Decred (دیکرد) یک منبع ارز دیجیتال منبع آزاد و دفتر بلاکچین است. که در سال 2016 راه اندازی شد. این شباهت های زیادی به بیت کوین (BTC) دارد. اما همچنین دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر ارزهای رمزپایه متمایز می کند. زبان برنامه نویسی مورد استفاده برای نوشتن دیکرد، GoLand است که توسط تیم توسعه BTsuite منتشر شد. آن نسخه 1.0.0 در آوریل 25 2017. در ماه سپتامبر به روز شد، تیم BTsuite مبادله اتمی Litecoin و دیکرد یکپارچه شده است. منحصر به فردترین ویژگی دیکرد بلاکچین توزیع شده ترکیبی آن است که از مکانیزمهای اجماع PoW (اثبات کار) و PoS (اثبات سهام) پشتیبانی می کند. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

دیکرد چیست؟

دیکرد که “di-cred” تلفظ می شود. یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است که تأکید زیادی بر جامعه پذیرفته شده، حاکمیت باز و بودجه پایدار برای ادامه توسعه دارد. در فوریه سال 2016 توسط برادران الکس و جیک یوکوم-پیات و گروهی از بنیانگذاران تاسیس شد. واحد پول محلی این پلتفرم به اختصار دیکرد یا DCR شناخته می شود. دیکرد از ترکیبی از سازوکارهای اجماع اثبات سهام و اثبات کار استفاده می کند. این سیستم ترکیبی تضمین می کند که هیچ گروهی در زنجیره بلوک DCR نمی تواند بر جریان معاملات تسلط داشته باشد و یا بدون تأیید جامعه گسترده تر، تغییری در سیستم ایجاد کند. علاوه بر این، این ترکیب منحصر به فرد بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهد و یک لایه امنیتی اضافی را برای شما ایجاد می کند که حمله به سیستم را برای هر کسی بسیار دشوار می کند.

همانطور که قبلاً بیان شد، دیکرد بر حاکمیت جامعه محور است. به عنوان مثال: هر تصمیم در سطح پروژه، مانند قوانین اجماع، به دست ذینفعان جامعه می رسد. ذینفعان در تعیین مسیر تحولات آینده و تصمیم گیری در مورد چگونگی استفاده از خزانه پروژه برای تأمین بودجه این پیشرفت ها، حقوق رسمی دارند. اساساً، شبکه Decred با هماهنگی با اراده ذینفعان تکامل می یابد، که این اطمینان را می دهد که از برخی از خطراتی که جامعه رمزنگاری از ابتدای تأسیس آن را تهدید می کند، مانند چنگ زدن، جلوگیری می کند. علاوه بر این ، دیکرد خزانه خود را با 10٪ از هر پاداش بلوکی تأمین می کند. به بیان ساده تر، Decred “یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز پایدار و با بودجه است.”

نحوه استخراج DCR

برای کسانی که مایل به استفاده از دیکرد رایگان هستند ، روش های مختلفی وجود دارد که بتوانند این کار را انجام دهند. با این حال، در این بخش، ما فقط به یک مورد – استخراج یا استخراج DCR PoW پایبند خواهیم بود. همانطور که قبلاً در مقاله بیان شد، دیکرد از مکانیسم اجماع ترکیبی استفاده می کند که عناصر سازوکارهای اجماع PoS و PoW را با هم ترکیب می کند. عنصر PoW سیستم ترکیبی از قدرت محاسباتی برای ایجاد و تأیید رمزنگاری بلاکچین استفاده می کند. عنصر PoS سیستم ترکیبی از رای گیری از طریق فرایندی که به عنوان DCR staking شناخته می شود، استفاده می کند تا بتواند حاکمیت مبتنی بر جامعه را انجام دهد.

استخراج دیکرد به همان روشی است که بیت کوین کار می کند. ماینرها منابع محاسباتی خود را متعهد می کنند. تا معاملات شبکه را در ازای دریافت پاداش پردازش کنند. به دو روش می توانید DCR را از طریق PoW استخراج کنید: استخراج انفرادی و استخراج استخر. استخراج انفرادی توصیه نمی شود، زیرا درنهایت هزینه بیشتری را صرف تجهیزات و هزینه های برق نسبت به درآمد خود می کنید.

 با این حال، با استفاده از تجهیزات DCR ASIC، می توانید سودآور شوید. اگر می خواهید تلاش خود را در استخراج انفرادی امتحان کنید. Gominer نرم افزار رسمی استخراج Decred است. گزینه دیگر پیوستن به استخر استخراج DCR است. در استخراج استخر، شما اساساً منابع خود را با سایر استخراج کنندگان ترکیب می کنید. بهترین استخرهای دیکرد که از استخراج ابری برای دیکرد پشتیبانی می کنند شامل BeePool ، F2Pool هستندو غیره. برای لیست کامل گزینه های استخراج استخر DCR، به وب سایت رسمی DCR مراجعه کنید.

DCR را از کجا بخریم؟

دیکرد

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید دیکرد را همانطور که در وب سایت رسمی ذکر شده است خریداری کنید. آنها عبارتند از:

  • از طریق مبادلات ارز رمزنگاری شده که امکان جابجایی دارایی دیجیتال دیگری را برای Decred فراهم می کند.
  • از طریق صرافی های مستقیم که امکان خرید دیکرد را با ارز فیات فراهم می کنند
  • فرابورس (OTC) تجارت که به معامله گران امکان می دهد مقدار زیادی دیکرد را با قیمت ثابت خریداری کنند.

صرافی های ارز رمزنگاری شده دیکرد

صرافی ها راهی آسان و آسان برای خرید و تجارت DCR ارائه می دهند. با این حال، برای اینکه بدانید کدام صرافی نیازهای شما را برآورده می کند، باید مراقبت های لازم را انجام دهید. با این اوصاف، در اینجا یک آموزش گام به گام نحوه خرید DCR از ChangeNOW آورده شده است.

مرحله 1: دارایی دیجیتال را انتخاب کنید


ChangeNOW از بیش از 10 هزار ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. اگر می خواهید Decred را خریداری کنید. شما به سادگی DCR را از لیست گزینه ها انتخاب می کنید. اگر از ارز فیات استفاده می کنید، ممکن است بخواهید با استفاده از ماشین حساب ChangeNOW DCR به USD میزان نیاز خود را دریابید. مبدل decred to USD هم گزینه کلاسیک و هم نرخ ثابت را برای شما فراهم می کند.

مرحله 2: تبادل

ChangeNOW نیازی به ثبت نام یا تأیید هویت ندارد. بنابراین، هنگامی که از ماشین حساب ارز رمزنگاری DCR خود استفاده کردید و تصمیم گرفتید که چند سکه DCR می خواهید خریداری کنید. کافیست دکمه تبادل را بزنید. خودشه!

مرحله 3: دیکرد خود را دریافت کنید


ChangeNOW از یک سیستم RealRates استفاده می کند که رعد و برق سریع و بسیار ایمن دارد. هنگامی که دکمه تبادل را فشار دادید، می توانید انتظار داشته باشید که معاملات طی 2-20 دقیقه تسویه شود. ممکن است برای معاملات بزرگ مدت زمان بیشتری طول بکشد، اما این کل روند است. انجام شده. بدون استرس. بدون هیچ زحمتی.

معامله گران فرابورس دیکرد


معاملات OTC به کاربران امکان خرید یا فروش مستقیم DCR را از معامله گر دیگر یا به معامله گر دیگر می دهد.  شما و تاجر در مورد قیمت ثابت برای مقدار زیادی دیکرد توافق کرده و معامله را بدون انجام صرافی انجام می دهید. این هزینه های اضافی را که مردان میانه ای دریافت می کنند کاهش می دهد. تنها نکته منفی این است که حداقل معاملات در فرابورس 100000 دلار و بیشتر است.

بهترین کیف پول دیکرد (DCR) چیست؟


صدها کیف پول در بازار موجود است. که هر کیف پول دارای مجموعه منحصر به فرد خود از ویژگی ها، ابزارها و ویژگی ها است. بهترین نوع کیف پول برای هر کاربر در این است که شما چه ویژگی هایی را در اولویت قرار می دهید و اینکه آیا کیف پول هدف شما را تأمین می کند یا نه. علاوه بر این، اگر می خواهید دیکرد را بخرید. به آدرس کیف پول DCR نیاز دارید، جایی که سکه های DCR شما پس از خرید ارسال می شود. با این اوصاف، ما از تلاش خود خارج شده و بهترین کیف پول هایی را که باید در نظر بگیریم جمع آوری کرده ایم. ما همچنین آنها را در 4 دسته با یک بررسی کوچک از بهترین کیف پول (های) در هر گروه دسته بندی کرده ایم. این دسته ها شامل:

دیکرد

کیف پولهای دسک تاپ

Decredition :


Decredition کیف پول رسمی دسکتاپ دیکرد است. این کاملاً متن باز است و از زمان ورود دیکرد به صحنه وجود دارد. این دارای رابط کاربری آسان با ویژگی های درجه یک امنیتی است. همچنین پشتیبانی از کاربران ویندوز، OSX و لینوکس را ارائه می دهد. ویژگی دیگری که در نقشه راه Decred 2018 ذکر شده است. این است که Decredition پشتیبانی چندین پروژه فرعی را که در حال اتمام است ادغام خواهد کرد. تنها نقطه ضعف این کیف پول این است که شما نمی توانید DCR موجود در کیف پول خود را منفرد کنید. اگر قصد سهام گذاری دارید، ممکن است بخواهید گزینه دیگری پیدا کنید.

Exodus :

Exodus در سال 2016 معرفی شده است. یک کیف پول عالی رومیزی است که قلب بسیاری از علاقه مندان به رمزنگاری را به دست آورده است. این یک رابط کاربری زیبا و آسان دارد و پشتیبانی از دارایی های دیجیتالی متعدد را ارائه می دهد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل پشتیبانی 24 ساعته از مشتری را فراهم می کند. این برنامه برای کاربران OSX ، Linux و Windows در دسترس است. تنها نکته منفی Exodus این است که به اندازه کیف پول سخت افزاری ایمن نیست و فاقد 2FA (احراز هویت 2 عاملی) است. Exodus همچنین فرصتی برای تهیه DCR فراهم نمی کند.

کیف پول سخت افزار


Ledger Nano S / Ledger Nano X :

اگر نگران هکرها و دیگر بازیگران بد هستید. باید Ledger Nano S. را در نظر بگیرید. این یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری در جهان است. سرقت هر دارایی دیجیتالی از کیف پول Ledger Nano S از راه دور غیرممکن است. همه داده ها رمزگذاری شده و توسط PIN محافظت می شوند. برای انجام معاملات نیز به ورودی های دیجیتال و فیزیکی نیاز دارید. Ledger Nano S از بیش از 800 دارایی دیجیتال پشتیبانی می کند. Nano X از برخی ویژگی های چشمگیر جدید مانند تراشه امن و بلوتوث مجاز برخوردار است. هر دو کیف پول سخت افزاری درجه یک هستند.

کیف پول موبایل

کیف پول Cobo :

اگر اتفاقاً در بازار یک کیف پول موبایل هستید ، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. Cobo یک کیف پول چند ارزه است که پشتیبانی از بیش از 10 دارایی دیجیتال را ارائه می دهد. این حریم خصوصی است و هر زمان که معامله می کنید آدرس شما را تغییر می دهد. علاوه بر این ، امنیت سطح HSM را به شما ارائه می دهد که در آن می توانید بدون نیاز به هرگونه نیاز به KYC شروع به کار کنید. سرانجام ، اگر می خواهید دیکرد خود را به خطر بیندازید ، Cobo پشت شماست. این پیشگامان PoS و masternode است که درست در کیف پول جمع می شوند.

کیف پول جهانی

کیف پول اتمی :

گرچه نسبتاً جدید است، اما کیف پول اتمی از حمایت گسترده ای از شرکت ها و افراد با نفوذ در انجمن رمزنگاری برخوردار است. این کیف پول جهانی است که از بیش از 300 دارایی دیجیتال پشتیبانی می کند. همچنین دارای خدمات مبادله رمزنگاری شده یکپارچه است که به شما امکان می دهد رمزنگاری را مستقیماً از کیف پول خود خریداری یا بفروشید. این سرویس ها همچنین به شما امکان می دهند DCR را به راحتی به Ethereum (ETH) یا هر رمزنگاری دیگری تبدیل کنید.

دیکرد

نتیجه گیری از مطالب


اگر از خود می پرسید که آیا دیکرد در مقایسه با بیت کوین سرمایه گذاری شایسته ای است، هیچ رقابتی وجود ندارد. وقتی صحبت از بحث Decred در مقابل بیت کوین می شود ، بیت کوین برنده می شود. با این حال، اگر به دنبال altcoin مناسب برای سرمایه گذاری هستید، دیکرد بسیار توصیه می شود. ماشین حساب استخراج سکه دیکرد می تواند حتی منتقدان با چاشنی altcoin را نیز متقاعد کند. دیکرد یک محصول نوآورانه است که بسیار سریع بهبود می یابد ، بنابراین شرم آور است که این فرصت سرمایه گذاری را از دست دهید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *