کاقه ارز

ده سال پیش، هیچ کس نمی دانست که رمزنگاری چیست. اکنون هزاران نفر وجود دارند که از تجارت های بسیار بزرگ در دنیای ارز های دیجیتال استفاده می کنند. دو فوق ستاره دنیای cryptocurrency عبارتند از Bitcoin و Litecoin. این دو با هم ارتباط نزدیکی دارند، اما کدام یک بهتر است؟امروزه خدمات پرداخت ارزی در ایران به دلیل وجود تحریم ها با مشکل رو برو شده است. و با افزایش اعتبار ارزهای دیجیتال فرصت های شغلی در این حوزه افزایش پیدا کرده است شما میتوانید برای خرید فروش ارزهای دیجیتال از طریق سایت کافه ارز اقدام کنید. در اینجا به مقایسه بیت کوین و لایت کوین  می بپردازیم.

دنیای کریپتو به سرعت تغییر می کند. ما در این راهنمای مقایسه بیت کوین و لایت کوین قصد داریم همه چیزهایی را که باید در مورد این ارز های معروف بدانید به شما آموزش می دهیم. خواهید آموخت که آنها از کجا آمده اند، چگونه کار می کنند، چه ارزشی دارند و کدام یک بهتر است. پس با ما همراه باشید.

 

 

 

 

مقایسه بیت کوین و لایت کوین

تاریخچه کوتاهی از بیت کوین و لایت کوین

بیت کوین اولین ارز دیجیتال واقعی بود که وعده آینده بدون بانک ها را به مردم داد. این ارز آینده ای را ارائه می داد که در آن مردم می توانند به سرعت و با اطمینان به یکدیگر، در سراسر جهان پول ارسال کنند. در فوریه 2011، 1 بیت کوین به ارزش 1 دلار آمریکا بود. تا ژوئن، 1 بیت کوین 31 دلار آمریکا ارزش داشت. طی چند سال بیت کوین بیشتر و بیشتر محبوب می شد. با این حال، همه از نحوه کار خود راضی نبودند.

چارلی لی فکر کرد که بیت کوین می تواند بهتر کار کند. او تصمیم گرفت برخی از قوانین بیت کوین را تغییر دهد. او می خواست بیت کوین را سریعتر و ارزان تر کند. ایده های او باعث اختلاف بین کاربران بیت کوین شد.

در ارز های رمزپایه، اختلاف نظر بین کاربران نسبت به قوانین یک ارز، چنگال خوانده می شوداگر اختلاف نظر به اندازه کافی بزرگ باشد، ارز می تواند به دو ارز تقسیم شود. به این چنگال سخت گفته می شود. در 7 نوامبر 2011 ، بیت کوین به دو دسته تقسیم شد. چنگال سخت سکه جدیدی به نام Litecoin ایجاد کرد. دو سال بعد، تمام Litecoin در جهان 1 میلیارد دلار (USD) ارزش داشت.

مقایسه بیت کوین و لایت کوین از نظر فناوری

نکته ویژه در مورد فناوری بیت کوین، blockchain آن است . یک blockchain یک رکورد عظیم دیجیتال از معاملات است. اطلاعات در شبکه ای از هزاران رایانه به نام گره ذخیره می شود. کاربران می توانند به یکدیگر پول در سراسر جهان ارسال کنند. آنها مجبور نیستند از بانکها استفاده کنند یا نگران هزینه های کلان و نرخ ارز باشند. بیایید از یک مثال برای دیدن نحوه عملکرد آن استفاده کنیم.

معاملات قبل از افزودن به blockchain، به گروههای موسوم به بلوک تبدیل می شوند. گره هایی که بلوک ها را تأیید می کنند، برای کارهایی که انجام داده اند، پاداش می گیرند. پاداش یک ارز جدید است. استخراج بیت کوین گران است. برای انجام این کار به یک کامپیوتر قدرتمند احتیاج دارید و این فرایند از برق زیادی استفاده می کند. همچنین بسیار کند است. هر بلوک جدید ده دقیقه طول می کشد تا به blockchain اضافه شود. اینجا جایی است که چارلز لی و لایت کوین وارد می شوند.

طرفداران Litecoin فکر می کنند تغییراتی که چارلز لی در قوانین بیت کوین ایجاد کرده، بسیار بهتر است. از آنجا که Litecoin را به یک سیستم عامل ارزان تر و سریع تر تبدیل می کند. لایت کوین 4 برابر سریع تر از بیت کوین عمل می کند. از آنجا که لایت کوین سریع تر عمل می کند از لحاظ فناوری برتری دارد.

مقایسه بیت کوین

مقایسه بیت کوین و لایت کوین از نظر سرمایه گذاری

سرمایه گذاران نسبت به cryptocurrency بسیار هیجان زده هستند. برخی در حال تجارت پول زیادی با ارزهای رمزپایه هستند. طرفداران Crypto فکر می کنند که سکه ها به دلیل کاربردهای واقعی در دنیای واقعی همچنان محبوبیت خود را ادامه خواهند داد. به یاد داشته باشید، فناوری blockchain هنوز جدید است و هیچ کس نمی داند که چقدر می تواند مهم شود. خرید بیت کوین در حال حاضر گران و کمی ریسک پذیر است. به عنوان یک سرمایه گذاری، ممکن است خیلی زود دیر شروع خرید بیت کوین شود. قیمت امسال بسیار پایین رفته است. با این حال ، Litecoin جدیدتر است و هنوز هم می تواند به اندازه بیت کوین محبوب شود. رشد آن آهسته اما پایدار بوده است.

آینده برای همه ارزهای رمزنگاری شده نامشخص است. هیچ کس نمی داند کدام سکه ها با ارزش خواهند شد و کدام یک بی ارزش خواهند شد.

مقایسه ارزش فروش Litecoin و Bitcoin

اگر چیزی با ارزش باشد، می توان آن را با کالاها و خدمات داد و ستد کرد. شناخته شده ترین فروش با ارزش جهان طلا است. طلا برای صدها سال در هر کشوری در کره زمین با ارزش بوده، به همین دلیل آن را یک فلز گرانبها می نامند. ارز همچنین می تواند فروشی با ارزش باشد. ارزهای کشورهای قدرتمند، مانند ایالات متحده آمریکا، فروش های با ارزشی بهتر از کشورهای ضعیف و با ثبات تر مانند سوریه هستند. ارزهای رمزنگاری هنوز جدید هستند. هیچ یک از فروش های با ارزش مانند طلا نیست. با این حال، آنها پتانسیل تبدیل شدن به فروش های ارزش را دارند.

طلا یک فروشگاه بزرگ با ارزش است زیرا گرانبهاست و فقط تعداد محدودی از آن در جهان وجود دارد. این بدان معنی است که مقدار آن بالا و پایین نمی رود. مقدار آن قابل پیش بینی و قابل اعتماد است. این همچنین می تواند در مورد بیت کوین و Litecoin صادق باشد. هر دوی آنها منابع محدودی دارند. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت و تنها 84 میلیون لایت کوین وجود خواهد داشت. این بدان معناست که هر دو می توانند به فروشگاه های با ارزش تبدیل شوند.

بیت کوین قدیمی ترین و قابل اعتماد ترین ارز رمزنگاری است. همچنین ابتدا به حد عرضه خود می رسد. سه چهارم کل بیت کوین قبلاً استخراج شده است. این بدان معنی است که ارزش آن باید در آینده نزدیک درست مانند طلا قابل پیش بینی و قابل اعتماد باشد!

مقایسه بیت کوین

Litecoin و Bitcoin و تحولات جدید

Bitcoin vs Litecoin هر دو می خواهند زمان معامله را سرعت بخشند. هر دو برای انجام این کار از یک ایده مشابه استفاده می کنند. به آن شبکه Lightning گفته می شود. شبکه لایتنینگ راهی برای تأیید معاملات به دور از blockchain اصلی است. کارگران معدن کار کمتری خواهند داشت و کل سیستم سریعتر کار خواهد کرد. شبکه Lightning به کاربران امکان می دهد مینی شبکه های خاص خود را باز کنند. به این شبکه ها کانال پرداخت گفته می شود تراکنش هایی که در این شبکه ها اتفاق می افتد با قوانینی تحت عنوان قراردادهای هوشمند هدایت می شوند .

قرارداد های هوشمند مجموعه ای از شرایط و قوانینی است که باید قبل از وقوع معامله انجام شود.

Bitcoin و Litecoin هر دو استفاده از شبکه Lightning را آغاز کرده اند.  با این حال، برخی فکر می کنند که بیت کوین با استفاده از شبکه Lightning به Litecoin خاتمه خواهد داد. آنها فکر می کنند که زمان معاملات سریع بیت کوین باعث می شود Litecoin بی فایده باشد.

تفاوت بین کوین با لایت کوین

تفاوت بیت کوین ولایت کوین

بیت کوین و لایت کوین دو تا از قدیمی ترین و شناخته شده ترین ارزهای دیجیتال هستند. بیت کوین بیش از یک دهه پیش در سال 2008 معرفی شد و لایت کوین حدوداً سه سال بعد از آن پیروی کرد. 12 در حالی که لایت کوین بر اساس همان کد منبع بیت کوین است، هیچ سابقه بلاک چین مشترکی ندارد. لایت کوین دارای برخی ویژگی های اساسی است که آن را با مجموعه ای از ویژگی های مفید منحصر به فرد می کند.

اگر در مورد تفاوت‌های اساسی بین بیت کوین و لایت کوین می‌پرسید، به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید.

تفاوت بیت کوین و لایت کوین چیست؟


بیت کوین و لایت کوین هر دو ارزهای رمزنگاری شده بر اساس یک کد هستند. خالق لایت کوین، چارلی لی، لایت کوین را «نقره ای برای طلای بیت کوین» توصیف می کند. لی لایت کوین را برای بهبود دسترسی و سرعت تراکنش بیت کوین ایجاد کرد و لایت کوین را برای تراکنش های روزمره مناسب تر کرد.

اینها برخی از تفاوت های اصلی بین بیت کوین و لایت کوین هستند: 

بیت کوین 

زمان بلوک 10  دقیقه

تعداد سکه های استخراج شده (تا 13 ژانویه 2022) 18.9 میلیون

حداکثر عرضه سکه 21 میلیون سکه

قیمت هر سکه (از 13 ژانویه 2022) 44,066.48 دلار

ارزش بازار (از 13 ژانویه 2022) 834.2 میلیارد دلار 

لایت کوین
زمان بلوک 2.5 دقیقه
تعداد سکه های استخراج شده (تا 13 ژانویه 2022)  69.4 میلیون
حداکثر عرضه سکه84 میلیون سکه
قیمت هر سکه (از 13 ژانویه 2022)  140.42 دلار
ارزش بازار (از 13 ژانویه 2022)  9.7 میلیارد دلار

 

مقایسه بیت کوین با لایت کوین
زمان بلوک کردن


مدت زمانی که برای پردازش یک بلوک جدید از تراکنش های بیت کوین طول می کشد، چهار برابر زمان مورد نیاز برای پردازش یک بلوک جدید لایت کوین است. بلاک چین بیت کوین تقریباً هر 10 دقیقه یک بلاک جدید اضافه می کند، در حالی که زمان بین بلاک های لایت کوین به طور متوسط ​​تنها 2.5 دقیقه است.64 برای استفاده روزمره به عنوان پول، زمان پردازش سریع ممکن است حیاتی باشد و می تواند استفاده از ارز دیجیتال مانند لایت کوین را راحت تر کند.

نرم افزار بیت کوین اندازه یک بلوک جدید را به 1 مگابایت محدود می کند، به این معنی که همه تراکنش های بیت کوین همیشه در عرض 10 دقیقه پردازش نمی شوند. 8 اگر شبکه بیت کوین شلوغ یا شلوغ باشد، دریافت تایید تراکنش ممکن است تا 90 دقیقه طول بکشد. 9 شبکه لایت کوین کمتر شلوغ است و همین مشکلات ازدحام شبکه را تجربه نمی کند.

توجه داشته باشید

استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال، تراکنش‌های جدید بیت‌کوین و لایت‌کوین را پردازش می‌کنند تا پاداش‌های ارزهای دیجیتال را به دست آورند، که کاربران کریپتو به شکل کارمزد تراکنش پرداخت می‌کنند.

حداکثر عرضه سکه


عرضه بیت کوین به 21 میلیون سکه محدود شده است، در حالی که حداکثر عرضه لایت کوین به 84 میلیون سکه محدود شده است. 94 درست مانند شبکه لایت کوین که تراکنش های رمزنگاری را چهار برابر سریعتر پردازش می کند، حداکثر عرضه سکه لایت کوین چهار برابر بیشتر از بیت کوین است. طراح لایت کوین به طور مداوم از مضرب چهار برای تمایز بین ارزها استفاده می کرد.

لایت کوین، با تعداد سکه های صادر شده بیشتر، ممکن است نقدینگی بیشتری نسبت به بیت کوین داشته باشد – اما کمیاب بودن بیت کوین ممکن است آن را با ارزش تر کند. قیمت‌های بیت‌کوین و لایت‌کوین به‌طور مشهوری بی‌ثبات هستند، اما قیمت بیت‌کوین مرتباً مرتباً بالاتر از قیمت لایت‌کوین است.

نکته ای در مورد هزینه ها


شبکه های بلاک چین بیت کوین و لایت کوین هر دو کارمزد تراکنش را از کاربران دریافت می کنند و برای پردازش تراکنش های شبکه به ماینرها جوایز ارز دیجیتال پرداخت می کنند. اما در مورد کارمزدهای مربوط به هر یک از این ارزهای دیجیتال، شباهت ها به همین جا ختم می شود.

از آنجایی که میزان کارمزد تراکنش ها بر اساس حجم تراکنش های شبکه بلاک چین تعیین می شود، کارمزد تراکنش های بیت کوین به طور قابل توجهی بیشتر از کارمزد تراکنش های لایت کوین است. کارمزد تراکنش بیت کوین در ژانویه 2022، حدود 1.85 دلار است، اگرچه ازدحام شبکه در اوایل سال 2021 باعث شد که کارمزد پردازش یک تراکنش بیت کوین به طور موقت به بیش از 60.10 دلار افزایش یابد. 

مقایسه بیت کوین با لایت کوین

کدام برای شما مناسب است بیت کویت یا لایت کوین؟


خرید مقداری بیت کوین به دلیل وضعیت شناخته شده بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، یک مکان شروع معمول برای سرمایه گذاران مبتدی رمزارز است. شما می توانید بیت کوین را با استفاده از تقریباً هر صرافی ارز دیجیتال یا از طریق کارگزاری که از خریدهای رمزنگاری پشتیبانی می کند، خریداری کنید.

سرمایه گذارانی که لایت کوین می خرند، ممکن است به دلیل سودمندی بالقوه لایت کوین برای تراکنش های معمول، این کار را انتخاب کنند. لایت کوین مانند بیت کوین از طریق بسیاری از صرافی های ارزهای دیجیتال در دسترس است.

شما می توانید هر دو بیت کوین و لایت کوین را خریداری کنید، زیرا هر کدام مزایا و معایب متفاوتی دارند. بسیاری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ترکیبی از ارزها از جمله بیت کوین، لایت کوین و سایر آلت کوین ها را در اختیار دارند.

توجه داشته باشید


تراکنش‌های ارزهای دیجیتال غیرقابل برگشت هستند. هنگام بررسی تراکنش بیت کوین یا لایت کوین مراقب کلاهبرداری و کلاهبرداری باشید.

قبل از سرمایه گذاری در لایت کوین یا بیت کوین، مهم است که هم خطرات و هم مزایای داشتن ارز دیجیتال را در نظر بگیرید. همیشه بهترین شیوه های امنیت آنلاین را دنبال کنید و قبل از تکمیل خرید، جزئیات تراکنش را دوباره بررسی کنید، زیرا معکوس کردن تراکنش ارز دیجیتال به طور کلی امکان پذیر نیست.

مقایسه بیت کوین و لایت کوین

خط پایین


بیت کوین و لایت کوین از بسیاری جهات مشابه هستند. هر دو ارزهای رمزنگاری شده هستند که اغلب نوسانات عمده در ارزش را تجربه می کنند. هر دو ممکن است به دلیل اقدامات نظارتی دولت، مطبوعات منفی یا مسائل امنیتی به سرعت ارزش خود را از دست بدهند.

شما تصمیم می گیرید در بیت کوین یا لایت کوین یا هر دو سرمایه گذاری کنید، عاقلانه است که بیش از آن چیزی که می توانید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید. ممکن است تصمیم بگیرید که تنها در یکی از این ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کنید، بر اساس چند تفاوت مهم بین این دو سکه.

موجودی خدمات و مشاوره مالیاتی، سرمایه گذاری یا مالی ارائه نمی دهد. اطلاعات بدون در نظر گرفتن اهداف سرمایه گذاری، تحمل ریسک یا شرایط مالی یک سرمایه گذار خاص ارائه می شود و ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. عملکرد گذشته نشان دهنده نتایج آینده نیست. سرمایه گذاری شامل ریسک از جمله از دست دادن احتمالی اصل سرمایه است.

 جمع بندی :

 ما در این مقاله به بررسی مقایسه بیت کوین و لایت کوین ، تفاوت بیت کوین و لایت کوین پرداختیم امی است این متن برای شما کاربران گرامی مفید باشد .در صورت نیاز به انجام سفارشات دیجیتالی و خرید و فروش ارز های دیجیتال می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

 

 

5/5 - (24 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *