logo کاقه ارز

پروژه Serum یک مبادله کاملاً غیرمتمرکز جدید (DEX) برای حوزه مالیات غیرمتمرکز (DeFi) است. گفته می شود سرم مرزهای DEX را با استفاده از بلاکچین غیر Ethereum آزمایش می کند. در چند وقت اخیر، پروژه های DeFi رشد چشمگیری داشته اند. امروز ما در کافه ارز پروژه سرم را به شما معرفی می کنیم، پروژه ای که مشکلات سختی را که DeFi و بلاک چین هنوز با آن روبرو هستند حل می کند. توکن Serum یا $ SRM توکن انقلابی است که شبکه DeFi و بازار غیرمتمرکز مشتقات را بازسازی می کند. سرم این امکان را دارد که از طریق تجارت بین زنجیره ای، نمای جدید DeFi را تغییر شکل دهد. بنابراین سرم امیدوار است که مسائل اساسی موجود در DeFi مانند کندی و قیمت بالا را حل کند. 

Serum چیست؟

Serum یک بستر کاملاً غیرمتمرکز و همچنین یک تبادل غیرمتمرکز (DEX) است که بر روی بلاک چین Solana ساخته شده است. سرم می خواهد یک اکوسیستم را ایجاد کند DeFi بهترین تجربه کاربر را به ارمغان می آورد.

شاید شما علاقمند باشید: DeFi چیست؟ بررسی اجمالی و آینده مالی غیرمتمرکز

سرم چه مشکلاتی را حل می کند؟

در اینجا برخی از موضوعات فعلی DeFi وجود دارد که تیم سازنده سرم می خواهد به طور کامل به آنها رسیدگی کند:

 • متمرکز: بیشتر پروژه های DeFi امروزه برای ارائه داده به یک سخنرانی متمرکز بستگی دارند. ساده ترین مثال سخنرانی Chainlink است.
 • آهسته و گران قیمت: انجام یک معامله تنها در معاملات فعلی با DeFi چند دقیقه (5-10 دقیقه) طول می کشد. علاوه بر این، هزینه معاملات نیز بسیار گران است، در زمان اوج مصرف می تواند تا 100 دلار برسد. این باعث می شود بیشتر کاربران ناامید شوند، آنها می خواهند معاملات سریع و ارزان انجام شود.
 • Oderbooks: امروزه بازار DeFi از سیستم AMM (ساخت خودکار بازار) استفاده می کند که به کاربران امکان تجارت بدون ثبت سفارش را می دهد، همه چیز خودکار خواهد شد. با این حال، در صورت نوسان بازار، این امر برای کاربران مفید نخواهد بود، آنها برای محافظت از دارایی ها به یک حد مجاز نیاز دارند.
 • Stablecoins :Stablecoins اکنون بر اساس 1 دلار ارزش ایجاد می کند. با این حال، اگر بانک صادر کننده USD سقوط کند، ارزش ارز Bitcoin چگونه تعیین می شود؟
 • زنجیره متقابل: بازار رمزنگاری در حال حاضر پروژه ای برای حل مشکل اتصال دروازه های بلاکچین به یکدیگر ندارد، هنوز یک شخص ثالث دخالت می کند.

چگونه سرم مشکل را حل می کند؟

برای حل مشکلات فوق، تیم توسعه دهنده Serum تصمیم گرفت که بر روی پلتفرم بلاکچین Solana کار کند. سولانا می تواند 10 هزار برابر بیشتر از Ethereum را کنترل کند. 1000000 برابر ارزان تر است (طبق اعلامیه پروژه). برخلاف بسیاری از زنجیره های دیگر، سولانا یک بلاک چین رسمی و غیرمتمرکز با بیش از 100 اعتبار سنج است.

Serum

در اینجا برخی از مزایای سولانا برای سرم آورده شده است:

 • کاملاً غیرمتمرکز: سرم به پروژه های DeFi اجازه می دهد پروژه ها را از قدمت غیرمتمرکز گرفته و به هیچ بستر دیگری وابسته نباشند.
 • سرعت و ارزان (سریع و ارزان): ساخته شده در بلاکچین Solana به سرم کمک می کند تا معاملات را چندین برابر سریعتر انجام دهد و هزینه معاملات نیز بسیار ارزان است.
 • Bookbooks: Serum DEX Serum را بر اساس Solana راه اندازی می کند. DEX Serum ویژگی های تمرکززدایی و اتوماسیون AMM را به ارث می برد و به کاربران امکان می دهد از سفارشات محدود استفاده کنند.
 • مبادله میان زنجیره ای: سرم DEX همچنین Cross-chain را در سیستم عامل ادغام می کند تا به کاربران در تبادل داده و رمزنگاری بین بلاکچین های مختلف و بدون نیاز به شخص ثالث کمک کند.
 • Stablecoins: سرم مدل های جدید Bitcoin ثابت را راه اندازی می کند: SerumBTC و SerumUSDa ، محصولات توکن دار به هیچ بانکی وابسته نیستند.

اطلاعات اولیه در مورد رمزهای SRM

 • تیکر: SRM
 • بلاکچین: سولانا
 • توکن استاندارد: SPL
 • نوع Token: نشان کمکی
 • اجماع: اثبات سهام
 • کل تأمین: 10،000،000،000 SRM

تخصیص نشانه

با عرضه ثابت 10 میلیارد توکن، SRM توسط تیم توسعه دهنده به 5 قسمت با نسبت زیر توزیع می شود:

 • 2.7 میلیارد علامت برای شرکا و همکاران رزرو شده است
 • 2.7 میلیارد نشانه به عنوان صندوق تشویقی اکوسیستم خدمت می کند
 • 2.3 میلیارد توکن برای افرادی که در این پروژه مشارکت دارند توزیع شده است
 • 2 میلیارد نشانه توسط تیم و مشاوران نگهداری می شود
 • 0.3 میلیارد توکن باقیمانده برای فروش و حراج استفاده می شود

رمز (SRM) برای چه استفاده می شود؟

در اکوسیستم پروژه، از نشانه های SRM برای اهداف اصلی زیر استفاده می شود:

حکومت

دارندگان توکن SRM حق رأی دادن در تصمیمات توسعه پروژه را دارند.

جایزه گرفتن

گره های شرکت کننده وظیفه پردازش معاملات بین زنجیره ای را دارند. شرط داشتن حداقل 11،000،000 توکن SRM است. سرور یک صندوق را به عنوان پاداش گره ها اختصاص می دهد.

Serum

توکن کیف پول ذخیره سازی سرم (SRM)

Serum بر پایه و اساس بلاکچین سولانا ساخته شده است. بنابراین می توانید هنگام راه اندازی آن را روی کیف پول سولانا ذخیره کنید. علاوه بر این می توانید کیف پول معتبر و مطمئنی را انتخاب کنید مانند Trust Wallet و NanoX برای ذخیره رمزهای SRM.

نتیجه کلی درباره Project Serum

Project Serum پادزهر مبارزات DeFi است. سرم DeFi خالص است و برخلاف DeFi فعلی، بسیار ارزان تر و سریعتر است. تولید کنندگان Project Serum بنیاد Serum هستند. این بنیاد از گروهی از متخصصان ارزهای رمزپایه، تجارت و امور مالی غیرمتمرکز پشتیبانی می کند. بنابراین این پروژه با چندین دهه تجربه جمعی در بین تیم آنها، از حمایت تعداد زیادی از شرکت های معتبر نیز برخوردار است. طولی نمی کشد که با کمک شرکای مختلف و فناوری پیشرفته آن، Serum به استاندارد DeFi تبدیل می شود.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.