صفر تا صد نحوه تعیین وقت سفارت انگلیس

نخستین قدم برای تعیین وقت سفارت انگلیس اقدام برای اخذ ویزای انگلستان است. دریافت ویزای مهاجرت به انگلیس می‌توانند به چندین نوع تقسیم شوند؛ برای اقامت یا سفر به انگلیس چند نوع ویزا وجود دارد و متقاضی با توجه به نوع مهاجرت یا سفر خود باید ویزای کشور انگلیس را دریافت کند. برای آشنا شدن با نحوه تعیین وقت سفارت انگلیس و نحوه پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت انگلستان تمامی نکات مهم در مورد آن، در این مطلب از وبلاگ کافه ارز با ما همراه باشید.

اطلاعات لازم برای تعیین وقت سفارت انگلیس

چنانچه متقاضیان قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند باید برای ویزای این کشور اقدام کنند و اولین راه، تهیه مدارک مورد نیاز برای ویزای انگلیس است. بعد از فراهم کردن مدارک لازم، باید به کنسولگری انگلیس مراجعه کرده و برای وقت سفارت در این کشور تاریخ مشخصی تعیین کنند. در صورتی که با مدارک و شرایط اولیه موافقت کردند باید متقاضیان در تاریخ مقرر در سفارتخانه انگلیس حاضر باشند.

سیستم آنلاین visa 4uk

جهت دریافت ویزای انگلستان لازم است برای تعیین وقت مصاحبه و حضور در یکی از مراکز صدور ویزا (VAC) جهت مصاحبه اقدام کنید. برای این کار سیستم آنلاینی به نام visa4uk جهت تعیین وقت مصاحبه در نظر گرفته شده است که متقاضی می‌تواند با استفاده از این سیستم علاوه بر تعیین وقت مصاحبه برای یکی از مراکز VAC، هزینه درخواست را نیز پرداخت کنند.

اطلاعات لازم برای تعیین وقت سفارت انگلیس

نکات مهم برای مشتریانی که از وب‌سایت برنامه Visa4UK استفاده می کنند:

 • تمام فرم‌های درخواست ویزای بریتانیا باید به صورت آنلاین در Visa4UK.fco.gov.uk تکمیل شود.
 • قبل از شروع، تمام اطلاعات و اسناد شخصی خود را در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال، گذرنامه، گذرنامه‌های قبلی، تاریخچه سفر، جزئیات محل اقامت و غیره.
 • کارت اعتباری خود را برای پرداخت آماده کنید. شما می‌توانید درخواست خود را انجام دهید و بعدا پرداخت کنید، اما اگر مایل هستید فرآیند را در یک مرحله تکمیل کنید، کارت اعتباری در اختیار داشته باشید.
 • اگر سایت visa4UK کند یا نادرست بارگیری می‌شود، مرورگر دیگری را امتحان کنید.
 • حساب کاربری ایجاد کنید.
 • فقط فرم درخواست آنلاین را به زبان انگلیسی تکمیل کنید.
 • اگر همچنان با مشکلات فنی مواجه هستید، می‌توانید با پشتیبانی فنی به این آدرس ایمیل بزنید: [email protected]

قوانین لازم در تعیین وقت سفارت انگلیس

سفارتخانه هر کشور قوانین خاص خود را دارد. برای تعیین وقت سفارت انگلیس، مهاجران می‌توانند از طریق ایمیل معتبر یا تلفن و یا مراجعه حضوری اقدام به این کار کنند. در هر ۳ مورد، متخصصان پیگیری لازم را در خصوص کار متقاضیان انجام می‌دهند. نکته بسیار مهمی که در خصوص سفارتخانه انگلیس قابل توجه است این است که سفارتخانه این کشور به دلیل قوانین مربوط به خود تام‌الاختیار است و نیازی به رد یا تایید اثری نخواهد داشت.

حتما بخوانید  سویس فی (Sevis Fee) چیست و چه زمان باید پرداخت شود؟

به افراد شماره پیگیری داده می‌شود تا از طریق آن به کارهای بعدی بپردازند و باید در روز قبل از مصاحبه با دادن شماره پیگیری، حضور خود را در روز مقرر تایید کنند. امکان دارد که در جلسه اول مدارک افراد رد شود و متقاضیان باید این نکته را به یاد داشته باشند که این امر بسیار طبیعی است و هیچ نگرانی به خود راه ندهند و با خونسردی به دنبال کامل کردن کلیه مدارک مورد نیاز باشند.

فرم درخواست تعیین وقت سفارت در انگلستان

فرم درخواست تعیین وقت سفارت در انگلستان

تعیین وقت سفارت انگلیس دارای چندین مرحله است. اولین و مهم‌ترین مرحله پر کردن فرم درخواست وقت سفارت انگلیس است. در برخی از موارد، افراد قبل از روز مصاحبه اقدام به تهیه مدارک نمی‌کنند و این کار ممکن است به ضرر آن‌ها باشد چرا که شاید از روزی که به آن‌ها اطلاع می‌دهند تا روز مصاحبه زمان زیادی باقی نماند.

همین باعث شود که در تهیه مدارک برای روز مصاحبه عقب بمانند. کسانی که در پر کردن فرم مشکل دارند می‌توانند با سایت سفارت انگلیس تماس بگیرند تا کارشناسان آن‌ها را راهنمایی کنند. پر کردن فرم نیاز به دقت زیادی دارد؛ زیرا کوچک‌ترین مشکل می‌تواند با رد درخواست متقاضی همراه باشد.

اطلاعات لازم در خصوص حضور یا عدم حضور در روز مصاحبه

متقاضیان باید برای روز مصاحبه در سفارتخانه انگلستان حضور داشته باشند، اما اگر فردی نتوانست در روز مقرر حضور به عمل بیاورد باید به شخص قابل اعتماد یا وکیل قانونی خود وکالت نامه بدهد تا به جای فرد متقاضی مصاحبه کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سفارت انگلیس

هر متقاضی باید برای اخذ ویزا مدارکی همراه خود داشته باشد و این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • پاسپورت اصلی که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار است. به علاوه پاسپورت‌های قبلی در صورتی که پاسپورت قبلی وجود داشته باشد.
 • برگه تاییدیه وقت سفارت انگلیس به اضافه برگه تکمیل شده فرم آنلاین یا حضوری.
 • ۲ قطعه عکس رنگی و سیاه و سفید با پس‌زمینه روشن
 • در صورت وجود دعوتنامه، برگه دعوتنامه به همراه مدارک معتبر شخص دعوت‌کننده
 • برگه رزرو هتل در انگلیس
 • بلیط هواپیما و در صورتی که مهاجر دارای اقامت موقت باشد باید زمان بلیط برگشت و رزرو آن اعلام شود.
 • اصل کارت ملی به همراه ترجمه آن
 • اصل شناسنامه به همراه ترجمه آن
 • سند ازدواج، ملک یا اتومبیل و هر چیزی که به شخص متقاضی متعلق است.
 • اصل کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
 • اصل و ترجمه مدارک شناسایی
 • کارت بازنشستگی، پروانه فعالیت، کارت پرسنلی، جواز کسب، کارت بازرگانی، لیست بیمه برای ۶ ماه اخیر، برگه مالیات که مهر پرداخت شده بر آن ثبت شده باشد، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت مهندسی، پروانه مطب، کارت دانشجویی و …
 • اصل نامه تمکن مالی
 • لیست گردش حساب شخص متقاضی
 • کلیه مدارک باید در اندازه بزرگ چاپ شوند
 • همچنین لازم است که تمام مدارک لازم ترجمه شده و مهر دارالترجمه بر آن‌ها ثبت شده باشد.
حتما بخوانید  جلوگیری از 6 اشتباه عمده برای سفر بعدی شما به خارج از کشور

هزینه لازم برای تعیین وقت سفارت انگلیس

لازم به ذکر است که هزینه پرداخت شده برای ویزا ربطی به رد یا تایید شدن ویزا ندارد، بنابراین افراد موظف هستند که این هزینه را قبل از روشن شدن موقعیت ویزای خود پرداخت کنند. اگر شخص متقاضی ۲ بار از حضور در سفارت انگلیس سر باز زند، موظف است جریمه‌ای که برای او در نظر گرفته‌اند را بپردازد.

البته برخی از سفارتخانه‌های انگلیس در صورتی که شخص غیبت داشته باشد، او را به طور کلی رد می‌کنند. هزینه‌ای که برای هر فرد تعیین می‌کنند باید به صورت آنلاین و در زمان مقرر پرداخت شود و بیشتر مواقع این هزینه مقداری ثابت است که دارای نوسان نیست، فقط در برخی از مواقع طبق قانون‌های مشخص شده میزان هزینه پرداخت شده کمی بالا می‌رود.

هزینه ویزای انگلستان نسبت به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. هزینه ویزای انگلیس بین ۱۱۹ دلار تا ۱۰۲۸ دلار متغیر است.

تعیین وقت سفارت انگلیس به صورت فوری

تعیین وقت سفارت انگلیس به صورت فوری

شاید تعیین وقت سفارت انگلیس در زمان کوتاهی انجام نگیرد، گاه برای تعیین وقت در این کشور مدت زمان زیادی نیاز است اما برای برخی از اشخاص این امر تفاوت دارد. کسانی که دارای بیماری خاص هستند شانس این را دارند که در تعیین وقت سفارت انگلستان کارهایشان روال عادی را طی نکند و زودتر از معمول کارهایشان صورت پذیرد.

البته لازم به یادآوری است که بعضی از افراد با بهانه بیماری و تجویزهای بی‌پایه نتوانسته‌اند روند تعیین وقت سفارت کشور انگلیس را زودتر از معمول به دست بیاورند چرا که کارشناسان بارها و با دقت خاصی مدارک افراد را بررسی می‌کنند.

روش مطمئن برای تعیین وقت سفارت انگلیس

متقاضیان حتی در صورتی که به سفارتخانه انگلیس مراجعه کنند باید بیشتر کارها را به صورت اینترنتی انجام دهند. بهترین و مطمئن‌ترین راه برای پر کردن فرم‌های لازم این است که قبل از ارائه دادن این فرم‌ها نمونه‌های موجود از آن‌ها را که قبلا توسط اشخاص دیگر پر شده‌اند را مطالعه نمایند زیرا فرم‌های درخواستی را تنها یک بار می‌توان پر کرد و در صورتی که حتی در یک مورد با اشتباه مواجه شوند نمی‌توانند برگه دیگری درخواست کنند. بنابراین بسیار مهم است قبل از پر کردن فرم‌ها آن‌ها را به خوبی مطالعه کرده و از نوشتن مطالب، اطمینان کامل را به دست آورند.

حتما بخوانید  بررسی کامل آنتی ویروس کسپرسکی

تاریخ تعیین سفارت انگلیس

متقاضیان باید بدانند که انتخاب تاریخ سفارت انگلیس با محدودیت‌هایی مواجه است و بهتر است به یاد داشته باشند که برای اخذ وقت سفارت انگلیس لازم است از ۳ ماه قبل درخواست داده و به تهیه مدارک لازم مشغول شوند. هم‌چنین لازم به ذکر است کسانی که در موعد مقرر در سفارتخانه انگلیس خاضر نشوند باید دوباره برای پرداخت هزینه ویزا اقدام کرده و از نو مدارک را تهیه کنند.

آیا برای اخذ وقت سفارت انگلیس نیازی به مهر دادگستری است؟

برای تعیین وقت سفارت انگلیس نیازی به مهر دادگستری و امور خارجه نیست اما اگر افراد دنبال آن باشند که مهر امور خارجه و دادگستری را بر کارهای خود ثبت کنند، می‌توانند برای نتیجه کارهای خود یک امتیاز مثبت داشته باشند.

سخن آخر

برای مهاجرت و سفر به هر کشوری نیاز به ویزا دارید. بهتر است قیل از اقدام اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. مدارک لازم برای صدور ویزا را آماده کنید. با تعیین وقت مصاحبه به سفارت انگلیس مراجعه کرده و با ارائه مدارک ویزای خود را بعد از چند ماه دریافت کنید. دقت داشته باشید که مدارک شما نقصی نداشته باشد تا روند صدور ویزا نیز به‌خوبی طی شود.

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت انگلیس

برای پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت انگلیس (Visa 4UK) به کارت‌های اعتباری همچون مستر کارت یا ویزا کارت نیاز خواهید داشت. در صورتی که کارت اعتباری بین المللی ندارید، می‌توانید پرداخت تعیین وقت سفارت انگلیس را به کافه ارز بسپارید. کافه ارز با سال‌ها تجربه در زمینه پرداخت های بین المللی به شما در پرداخت هزینه سفارت ها کمک خواهد کرد. کافی است مراحل اخذ ویزای انگلیس را تا مرحله پرداخت تکمیل کرده و پس از ثبت‌نام در کافه ارز، به قسمت پرداخت سفارت‌ها مراجعه کنید، اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و سفارش پرداخت سفارت انگلستان خود را ثبت کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن به سفارش شما رسیدگی خواهند کرد.

5/5 - (12 امتیاز)

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید