logo کاقه ارز

وقتی به طور کلی در مورد ارزهای رمزپایه صحبت می کنیم، یک چیز وجود دارد که اغلب به عنوان یک ویژگی اصلی توصیف می شود و آن توانایی آنها در تسهیل معاملات ناشناس است. با این حال، این یک تصور غلط است زیرا حتی ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم نمی توانند ناشناس بودن کامل معاملات را ارائه دهند. Zcoin یک ارز رمزنگاری شده است که قصد دارد ضمن حفظ سایر مزایای ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین، ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی بیشتری در معاملات ایجاد کند. XZC یک رمز ارز رمزپایه مبتنی بر حریم خصوصی منبع باز است که در سپتامبر 2016 راه اندازی شد. در شبکه Zcoin نمی توان از سکه های کاربران برای ردیابی تاریخ معاملات آنها استفاده کرد، این کار در بیشتر ارزهای رمزپایه امکان پذیر نیست. برای آشنایی بیشتر با Zcoin با کافه ارز همراه باشید.

Zcoin

Zcoin چیست؟

 1. Zcoin یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بیشتر در جنبه های “حریم خصوصی” و “ناشناس بودن” معاملات ارزهای رمزپایه تمرکز دارد. این اولین ارز رمزنگاری شده است که پروتکل Zerocoin را به طور کامل پیاده سازی کرده است.
 2. Zcoin قصد دارد خطرات مربوط به حفظ حریم خصوصی را که در معاملات بیت کوین وجود دارد، با پوشاندن هویت کاربران از طریق فناوری های نوآورانه خود، برطرف کند. Zcoin را می توان با نشان “XZC” آن شناسایی کرد.
 3. در سال 2013، متیو دی گرین (استاد دانشگاه جان هاپکینز) و دانشجویان تحصیلات تکمیلی وی، یان میرس و کریستینا گارمن یک پروتکل رمزنگاری را پیشنهاد دادند که به عنوان پسوند بیت کوین کار می کند تا معاملات کاملاً ناشناس باشد. در سال 2016، پروتکل به یک ارز رمزپایه کاملاً کاربردی Zcoin پیاده سازی شد.
 4. Zcoin توسط Poramin Insom تاسیس شد که همچنین به عنوان توسعه دهنده اصلی پروژه فعالیت می کند. Zcoin در ابتدا با نام دیگری به نام Moneta آغاز به کار کرد. اولین بار با انتشار عمومی نرم افزار testnet خود در 18 دسامبر 2015 ظاهر شد. این پروژه به طور رسمی در 28 سپتامبر 2016 اجرا شد.

مزایای Zcoin چیست؟

 • تمرکززدایی: ارز رمزپایه یک گره مدیریت واحد ندارد، که ثبات را تضمین می کند.
 • گمنامی: همانطور که سازندگان پروژه قول داده اند، مشخص می شود Zcoin با افزایش ناشناس بودن همراه است. داده های شخصی نه در حین معاملات و نه هنگام ایجاد کیف پول Zcoin مورد نیاز نیست.
 • سرعت بالای معاملات: فقط 10 دقیقه طول می کشد تا یک تراکنش مالی در سیستم انجام شود.
 • الگوریتم (MTP) الگوریتم استخراج: Zcoin ادعا می کند اولین ارز رمزنگاری شده است که MTP را به عنوان الگوریتم اثبات کار اجرا می کند. به زبان ساده، MTP برای از بین بردن اختلاف بین کاربران عادی و مهاجمان، برای یک محاسبه واحد هزینه مشابهی در نظر می گیرد.

چگونه (Zcoin (XZC را بخریم و ذخیره کنیم؟

چگونه Zcoin بخریم ؟

Zcoin یک ارز رمزپایه قابل استخراج است. کاربران می توانند سکه های XZC را از طریق استخراج Zcoin بدست آورند. همچنین می توان با معامله در بورس ارزهای رمزپایه آن را به دست آورد.

 1. Zcoin برای تجارت در صرافی های رمزنگاری متعدد مانندBinance ،Upbit ،Koinex ،Bittrex ، CryptoBridge ،TDAX و غیره در دسترس است.
 2. بیت کوین گزینه جفت شدن پست محبوب برای مبادله Zcoin است. Zcoin را می توان از طریق مبادله با سایر ارزهای رمزپایه و حتی ارزهای فیات نیز بدست آورد.
 3. در صورت نیاز به خرید Zcoins، کاربران می توانند از خدمات منحصر به فرد کافه ارز بهره ببرند.

نحوه ذخیره سازی زدکوین

 1. تیم Zcoin به طور رسمی از دو کیف پول Zcoin و Electrum Light Wallet پشتیبانی می کند. هر دو کیف پول برای ویندوز، MacOS و Linux موجود است. زدکوین همچنین از کیف پول کاغذی پشتیبانی می کند.
 2. این تیم همچنین در حال کار بر روی کیف پول نسخه اندروید به نام Zed Wallet است.
 3. Zcoins جدا از کیف پول های رسمی خود، می تواند روی کیف پول های موبایل مانند Coinomi و Edge Wallet نیز ذخیره شود.
 4. Zcoin همچنین پشتیبانی از کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S و Trezor را نیز اضافه کرده است.
Zcoin

تفاوت Zcoin با ارزهای رمزپایه دیگر چیست؟

 1. Zcoin برای حل خاص حریم خصوصی موجود در پروتکل بیت کوین ایجاد شده است. کاملاً واضح است که هر دو ارز رمزپایه تفاوت هایی خواهند داشت. اساساً، سازوکار معاملاتی Zcoin اجازه نمی دهد تاریخ معاملات از طریق سکه ها ردیابی شود، که از ویژگی های اصلی فاقد Bitcoin است.
 2. Zcoin و Bitcoin از اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می کنند. با این وجود، هر دو ارز رمزپایه به الگوریتم های مختلفی اعتماد می کنند. PoW بیت کوین توسط الگوریتم استخراج SHA-256 تأمین می شود. در حالی که در Zcoin، با استفاده از الگوریتم Lyra2 توافق حاصل می شود. زدکوین به زودی الگوریتم Lyra2 را با الگوریتم MTP (Merkle Tree Proof) جایگزین می کند، که در testnet است، از آگوست 2018.
 3. مردم اغلب Zcoin را به عنوان یک چنگال ZCash شناسایی یا اشتباه می گیرند اما در واقعیت، هر دو ارز رمزپایه مبتنی بر دو پروتکل مختلف هستند. Zcoin یک اجرای پروتکل Zerocoin است که به عنوان افزونه پروتکل Bitcoin ایجاد شده است. در حالی که ZCash از پروتکل Zerocash مشتق شده است که خود یک چنگال پروتکل Zerocoin است.

آیا باید در Zcoin سرمایه گذاری کنید ؟

 1. در جهانی که نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی به طور مداوم در حال رشد است، زدکوین به نظر می رسد یک راه حل مناسب برای دستیابی به حریم خصوصی و ناشناس ماندن در معاملات ارزهای رمزپایه است. با این حال، Zcoin با چالش هایی از سوی نهادهای مخرب روبرو است که هدف آنها دور زدن امنیت مستقر در ارزهای رمزپایه است.
 2. Zcoin تنها ارزهای رمزپایه نیست که نوید معاملات ناشناس را می دهد. ارزهای رمزنگاری شده دیگری وجود دارد که رقابت سختی را برای Zcoin ایجاد می کنند، مانندMonero ، Zcash ،PIVX ،Komodo و غیره. برخی از این ارزهای رمزپایه در واقع عملکرد بهتری از Zcoin در بازار دارند.
 3. هر ارز رمزنگاری شده دارای نقاط قوت و ضعف خاص خود است و همچنین Zcoin نیز همین طور است. از یک تیم ماهر و یک جامعه وفادار سود می برد. تیم توسعه در حال بهبود زدکوین و افزودن به موقع ویژگی ها بوده است. نگاهی دقیق به نقشه راه نشان می دهد که بسیاری از ویژگی های ابتکاری و امیدوار کننده در آینده در دسترس است.
 4. علی رغم یک رقابت قابل توجه، زدکوین با سرمایه گذاری در بازار توانسته است جایگاه خود را در میان 100 ارز رمزپایه برتر حفظ کند. در گذشته، این اجازه برخی از بازده بالا برای سرمایه گذاری را داده است و برخی از تحلیلگران به توانایی آن در بازگشت سود در یک سرمایه گذاری بلند مدت امیدوار هستند.

نتیجه گیری کلی درباره زدکوین

حریم خصوصی یک حق انسانی است اما اینترنت اینگونه نیست. همه باید از طریق پایگاه اینترنتی به اینترنت دسترسی آزاد داشته باشند. می توانید از این طریق متوجه شوید که من طرفدار حریم خصوصی بیشتری نسبت به آنچه در حال حاضر وجود دارد، هستم. هیچ کس لازم نیست بداند که شما در حال خرید موارد خاصی هستید که می توانند به حریم خصوصی حساس باشند. این می تواند هر چیزی باشد. اما از آنجا که اکنون انجام معاملات از طریق بانک ضروری است، افراد در صورت تمایل می توانند به راحتی این معاملات را دنبال کنند. آنها می توانند ببینند که شما از کجا و از چه کسانی خریداری کرده اید. و شما اغلب می توانید حدس بزنید چه چیزهایی خریداری شده است.

بنابراین Zcoin یک راه حل خوب برای پنهان کردن اطلاعات مختلف حساس به حریم خصوصی پیدا می کند. و این با از بین بردن تاریخ معاملات شما است. مطمئناً پاسخگویی به تمام مسائل مربوط به حریم خصوصی کافی نیست. اما مطمئناً یک شروع است.
در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.