logo کاقه ارز

شبکه الروند و رمز الروند (ERD) آن هسته اصلی بلاک چین اختصاصی را تشکیل می دهد. که یکی دیگر از پیشنهادات اولیه مبادله (IEO) است که در سیستم عامل Binance Launchpad قابل اجرا است. این شبکه با ایجاد عملکردی با توان بالا همراه با قابلیت همکاری و مقیاس پذیری سطح بالا ساخته شده است. هدف اصلی این است که سطح عملکرد یک شبکه غیرمتمرکز را بالا ببریم و از یک پایه برابرتر با شبکه های متمرکز رقابت کند. مفاهیم کلیدی برای کمک به الروند در دستیابی به این هدف، فناوری های سفارشی آن است. که به عنوان مکانیزم توافق Adaptive State Sharding و Secure Proof of Stake تعیین شده اند.

الروند


پس از راه اندازی Harmony (ONE) ، ERD دومین توکن است. که با کمک Binance Chain ابتدا در Binance DEX راه اندازی می شود. انتظار می رود فروش توکن در تاریخ 1 ژوئیه سال 2019 برگزار شود. با برگزاری برنامه ریزی برگزارکننده 3.25 میلیون دلار. این فروش از یک قالب قرعه کشی پیروی می کند. که شامل ثبت سوابق موجودی سکه بایننس (BNB) متعلق به کاربران است. پیش بینی می شود در مجموع 20 میلیارد توکن ERD ایجاد شود. که از این تعداد 37 درصد در ابتدا منتشر می شود. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

الروند برای دستیابی به چه چیزی تلاش می کند؟

در حالی که الروند هنوز در مرحله آزمایش است. توسعه دهندگان آن را سنگ بنای آینده اقتصاد دیجیتال باز، بدون مرز و جهانی می دانند. این امر می تواند با تبدیل Elrond به یک پلت فرم با پروتکل انتقال ارزش مقیاس پذیر، همراه با استقرار آسان برنامه های غیرمتمرکز (dApps) حاصل شود. این امر به این واقعیت کمک می کند که تیم الروند دارای تعداد مساوی از متخصصان با سوابق کارآفرینی و فنی است. که قبلاً در گوگل، مایکروسافت و اینتل کار می کردند. و بخشی از پلتفرم بلاک چین NEM بودند.

  • الروند قصد دارد مقیاس گذاری خطی و عملکرد معاملاتی فوری را ارائه دهد که نباید به قیمت سایر ویژگی های آن تمام شود.

 همانطور که در وب سایت پروژه ذکر شده است. سیستم عامل الروند باید بتواند 10 هزار تراکنش در ثانیه (tx / sec) را با تأخیر در حداقل و فقط هزینه های شبکه پردازش کند. Shareding Adaptive State Shading باید عملکرد بالاتری را در عملکرد، بر اساس ترکیب هر سه روش موجود برای Sharding (شبکه / ارتباطات، تراکنش / پردازش، حالت / ذخیره سازی) ارائه دهد. قرار است گزینه تغییر پویا تعداد خرده ها ارتباط بین آنها را بهبود بخشد. در حالی که پردازش موازی باید از اهداف تعیین شده عملکرد مراقبت کند. در عین حال، با اتصال گره های بیشتری به شبکه، سیستم عامل با کاهش ذخیره سازی و پشتیبانی از مقیاس گذاری خطی همراه خواهد بود.

  • الروند از نظر کارایی بسیار مهم است. امید که توسعه دهندگان در مورد به حداقل رساندن انرژی و نیازهای محاسباتی برای استفاده از خدمات شبکه باشد.
الروند

نکته:

 این امر مهم باید با اجرای سازوکار Secure Proof-of-Stake حاصل شود. که ترکیبی از صلاحیت بر اساس سهام و رتبه بندی، انتخاب اعتبار سنج تصادفی و بهینه سازی اندازه های گروه های اجماع است. این نسخه به عنوان نسخه پیشرفته تری از سازوکارهای اثبات سهام (PoS) موجود است. این هدف برای اطمینان از انصاف توزیع شده و به عنوان یک راه حل سازش بین ارائه امنیت و داشتن انرژی بالاتر و خواسته های محاسباتی، مانند مواردی است که با راه حل های اثبات کار یافت می شود.

  • الروند می خواهد عدم تمرکز را با قابلیت همکاری میان زنجیره ای بر اساس وابستگی ادراک شده خود ترکیب کند. تیم الروند قصد دارد تمرکززدایی کامل سیستم عامل خود را با هدف به حداقل رساندن خطر بهره برداری از یک نقطه خرابی ارائه دهد.

علاوه بر این، آنها می خواهند مبادلات و سیستم عامل های تجاری را به عنوان نقاط اصلی همکاری بین بلاک چین از بین ببرند. در عوض، شبکه الروند باید ارتباط نامحدودی را بین سرویس های مختلف خارجی، از ابتدای اجرای سیستم مجازی ماشین مجازی الروند (EVM)، فراهم کند. قرار است پشتیبانی از اجرای قراردادهای هوشمند نوشته شده در Solidity برای Ethereum، با تغییرات کم یا بدون تغییر را ارائه دهد. بر این اساس، کاربران باید بتوانند بدون نیاز به تبادل متمرکز، معاملات ایمن بین نشانه های Elrond ، Ethereum و ERC20 را انجام دهند. همچنین، در سطح ابتدایی خود، Elrond Virtual Machine از مکانیزمی آداپتور برخوردار است. که با هر آداپتور جداگانه برای هر زنجیره ای که هدف آن کار با Elrond است ارتباط برقرار می کند. حتی اگر با EVM سازگار نباشد.

مروری بر معماری الروند

معماری نگه داشتن مهره ها و پیچ و مهره های الروند از چندین مولفه اصلی تشکیل شده است:

U SERS و گره :

به عنوان دو نهاد اصلی در شبکه وجود داشته باشد. کاربران وظیفه دارند تراکنش های امضا شده را برای دو فعالیت اصلی که در شبکه انجام می شوند انتقال ارزش و اجرای قراردادهای هوشمند به کار گیرند. هر کاربر دارای چندین جفت کلید عمومی / خصوصی است. و با آدرس حساب خود مشخص می شود که به نوبه خود از کلید عمومی مشتق شده است. گره ها دستگاه هایی در شبکه Elrond هستند که بیشتر به مواردی تقسیم می شوند. که وظایف تعیین شده را به صورت فعال یا غیرفعال انجام می دهند.

اعتبارسنج ها :

به طور فعال در فعالیت شبکه الروند شرکت می کنند. آنها ساختمان اجماع، تولید بلوک و نگهداری کشوری را که برای آن پاداش می گیرند، اداره می کنند. اعتبارسنجان واجد شرایط توسط یک کلید عمومی مشتق شده از آدرس مرتبط با سهام مورد نیاز شناسایی می شوند.

خرده ریز

 واحد کوچک متشکل از قلب شبکه است sharding سیستم است. اعتبار سنج ها از طریق یک فرآیند خودکار به توزیع خرده ریزها اختصاص می یابند. که از توزیع متعادل خرده ها در بین گره ها اطمینان حاصل می کند. در حالی که پیشنهاد دهندگان بلوک تراکنش ها را به صورت بلوکی جمع می کنند. اعتبارسنجان مسئولیت رد، تأیید و اعتبارسنجی آنها را قبل از اینکه به بلاکچین تبدیل شوند، بر عهده دارند.

نشانه های ERD الروند

 به عنوان دروازه ای برای دسترسی به شبکه الروند و گوشت و سیب زمینی های مربوط به ساختارهای هزینه، پرداخت و مانده آن عمل می کنند. آنها اصلی ترین ابزار پرداخت برای پردازش معاملات، استقرار dApps، هزینه های ذخیره سازی، اجرای قراردادهای هوشمند و پاداش برای مشارکت های شبکه هستند. درصدی از هزینه های معاملاتی برای اعتبارسنج ها در نظر گرفته شده است. در حالی که بقیه وجوه کنار گذاشته می شود تا یا سوزانده شود یا به صندوق جامعه الروند اهدا شود.

تقسیم حالت تطبیقی ​​الروند چگونه کار می کند؟

شبکه الروند به رویکرد منحصر به فرد خود در زمینه فن آوری خرد کردن، یک روش بهینه سازی پایگاه داده قدیمی که به آهستگی خود را به عنوان بخشی از برخی از راه حل های مبتنی بر بلاکچین تثبیت می کند، افتخار می کند. رویکرد الروند برای اجرای تقسیم بندی توسط اهداف اصلی که هدف آن دستیابی است، اطلاع داده می شود:

  • مقیاس پذیری بدون هزینه در دسترس بودن حاصل می شود. نوسانات تعداد خرده ریزها هرچه باشد، باید تأثیر کمی داشته یا تأثیری در زمان خرابی یا به روزرسانی وضعیت داشته باشد.
  • قابلیت ردیابی از طریق مسنجر و اعزام: شناسایی خرده ریزهای مقصد تعیین کننده است و محاسبه آن آسان است.
  • مدل پویا : تقسیمات دولتی الروند می تواند با جمعیت سازگار شود. و تقاضای تغییر کند و هیچ تأثیری بر امنیت و دسترسی ندارد.

گاه شماری در شبکه الروند بر اساس یک جدول زمانی سازمان یافته است. که به دوره ها و دوره ها تقسیم می شود.  در حالی که دوره ها می توانند همراه با معماری سیستم اصلاح شوند. اما مدت آنها تا حد زیادی ثابت است. که منقضی شدن آنها باعث سازماندهی مجدد و هرس خرده ریزها می شود. دور نیز در یک بازه زمانی ثابت وجود دارد. به عنوان بخشی از هر دور، یک گروه اجماع جدید به طور تصادفی برای یک خرده ریز انتخاب می شود. و وظیفه دارد یک بلاک از دفتر کل خرده ریز را مرتکب شود.

اثبات ایمن سهام چگونه کار می کند؟

مکانیسم SPoS الروند به عنوان بهبودی نسبت به راه حل های موجود در بازار فناوری بلاکچین توسعه یافته است:

  1. با استفاده از الروند، تأخیر کاهش می یابد. و هر گره در خرد کردن ممکن است اعضای گروه اجماع را در ابتدای دور تعیین کند. امضای جمع شده از آخرین بلوک به عنوان یک عامل تصادفی استفاده می شود. همه اینها باید زمان لازم برای انتخاب یک گروه اجماع را کاهش داده و به کمتر از 100 میلی ثانیه برساند.
  2. الروند با هدف ارتقا mer شایسته سالاری در میان گره ها علاوه بر در نظر گرفتن سهم ها، ضریب وزنی از درجه بندی را به این مخلوط معرفی می کند.
  3. الروند طرح چند علامتی Bellare و Neven را معرفی کرد: که قرار است تعداد دورهای ارتباطی را به عنوان بخشی از الگوریتم امضا کاهش دهد.
الروند

برنامه های آینده و رقبای بالقوه


بر اساس پیش بینی های موجود، پروژه Elrond Network در نهایت بر ایجاد یک اکوسیستم مبتنی بر اینترنت با گسترش قابلیت های جهانی و دامنه موارد استفاده متمرکز خواهد شد. با راه اندازی برنامه ریزی شده در سه ماهه دوم سال 2019، شبکه قرار است از کیف پول های تلفن همراه، ادغام کیف پول سخت افزاری، پیام رسانی P2P ایمن، تعویض رمزها و مشوق های مشارکت پشتیبانی کند. به دنبال این کار، کار در مورد تلفیق MainNet شبکه انجام می شود.

به اصطلاح یکپارچه سازی شبکه واقعی شبکه برنامه ریزی شده است که حول ارتقا معماری blockchain قابل همکاری پروژه باشد. در حالی که مقیاس پذیری و کارایی آن را انجام می دهد. با پیشنهاد استفاده از شبکه الروند به عنوان بستری برای توسعه و استقرار برنامه های غیرمتمرکز، با گزینه اضافه شده برای ترکیب ادغام موئلفه های آن با محصولات و خدمات خود، به هر دو شرکت تازه تاسیس و سیستم های تجاری بزرگتر نزدیک خواهید شد.

در همان زمان، الروند در حال حاضر با رقابت شدیدی روبرو است. متشکل از پروژه های کاملاً ثابت مانند : Ethereum و Zilliqa . به عنوان مثال:

الروند برای مقابله با Ethereum مجبور است برخی از نقاط قوت خود را کاهش دهد. مانند کاهش اتلاف انرژی ناشی از استفاده از اثبات کار، همراه با پردازش معاملات موازی با کمک خرد کردن. کارت خرد کردن احتمالاً در مورد Zilliqa نیز بازی خواهد شد. زیرا اجرای Sharding الروند فقط به معاملات محدود نمی شود. (همانطور که در مورد Zilliqa اینگونه است)، بلکه به دولت نیز محدود می شود. همچنین، الروند از مزیت نظری پشتیبانی قوی تر برای قابلیت همکاری بلاکچین برخوردار است.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.