کاقه ارز

اگر صاحب ارز رمزنگاری شده هستید، باید با روش های جدیدی برای ایمن نگه داشتن پول خود به روز شوید. شما نمی توانید بیت کوین خود را زیر تخت نگه دارید یا اتر خود را در بانک واریز کنید، پس شما قرار است چه کاری انجام دهید؟ برای مدیریت دارایی های رمزنگاری شده و ایمن نگه داشتن آنها، باید کیف پول ارز رمزنگاری شده داشته باشید. کیف پول ارزهای رمزپایه زیادی وجود دارد. در اینجا 10 اشتباه متداول در هنگام دست زدن و ذخیره ارز رمزنگاری شده توسط مردم وجود دارد. دریافت ارز رمزنگاری شده چیزی است که ذخیره آن به مهارت ها و دانش کاملاً متفاوتی نیاز دارد. این راهنما به شما می آموزد که چگونه از وجوه خود محافظت کنید، کیف پول مناسب انتخاب کنید و از رایج ترین خطرات امنیتی رمزنگاری جلوگیری کنید.

 10 اشتباه رایجی که باید از آنها اجتناب کنید

اشتباه 1: پشتیبان گیری از کلید های کیف پول

ارزهای رمزپایه با بانکداری آنلاین و بازنشانی رمز عبور همراه نیستند. در عوض، مجموعه ای از کلید های خصوصی دارید که به شما امکان دسترسی به وجوه موجود در کیف پول های مختلف خود را می دهد. شما فقط مسئول ایمن نگه داشتن کلیدهای خود هستید. اگر تنها کپی خود را گم کنید، شاید به این دلیل که شخصی لپ تاپ شما را سرقت کرده است، برای همیشه ارز شما قفل خواهد شد. شما باید از کلیدهای خصوصی خود کپی های فیزیکی تهیه کنید. آنها را در مکانی امن از آتش، آب و آسیب های دیگر ذخیره کنید.

اشتباه 2: عدم استفاده از 2FA در مبادلات رمزنگاری

احراز هویت دو عاملی کمی سخت و آزار دهنده است. اما مبادلات رمزنگاری موضوع مهمی است. با توجه به سوابق ضعیف آنها در مورد هک ها، شما باید برای محفوظ نگه داشتن حساب خود تمام تدابیر ممکن را اتخاذ کنید، به خصوص که پول واقعی در این زمینه موجود است.

اشتباه 3: وفاداری به یک تبادل رمزنگاری

امنیت در مبادلات رمزنگاری به معنای احتیاط است. مبادلات رمزنگاری زیادی وجود دارد که می توانید استفاده کنید. پس چرا همه ارز های خود را در یک مبادله قرار دهید؟
این که تمام ارز های رمزنگاری خود را در یک صرافی نگهدارید نه تنها از نظر سرمایه گذاری صحیح است (صرافی های مختلف امکان دسترسی به آلتکوین های مختلف را فراهم می کنند)، بلکه همچنین به این معنی است که در صورت هک شدن بورس، ورشکستگی یا مواجه شدن با فاجعه دیگری، در معرض دید کمتری خواهید بود.
توجه: شما هرگز نباید مقدار زیادی رمزنگاری را در مبادله ذخیره کنید!

اشتباه 4: تأیید نکردن هویت مبادله شما

قانون میهن پرستی سال 2001، این مورد را برای همه بانک ها الزام قانونی قرار داده است که باید تأیید هویت مشتری خود را بدانید. این قوانین همچنین برای مبادلات رمزنگاری اعمال می شود.
اما این نکته جالب توجه است: برخی از مبادلات رمزنگاری به شما امکان می دهند وجوه خود را واریز کرده و بدون تکمیل مراحل تأیید تجارت را آغاز کنید. با این وجود، تا زمان تأیید صحت، به شما اجازه نمی دهند پول برداشت کنید. بدیهی است که روند تأیید همچنین به جلوگیری از تقلب در حساب شما کمک می کند. بنابراین، اگر می خواهید در صورت نیاز دارایی های رمزنگاری در دسترس باشد، اطمینان حاصل کنید که مراحل تأیید لازم در مبادلات انتخابی خود را انجام داده اید.

اشتباه 5: ذخیره رمز ارز در کیف پول داغ

کیف پول داغ کیف پول های رمزنگاری هستند که از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. همین اتصال است که آنها را در معرض خطر قابل توجهی قرار می دهد. در عوض، باید تا آنجا که ممکن است پول کمی در کیف پول های گرم نگه دارید. بدیهی است اگر قصد تجارت روزانه یا تغییر رمزنگاری را دارید، به مقداری نقدینگی نیاز خواهید داشت. اما به طور کلی، رمزنگاری برای داشتن حداکثر امنیت باید در کیف پول های سرد نگهداری شود.

اشتباه 6: ارسال رمزنگاری به کیف پول اشتباه

برای مبادلات، ذخیره سازی آفلاین و کل سکه های مختلفی که دارید، شما کلید های عمومی دارید. با انجام این همه کار، آسان است که سکه ها را به کیف پول اشتباه بفرستید. اگر رمزنگاری ارسال شده شما با کیف پولی که برای آن ارسال می کنید سازگار نباشد (به عنوان مثال اگر بیت کوین را به کیف پول Ethereum ارسال کنید)، احتمال زیادی وجود دارد که دارایی خود را به طور غیرقابل برگشت از دست دهید.

رمزنگاری

اشتباه 7: استفاده از شبکه های Wi-Fi عمومی

برای انجام معاملات ارزهای رمزپایه هرگز نباید از یک شبکه Wi-Fi عمومی استفاده کنید. نقص های امنیتی در شبکه های عمومی کاملاً مستند است. روش های زیادی وجود دارد که هکر ها می توانند اطلاعات شما را هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی سرقت کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که به طور ناخواسته کلید های خصوصی خود را فاش نمی کنید یا رمزهای عبور را به یک جاسوس رد و بدل نمی کنید.

اشتباه 8: استفاده از برنامه های افزودنی ناامن مرورگر

همانطور که از خواندن این مقاله متوجه شده اید، بیشتر اشتباهات امنیتی ارزهای رمزنگاری ناشی از قرار گرفتن در معرض آسیب پذیری بیش از حد است. یکی از آسیب پذیری های امنیتی که اغلب نادیده گرفته می شود افزونه های مرورگر است. برخی از برنامه های افزودنی به طرز حیرت انگیزی مجوزهای زیادی دارند. آیا واقعاً می توانید به آنها اعتماد کنید؟
حداقل، شما نباید معاملات رمزنگاری را با استفاده از مرورگری که بر روی آن پلاگین ها و افزونه های غیرقابل اعتماد نصب کرده اید (مانند مواردی که به صورت دستی کنار آن قرار داده اید) انجام دهید. در حالت ایده آل، شما باید از یکی از بهترین مرورگرهای محرمانه استفاده کنید و به طور انحصاری برای پرداخت های رمزنگاری از آن استفاده کنید.

اشتباه 9: استفاده از رمزهای عبور ضعیف

این یک نکته آشکار است، اما اطمینان از استفاده از رمزهای عبور ایمن در حساب های صرافی خود ضروری است. اگر 2FA را اجرا نکرده اید، این تنها مانع بین وجوه شما و مجرمان اینترنتی است که می خواهند اعتبار شما را بردارند. به یاد داشته باشید، مبادلات رمزنگاری شده و سایر کیف پول های آنلاین به شما یک رمز امنیتی مانند یک بانک نمی دهد و در صورتی که قربانی یک سرقت شوید، هیچ قاعده ای در صنعت برای بازپرداخت یا استفاده از آن وجود ندارد. برای اطمینان از فراموش نشدن رمزهای عبور ایمن که به سختی به خاطر سپرده می شوید، از یک مدیر رمز عبور مانند LastPass استفاده کنید.

اشتباه 10: افتادن در کلاهبرداری رمزنگاری

یکی از مهمترین راه ها برای ایمن نگه داشتن دارایی های شما، خواه پول کلانی باشد یا ارز رمزنگاری شده، این است که از کلاهبرداری و سایر راه هایی که مردم سعی می کنند شما را از سرمایه شما دور کنند، جلوگیری کند. متأسفانه، بسیاری از کلاهبرداری های رایج در دنیای ارزهای رمزنگاری شده وجود دارد. مانند هر چیزی در زندگی، اگر چیزی خیلی درست به نظر برسد که درست باشد، احتمالاً چنین نیست. همان احتیاط و عقل سلیمی را که با هر دارایی مالی دیگری انجام می دهید، اعمال کنید. مسلماً ایمن نگه داشتن ارز رمزنگاری شده هنگامی که تحت کنترل شماست، تنها بخشی از معمای امنیتی است.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *