کاقه ارز

اگر قرار است ارزهای رمزپایه با ارزهای فیات رقابت کنند، سرعت معاملات یکی از مهمترین عوامل است.
علاقه به cryptocurrency تمرکز شدیدی بر یک منطقه دارد و آن هم قیمت است. قیمت آن چند است؟ آیا قیمت افزایش می یابد؟ آیا کاهش می یابد؟ آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟ اما این امر جنبه مهم دیگری از رمزنگاری را نادیده می گیرد. معاملات چقدر سریع هستند؟ علاوه بر این، شبکه با چه تعداد معاملات می تواند اداره کند؟ آیا مقیاس پذیر است؟ سؤالات موجود در مورد کاربران رمزنگاری و نه سرمایه گذاران سوداگرانه، مربوط به فناوری زیربنایی است، نه فقط قیمت. برای آشنایی با سریع ترین شبکه Cryptocurrency با کافه ارز همراه باشید.

سریع ترین شبکه Cryptocurrency چیست؟

ظرفیت رمزنگاری و سرعت معاملات بسیار مهم هستند. سریع ترین شبکه های فیات سریع و مقیاس پذیر هستند. شبکه ویزا هر ثانیه از هر روز با هزاران معامله با ظرفیت مقیاس کردن حداکثر 24000 تراکنش در ثانیه (tps) انجام می دهد. پهنای باند بالا به شبکه اجازه می دهد قیمت معاملات را پایین نگه دارد زیرا دارای منابع کافی برای پردازش معاملات بیشتر در واحد زمان کمتر است.
در مورد بیت کوین چطور؟ بیت کوین در حالت آماده به کار قرار دارد و در هر ثانیه حدود شش معامله پردازش می کند. با توجه به تحریک تکنولوژیکی خرید و ذخیره بیت کوین، پس از آن در انتظار یک ساعت برای تأیید معامله، می توانید ببینید که چرا بیت کوین جایی در نزدیکی سطح مورد نیاز برای یک ارز معامله ای نیست. این بدان معنی نیست که نمی توان از این طریق استفاده کرد. فقط چند گزینه سریعتر در دسترس است.

با این حال، این واقعیت است که برخی از شبکه های ادعا شده سریعترین رمزنگاری، هرگز ظرفیت لازم را برای قرار دادن ادعای برتر بودن سرعت معاملات نسبت به آزمون تجربه نکرده اند.

1. سرعت معاملات EOS

1.5s در هر معامله | ظرفیت نظری شبکه از 50،000 tps | هزینه معامله بسیار کم است

شبکه Cryptocurrency

EOS یک پروتکل blockchain است که یک سیستم عامل را تقلید می کند. این پروتکل با هدف پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز در مقیاس صنعتی و حل مشکلات مقیاس پذیری پیش روی دیگر بچین ها مانند اتریوم و بیت کوین قرار دارد. بزرگترین مزیت EOS، زمان معاملاتی سریع و هزینه های معاملاتی کم است. هنوز هم بهتر، هدف اصلی EOS از بین بردن هزینه های معامله از طریق بلاکچین آن و فراهم آوردن یک بستر هوشمندانه سریع برای سازمانهای بزرگ صنعتی است.

2.  سرعت معاملات Futurepia

ظرفیت نظری شبکه 300،000 tps | هزینه تراکنش بسیار کم است

Futurepia یک blockchain است که به طور خاص برای ترافیک با حجم بسیار بالا طراحی شده است. شبکه اینترنتی Futurpia با عنوان “EOS Killer”، رسانه های اجتماعی DApps را با ترکیب پردازش سریع معاملات و هزینه های بسیار کم معامله هدف قرار می دهد. Blockchain Futurepia از یک الگوریتم اجماع اجماع Dual Delegated اثبات (DDPoS) استفاده می کند که بسیاری از مقادیر قابلیت مقیاس پذیری و پردازش تراکنش ها را که در سایر بلاکچین ها یافت می شود، بیان می کند. رقم چشمگیر 300،000 Tps از شبکه آزمایشی Futurepia است اما هنوز در شبکه اصلی Futurepia تکرار نشده است.

3. Steem

3s در هر معامله | ظرفیت نظری شبکه 10،000 tps | هزینه معامله ای ندارد

Steem cryptocurrency است که از طریق رسانه های اجتماعی، Steemit، قدرتمند است. کاربران محتوای اصلی را به بستر ارسال می کنند و در ازای آن، نشانه های Steem را دریافت می کنند. کاربران همچنین برای اظهار نظر در مورد محتوا، ایجاد یک اکوسیستم رمزنگاری مبتنی بر محتوای اصلی ایجاد شده توسط کاربر، جوایز Steem را دریافت می کنند. Steemit خود یک کلکسیون واقعی است که با استفاده از فناوری معروف به گرافن ساخته شده است. Graphene یک زنجیره منبع باز است که امکان توسعه برنامه های بسیار کاربردی با کارکرد های بسیار خاص را فراهم می کند. ظرفیت شبکه مبادله نظری گرافن 100000 تن در ثانیه است.

4.  XRP

4s در هر معامله | ظرفیت نظری شبکه از 50،000 tps | هزینه معامله بسیار کم است

XRP رمزنگاری شبکه پرداخت Ripple است. Ripple قصد دارد تا پرداخت مبالغ بین المللی، پرداخت های بانکی و حواله های بین المللی را با استفاده از یک دفترچه توزیع شده کاهش دهد. ریپل از یک “پروتکل interledger” استفاده می کند که به احزاب اجازه می دهد تا حساب های خود را در سیستم های مختلف با استفاده از نشان Ripple ،XRP حل و فصل کنند. Ripple و XRP هر چند بدون بحث نیستند. در این میان، XRP واقعاً غیرمتمرکز نیست. علاوه بر این، از گره های بسیار کمی برای اجماع معاملات استفاده می کند، و از این طریق شبکه و پروتکل را از سایر ارزهای رمزنگاری فاصله می گیرد. با این وجود، به دلیل زمان معاملاتی سریع، پتانسیل مقیاس، و استفاده قابل ملاحظه از ظرفیت شبکه ضمن حفظ هزینه های معامله و زمان پردازش، یک انتخاب محبوب محسوب می شود.

5.  سرعت معاملات شبکه Cryptocurrency استلار

5s در هر معامله | ظرفیت نظری شبکه 10،000 tps | هزینه تراکنش بسیار کم است

Stellar یک بستر غیرمتمرکز است که بانک ها، سیستم های پرداخت و مردم را به هم وصل می کند. بنابراین Stellar یک پروتکل blockchain است که به مردم امکان می دهد پول را از یک مکان به مکان دیگر به سرعت و با هزینه بسیار کمی منتقل کنند. مدتی استلار طیف گسترده ای از ویژگی های بسیار مشابه XRP را ارائه داد. دلیل این است که  Stellar چنگال سخت XRP است. توسعه دهندگان استلار جهت متفاوتی را برای Ripple Labs در پیش گرفتند. آنها بیشتر تمرکز خود را بر روی بستن حفره های امنیتی در پلتفرم XRP متمرکز کردند. در همان زمان، توسعه دهندگان استلار برخلاف Ripple، از منبع آزاد سکو را در اختیار گرفتند. سوئیچ به منبع آزاد مطمئناً محبوبیت Stellar و واحد پول آن را افزایش داده است.

شبکه Cryptocurrency

6.  سرعت معاملات شبکه Cryptocurrency نانو

5s در هر معامله | ظرفیت نظری شبکه 7000 tps | هزینه معامله ای ندارد

نانو که قبلاً با نام RaiBlocks شناخته می شد، تمرکز بسیار محکمی در حل مسئله مقیاس بندی بر روی بلاکچین های بیت کوین و اتریوم دارد. نانو به جای استفاده از یک blockchain عظیم با ورودی های متعدد، از چیزی به نام معماری بلوک شبکه استفاده می کند. در اصطلاح blockchain، یک معماری شبکه بلوک، اساساً بدان معنی است که هر حساب از انواع مختلف زنجیره ای خود استفاده می کند و روند معاملات را بی حد و حصر سرعت می بخشد. بلاکچین های حساب های شخصی می توانند هر زمان و قبل از آشتی دادن با blockchain اصلی Nano، به روز شوند. معماری شبکه بلوک نانو اجازه می دهد تا cryptocurrency مقیاس بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، پیشرفت در فناوری زیربنایی باید ظرفیت معاملات نظری شبکه نانو را در 7000 تن در ثانیه و همه بدون هزینه تراکنش افزایش دهد.

7.  سرعت معامله در NEM

3-5 ثانیه در هر معامله | ظرفیت شبکه نظری 4،000+ tps | هزینه معامله کم

NEM یک blockchain محبوب دارایی هوشمند است. ساخته شده با توجه به مقیاس پذیری، blockchain NEM می تواند تا 4000 معاملات در ثانیه پردازش کند. این پلتفرم همچنین برای توسعه دهندگان جدید برای ایجاد DApps بسیار مناسب است. به خصوص آنهایی که هیچ تجربه توسعه ای ندارند. NEM در ژانویه سال 2018 هنگامی که 500 میلیون توکن از بورس Coincheck به سرقت رفت، با تأخیر مواجه شد. این تخلف که یکی از بزرگترین هک های cryptocurrency است، ارزش NEM را بیش از 20٪ کاهش می دهد.

آیا بیت کوین و اتریوم سریع ترین رمزنگاری هستند؟

ارزهای رمزگذاری شده موجود در اینجا نمایانگر برخی از سریعترین شبکه های پردازش تراکنش شبکه Cryptocurrency هستند. من مطمئن هستم که خوانندگان به سرعت معاملات ICON ،Ardor ،Spectrecoin ،NEO و سایر سیستم عامل های رمزنگاری را با معاملات سریع و پردازش مقیاس پذیر مقادیر توصیه می کنند. معاملات بلاکچین در هر ثانیه باید افزایش یابد. احتمالاً توجه داشته باشید که بازیگران اصلی یعنی بیت کوین و اتریوم هیچ جایی در لیست ندارند. بیت کوین و اتریوم نمی توانند با ارز های موجود در این لیست به رقابت بپردازند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *