logo کاقه ارز

با راه اندازی بیت کوین در سال 2009، ارزهای رمزپایه محکم وارد زندگی ما شدند. با این حال، صنعت رمزنگاری هنوز فضایی است که می توان فقط در یک شب میلیونر شد. نام های ماندگار در صنعت رمزنگاری های مختلف دنیا وجود دارند که در ادامه به آن ها می رسیم و بررسی می کنیم پس با کافه ارز همراه باشید.

ساتوشی ناکاموتو، رمزنگاری برتر بیت کوین

به عنوان شماره یک بدون شک در لیست صنعت رمزنگاری ، Satoshi Nakamoto است. نام یا نام مستعار مورد استفاده توسط یک شخص مرموز یا افرادی که بیت کوین را ایجاد کردند. مقاله سفید بیت کوین را نوشت و اولین کسی بود که مشکل دو برابر هزینه را حل کرد برای ارز دیجیتال با یک شبکه همتا به همتا. در واقع، نه تنها هیچ کس نمی داند که آن کسی است. واقعیت موجود این شخصیت افسانه ای اغلب زیر سوال است.

صنعت رمزنگاری

هال فینی

هال فینی (4 مه 1956 – 28 اوت 2014) به عنوان یک پیشگام و یکی از مهمترین عوامل کمک به صنعت رمزنگاری به بیت کوین شناخته می شود. او مهندس نرم افزار و یکی از قدیمی ترین سایپرپانک ها بود. وی اولین سیستم نقدی دیجیتال Proof-of-Work ، RPOW (اثبات قابل استفاده مجدد کار) و اولین فروشنده ناشناس را ساخت، اولین آزمایش کننده کد Satoshi Nakamoto شد و اولین بیت کوین Bitcoin را دریافت کرد.

چانگ پنگ ژائو ، بینانس

Changpeng Zhao (همچنین به عنوان CZ شناخته می شود. ) بنیانگذار و مدیرعامل Binance ، بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان است. که در ژوئیه 2017 راه اندازی شد. او در چین متولد شد. اما به ونکوور کانادا نقل مکان کرد.  طبق فهرست مجله فوربس، دارایی خالص وی در سال 2019 حدود 1.2 میلیارد دلار بوده است.

 صنعت رمزنگاری

برایان آرمسترانگ ، Coinbase

برایان آرمسترانگ متولد 1983، مهندس نرم افزار، مدیر ریسک و یک کارآفرین رمزنگاری است. که در Airbnb ، IBM و Deloitte کار می کند. او همچنین یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل CoinBase، صرافی برجسته ارز رمزنگاری شده در ایالات متحده به همراه CoinBase است. آرمسترانگ یکی از بنیانگذاران GiveCrypto، یک سازمان خیریه غیرانتفاعی است. که توزیع رمزنگاری بین افراد نیازمند را تأسیس می کند.
در سال 2017، برایان آرمسترانگ و ویتالیک بوترین وارد 10 نفر برتر “40 زیر 40 سال” (لیست تأثیرگذارهای تجاری زیر 40 سال) شدند. طبق گزارش فوربس، ارزش خالص دارایی فعلی آرمسترانگ یک میلیارد دلار ارزیابی شده است.

راجر ور کارشناس اصلی صنعت رمزنگاری


راجر ور یکی از کارشناسان اصلی بیت کوین و اولین سرمایه گذار و مروج استارت آپ های بیت کوین در صنعت رمزنگاری (Kraken ، BitPay ، Blockchain.com ، Zcash ، ShapeShift و Purse.io) در نظر گرفته می شود. اشتیاق او به دیدن تصویب بیت کوین در سراسر جهان، وی را بر آن داشت تا در چندین استارت آپ سرمایه گذاری کرده و برای تبلیغ نظریه های خود به جهان سفر کند. به همین دلیل، او را “بیت کوین عیسی” یا “مبلغ ارز رمزنگاری شده” لقب دادند. تا اوت 2019، راجر ور مدیر عامل Bitcoin.com، یک سایت خبری رمزنگاری مکمل خدمات ارز و کیف پول بود. پس از آن، او به سمت رئیس اجرایی تغییر سمت داد. Ver همچنین به عنوان طرفدار چنگال Bitcoin Cash شناخته می شود.

نیک سابو ششمین نام ماندگار در صنعت رمزنگاری


نیک سابو دانشمند کامپیوتر، رمزنگار، محقق حقوقی و پیشگام قراردادهای هوشمند است. در سال 1997، Szabo ایده قراردادهای هوشمند را ارائه داد و آنها را با دستگاه های فروش سکه و بازگرداندن محصول و برخی تغییرات مقایسه کرد.

 صنعت رمزنگاری

دومین سهم وی در مشهور ساختن Bit Gold است. این مفهوم که در تاریخ 29 دسامبر 2005 ارائه شد. مستلزم ایجاد یک پروتکل است. که “به موجب آن بیت های غیرقابل جبران هزینه ای می توانند بصورت آنلاین و با حداقل وابستگی به اشخاص ثالث مورد اعتماد ایجاد شوند و سپس با حداقل اعتماد مشابه، به صورت ایمن ذخیره، انتقال و سنجش شوند. ” بسیاری فکر می کنند این نیک سابو بود که به نام ساتوشی ناکاموتو خوانده می شد. اما او بارها این شایعات را تکذیب کرده است.

ویتالیک بوترین، مخترع اتریوم در صنعت رمزنگاری


Vitalik Buterin در درجه اول به عنوان مخترع روسی، کانادایی، بنیانگذار و دانشمند ارشد Ethereum، در صنعت رمزنگاری است. یک شبکه جهانی بلاکچین و در حال حاضر دومین پلت فرم ارز رمزنگاری شده جهان پس از بیت کوین شناخته شده است. بوترین در روسیه متولد شد. اما بعداً با والدینش به کانادا رفت. او فعالیت رمزنگاری خود را از سال 2011 با نوشتن مقالاتی درباره بلاکچین و رمزنگاری برای مجله بیت کوین آغاز کرد. تا تنها در عرض چند سال یکی از بنیانگذاران این مجله شود.

در اواخر سال 2013 ، Buterin یک مقاله سفید برای Ethereum ایجاد کرد. وی همچنین سایر پروژه های نرم افزار منبع باز (DarkWallet، کتابخانه های Bitcoin Python و بازار رمزنگاری Egora) را توسعه داد. Vitalik Buterin یکی از برترین اسامی رمزنگاری در توییتر با 1 میلیون دنبال کننده است. دائماً آنها را از تمام به روزرسانی ها و اخبار مربوط به Ethereum مطلع می کند.

جوزف لوبین، اتریوم، ConsenSys


جوزف لوبین یک کارآفرین آمریکایی کانادایی است. که همچنین به عنوان یکی از بنیانگذاران Ethereum و بنیانگذار ConsenSys، در صنعت رمزنگاری است. یک استارتاپ غیر متمرکز جهانی کاملاً شناخته شده شناخته می شود.

لوبین از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل شد. و به عنوان مهندس نرم افزار و مشاور در eMagine کار کرد. قبل از روی آوردن به صنعت رمزنگاری، وی مدیر دفتر مشاوره نرم افزار بلكاسمیت و معاون فناوری در مدیریت ثروت خصوصی در گلدمن ساكز بود. او با تمام سابقه خود در فن آوری و تجارت، به سرعت به یکی از مهمترین تأثیرگذارهای رمزنگاری تبدیل شده است.

دیوید مارکوس، ترازو، فیس بوک


دیوید مارکوس یک کارآفرین فرانسوی-آمریکایی، خالق مشترک و یکی از اعضای هیئت مدیره Libra، یک پروژه رمز ارز فیس بوک است. مارکوس در پاریس به دنیا آمد و در ژنو بزرگ شد. سمت های اجرایی در چندین شرکت بزرگ فناوری را بر عهده داشته است. وی رئیس سابق PayPal، معاون محصولات پیام رسان در فیس بوک و عضو هیئت مدیره Coinbase است.

Winklevoss Twins ، Gemini ، Winkdex


Winklevoss Twins ، Cameron و Tyler Winklevoss ، کارآفرینان آمریکایی و بنیانگذاران Gemini (صرافی ارز رمزنگاری شده) ، Winkdex (شاخص قیمت بیت کوین و Ethereum) و Winklevoss Capital هستند. شرکتی که بودجه اولیه را برای استارت آپ های اولیه ارائه می دهد.

آنها در کالج هاروارد به همراه مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک که با آنها درگیر رسوایی شدند، تحصیل کردند. این دوقلوها ادعا کردند که زاکربرگ ایده پروژه خود ConnectU و برخی از کد منبع برای ایجاد فیس بوک را به سرقت برده است. این پرونده حتی زمینه ساخت یک فیلم (“شبکه اجتماعی”) را فراهم کرد!

کریس لارسن، در صنعت رمزنگاری ارز ریپل


کریس لارسن یک مدیر بازرگانی در چندین استارت آپ فناوری Silicon Valley است. و رئیس اجرایی و بنیانگذار Ripple Labs، Inc. این شرکت 61٪ از کل عرضه XRP را کنترل می کند. در سال 2020 ، لارسن رتبه 319 را در لیست 400 ثروتمند آمریکایی که توسط فوربس تهیه شده است، قرار داد. ارزش خالص وی 2.7 میلیارد دلار تخمین زده شد.

خرید و فروش انواع ارز ها با کافه ارز

شما می توانید تمامی ارز های مورد نظر خود را در سایت کافه ارز به صورت 24 ساعته و اتوماتیک خریداری کنید. کافه ارز دارای کادری مجرب با تجربه ای چندین ساله شما را در این امر یاری می رساند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.