بهترین برنامه پیام رسان غیر متمرکز چیست؟
برنامه های پیام رسانی فوری در همه جا وجود دارد. ارتباطات متمرکز بی شماری در هر چهار گوشه جهان وجود دارد که برخی از کاربران را نگران کرده است. آیا شرکت های بزرگ فناوری باید به مکالمات خصوصی شما دسترسی داشته باشند؟ در بعضی موارد، فقط به آن دسترسی پیدا نمی کند. یکی از مزایای برنامه های پیام رسان غیرمتمرکز حریم خصوصی است. به جای اینکه برای اتصال به یک غول فناوری تکیه کنید، چرا از یک پیام رسان فوری غیر متمرکز استفاده نمی کنید؟ در اینجا پنج مورد از بهترین برنامه های پیام رسان غیر متمرکز مبتنی بر blockchain وجود دارد که هم اکنون می توانید از آنها استفاده کنید.

1. پیام رسان غیر متمرکز Dust

Dust یک پیام رسان مبتنی بر blockchain است که توسط Radical App ساخته شده است. این برنامه تمرکز شدیدی روی حفظ حریم خصوصی و امنیت دارد و چندین ویژگی برای محافظت از هویت شما اختصاص دارد. یکی از نقاط مهم فروش Dust حذف پیام به موقع است، جایی که پیام های شما پس از مدت معینی (حداکثر 24 ساعت) خود ویران می شوند. پس از حذف پیام، راهی برای بازیابی آن وجود ندارد. برنامه Dust همچنین با محافظت از صفحه نمایش همراه است. در هنگام راه اندازی، Dust میزان مطلوبی از رسانه ها را بدست آورد.

بارگیری: Dust برای Android | iOS به صورت (رایگان)

2. پیام رسان غیر متمرکز Sense.Chat

Sense Chat از blockchain EOS برای ارائه یک برنامه پیام رسان غیر متمرکز سریع رعد و برق استفاده می کند. به یاد داشته باشید، blockchain EOS به عنوان یکی از سریعترین در حال حاضر موجود است. برنامه Sense Chat دارای چندین کانال چت در موضوعات مختلف است. چت تصویری را به همسالان می دهد و از کلیدهای عمومی EOS کاربر استفاده می کند تا اتصالات رمزگذاری شده و ایمن ایجاد کند. Sense Chat همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا سازندگان محتوا و حتی پیام های منظم را برای مشارکت های خود در کانال های گپ استفاده کنند.

پیام رسان غیر متمرکز

برنامه Sense Chat برای تأیید هر پیام از رمزگذاری اولیه اما مطمئن استفاده می کند. Sense Chat هر پیام ارسال شده را با کلید عمومی گیرنده رمزگذاری می کند. کلید عمومی روی blockchain EOS ذخیره می شود. بنابراین، می توانید آدرس های فرستنده و گیرنده را در هر زمان تأیید کنید. پروتکل رمزگذاری Sense Chat “کلیدها را از سرور مرکزی منتقل یا دریافت نمی کند.” علاوه بر این، هر حساب EOS به دلیل آدرس EOS مرتبط با آن بی نظیر است. برنامه Sense Chat این قدم منحصر به فرد را با استفاده از همین نام متوقف می کند.

بارگیری: Sense Chat برای Android | iOS به صورت (رایگان)

3. پیام رسان غیر متمرکز e-Chat

این برنامه بیشتر از یک برنامه پیام رسان ساده است. e-Chat همچنین در بالای بلاکچین Ethereum ساخته شده است و می تواند معاملات Ethereum را پردازش کند و برنامه e-Chat به یک کیف پول رمزنگاری چند سکه مجهز شده است. e-Chat همچنین دارای یک بخش ایجاد محتوا است که در آن کاربران می توانند محتوا را بارگذاری کرده و کانال اشتراک ایجاد کنند. سایر کاربران می توانند سازندگان محتوا را با استفاده از نشانه ECHT بومی e-Chat راهنمایی کنند و به بهترین سازندگان این امکان را می دهند که از کارهای خود سود ببرند. همچنین می توانید با استفاده از گپ الکترونیکی، تماس های گروهی رایگان برقرار کنید، تا ده نفر با آنها ارتباط برقرار کنند.

بارگیری: e-Chat برای Android | iOS به صورت (رایگان)

4. پیام رسان غیر متمرکز Sylo

Sylo بر پیام رسانی غیرمتمرکز و “Fintech اجتماعی” تمرکز دارد. این بدان معنی است که برنامه Sylo یک برنامه پیام رسان غیر متمرکز با یک کیف پول رمزنگاری یکپارچه است. همچنین Sylo تمرکز شدیدی بر حفظ حریم خصوصی دارد. هر مکالمه از سیگنال غیر متمرکز Sylo استفاده می کند “برای ایجاد اتصالات رمزگذاری شده P2P در صورت تقاضا”. یکی از ویژگی های جالب Sylo Storage، شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است که از طریق برنامه به آن دسترسی پیدا می کنید. شبکه ذخیره سازی Sylo در حال حاضر توسط شرکت هایی که از قبل به شبکه Sylo متصل هستند ارائه می شود. این امر در آینده تغییر خواهد کرد زیرا شرکت های بیشتری و حتی کاربران می توانند به ذخیره سازی اضافی در شبکه کمک کنند. کسانی که به ذخیره سازی کمک می کنند نشانه های Sylo را کسب می کنند.

پیام رسان غیر متمرکز

Sylo مانند سایر برنامه های پیام رسانی غیرمتمرکز ، میزبان DApps است و همه آنها با استفاده از پروتکل Sylo ساخته شده اند. برنامه Sylo جامع است، پرداخت ها، ارتباطات، برنامه ها و موارد دیگر را پوشش می دهد. همچنین می توانید برای باز کردن قفل خدمات و ویژگی های اضافی، دسترسی و ذخیره مطالب با استفاده از Sylo Storage، پردازش فعالیت های DApp و غیره از علائم SYLO استفاده کنید.

بارگیری: اندروید | iOS (هر دو رایگان)

5. پیام رسان غیرمتمرکز BeeChat

BeeChat مسنجر Cryptocurrency است. BeeChat یک برنامه پیام رسان کره جنوبی است که از فناوری blockchain برای امنیت ارتباطات شما استفاده می کند. BeeChat همچنین شامل اکوسیستم برنامه های مبتنی بر blockchain است. جالب اینجاست که برنامه های blockchain هم از طریق Ethereum و هم از EOS تهیه شده اند. به این دلیل که BeeChat با زنجیره ای متقابل سازگار است. BeeChat همچنین برخی از ویژگی های اجتماع سازی مانند تلگرام را دارد. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از ویژگی های پیام رسانی و گفتگوی ویدیویی، میزبان گپ با حداکثر 30،000 کاربر باشید. کاربران می توانند با “رهبران نظر اصلی” در هر جامعه ارتباط برقرار کنند و درمورد Cryptocurrency ،blockchain و سایر فناوری ها به اشتراک بگذارند و بحث کنند. این یک مقطع جالب از برنامه های blockchain، یک برنامه پیام رسانی و یک کیف پول رمزنگاری است. 

بارگیری: BeeChat برای Android | iOS به صورت (رایگان)

آیا برنامه های پیام رسان غیرمتمرکز خوب هستند؟

نه تنها در دنیای blockchain و cryptocurrency، بلکه برای کاربران برنامه پیام رسانی “منظم” نیز وجود دارد. تعداد برنامه های معمولی که یک شبه خاموش می شوند، کاربران را به این فکر می اندازد که کدام برنامه بعدی ناپدید می شود. از نظر دیگران، کنترلی که شرکت های بزرگ فنی بر روی ارتباطات شخصی اعمال می کنند به این معنی است که یک جایگزین غیر متمرکز به سرعت تبدیل به تنها گزینه می شود. حملات شرکتهای فناوری و دولت ها به پیام رسان هایی که از رمزگذاری برای محافظت از داده های کاربران استفاده می کنند بسیار مکرر می شوند. و هنگامی که این اتفاق می افتد، گزینه های واقعاً ایمن مانند این برنامه های پیام رسان غیرمتمرکز در انتظار هستند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *