logo کاقه ارز

بی شک شما با ارز پر رمز و راز بیت کوین (BTC) آشنایی دارید. این ارز به عنوان اولین ارز دیجیتال در دنیا شناخته می شود. این ارز از سال 2009 معاملات ارزی خود را در جهان آغاز کرد. تجارت رمزنگاری ذاتاً ریسک پذیر، سوداگرانه و بسیار بی ثبات است. شما می توانید مبادلات بسیار عالی رمزپایه ای را از طریق صرافی های دیجیتال انجام دهید. برای وارد شدن به دنیای پر رمز و راز بیت کوین باید با مفاهم کاربردی آن آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر با بازار ارز بیت کوین با کافه ارز همراه باشید.

فرایند اساسی برای تجارت بیت کوین

این فرایند شامل 3 مرحله ساده است که در زیر به آن اشاره کردیم:

  • در یک صرافی cryptocurrency ثبت نام کنید
  • واریز وجه به صرافی
  • خرید بیت کوین

این کار اصلا پیچیده نیست. شما برای خرید بیت کوین می توانید از یک ارز فیات منحصر به فرد (مانند CAD ،AUD یا RUB) استفاده کنید. همچنین شما با استفاده از ارز اصلی فیات (مانند USD یا EUR) می توانید طیف گسترده تری از ارز ها را در اختیار داشته باشید. پس از خرید اولین رمز ارز خود، می توانید آن را در کیف پول دیجیتال خود نگه دارید و آن را در مبادله برای تجارت یا سرمایه گذاری بعدی بگذارید.

تجارت بیت کوین

محبوب ترین اصطلاحات بازار ارز بیت کوین

تجارت بیت کوین اصطلاحات مخصوص به خود را دارد. کسانی که قصد ورود به دنیای رمز آلود ارز ها را دارند باید به خوبی با اصطلاحات آن آشنا باشند. در اینجا لیستی از 26 اصطلاح رایج تجارت بیت کوین با تعاریفی که باید قبل از ورود به بازار بیت کوین بدانید وجود دارد:

مفاهیم بازار ارز بیت کوین

Fiat Currency

ارزهای فیات ارزهای صادر شده دولتی مانند دلار آمریکا یا یورو هستند. این ارزها برخلاف ارزهای رمزنگاری وجود دارد (گرچه برخی از کشورها در مورد راه اندازی ارزهای رمزنگاری شده خود بحث می کنند ، که می تواند مرز بین فیات و کریپتو را محو کند). “فیات” توسط فرمان “لاتین” است. این ارزها “با فرمان” یا “توسط
بیانیه” دولت ارزش دارند.

Crypto asset

یک دارایی رمزنگاری سکه یا ارز دیجیتال با ارزش است. بعضی اوقات، افراد یک دارایی رمزنگاری را به یک فناوری خاص پیوند می دهند. به عنوان مثال ، آنها می توانند اتر (ETH) را به عنوان ویژگی رمزنگاری برای blockchain Ethereum توصیف کنند.

تجارت بیت کوین

Altcoin

Altcoin “سکه های جایگزین” هستند. به طور کلی، این اصطلاح برای اشاره به سکه هایی که بیت کوین نیستند به کار می رود. این یک اصطلاح رایج در بین طرفداران بیت کوین است که معتقدند بیت کوین نسبت به سایر سکه ها برتر است.

Stablecoin

یک ارز دیجیتالی است که به صورت عمدی برای حفظ قیمت ثابت طراحی شده است. به طور معمول، stablecoin ها بیشتر دلار آمریکا را دنبال می کنند. Stablecoin ها به روش های مختلفی کار می کنند، اگرچه بیشتر stablecoin ها به سادگی از حساب 1 دلار آمریکا با ذخیره دلار آمریکا حمایت می شوند و به کاربران اجازه داده می شود در هر زمان مبلغ 1 دلار آمریکا را به مبلغ 1 دلار پول نقد مبادله کنند و ارزش پایداری را نشان دهند.

Crypto Exchange

یک وب سایت یا پلتفرمی است که می توانید ارزهای رمزپایه را خریداری کنید یا بفروشید. برخی از صرافی ها فقط ارزهای رمزپایه را لیست می کنند، در حالی که برخی دیگر ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه را لیست می کنند. از صرافی های معروف برای مبادلات می توانیم به Gemini و Binance اشاره کنیم.

Bid Price

 قیمت پیشنهاد برای یک دارایی معین حداکثر قیمتی است که کسی مایل است آن دارایی را بپردازد.

Ask Price

قیمت سؤال برای یک دارایی معین، حداقل قیمتی است که شخص مایل به فروش دارایی آن است.

Spread Bid-Ask Spread

اختلاف بین قیمت پیشنهاد و قیمت درخواست برای دارایی خاص است. در بازارهای با حجم بسیار بالا نرخ تقاضای درخواست بسیار اندک خواهد بود. در بازارهای نقدینگی کوچکتر و پایین تر، نرخ تقاضای درخواست بسیار بیشتر خواهد بود.

Volatility

نوسانات به همان روش در بازارهای رمزنگاری مورد استفاده قرار می گیرد که در بازارهای مالی سنتی استفاده می شود. این یک اندازه گیری از میزان غیرقابل پیش بینی بودن بازارها یا چگونگی میزان نوسان قیمت ها در حال حاضر است.

FOMO

 ترس از دست دادن ارز گفته می شود.

FUD

 ترس، عدم اطمینان و تردید. به دلیل بی ثباتی بازار ارز این نگرانی غیر منطقی نیست که یک سکه خاص سقوط کند یا ارزش خود را از دست بدهد.

Buying the Dip

 هنگامی که یک دارایی خاص رمزنگاری به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد، شما آن را به عنوان یک فرصت خرید می بینید. بیایید بگوییم که بیت کوین امروز 5٪ افت می کند. شما با امید به افزایش بیت کوین آن را خریداری می کنید.

بازارهای Bull و Bear

 اصطلاحات گاو نر و خرس همانطور که در بازارهای سنتی مورد استفاده قرار می گیرند در بازار ارز نیز استفاده می شوند. روند گاو نر یک روند بلند مدت و رو به رشد در بازارهای کلی رمزنگاری است، در حالی که روند خرس یک کاهش طولانی مدت در کل بازار رمزنگاری شده است. اگر بازار “صعودی” باشد، انتظار می رود قیمت ها افزایش یابد. اگر بازار “نزولی” باشد، انتظار می رود قیمت ها کاهش یابد.

Market Makers and Takers

 یک بازار یاب شخصی است که تجارت را انجام می دهد یا به مبادله تجارت می پردازد.

Liquidity (نقدینگی)

یک مبادله خوب و با حجم بالا سود بیشتری دارد و از نقدینگی بالاتری نیز برخوردار است.

Whale

نهنگ ها افراد یا سازمانهایی هستند که تعداد زیادی رمزنگاری را در اختیار دارند. افرادی هستند که بیت کوین را زود جمع می کنند و هرگز نمی فروشوند.

بازده سرمایه گذاری (ROI)

شما چه میزان درآمد کسب می کنید؟ اگر 100 دلار بیت کوین خریداری کرده اید، پس از آن قیمت بیت کوین 50٪ افزایش یافته است، سپس 150 دلار ساخته اید و ROI شما 50٪ است.

Wallets (کیف پول)

کیف پول به شما امکان می دهد تا ارز های رمزنگاری خود را مدیریت کنید. این مکانی است که شما می توانید رمزهای ورود خود را ذخیره کنید. دقیقاً مانند یک کیف پول معمولی مکانی است که کارت های اعتباری خود را ذخیره می کنید.

Hot Wallets (کیف پول های داغ)

کیف پول های داغ کیف پول آنلاین هستند که به اینترنت متصل هستند. آنها معمولاً نسبت به کیف پولهای مبادله از امنیت کمتری برخوردار هستند.

Cold Wallets (کیف پولهای سرد)

کیف پولهای سرد، کیف پولهایی هستند که به اینترنت وصل نمی شوند. آنها امن ترین نوع ذخیره سازی هستند زیرا کلیدهای خصوصی شما از مکانهایی که هکرها می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند، دور نگه داشته شده اند.

Exchange Wallets

بیشتر مبادلات دارای کیف پول مشتری هستند که در آن کاربران می توانند وجوه خود را ذخیره کنند. این کیف پولهای مبادله ای به عنوان کمترین گزینه برای امنیت در نظر گرفته می شوند زیرا مبادله در کنترل کامل وجوه شماست.

تأیید هویت 2-فاکتور (2FA)

 احراز هویت 2 عاملی به استفاده از چندین روش تأیید صحت برای ورود به حساب رمزنگاری شما اشاره دارد. بیشتر مبادلات به شما امکان تنظیم 2FA را می دهند. برخی از مبادلات برای تأیید ورود به سیستم، یک پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می کنند. مبادلات دیگر به شما امکان می دهد برای هر بار تجارت، 2FA تنظیم کنید.

Hodl

Hodl یا Hodling به استراتژی سرمایه گذاری رمزنگاری برای نگهداری دارایی های رمزپایه از طریق تمام شرایط بازار اشاره دارد. بارها و بارها بیت کوین بالا رفته و سقوط کرده است ، اما هودلرها توانسته اند زنده بمانند و همچنان به نگهداری بیت کوین تا امروز ادامه دهند.

Diversification

Diversification به ایده تملک چندین رمزنگاری اشاره دارد. به عنوان مثال ، به جای اینکه 100٪ از سبد سهام خود را در بیت کوین داشته باشید ، ممکن است 50٪ از آن را در altcoin سرمایه گذاری کنید.

Arbitrage

Arbitrage استراتژی خرید سکه و فروش آنها با قیمت بالاتر در یک مکان دیگر. برای مثال ممکن است بیت کوین را از Binance خریداری کنید ، سپس آن را از طریق LocalBitcoin با قیمت بالاتر به ارز محلی فیات محلی خود بفروشید.

Pump and Dump

Pump and Dump یک طرح معاملاتی است که شامل افزایش قیمت مصنوعی هدفمند (‘پمپاژ’)، و سپس فروش آن دارایی پس از افزایش قیمت ها (‘دامپینگ’) می باشد.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.