logo کاقه ارز

ده سال پیش، هیچ کس نمی دانست که رمزنگاری چیست. اکنون هزاران نفر وجود دارند که از تجارت های بسیار بزرگ در دنیای ارز های دیجیتال استفاده می کنند. دو فوق ستاره دنیای cryptocurrency عبارتند از Bitcoin و Litecoin. این دو با هم ارتباط نزدیکی دارند، اما کدام یک بهتر است؟ دنیای کریپتو به سرعت تغییر می کند. ما در این راهنمای مقایسه بیت کوین و لایت کوین قصد داریم همه چیزهایی را که باید در مورد این ارز های معروف بدانید به شما آموزش می دهیم. خواهید آموخت که آنها از کجا آمده اند، چگونه کار می کنند، چه ارزشی دارند و کدام یک بهتر است. با کافه ارز همراه باشید تا به مقایسه بیت کوین و لایت کوین بپردازیم.

تاریخچه کوتاهی از بیت کوین و لایت کوین

بیت کوین اولین ارز دیجیتال واقعی بود که وعده آینده بدون بانک ها را به مردم داد. این ارز آینده ای را ارائه می داد که در آن مردم می توانند به سرعت و با اطمینان به یکدیگر، در سراسر جهان پول ارسال کنند. در فوریه 2011، 1 بیت کوین به ارزش 1 دلار آمریکا بود. تا ژوئن، 1 بیت کوین 31 دلار آمریکا ارزش داشت. طی چند سال بیت کوین بیشتر و بیشتر محبوب می شد. با این حال، همه از نحوه کار خود راضی نبودند.

چارلی لی فکر کرد که بیت کوین می تواند بهتر کار کند. او تصمیم گرفت برخی از قوانین بیت کوین را تغییر دهد. او می خواست بیت کوین را سریعتر و ارزان تر کند. ایده های او باعث اختلاف بین کاربران بیت کوین شد.

در ارز های رمزپایه، اختلاف نظر بین کاربران نسبت به قوانین یک ارز، چنگال خوانده می شوداگر اختلاف نظر به اندازه کافی بزرگ باشد، ارز می تواند به دو ارز تقسیم شود. به این چنگال سخت گفته می شود. در 7 نوامبر 2011 ، بیت کوین به دو دسته تقسیم شد. چنگال سخت سکه جدیدی به نام Litecoin ایجاد کرد. دو سال بعد، تمام Litecoin در جهان 1 میلیارد دلار (USD) ارزش داشت.

مقایسه بیت کوین و لایت کوین از نظر فناوری

نکته ویژه در مورد فناوری بیت کوین، blockchain آن است . یک blockchain یک رکورد عظیم دیجیتال از معاملات است. اطلاعات در شبکه ای از هزاران رایانه به نام گره ذخیره می شود. کاربران می توانند به یکدیگر پول در سراسر جهان ارسال کنند. آنها مجبور نیستند از بانکها استفاده کنند یا نگران هزینه های کلان و نرخ ارز باشند. بیایید از یک مثال برای دیدن نحوه عملکرد آن استفاده کنیم.

معاملات قبل از افزودن به blockchain، به گروههای موسوم به بلوک تبدیل می شوند. گره هایی که بلوک ها را تأیید می کنند، برای کارهایی که انجام داده اند، پاداش می گیرند. پاداش یک ارز جدید است. استخراج بیت کوین گران است. برای انجام این کار به یک کامپیوتر قدرتمند احتیاج دارید و این فرایند از برق زیادی استفاده می کند. همچنین بسیار کند است. هر بلوک جدید ده دقیقه طول می کشد تا به blockchain اضافه شود. اینجا جایی است که چارلز لی و لایت کوین وارد می شوند.

طرفداران Litecoin فکر می کنند تغییراتی که چارلز لی در قوانین بیت کوین ایجاد کرده، بسیار بهتر است. از آنجا که Litecoin را به یک سیستم عامل ارزان تر و سریع تر تبدیل می کند. لایت کوین 4 برابر سریع تر از بیت کوین عمل می کند. از آنجا که لایت کوین سریع تر عمل می کند از لحاظ فناوری برتری دارد.

مقایسه بیت کوین

مقایسه بیت کوین و لایت کوین از نظر سرمایه گذاری

سرمایه گذاران نسبت به cryptocurrency بسیار هیجان زده هستند. برخی در حال تجارت پول زیادی با ارزهای رمزپایه هستند. طرفداران Crypto فکر می کنند که سکه ها به دلیل کاربردهای واقعی در دنیای واقعی همچنان محبوبیت خود را ادامه خواهند داد. به یاد داشته باشید، فناوری blockchain هنوز جدید است و هیچ کس نمی داند که چقدر می تواند مهم شود. خرید بیت کوین در حال حاضر گران و کمی ریسک پذیر است. به عنوان یک سرمایه گذاری، ممکن است خیلی زود دیر شروع خرید بیت کوین شود. قیمت امسال بسیار پایین رفته است. با این حال ، Litecoin جدیدتر است و هنوز هم می تواند به اندازه بیت کوین محبوب شود. رشد آن آهسته اما پایدار بوده است.

آینده برای همه ارزهای رمزنگاری شده نامشخص است. هیچ کس نمی داند کدام سکه ها با ارزش خواهند شد و کدام یک بی ارزش خواهند شد.

مقایسه ارزش فروش Litecoin و Bitcoin

اگر چیزی با ارزش باشد، می توان آن را با کالاها و خدمات داد و ستد کرد. شناخته شده ترین فروش با ارزش جهان طلا است. طلا برای صدها سال در هر کشوری در کره زمین با ارزش بوده، به همین دلیل آن را یک فلز گرانبها می نامند. ارز همچنین می تواند فروشی با ارزش باشد. ارزهای کشورهای قدرتمند، مانند ایالات متحده آمریکا، فروش های با ارزشی بهتر از کشورهای ضعیف و با ثبات تر مانند سوریه هستند. ارزهای رمزنگاری هنوز جدید هستند. هیچ یک از فروش های با ارزش مانند طلا نیست. با این حال، آنها پتانسیل تبدیل شدن به فروش های ارزش را دارند.

طلا یک فروشگاه بزرگ با ارزش است زیرا گرانبهاست و فقط تعداد محدودی از آن در جهان وجود دارد. این بدان معنی است که مقدار آن بالا و پایین نمی رود. مقدار آن قابل پیش بینی و قابل اعتماد است. این همچنین می تواند در مورد بیت کوین و Litecoin صادق باشد. هر دوی آنها منابع محدودی دارند. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت و تنها 84 میلیون لایت کوین وجود خواهد داشت. این بدان معناست که هر دو می توانند به فروشگاه های با ارزش تبدیل شوند.

بیت کوین قدیمی ترین و قابل اعتماد ترین ارز رمزنگاری است. همچنین ابتدا به حد عرضه خود می رسد. سه چهارم کل بیت کوین قبلاً استخراج شده است. این بدان معنی است که ارزش آن باید در آینده نزدیک درست مانند طلا قابل پیش بینی و قابل اعتماد باشد!

مقایسه بیت کوین

Litecoin و Bitcoin و تحولات جدید

Bitcoin vs Litecoin هر دو می خواهند زمان معامله را سرعت بخشند. هر دو برای انجام این کار از یک ایده مشابه استفاده می کنند. به آن شبکه Lightning گفته می شود. شبکه لایتنینگ راهی برای تأیید معاملات به دور از blockchain اصلی است. کارگران معدن کار کمتری خواهند داشت و کل سیستم سریعتر کار خواهد کرد. شبکه Lightning به کاربران امکان می دهد مینی شبکه های خاص خود را باز کنند. به این شبکه ها کانال پرداخت گفته می شود تراکنش هایی که در این شبکه ها اتفاق می افتد با قوانینی تحت عنوان قراردادهای هوشمند هدایت می شوند .

قرارداد های هوشمند مجموعه ای از شرایط و قوانینی است که باید قبل از وقوع معامله انجام شود.

Bitcoin و Litecoin هر دو استفاده از شبکه Lightning را آغاز کرده اند.  با این حال، برخی فکر می کنند که بیت کوین با استفاده از شبکه Lightning به Litecoin خاتمه خواهد داد. آنها فکر می کنند که زمان معاملات سریع بیت کوین باعث می شود Litecoin بی فایده باشد.

در صورت نیاز به انجام سفارشات دیجیتالی و خرید و فروش ارز های دیجیتال می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.