logo کاقه ارز

ایردراپ اخیر ارز دیجیتال تورنادو کش (Torn) که با انتشار یک مدل نظارت ادغام شده بود نشان داد که TORN عزم خود را برای تبدیل شدن به چیزی بیش از یک ادغام‌کننده ساده رمز ارزها ، جزم کرده است. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به پتانسیل رشد و توسعه این ارز و روش کار آن می‌پردازیم.

فناوری بلاک چین تنها بر اساس نام مستعار است یعنی گرچه هویت شما پنهان می‌شود اما مسیر انجام تراکنش پنهان نیست. به دلیل این‌که صرافی‌ها و سایر متولیان حوزه رمز ارزها نیاز به KYC دارند، نشت ساده پایگاه داده می‌تواند منجر به این شود که هکرها یا برخی از موسسات از طریق تراکنش‌های قبلی به داده‌های شخصی شما دسترسی پیدا کنند. شبکه‌های نسل اول بلاک چین مانند بیت کوین و لایت کوین هیچ ویژگی که از بی‌نام مانند در دفترکل ارز دیجیتال پشتیبانی کند، ندارند. طی دهه گذشته روش‌هایی با محوریت حفظ حریم خصوصی انتشار یافت که مونرو و زی کش دو نمونه از آنها هستند. هر دو پروژه دارای زنجیره اختصاصی خود بوده و هیچ راهی وجود ندارد که حریم خصوصی را در بقیه بلاکچین‌ها هم حفظ کنند. در این صورت علاقمندان به حوزه ارز دیجیتال چه کاری انجام می‌دهند؟ از ارز دیجیتال تورنادو کش استفاده می‌کنند.

ارز دیجیتال تورنادو کش چیست؟

تورنادو کش چیست

تورنادو کش یک روش برای حفظ حریم شخصی در شبکه اتریوم و بر اساس فناوری zkSNARK است. این پروتکل تضمین می‌کند که کاربران می‌توانند یک پیوند را در فعالیت داخل زنجیره از بین ببرند تا حریم شخصی تراکنش انجام شده بین دریافت کننده و آدرس مقصد را حفظ کنند. ارز دیجیتال تورنادو کش به عنوان یک ادغام کننده توکن‌ها از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند که واریزهای انجام شده با اتریوم که به بعدها آدرس‌های دیگری برداشت می‌شوند را می‌پذیرد. از آنجایی که برداشت از استخرهای نقدینگی قرارداد هوشمند پروژه انجام می‌شود، هیچ راهی وجود ندارد که ارسال‌کننده اصلی مشخص شود.

ارز دیجیتال تورنادو کش هر بار که کاربر واریزی انجام می‌دهد یک هش مخفی ایجاد می‌کند. سپس قراردادهای هوشمند آن، واریزی و هش را باهم می‌پذیرند که به این امر، همکاری گفته می‌شود. هدف از همکاری این است که هویت فرستنده واقعی شناسایی شده و در طول فرآیند برداشت اثبات شود که کاربر، صاحب واقعی آن دارایی است. با وارد کردن هش در زمان درخواست، کاربر هویت خود را تایید کرده و در عین حال برای بقیه افراد حاضر در زنجیره، بی‌نام باقی خواهد ماند.

طرز کار سیستم تعهد چگونه است؟

فرض کنید شما تحلیل‌گر بلاکچین هستید که روی ردیابی هکری که اخیرا دارایی‌های کاربران را به سرقت برده کار می‌کنید. پس از جستجو برای آدرسی که دارایی‌های به سرقت رفته را در اتریوم نگهداری می‌کند، می‌بینید که هکر از ارز دیجیتال تورنادو کش برای پول‌شویی استفاده کرده است.

پس از بررسی‌ها متوجه خواهید شد که هکر، دارایی‌های به سرقت رفته را در یک قرارداد هوشمند تورنادو واریز کرده اما هیچ راهی وجود ندارد که مقصد این دارایی‌ها را پیدا کنید. اگر خلاقانه فکر کنید، ممکن است یک ایده خوب به ذهن شما خطور کند: مثل رهگیری برداشت‌های تورنادو کش در زمان‌هایی که سرقت اتفاق افتاده است.

بنابراین اگر هکر ۱۰۰ اتریوم به سرقت برده باشد، بهترین کار این است که به دنبال برداشت‌هایی بگردید که مجموع آن با مقادیر به سرقت رفته، برابر باشد. اگر فرد ناشناس به اندازه کافی باهوش نباشد که از قبل فکر چند مرحله جلوتر را کرده باشید، احتمالا در کاهش تعداد افراد منتخب به چند آدرس، که بستگی به فعالیت آن آدرس‌ها در آن  زمان دارد، موفق خواهید شد.

اما اگر هکر از قبل به این شرایط فکر کرده باشد، احتمالا طی ده بار و هر بار ۱۰ اتریوم برداشت خواهد کرد. به این ترتیب، برداشت‌های او با سایر تراکنش‌ها ادغام می‌شود و پیدا کردن او عملا غیرممکن است. حتی کاربر برای بالا بردن محافظت از هویت خود می‌تواند طی مدت زمان چند ماه، برداشت‌های مختلف از اتریوم داشته باشد.

طراحی ارز دیجیتال تورنادو کش به طرز احمقانه‌ای ساده است اما با این وجود، می‌تواند ردپای هرکسی را بپوشاند. بدون بررسی‌های قانونی، هیچ راهی وجود ندارد که واریزها و برداشت ها را به فردی ربط دارد. و از آنجایی که این ارز روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند، نه تنها به شدت قابل دسترسی است بلکه استفاده از آن برای مبتدیان و حرفه‌ای‌ها آسان است.

توضیحات تورنادو کش

حریم شخصی در تورنادو کش

آیا پروژه رمزنگاری وجود دارد که ارز دیجیتال نداشته باشد؟ قطعا خیر. گرچه تمام برداشت و واریزهای ارز دیجیتال تورنادو کش با اتریوم انجام می‌شود اما تیم توسعه‌دهنده تصمیم گرفت توکن اختصاصی خود تحت نام TORN را ایجاد کرد. به منظور رشد تورنادو کش و در عین حال ناشناس و غیرمتمرکز باقی ماندن، سازندگان آن یک مدل نظارتی پیاده‌سازی کردند که اعضای جامعه تورنادو کش می‌توانند با استفاده از توکن TORN، به پروپوزال‌ها رای بدهند.

تورنادو کش یک توکن ERC-20 با موجودی ثابت است که به عنوان توکن ناظر بر پروژه عمل می‌کند. این توکن در فوریه ۲۰۲۱ پس از یک پیشنهاد نظارت ایجاد شد و۵ درصد از موجودی کل آن به صورت ایردراپ در اختیار کاربران اولیه که قبلا از تورنادو کش استفاده کرده بودند، قرار گرفت.

در این ایردراپ ۵۰۰۰۰۰ توکن عرضه شد و توکن‌هایی که پس از یک سال استفاده نشوند، سوزانده خواهند شد. در مجموع، ۱۰ میلیون توکن TORN وجود دارد و بیشتر آن (۵۵ درصد) برای خزانه نظارتی DAO کنار گذاشته شده است. ۳۰ درصد برای برنامه‌نویسان و حامیان اولیه که روی پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند در نظر گرفته شده است. ۱۰ درصد باقی‌مانده هم برای استخراج ناشناس در استخرهای اتریوم تورنادو کش توزیع خواهد شد.

فرآیند نظارتی تورنادو کش چطور عمل می‌ کند؟

کاربرانی که به مشارکت در مدل نظارتی تمایل دارند ابتدا باید توکن‌های ارز دیجیتال تورنادو کش خود را در قرارداد نظارتی قفل کنند. پس از ایجاد یا رای دادن به پیشنهاد نظارتی، توکن‌های واریز شده تا قبل از پایان مدت زمان اجرای پیشنهاد، قابل برداشت نخواهد بود. افرادی که تمایل ندارند شخصا در رای‌گیری مشارکت کنند می‌توانند اختیار رای دادن خود را به آدرس دیگری بدهند.

ایجاد پروپوزال نظارتی به حداقل ۱۰۰۰ ارز دیجیتال تورنادو کش نیاز دارد که هزینه آن در زمان نگارش این مقاله، بیش از ۵۷ هزار دلار است. تمام پروپوزال‌ها باید یک قرارداد هوشمند تایید شده داشته باشند که بتواند توسط قرارداد نظارت اجرا شود. تمام پروپوزال‌ها دارای دوره رای‌گیری سه روزه هستند. تعداد توکن‌های واریز شده باید به حد نصاب ۲۵۰۰۰ عدد برسد.

استخراج به صورت ناشناس

یکی دیگر از ویژگی‌های خلاقانه که توسط ارز دیجیتال تورنادو کش معرفی شد، استخراج به صورت ناشناس است که به کاربرانی که با فراهم کردن نقدینگی، از ویژگی حریم خصوصی پروژه حمایت می‌کنند، پاداش می‌دهد. هیچ اطلاعاتی در مورد موجودی، آدرس کیف پول یا اطلاعات شخصی کاربر منتشر نمی‌شود. وقتی تعداد AP به حدنصاب رسید، کاربر می‌تواند آن را به توکن‌های ارز دیجیتال تورنادو کش تبدیل کنید.

آیا تورنادو کش امنیت دارد؟

کوین میکسرها ویژگی جدیدی در صنعت ارز دیجیتال نیستند. امروزه خدمات مشابه بسیاری وجود دارد که البته به اندازه ارز دیجیتال تورنادو کش پیشرفته نیستند. اما آیا این سرویس‌ها امنیت دارند؟ مثل همیشه، حساب‌رسی قراردادهای هوشمند پروژه تنها راه برای تعیین امنیت استفاده از آن پلتفرم است. در مورد تورنادو، قراردادهای آن توسط کمپانی بلاکچین ABDK در دسامبر ۲۰۱۹ حساب‌رسی شد و هیچ مشکل جدی در آن زمان یافت نشد و پس از بررسی‌های امنیتی، تمام مشکلات اصلی رفع شدند. پس از بررسی‌هایی که سال گذشته مجدد انجام شد، می‌توان با اطمینان گفت که تورنادو کش امن است و حتی کوچکترین امکانی برای از دست رفتن سرمایه شما وجود ندارد.

چطور از تورنادو کش استفاده کنیم؟

در بخش‌های بالا طرز کار ارز دیجیتال تورنادو کش گفته شده اما در ادامه توضیح داده می‌شود که تریدرها چگونه می‌توانند از حریم شخصی خود محافظت کنند.

۱. ابتدا وارد وب‌سایت تورنادو کش شوید.

وب سایت تورنادو کش

پس از ورود به وب‌سایت رسمی تورنادو کش، روی Launch App در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

۲. کیف پول خود را متصل کرده و یک توکن ERC-20 انتخاب کنید.

واریز اتریوم

پس از ورود به اپلیکیشن، کیف پول متامسک (MetaMask) خود را به اپلیکیشن متصل کرده و توکنی که می‌خواهید واریز کنید را انتخاب کنید. در حال حاضر کاربران می‌توانند اتریوم، دای، سی دای، تتر و USDC انتخاب کنند. توصیه می‌شود منحصرا از اتر استفاده کنید چون بالاترین نرخ واریز را دارد.

۳. واریز را انجام داده و کلید محرمانه خود را کپی کنید.

کلید محرمانه تورنادو کش

سپس مقداری ثابت از اتر که می‌خواهید واریز کنید را انتخاب کنید. روی deposite  کلیک کرده و کلیدی که به صورت تصادفی ایجاد شده را بنویسید. این یادداشت بعدها برای برداشت دارایی‌های شما به کار خواهد رفت. بنابراین مراقب باشید آن را گم یا مخدوش نکنید.

۴. به مدت ۲۴ ساعت صبر کنید.

شاید عجیب به نظر برسد اما اقدام بعدی شما صبر کردن است. کاربران باید برای رسیدن به بهترین نتیجه، قبل از برداشت موجودی ارز دیجیتال تورنادو کش خود ۲۴ ساعت صبر کنند. هرچقدر بیشتر صبر کنید، حریم شخصی شما بیشتر حفظ می‌شود. چرا؟ چون کاربران بیشتری در قراردادهای هوشمند واریزی انجام می‌دهند که به پاک کردن ردپای شما بیشتر کمک می‌کند.

۵. برای برداشت ، پس از این‌که به قدر کافی صبر کردید و مطمئن شدید که دارایی خود را دریافت کرده‌اید، می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کرده و روی تب Withdraw کلیک کنید.

برداشت تورنادو کش

کاری که باید انجام دهید وارد کردن یادداشتی که قبلا نوشته بودید و اضافه کردن آدرس کیف پول دیگر خود است.

اگر واقعا می‌خواهید امنیت شما حفظ شود، بهترین کار این است که از کیف پول جدید متامسک استفاده کنید. چون هیچ تعامل دیگری وجود ندارد به سختی می‌توان فهمید چه کسی پشت آدرس دریافتی است. یک بار دیگر روی withdraw کلیک کرده و هزینه سوخت را پرداخت کنید تا دارایی‌های قبلی شما برگردد. با جستجوی آدرس کیف پول واریز و برداشت، متوجه خواهید شد که هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد.

خرید تورنادو کش از کافه ارز

برای خرید ارز دیجیتال تورنادو کش از کافه ارز باید در وب‌سایت ثبت نام کرده و پس از احراز هویت وارد پروفایل خود شوید. ارز تورنادو را با نماد TORN جستجو کنید. مقداری که می‌خواهید بخرید را مشخص کنید. این مقدار نباید کمتر از حد مجاز تعیین شده توسط سایت باشد. پس از ثبت سفارش، درخواست شما به سرعت و به صورت خودکار پردازش و انجام خواهد شد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.