وبلاگ

/

/

اپلیکیشن فی چیست و پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه چگونه است؟ 📚️

اپلیکیشن فی چیست و پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه چگونه است؟ 📚️

۱۷ مهر ۱۴۰۱

اپلیکیشن فی

اپلیکیشن فی چیست؟ علاقه‌مندان به تحصیل در خارج از کشور باید این موضوع را در نظر داشته باشند که پروسه تحصیل و همچنین اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی مستلزم پرداخت هزینه است. حال یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در اپلای دانشگاه، پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee) است. دانشجو جهت اخذ پذیرش تحصیلی برای دانشگاه مورد نظر خود در ابتدا باید فرم اپلیکیشن آن دانشگاه را به‌صورت آنلاین پر کند که از جمله اطلاعاتی که در این فرم از دانشجو خواسته خواهد شد، به طور معمول شامل اطلاعات هویتی، رزومه تحصیلی و شغلی، تصویر (اسکن) مدارک تحصیلی، علایق پژوهشی، نمرات آزمون‌های زبان، ترم مورد نظر برای شروع تحصیل، SOP (انگیزه‌نامه شخصی) و توصیه نامه‌ها است. حال مهم است که بدانید برای این‌که فرم درخواست پذیرش تحصیلی و پرونده‌ دانشجو توسط دانشگاه مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد، لازم است که هزینه‌ای را بابت این موضوع به دانشگاه پرداخت کند که به این هزینه، اپلیکیشن فی گفته می‌شود. این هزینه نیاز به پرداخت ارزی دارد که شما می‌توانید با خدمات پرداخت هزینه اپلیکیشن فی نسبت به پرداخت هزینه اپلیکیشن فی اقدام کنید. در ادامه بیشتر می‌خوانیم که Application Fee چیست و نحوه استفاده از اپلیکیشن فی چگونه است.

اپلیکیشن فی چیست؟

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد پذیرش از دانشگاه و کالج‌ها را دارید، قطعا به Application Fee نیاز خواهید داشت. در واقع برای پذیرش در خیلی از برنامه‌های دانشگاهی ضروری است که هزینه‌‎ای پرداخت شود. حال برای این کار باید فرم آنلاین اپلیکیشن و یا همان نامه درخواست پذیرش سایت دانشگاه مورد نظر را پر کنید و بعد از آن مبلغ Application Fee را برای دانشگاه پرداخت نمایید.

شاید برای شما هم این سوال به وجود بیادی که دلیل پرداخت Application Fee چیست؟ در این باره بهتر است که بدانید این هزینه برای پوشش هزینه‌های ارزیابی و طی روند پذیرش در دانشگاه و یا حتی کالج مورد استفاده قرار می‏‌گیرند که به طور معمول تحت عنوان Application Fee شناخته می‏‌شود. حال پرداخت اپلیکیشن فی بیشتر از این جهت اهمیت دارد که دانشگاه‌ها مطمئن شوند دانشجویی را جذب می‎‌کنند که نسبت به فرایند پذیرش خود قصد جدی دارد و می‌خواهد تا ثبت نام خود را به طور کامل انجام دهد.

اپلیکیشن فی

مبلغ دقیق پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه ها به دانشگاه و یا کالجی که برای آن درخواست پذیرش می‎‌دهید بستگی دارد. البته با این حال این هزینه به طور معمول بین 50 الی 150 دلار آمریکا است. Application Fee معمولا در کانادا و آمریکا Non-Refundable است؛ بدین معنا است که در صورت رد پرونده شما، پول پرداختی شما باز نمی‎‌گردد. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، این است که هرچه دانشگاهی از نظر سطح علمی بالاتر باشد مبلغ Application Fee آن نیز بالاتر خواهد بود. برخی از دانشگاه‏‌ها و کالج‏‌های ایالات متحده آمریکا هزینه‌‏ای بابت درخواست پذیرش دریافت نمی‏‌کنند که از این دانشگاه‌ها می‌توان به: کالج سن دیگو کالیفرنیا، کالج نورث وست، مرکز تکنولوژی فلوریدا، کالج سانتافه، دانشگاه آرورا، وزلی کالج، دانشگاه لویولا شیکاگو و … اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: پرداخت هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی در خارج از کشور

Application Fee چیست ؟

همان‌طور که گفتیم Application Fee از مهم‌ترین بخش‌های اپلای دانشگاه های خارجی است که باید آن را پرداخت کنید. Application Fee در واقع همان هزینه‌ای است که باید برای بررسی درخواست پذیرش از دانشگاه‌های خارجی پرداخت کنید. بسیاری از این بررسی‌ها صرفا برای اطمینان از این موضوع است که دانشگاه مطمئن شود زمانی که برای این بررسی صرف می‌کند ارزشش را دارد و دانشجو برای پذیرش مصمم است.

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه‎ ها

حال که خواندیم Application Fee چیست باید با نحوه استفاده از اپلیکیشن فی آشنا شویم. باید بدانید که به دلیل شرایط فعلی کشورمان، روش‌های محدودی برای پرداخت هزینه اپلیکیشن فی برای متقاضیان وجود دارد. حال از جمله این راه‌ها پرداخت از طریق ویزا کارت و یا مستر کارت و حتی سایر کارت‌های ارزی است که جهت آشنایی با نحوه‌ خرید ویزا کارت مجازی و یا خرید مستر کارت مجازی می‌توانید با مشاوران کافه ارز تماس حاصل فرمایید. همچنین شما می‌توانید پرداخت هزینه Application Fee را با کمک خدمات پرداخت ارزی کافه ارز بدون داشتن کارت یا حساب بین‌المللی پرداخت کنید.

نحوه پرداخت اپلیکیشن فی

شاید تا به اکنون برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که Application Fee چیست و چگونه اپلیکیشن فی را پرداخت کنیم؟ نحوه استفاده از اپلیکیشن فی چگونه است؟ با توجه به این که کشور ایران تحریم است و عدم دسترسی مردم ایران‌ به سیستم بانک‏‌های جهانی و همچنین دلار و ارزهای خارجی، دانشجویان ایرانی باید جهت پرداخت هزینه‌های مربوط به اپلیکیشن فی دانشگاه ها و یا حتی سایر پرداخت‎‌های بین المللی باید از طریق واسطه نسبت به این پرداخت‎‌ها اقدام نمایند. شما دوستان عزیزان می‌توانید از طریق آشنایان و دوستان خود که ساکن خارج از کشور هستند، نسبت به پرداخت اپلیکیشن فی از طریق کارت‌های اعتباری آن‌ها اقدام نمایید. البته این موضوع را هم باید افزود که از طریق صرافی‎‌های ایرانی معتبر همچون صرافی کافه ارز می‌توانید هزینه‌های مربوط به Application Fee را پرداخت کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که جهت اقدام برای این پرداخت باید مبلغی را به عنوان کارمزد پرداخت کنید.

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه ها

هزینه اپلیکیشن فی

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور را دارید باید یک سری مراحل را طی کنید. حال پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین مراحل اپلای کردن می‌باشد. هزینه Application Fee با توجه به دانشگاه، سطح علمی و موارد دیگر ممکن است متغیر باشد اما به طور معمول ممکن است هزینه‌ای تا ۱۰۰ دلار در آمریکا باشد. برای پرداخت هزینه Application Fee نیاز به پرداخت دلاری خواهید داشت که با خدمات پرداخت ارزی اینترنتی در کافه ارز می‌توانید نسبت به این پرداخت به آسانی اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: پرداخت شهریه دانشگاه خارجی

مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه‌های اروپا

دانشگاه‌های اروپا در مقایسه با دانشگاه‎‌ها و کالج‎‌های ایالات متحده و کانادا Application Fee پایین‌تری دریافت می‌کنند. حال به طور متوسط برای دانشگاه‌ها و کالج‌های اروپا باید این اپلیکیشن معادل 75 دلار بپردازید. بعضی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها نیز Application Fee دریافت نمی‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان از TU Munich، University of Oslo، University of Glasgow، University of Vienna و … نام برد.

نکاتی در مورد Application Fee

در این قسمت قرار است برخی از نکات مهم در رابطه با این اپلیکیشن را بیان کنیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید. بعد از سابمیت اپلیکیشن خود امکان اصلاح اطلاعات آن وجود ندارد؛ البته ناگفته نماند که به جز پیوست مدارک تکمیلی توسط شما و همچنین پر کردن توصیه‌نامه‌ها توسط اساتید که بعد از سابمیت قابل انجام است. از این رو پیش از پرداخت این اپلیکیشن و Submit اپلیکیشن لازم است از صحت اطلاعات خود و هم چنین ارسال کامل اطلاعات، اطمینان حاصل نمایید. تاریخ ددلاین پرداخت این اپلیکیشن دانشگاه بدین معنا است که شما تا پایان آن تاریخ که معمولا ساعت 11:59 شب است به وقت کشور قرارگیری دانشگاه مهلت دارید تا اپلیکیشن خود را Submit نمایید. مبلغ ابرای هر دانشگاه متفاوت است و به صورت آنلاین و با ویزا کارت و مستر کارت قابل پرداخت است. شما می‌توانید از خدمات متنوع پرداخت ارزی کافه ارز برای پرداخت استفاده کنید.

نحوه پرداخت اپلیکیشن فی

حال که خواندیم اپلیکیشن فی چیست (Application Fee چیست) باید بدانید که افرادی که قصد پذیرش از دانشگاه‌های خارجی را دارند، قطعا به پرداخت اپلیکیشن فی نیاز خواهند داشت. هزینه های مربوطه Application Fee را می‌توان از طریق آشنایانی که خارج از کشور هستند پرداخت کرد و یا این‌که از طریق صرافی‌های ایرانی همچون کافه ارز هزینه مربوطه را از طریق پرداخت ارزی پرداخت کرد.

4.8/5 - (18 امتیاز)

نویسنده

تیم تحریریه کافه ارز نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *