logo کاقه ارز

زیروایکس در سانفرانسیسکو آمریکا توسط ویل وارن (Will Waren) مدیر اجرایی و امیر بندیلی (Amir Bandeali) مدیر فناوری و موسسان این پروتکل در تاریخ ۲۰۱۷/۰۸/۱۵ پایه‌گذاری شده است. زیرو ایکس یا همان (0x) یک پروتکل متن‌باز برای مبادلات غیر متمرکز روی بلاکچین اتریوم است. (0x) یک پروتکل با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم است ایجاد کرده است. کافه ارز معتقد است که هزاران توکن اتریوم در آینده وجود خواهد داشت. که نیاز به جلب اعتماد و مبادله موثر آن‌ها خواهد بود. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

زیرو ایکس چیست؟

زیرو ایکس با نماد اختصاری ZRX یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است. زیروایکس توکن خود را دارد، ZRX، که برای پرداخت هزینه‌های تجاری استفاده می‌شود. با این حال، هدف اصلی زیروایکس نظارت غیر متمرکز بر ارتقا پروتکل (0x) است. به این معنی که مالکیت ZRX به شما یک راهکار می‌دهد که چگونه پروتکل باید در طول زمان بهبود یابد.
زیرو ایکس (ZRX) یک پروتکل بازِ بدون نیاز به مجوز است. که امکان تبادل توکن‌های ERC20 را در فضایی خارج از زنجیره توکن‌ها (off-chain) و تحت بستر بلاک چین اتریوم با هدف تقویت صرافی‌های غیرمتمرکز فراهم می‌کند.
این عمل باعث کاهش در مصرف Gas و جلوگیری از ایجاد حباب قیمت در شبکه می‌شود. با توجه به اینکه صرافی‌های غیرمتمرکز باوجود امنیت بالا دارای کارمزدهای زیادی هستند. ZRX برای این موضوع راه حلی اندیشیده و با این روش نقاط قوت صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را با یکدیگر ترکیب می‌کند.

زیرو ایکس چگونه کار می کند؟

پروژه‌ی زیروایکس بر تقویت معاملات خارج از زنجیره (off-chain) تمرکز دارد. که هزینه‌های گاز (Gas) و حباب شبکه‌ را کاهش می‌دهد. اگر تجربه‌ی کار با صرافی غیرمتمرکزی مانند Ether Delta را دارید، استفاده از این سفارشات هم خالی از لطف نخواهد بود.

مبانی ZRX زیروایکس

معاملات غیر متمرکز ارائه شده توسط زیروایکس براساس یک رله خارج زنجیره ای انجام می شود. که باعث می شود نفخ شبکه به حداقل برسد و قیمت بنزین تا حد ممکن پایین باشد.
برای کسانی که با افزایش قیمت بنزین و نفخ شکایتی که می تواند در blockchain Ethereum رخ دهد. (فکر می کنید Crypto Kitties یا Ether Delta)، احتمالاً می توانید مزایای تحقق یافته با استفاده از یک رله خارج زنجیره ای را تصور کنید.
برای کسانی که کمتر با فعالیت های اتریوم آشنا هستند. در اینجا توضیح می دهیم که چرا خارج از زنجیره راهی برای مبادله غیرمتمرکز است.
بیشتر مبادلات غیرمتمرکز از قراردادهای هوشمند اتریوم برای تأمین نیرو در تمام عملکردهای سفارش و معاملات در بورس استفاده می کنند.

زیروایکس

 استفاده از قراردادهای هوشمند از این طریق، وجوه کاربران را به جای نیاز به ارسال وجه برای شخص ثالث (مانند Coinbase یا Bittrex)، تحت کنترل خود نگه می دارد و امیدوار است که وجوه همچنان ایمن باقی بمانند.
استفاده از قراردادهای هوشمند همچنین به این معنی است. که برای هر کاری که در بورس انجام می شود باید یک معامله انجام شود. این شامل سپرده و برداشت و همچنین قرار دادن، اصلاح، لغو یا پر کردن سفارش است. و برای اطمینان از پردازش معامله، هر تراکنش تنها هزینه ای برای مصرف گاز دارد.

ویژگی های زیروایکس

پروژه زیروایکس علاوه بر اینکه مبادله ای غیرمتمرکز است. چندین ویژگی و محصول دیگر را نیز در بر گرفته است. اینها شامل یک مکانیزم حاکمیت، قراردادهای هوشمند منبع باز و یک رجیستری است.

نتیجه گیری کلی از مطالب:

زیروایکس سعی دارد نقاط ضعف غیر متمرکز و متمرکز را به فضای رمزنگاری منتقل کند و نقاط ضعف را پشت سر بگذارد. تمرکز زدایی امنیت وجوه را تأمین می کند. در حالی که استفاده از رله های زنجیره ای خارج از کشور همان تجارت ارزان قیمت را که از صرافی های متمرکز انتظار داشته اید به کاربران می دهد.
با نگه داشتن شهرکهای زنجیره ای، تمام مزایای یک مبادله غیرمتمرکز را دریافت می کنید و معاملات فقط یک بار پاک می شوند تا حداقل هزینه ها را حفظ کنند. اضافه کردن قراردادهای هوشمند برای مدیریت کل فرآیند، همه چیز را تا حد امکان ایمن نگه می دارد.


وقتی مبالغ عظیمی را که در بسیاری از هک های متمرکز متمرکز درگیر شده اند. در نظر می گیرید، واضح است که یک راه حل غیرمتمرکز خوب لازم است.
زیروایکس می تواند این راه حل باشد. اما ما تعجب می کنیم که مزیت اول حرکت آنها برای نگه داشتن آنها در پیشبرد کافی باشد زیرا Binance آماده می شود تا مبادله غیرمتمرکز خود را آغاز کند و سایر مبادلات متمرکز متمرکز نیز احتمال عدم تمرکز را نیز مورد بررسی قرار می دهند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.