کاقه ارز

ارز رمزپایه می تواند یک سرمایه گذاری یا فرصت معاملاتی عالی باشد. با این حال، با بیش از 5،000 ارز رمزنگاری موجود در اوایل سال 2020، ورود به بازار دقت زیادی می خواهد. اگر در تلاش هستید تا بفهمید که کدام ارزهای رمزپایه بهتر است، در این مقاله با کافه ارز همراه باشید. علاوه بر معرفی محبوب ترین ارز های رمزپایه شما با یافتن یک کارگزار مناسب برای رمزگذاری مورد علاقه خود نیز آشنا خواهید شد. قبل از اینکه به دنیای مهیج انواع مختلف cryptocurrency برویم، ابتدا قدم به عقب برداریم و اطمینان حاصل کنیم که با اصطلاحات ” cryptocurrency ” و “altcoin” آشنایی کامل دارید.

آشنایی با اصطلاحات cryptocurrency و altcoin

cryptocurrency دارایی های دیجیتالی هستند که اهداف مختلفی دارند، اما آنها عمدتاً برای عملکرد مانند ارزهای سنتی طراحی شده اند. بخش “رمزنگاری” از این واقعیت ناشی می شود که آنها با سیستم های رمزنگاری قدرتمند طراحی شده اند. این سیستم ها امنیت معاملات رمزنگاری را تضمین می کنند، نقل و انتقال دارایی را تأیید می کنند و ایجاد واحدهای بیشتری را کنترل می کنند.

Altcoin اصطلاحی است که به کلیه ارزهای رمزپایه به غیر از بیت کوین اطلاق می شود. از این ایده ایجاد شد که تمام این ارز های رمزپایه ارز جایگزین بیت کوین هستند. انواع مختلف altcoin که وجود دارد شامل رمزنگاری های مبتنی بر معدن، نشانه های امنیت، stablecoin و نشانه های ابزار است.

تمایز مهم دیگر بین ارزهای رمزپایه و ارزهای سنتی این است که ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز هستند. این بدان معنی است که آنها مستقل از یک سیستم بانکی مرکزی هستند، بنابراین ارزش آنها توسط دولت ها یا موسسات مالی قابل دستکاری نیست. برای دستیابی به این هدف، از فناوری معروف به blockchain استفاده می شود. Blockchain یک دفترچه توزیع شده است که از طریق شبکه گسترده ای از رایانه ها کار می کند و به عنوان یک بانک اطلاعاتی عمومی معاملات مالی فعالیت می کند.

ارز رمزپایه بیت کوین

بیت کوین محبوب ترین رمزنگاری است، بیشتر به دلیل این که اولین ارز دیجیتال است. در ژانویه سال 2009 ایجاد شد و به افرادی که در جستجوی روش پرداخت جایگزین با هزینه کم بودند، کمک کرد. بسیاری از دلالان فارکس اکنون بیت کوین را به عنوان بخشی از ابزار معاملاتی خود ارائه می دهند.

جوانب مثبت بیت کوین

 • قابل استفاده برای پرداخت سریع و ارزان بین المللی است
 • شما می توانید با استفاده از بیت کوین در کارگزاران فارکس واریز کرده و BTC را به عنوان ارز پایه حساب خود تعیین کنید
 • نقدینگی بالا در مقایسه با سایر ارزهای رمزنگاری شده

منفی بیت کوین

 • مبادله بیت کوین برای ارزهای فیات می تواند گران باشد
 • اگر به اینترنت دسترسی ندارید، نمی توانید با BTC بپردازید، اگرچه راه حل های استفاده از بیت کوین بصورت آفلاین در حال تحقیق است
رمزپایه

ارز رمزپایه اتریوم

اتریوم در سال 2014 توسط Vitalik Buterin و چند نفر دیگر توسعه یافت. اتریوم اولین blockchain قابل برنامه ریزی در جهان بود که به توسعه دهندگان از سراسر جهان اجازه می داد تا برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و قراردادهای هوشمند ایجاد کنند. Etherum همچنین یک انتخاب محبوب برای معامله گران است، زیرا در بسیاری از بهترین کارگزاران فارکس ارائه می شود. altcoin توسط مجموعه ای از شرکت های Fortune 500 نیز پشتیبانی می شود، به این معنی که می تواند پایدارتر از سکه های دیگر باشد. با این حال، شما باید انتظار بی ثباتی داشته باشید. یکی از بزرگترین عواملی که می تواند قیمت اتریوم را تغییر دهد رقابت است.

جوانب مثبت اتریوم

 • پشتیبانی شده توسط شرکت Fortune 500
 • به طور گسترده ای در صنایع مختلف پذیرفته شده است

منفی اتریوم

 • بسیار حساس به هرگونه اخبار مربوط به موسس و رقبا

ارز رمزپایه ریپل

ریپل نوعی از رمزنگاری است که در دو بخش کار می کند. نخست شبکه Ripple، یک شبکه تبادل ارز در زمان واقعی و سیستم تسویه حساب است.  این سیستم بر روی cryptocurrency XRP – Ripples اجرا می شود. وقتی Ripple را تجارت می کنید، در واقع شما در حال تجارت XRP یا Ripples هستید. به عنوان سومین Cryptocurrency بزرگ در جهان، Ripple برای همه انواع معامله گران cryptocurrency گزینه خوبی است. گفته می شود، ریپل متعلق به اکثریت است و با شرکتی که آن را ایجاد کرده است گره خورده است. این به معنای عدم تمرکز است و قیمت آن می تواند تحت تأثیر اخبار صاحبان آن باشد.

جوانب مثبت

 • تبادل انواع دارایی های دیجیتال را با سرعت باورنکردنی امکان پذیر می کند
 • زیرساخت خوبی که امکان ارزآوری بسیار مقیاس پذیر و قابل انعطاف را فراهم می کند

منفی

 • کاملاً غیرمتمرکز نیست

ارز رمزپایه لایت کوین

Litecoin شبیه به بیت کوین است و از همان فناوری اساسی با چند تفاوت اندک در پارامترها استفاده می کند. در اکتبر 2011 توسط چارلی لی ایجاد شده است. به عبارت دیگر، Litecoin از همه نوآوری های برتر بیت کوین استفاده می کند. با توجه به شباهت های آن با بیت کوین، این حس را می بخشد که همان مواردی که قیمت بیت کوین را جابجا می کند، در معاملات Litecoin تأثیر خواهد گذاشت. علاوه بر این، قیمت Litecoin به شدت با قیمت بیت کوین گره خورده است. بنابراین شما باید برای انجام معاملات موفق، هر دو بازار را تماشا کنید. با این حال، یک تفاوت عمده این است که Litecoin عرضه بسیار گسترده تری دارد. حداکثر عرضه Litecoin در مقایسه با 21 میلیون کلاه بیت کوین 84 میلیون دلار است.

جوانب مثبت

 • معاملات سریع
 • استخراج معادن از بیت کوین کارایی بیشتری دارد
 • نقدینگی بالا

منفی Litecoin

 • طراحی شده برای معاملات با ارزش کمتر در جایی که امنیت چنین نگرانی نداشته باشد
 • توسط همه دلالان cryptocurrency فارکس ارائه نمی شود

ارز رمزپایه تتر

Tether برخلاف بسیاری از انواع دیگر ارز رمزپایه است که به دلار آمریکا گره خورده است. ایده این بود که نسبت به دلار آمریکا یک رمزنگاری پایدار ایجاد کنیم، به همین دلیل به عنوان یک استیبل کوین شناخته می شود. Tether توسط یک صندوق ذخیره پشتیبانی می شود، بنابراین نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده ضرر کمتری دارد. از آنجا که اکثر معامله گران به لطف نوسانات زیاد به سمت cryptocurrency جلب می شوند، ممکن است تعجب کنید که اصلاً هدف از تجارت یک cryptocurrency که برای حفظ قیمت متمرکز است، چیست. Tether بهترین گزینه برای کسب سود سریع نیست، اما این یک انتخاب عالی برای ارز پایه در هنگام انجام معاملات رمزنگاری و محافظت از حراجی است.

جوانب مثبت

 • سطح بالایی از ثبات به دلیل ذخیره و به دلیل افزایش قیمت آن به دلار آمریکا است
 • بسیار شفاف است زیرا این شرکت هر روز منابع خود را منتشر می کند و ممیزی های منظم را انجام می دهد

منفی Tether

 • برخی نگرانی ها در مورد نحوه انجام معاملات شرکت در تجارت است

ارز رمزپایه بیت کوین کش

Bitcoin Cash در سال 2017 ایجاد شد که بیت کوین اصلی به دو بخش تقسیم شد. این cryptocurrency برای پرداختن به برخی از موضوعات اصلی با بیت کوین ایجاد شده است، و بنابراین زمان معامله بسیار سریعتر و کمیسیون های پایین تر از BTC را ارائه می دهد. بیت کوین نقدی عمدتاً به عنوان ارز و نه برای سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالی است که در بین بسیاری از دلالان فارکس به عنوان یک ابزار معاملاتی عرضه می شود. برای تجارت بیت کوین نقدی با موفقیت، باید به دنبال همان عواملی باشید که بر سایر ارزهای رمزنگاری شده تأثیر می گذارد. انتشار اخبار، تصویب توسط شرکتهای بزرگ و مؤسسات مالی و مقررات جدید. از آنجا که Bitcoin Cash در حال رقابت با بیت کوین است، شما همچنین باید به طور خاص از اخبار و تحلیل های BTC خودداری کنید.

جوانب مثبت پول بیت کوین

 • زمان معاملات سریع
 • ارزش پایین تر از بیت کوین که مانع پایین تر برای ورود معامله گران است

منفی پول بیت کوین

 • اعتماد به نفس سرمایه گذار محدود در مقایسه با بیت کوین

NEO

NEO اولین cryptocurrency بود که در چین راه اندازی شد. این قابل مقایسه با اتریوم است، به این دلیل که برای پشتیبانی از ایجاد برنامه های blockchain ایجاد شده است، با این حال، غیر متمرکز است. اگر قبلاً تجارت اتریوم را انجام دادید، تجارت NEO گامی منطقی است زیرا این نوع از رمزنگاری به طور مشابه رفتار می کند. از آنجا که NEO برای کار با مقررات چین طراحی شده است، می تواند برای جبران هر گونه ضرر در سایر بازارهای رمزنگاری شده ناشی از اخبار نظارتی این کشور مورد استفاده قرار گیرد.

جوانب مثبت

 • NEO دارای برنامه های دنیای واقعی است
 • دولت دوستانه چین

منفی NEO

 • فقط با تعداد محدودی از دلالان cryptocurrency forex ارائه می شود
رمزپایه

ارز رمزپایه Dash

Dash ایجاد شده در سال 2014، یکی از چندین نوع ارز رمزنگاری است که به دنبال غلبه بر کمبودهای بیت کوین است. Dash معاملات بسیار ناشناس و ناشناسی را ارائه می دهد. همچنین دارای یک سیستم حکومتی منحصر به فرد و یک جامعه فعال است. هنگام صحبت از Dash، باید توجه ویژه ای به سکه های رقیب، یعنی Bitcoin و Bitcoin Cash داشته باشید. قیمت Dash نیز ممکن است با حرکت به جریان اصلی تغییر کند. اگر Dash محبوب تر شود، تقاضای آن افزایش می یابد و منجر به افزایش قیمت می شود. با این وجود، سرمایه گذاران بلند مدت به دنبال دریافت پول نقد می توانند ارزش خود را از دست بدهند.

جوانب مثبت

 • معاملات سریعتر از بیت کوین و حفظ حریم خصوصی بهتر
 • به طور مداوم در حال بهبود فن آوری اساسی است زیرا این یک سیستم خود تأمین مالی و خودگردان است

منفی داش

 • افزایش حریم خصوصی می تواند منجر به افزایش نظارت نظارتی شود

EOS

EOS یک cryptocurrency است که قدرت دسترسی به پلت فرم blockchain با منبع آزاد EOS.IO را دارد که توسط یک شرکت خصوصی به نام block.one ساخته شده است. پلتفرم EOS.IO که در سال 2018 و EOS راه اندازی شد، از آن زمان به یکی از 10 نوع برتر ارزهای رمزپایه (توسط کلاه بازار) تبدیل شده است. قیمت EOS می تواند تحت تأثیر روند کلی بازار رمزنگاری و عوامل اقتصادی باشد. با این حال، از آنجا که EOS از یک پلتفرم توسعه blockchain پشتیبانی می کند، ارزش آن نیز تحت تأثیر پذیرش این فناوری است. به همین ترتیب، آن را نیز از نزدیک با قیمت اتریوم گره خورده است.

جوانب EOS

 • cryptocurrency EOS به جای اینکه فقط یک اجاره باشد، معاملات را رایگان می دهد ، مالکیت شبکه را در اختیار شما قرار می دهد
 • امکان پردازش حجم بسیار بالایی از معاملات
 • کاربرپسندتر است

منفی EOS

 • درجه بالایی از رقابت است

چگونه باید یک تجارت سکه cryptocurrency را انتخاب کنید؟

مانند هر دارایی مالی، کلید تجارت انواع مختلف رمزهای ارز با موفقیت دانش است. هرچه درک کنید که چگونه ارزهای رمزنگاری شده کار می کنند، شانس شما برای دستیابی به سود بیشتر خواهد بود. اولین و مهمترین مرحله، یادگیری در مورد رمزنگاری مورد علاقه شماست. لازم نیست همه جزئیات فنی را بدانید، بلکه لازم است تا حد امکان درک کنید. با کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای رمزنگاری خاص، از عواملی که باعث می شود قیمت سکه حرکت کند، آگاهی بیشتری خواهید داشت. این می تواند به اطلاع شما در مورد تحلیل تکنیکی و بنیادی کمک کند و منجر به معاملات موفق شود.

یکی از بزرگترین مزایای تجارت ارزهای رمزپایه برخلاف سرمایه گذاری، این است که بیشتر دلالان فقط گزیده ای از سکه های از قبل تأسیس شده را ارائه می دهند. این بدان معناست که شما از گزینه های مختلف غرق نیستید و لازم نیست بیش از اندازه نگران ICO و سکه های نوظهور باشید .

یافتن یک کارگزار مناسب برای رمزگذاری مورد علاقه خود را انتخاب کنید

هنگام انتخاب یک کارگزار cryptocurrency، باید مانند آنچه برای هر دارایی مالی دیگری انجام می دهید، در مورد آن تحقیق کنید. ابتدا باید مشخص کنید که واسطه ارز دیجیتالی مورد علاقه شما را ارائه می دهد. بیشتر اوقات، ارزهای رمزپایه به عنوان CFD (قراردادهای اختلاف) معامله می شوند. با این وجود بسته به کارگزار خود، ممکن است بتوانید جفت ارز رمزپایه را معامله کنید. این می تواند شامل انواع مختلفی از سکه های cryptocurrency باشد که با ارزهای فیات و یا جفت های متشکل از دو کریپتو مختلف تشکیل شده اند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *