اتریوم کلاسیک (Ethereum classic) وتفاوت آن با اتریوم


اتریوم کلاسیک اولین چنگال سخت افزار اصلی Ethereum است. چنگال سخت نتیجه اختلاف در ایدئولوژی ها بود.  این شکاف در سال 2016 پس از یک صندوق جمع آوری غیرمتمرکز موسوم به یک سازمان خودمختار غیر متمرکز (DAO) رخ داد. همانطور که در Ethereum ساخته شده بود هک شد. اتریوم به عنوان یک بلاکچین شروع به کار کرد. (به عنوان یک برج لگو واحد فکر کنید که به طور مداوم در حال جمع شدن است). برنامه های مختلفی وجود دارد که می تواند در بالای اتریوم ساخته شود. یکی از این برنامه ها یک شرکت غیرمتمرکز به نام DAO (سازمان خودمختار غیر متمرکز) است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

نحوه پیدایش اتریوم کلاسیک

پیدایش اتریوم کلاسیک دو دلیل اساسی دارد که عبارت اند از:
1. این واقعیت را می پذیریم که هک رخ داده است. و هیچ کاری نمی توان از آنجا انجام داد که blockchain یک دفترچه تغییر ناپذیر است.
2. اجرای چنگال سخت به منظور از بین بردن معامله و جلوگیری از دزدی هکرها، به وجود آمد. اساساً دلیل پیدایش چنگال های سخت اتریوم کلاسیک بود.

اتریوم کلاسیک

یک بخش محکم از جامعه وجود دارد که با این رویکرد موافق این فلسفه نبود. که اتریوم و بلاک چین باید تغییر ناپذیر بماند. آنها معتقدند که تغییر گذشته، یک سابقه ناسالم در آینده را رقم خواهد زد. اکثر شرکت کنندگان در blockchain Ethereum به رهبری توسعه دهندگان اصلی Ethereum احساس کردند که کار درستی برای انجام معکوس معاملات است. برای انجام این کار، چنگال سخت لازم بود زیرا نیاز به تغییر در کدهای اساسی Ethereum بود. چنگال سخت منجر به انشعاب از blockchain اتریوم شد.  این زنجیره جدید که توسط توسعه دهندگان اصلی و اکثریت شرکت کنندگان پشتیبانی می شود در حالی که زنجیره قدیمی (میراث) که توسط اقلیت کوچک پشتیبانی می شد با نام Ethereum خوانده می شد دوباره با نام اتریوم کلاسیک نامگذاری شد.

حتما بخوانید  نحوه خرید فوری اتریوم Ethereum با استفاده از کارت اعتباری یا بدهی

اتریوم کلاسیک

اتریوم به طور گسترده ای یکی از برجسته ترین رمزنگاری در دنیا محسوب می شود. اتریوم برای غلبه بر محدودیت های بیت کوین و فشار بر مرزهای فناوری blockchain به وجود آمده است. بر خلاف بیت کوین، اتریوم به هر کسی امکان می دهد تا هر نوع برنامه را در بالای blockchain خود توسعه دهد. پیش از این، هر کسی که می خواست یک برنامه مبتنی بر blockchain بسازد، مجبور بود که از ابتدا blockchain خود را ایجاد کند. اما با وجود Ethereum، توسعه دهندگان می توانند از زیرساخت اتریوم استفاده کنند.

اتریوم در مقابل اتریوم کلاسیک تفاوت چیست


از نظر کارایی، هر دو زنجیره از یک زنجیره یکسان هستند.
با این حال، توجه به این نکته مهم است که از نظر پیشرفت، زنجیره جدید از جدیدترین به روزرسانی ها و بهبود مداوم سیستم مجهز است. زیرا توسعه دهندگان اصلی در حال کار روی ETH، زنجیره جدید هستند.
از دید کاربر، استفاده از سکویی که نظارت و تقویت مداوم از تیم در حال توسعه داشته باشد، بسیار حیاتی است.

همه توسعه دهندگان اصلی اتریوم در حال کار بر روی ETH هستند، بطور مداوم پروتکل آن را بهبود می بخشند و راه را برای پیاده سازی فناوریهای تغییر بازی بر اساس نقشه راه خود هموار می کنند.

اتریوم کلاسیک


اگر یک توسعه دهنده علاقه مند به ساخت یک برنامه غیر متمرکز هستید. به دلیل گسترش قابلیت ها و پشتیبانی مطمئناً می خواهید آنها را در blockchain اتریوم کلاسیک ایجاد کنید.  
از نظر معامله گران، هر دو سکه می توانند برای سودآوری جذاب باشند. ETC با قیمت حدود 15 دلار از ژوئیه 15 دلار ارزان تر از ETH است.
قیمت ETC تا حد زیادی مبتنی بر حدس و گمان است. بنابراین برای هر معامله گر یا سرمایه گذار بسیار مهم است که تفاوت بین سکه ها و ابزار آنها را درک کند.  

حتما بخوانید  Acala یکی از پلت فرم های DeFi که از طریق سکه aUSD پایداراست

خرید و فروش اتریوم با کافه ارز

بیت کوین کش هم مانند دیگر ارز های دیجیتال در اکثر صرافی های دیجیتال موجود است. شما می توانید برای خرید این ارز از صرافی های معتبری مانند binance ، kocoin و سایر صرافی ها استفاده کنید. صرافی هایی که به شما عزیزان معرفی کردیم از معتبر ترین صرافی های دیجیتال هستند. شما با اطمینان کامل می توانید از این صرافی ها ارز دیجیتال خریداری کنید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید