کاقه ارز

یورن فایننس یک شبکه مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. که بر روی بلاک چین Ethereum کار می کند. شوق تولید محصول و قیمت توکن باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده است. تولید محصول شامل استراتژی های پیچیده ای است. اما این سیستم عامل آنها را برای کاربران رمزنگاری غیر متخصص ساده کرده است.
این پروتکل یک رمز ارز بومی به نام YFI دارد. یک تأمین کننده نقدینگی باید دارایی های موجود در یورن فایننس را برای به دست آوردن رمز YFI سهام کند.

در نبرد بین امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و مالی متمرکز (CeFi)، پروتکل های DeFi به طور مداوم مکان های مناسب را مشت می کنند و مورد توجه قرار می گیرند. با معرفی مزرعه عملکرد یا استخراج نقدینگی، DeFi همچنان محبوبیت پیدا می کند زیرا سرمایه گذاران راه های متنوع سازی درآمد خود را پیدا می کنند. محبوبیت شاهد تولد بسیاری از شبکه های متمرکز بر DeFi بوده است. برخی از آنها، مانند SushiSwap، چنگال های مجوزهای برجسته هستند که سیستم های مالی کمتری دارند. با این حال، سیستم عامل های قابل توجه هنوز هم وجود دارد. و یورن فایننس (YFI) یکی از آنهاست.

یورن فایننس چیست؟

قبل از اینکه به اصول پلتفرم نگاهی بیندازیم، اجازه دهید تیم آن را بررسی کنیم.
یورن فایننس (YFI) فرزندان آندره کرونجه، برنامه نویس رایانه است. کرونجه دارای سابقه علوم کامپیوتر است. و تجربه وی از داده های بزرگ، فناوری مالی (Fintech)، دفترهای توزیع شده، تا بیمه است. یورن فایننس یک پروتکل غیرمتمرکز است که هدف آن تأمین مالی مبتنی بر بلاکچین است. که معمولاً به آن مالی غیرمتمرکز یا توزیع شده گفته می شود. این پلتفرم به دلیل تأمین نقدینگی یا واریز ارز مجازی خود به این سیستم، به کاربران خود پاداش می دهد تا وام را روشن کند. این پروژه از قدرت بلاکچین اتریوم (ETH) استفاده می کند. این پروتکل با گرفتن وجوه کاربر و توزیع آنها در سیستم عامل های دیگر مبتنی بر DeFi مانند Aave و Compound کار می کند.

 در حالی که این ریسک را افزایش می دهد. اما بازدهی را نیز افزایش می دهد زیرا سیستم های مختلف عملکرد زراعی دارای نسبت های مختلف درآمد هستند.
یورن فایننس یک واحد پول بومی به نام YFI دارد. رمز YFI از استانداردهای ERC-20 Ethereum پیروی می کند. و مشارکت جامعه را در مسائل حاکمیت سیستم عامل امکان پذیر می کند. با این حال، ادعاهایی وجود داشت که حاکمیت بر روی سیستم عامل در میان چند فرد متمرکز شده است. (بعداً در مورد این موضوع بعداً) جوایز کشاورزی با استفاده از توکن توزیع می شود که دارای سرمایه بزرگ 30،000 نشانه است. این توکن جدا از به دست آوردن رمز از طریق استخراج نقدینگی است. در برخی از صرافی های بزرگ رمزنگاری مانند Binance ذکر شده است. و برای معاملات آماده است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

عملکرد یورن فایننس

برای تازه واردان، از آن اشاره بلاکچین، قراردادها هوشمند، غیر متمرکز نرم افزار (Dapps)، و یا حتی DEFI، به یک حالت وحشت به اندازه کافی از طریق آنها است. خوشبختانه، درک عملکرد Yearn بسیار آسان است.
این شبکه در سایر بازارها با سکه های ثابت مانند Tether (USDT) و True USD (TUSD) معامله می کند. کار یورن فایننس این است که تعیین کند کدام سیستم عامل بین DyDx ، Aave و Compound بهترین نرخ را از نظر بازده ارائه می دهد.

یورن فایننس

سپس، Bitcoin ثابت را به آن سیستم عامل تحویل دهید. توجه داشته باشید که تمام سکه های واریز شده در شبکه با تبدیل آنها به یوتن ها، برای استخراج نقدینگی بهینه سازی می شوند. به عنوان مثال: اگر USDT سپرده شود، سیستم آن را به yUSDT تبدیل می کند. با این حال، سکه سپرده شده در فرم اصلی خود به یک سیستم عامل پشتیبانی شده مانند مرکب تحویل داده می شود. بنابراین، چرا فقط برای تحویل در قالب اصلی خود آن را تبدیل می کنیم؟ سؤال خوبی بود. پاسخ، فقط ytokens واجد شرایط دریافت توکن YFI هستند.

اولین چنگال YFI

اولین چنگال YFI YFII است که DFI.Money نیز نامیده می شود. تیم پشت چنگال والدین خود را به داشتن ساختار حاکمیتی عادلانه متهم کرد زیرا بیشتر اختیارات با بنیانگذار بود. با این حال، عدم دستیابی به توافق در مورد پیشنهاد YIP-8 منجر به نوید دادن قورباغه برای مدیریت بهتر و معیارهای پرتاب شد. spinoff اکثر طرفداران خود را از جامعه چینی داشت در حالی که پروژه اصلی عزیزم غرب است. در چند روز اول وجود خود، YFII بر روی صفحات خبری DeFi تسلط داشت زیرا افراد زیادی را به دنبال خود جلب کرده و قفل شده است. با این حال، با کاهش هیاهوی تبلیغاتی، ارزش قفل شده و قیمت یک رمز ارز YFII کاهش یافت.

چه چیزی باعث موفقیت سکه یورن فایننس (YFI) می شود؟

در جولای 2020 است. (ماه از آغاز به کار آن)، نشانه یک حال کلاه بازار 10 میلیون $، اما در ماه بعد سر به فلک کشید برای رسیدن به بازار سرمایه از بیش از 0.8 میلیارد $ در ماه اوت 2020 . بین این دوره، به رتبه 5 سکه برتر DeFi در اکوسیستم ارز رمزنگاری شده رسید. در حال حاضر در 876،649،320 دلار سرمایه گذاری در بازار در موقعیت 25 جهانی قرار دارد. یك نشانه از YFI دارای قیمت چشمگیر معادل 29253 دلار است. شما می توانید قیمت بالای صفحه را پیدا کنید. پس راز موفقیت آن چیست؟ چرا سرمایه گذاران به آن اعتماد کرده و میلیون ها دلار را به پروتکل آن می رسانند؟ بیایید باهم بررسی کنیم.

روش عرضه متمایز

یورن فایننس توسط یک گورو نرم افزار آفریقای جنوبی، Andrew Cronje، که 30،000 رمز (توکن) منتشر کرد، برنامه ریزی شده است. از آن زمان تعداد ثابت مانده است. آنچه موردعلاقه علاقه مندان به رمزنگاری قرار گرفته است. این واقعیت است که Cronje برخی از نشانه ها را به عنوان پیش درآمد برای جلوگیری از پاداش خود به عنوان پیشگام ارز متوقف نکرده است. این واقعیت که برنامه نویس با مجموعه محصولات خود به طور کامل کنترل سیستم عامل YFI را کنار گذاشت، یک نکته مهم در فروش است. این تمرکززدایی خاص توکن ها، حق کنترل را به دارندگان توکن YFI داده است.  کنترل مطلق باعث شده است که پروتکل YFI DeFi از سایر پروتکل ها متمایز شده و توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند.

وضعیت برنامه نویس یورن فایننس


Cronje با همکاری با برنامه نویسان و مدیران ارشد در عرصه ارزهای رمزنگاری شده، یک متخصص قابل احترام است. وی جدا از اینکه پیشگام YFI است. ابزارهای بی نظیری را در اختیار کاربران DeFi قرار داده است. به عنوان مثال: Yinsure.Finance خدمات بیمه ای به سرمایه گذاران رمزنگاری داده است. کرونژ در مورد همکاری با آقای فرید، مدیرارشد اجرایی FTX و Alameda Research. موسساتی که نقش مهمی در صنعت رمزنگاری دارند، اعتماد کرد.


در گذشته، موفقیت سیستم عامل های رمزنگاری تأثیر اساسی بر بنیانگذار داشته است. در نظر بگیرید که چگونه حقه مرگ بوترین Ethereum بر تجارت ETH تأثیر گذاشت. بنابراین، وضعیت Cronje باید به جذب زیاد محصول کمک کرده باشد و مطمئناً استفاده بیشتر را افزایش می دهد. از آنجا که در کمتر از پنج ماه توسعه یافت، ارز YFI در آخرین روز آگوست سال 2020 به بالاترین قیمت روزانه یعنی 39،306.10 دلار رسید.

همبستگی YFI با ارزهای اصلی

از اواسط ژوئن 2020، ارزهای رمزپایه اصلی که بیشترین همبستگی را داشته اند. عبارتند از: BTC در برابر LTC ، ETH در مقابل XRP و به دنبال آن ETH در مقابل BTC. شاخص های همبستگی به ترتیب 0.83.0.76 و 0.73 بوده است. این شاخص ها به این معنی است که تغییر قیمت هر یک از این سکه ها با نرخ بیش از 73 درصد در همه موارد مطابقت دارد. در این دوره تنها ارز جزئی که با سه ارز اصلی BTC ، ETH و XRP همبستگی نزدیک داشت DOW بود اما هرگز از 0.3 عبور نکرد.

یورن فایننس

معنی آن چیست؟ YFI که هنوز یک ارز رمزپایه جزئی است. هیچ ارتباطی با ارزهای اصلی نداشت. اختلاف با یک مزیت همراه است. این یک فرصت را برای یک سرمایه گذار ایجاد می کند تا دارایی های خود را با یک ارز جزئی که ممکن است. در هنگام سقوط ارزهای اصلی قیمت ثابتی داشته باشد، متنوع کند. سرمایه گذاری در ارزهای اصلی ممکن است سرمایه گذار را در معرض ضرر قرار دهد. به دلیل شاخص همبستگی بالا، تغییر منفی قیمت آنها ممکن است روی همه آنها تأثیر بگذارد.

نتیجه گیری از این بررسی یورن فایننس


اشتیاق کشاورزی یا استخراج نقدینگی که توسط DeFi به وجود آمده است. نیاز به توسعه سیستم عامل های حول همان مورد را ایجاد کرده است. با این حال، یورن فایننس از معدود افرادی است که به نظر می رسد منظور آنها همان چیزی است که می گویند. در فضای پر از کلاهبرداری و برنامه های سریع ثروتمند سازی، هرگز نباید احتیاط را در جستجوی بازده از پنجره به بیرون پرتاب کرد.

سرمایه گذاران مسلماً ممکن است به دلیل همبستگی تقریباً صفر آن با ارزهای رمزپایه اصلی، آن را نادیده بگیرند و از آن برای استراتژی های متنوع سازی استفاده کنند. اگرچه حجم معاملات آن نسبت به ارزهای رمزپایه اصلی نسبتاً کمتر است. اما عرضه محدود آن یک مزیت اساسی است. فقط با یک منبع ثابت 30،000 YFI، کمبود، در تئوری، قیمت خود را بالا نگه می دارد!

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *