکل پولکااستارتر برای رسیدن به تمرکززدایی کامل، پروژه‌ای کاملا اوپن سورس بوده و محیطی بدون نیاز به کسب مجوز ایجاد کرده است. این یعنی برنامه‌نویس‌ها می‌توانند فریم‌ورک اصلی پولکااستارتر را برای ایجاد و فروش مزایده‌ توکن‌های ثابت، در پروژه خود پیاده‌سازی کنند. البته ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری هم در پلتفرم پولکااستارتر پیاده‌سازی شده است.

ارز دیجیتال پولکااستارتر

پروتکل پولکااستارتر چه کاری برای نظارت و امنیت شبکه انجام می‌دهد؟ توکن اختصاصی این پروتکل، ارز دیجیتال پولکااستارتر با نماد POLS است که برای کاربردهای مختلفی طراحی شده است. اول اینکه، از این توکن می‌توان برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها استفاده کرد. دوم، این توکن برای نظارت بر جامعه کاربران این پروتکل به کار رفته که بخشی از شورای نظارت بر پولکااستارتر هستند. کاربران می‌توانند با ایجاد نقدینگی در پلتفرم یونی سواپ از طریق سهام‌گذاری POLS، بخشی از کارمزد تراکنش را به عنوان پاداش دریافت کنند.

توکن پولکااستارتر

علاوه بر این، از توکن POLS می‌توان برای دسترسی اولیه یا محدود به استخرهای توکن در پولکااستارتر از طریق سهام‌گذاری، استفاده کرد. کاربران قبل از سهام‌گذاری و کسب سود و پاداش باید ابتدا نقدینگی ایجاد کنند. در حال حاضر ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ ارز دیجیتال پولکااستارتر در پروتکل نوشته شده است تا ایجاد شود. ۲۲۵۰۰۰۰۰ عدد از آنها به نقدینگی اختصاص داده شده است.

استخراج نقدینگی پولکااستارتر با توکن POLS

یکی از چالش‌های اصلی فروش توکن‌های ارز دیجیتال یا منبع نقدینگی است. کارشناسان ارزهای دیجیتال نمی‌توانند از نوسانات شدید قیمت ارزهای دیجیتال طفره بروند چون منابع نقدینگی آنها کمیاب هستند. فرض کنید سرمایه‌گذاری شما سنگ و استخر نقدینگی، آب است. اگر شما یک سنگ را در یک چاله کوچک بیاندازید، ناآرامی خیلی بیشتری از زمانی که همان سنگ را در اقیانوس می‌اندازید، ایجاد می‌کند. همین قانون در مورد استخرهای نقدینگی غیرمتمرکز هم صدق می‌کند.

استخراج نقدینگی به روشی محبوب برای پاداش دادن به کاربرانی که برای استخر توکن، نقدینگی فراهم کرده و این مشکل را حل می‌کنند، تبدیل شده است. پولکااستارتر پیش‌بینی می‌کند که به بزرگ‌ترین استخر توکن غیرمتمرکز وپلتفرم مزایده ارز دیجیتال تبدیل شود. بنابراین، تیم توسعه پولکااستارتر ساختاری را برای تسهیل حجم بین‌المللی کاربران و نقدینگی فراهم کرده‌اند. استخراج نقدینگی به کاربران پاداش داده و آنها را بابت ایجاد نقدینگی ترغیب می‌کند و باعث جذب تریدرهای بیشتر می‌شود. هرچقدر تعداد تریدرها بیشتر شود، استخرهای توکن موفق و پایدار بیشتری ایجاد می‌شود. کاربرانی که نقدینگی ایجاد می‌کنند به عنوان پاداش هر هفته ارز دیجیتال پولکااستارتر دریافت می‌کنند. این پاداش‌ها ۲۴ ساعت بعد در پورتفوی کاربر قابل نمایش است و اگر کاربر آن را تایید نکند، دوباره به استخر پاداش بازگردانده می‌شود.

نقشه راه و آینده پولکااستارتر

آینده ارز دیجیتال پولکااستارتر

فاز ۱ شامل راه‌اندازی نمونه اولیه این پروتکل بود که بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته شده بود. این نمونه به نام MVP شناخته می‌شد. در حال حاضر فقط استخرهای توکن‌ ERC-20 و نقدنگی در پروتکل پولکااستارتر موجود هستند. علاوه بر این، عرضه اولیه شامل تسهیل تبادل توکن‌های ثابت بود. پولکااستارتر به کاربران امکان دسترسی به استخرهای ثابت مزایده را می‌دهد که در آن، کاربران می‌توانند یک مقدار ثابت از پیش تعیین شده از اتریوم یا ارز دیجیتال Polkastarter را برای مجموعه‌ای از توکن‌ها پرداخت کنند. در اصل فاز ۱ فرصتی برای برنامه‌نویسان پولکااستارتر است که بتوانند از افراد بازخورد بگیرند. این بازخوردها به تیم بینش می‌دهد که پروتکل چگونه کار می‌کند و در آینده چه به روز رسانی‌هایی انجام دهند.

فاز ۲ – a

فاز ۲ به دو بخش a و b تقسیم می‌شود. در فاز a مین‌نت پولکااستارتر نسخه ۲ در پولکادات راه‌اندازی می‌شود. سپس استخر توکن چندزنجیره‌ای با استفاده از توکن‌های DOT به عنوان نقدینگی شروع می‌شود

فاز ۲ – b

در فاز b تعامل‌پذیری بیشتری ایجاد خواهد شد. پولکااستارتر قصد دارد تعویض توکن در زنجیره‌های بیت کوین، اتریوم و تتر راحت‌تر انجام شود. همچنین انتظار می‌رود توسعه بیشتری در پلتفرم مزایده در این فاز دیده شود.

خرید ارز دیجیتال پولکااستارتر

ارز دیجیتال POLS را می‌توان از صرافی‌های مشهوری همچون  بایننس (Binance) خریداری کرد اما برای کاربران ایرانی بهترین و مطمئن‌ترین راه، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است. شما تنها با چند گام ساده می‌توانید مقدار مورد نیاز ارز دیجیتال متال خود را از کافه ارز خریداری کنید. برای خرید ارز دیجیتال پولکااستارتر (POLS) کافی است در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کرده و پس از احراز هویت، به قسمت ثبت سفارش در پنل کاربری خود رفته و گزینه خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *