بسیاری از رمز ارزها ماهیتی ناپایدار دارند، بنابراین افراد از خرید و فروش آن‌ها هراس دارند. البته در کل بازار ارزهای دیجیتال مدتی است که برای تریدرها، سرمایه‌گذاران شخصی و سازمانی به جاذبه دائمی تبدیل شده و از همه مهم‌تر این‌که در پاندمی اخیر، این جذابیت فراتر هم رفت. اعتبار ارزهای دیجیتال مدیون انتظاری است که ارزهای فیات نتوانستند در دوران پاندمی برآورده کنند و ارزش خود را از دست دادند. در مقابل، ارزهای دیجیتال با ایجاد سودهای میان مدت و بلندمدت، ارزش بسیاری کسب نمودند. در این مقاله از سری مقالات پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال ، می‌خواهیم به بررسی بایننس کوین پرداخته و به پیش بینی قیمت BNB برای آینده بپردازیم.

بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین در پلتفرم صرافی بایننس لیست شد و دارایی دیجیتالی است که با نماد BNB خرید و فروش می‌شود. این ارز در سال ۲۰۱۷ با پشتیبانی الگوریتم علمی و فناوری‌های قدرتمند نام بلاکچین BNB بر بستر اتریوم ایجاد شد و در حال حاضر بر بستر اتریوم ERC20 اجرا می‌شود. کل اکوسیستم این ارز به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند از امکانات مختلف مانند هزینه تراکنش، هزینه صرافی، هزینه لیست شدن در صرافی و غیره پشتیبانی کند. هدف چانگ پنگ ژائو از ایجاد بایننس کوین، ایجاد روشی نوآورانه برای حذف مشکلات مربوط به ترید بود که در بازار ارزهای دیجیتال وجود داشت. دیدگاه بلندمدت او برای BNB به صورت استراتژیک اجرا شد و امروز بایننس رقیب تعدادی از سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال است.

پیش بینی قیمت بایننس کوین

پذیرش بایننس کوین و فناوری ساخت آن

برای پیش بینی قیمت BNB ابتدا باید از پیشینه آن و چگونگی طی کردن مسیر آن تا به امروز اطلاع پیدا کنیم. عوامل مختلفی وجود دارد که بایننس را به صرافی محبوبی تبدیل کرده و باعث شده هر بیست و چهار ساعتی حجم تراکنش‌های آن به یک میلیارد دلار برسد. به نظر می‌رسد آینده بایننس بسیار موفق و پرسود باشد. بایننس برای جلوگیری از نوسانات ناگهانی بازار و ایجاد ثبات، به صورت سیستماتیک و فازبندی شده به توکن سوزی BNB می‌پردازد.

وقتی BNB به سرعت به موفقیت رسید، عرضه اولیه ۱۰۰ میلیون سکه آن در جولای ۲۰۱۷ با موفقیت انجام شد و ۱۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد. از این سرمایه برای تقویت اکوسیستم و مبلغ قابل توجهی برای اهداف بازاریابی اختصاص دادند. یک شرکت سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های استارتاپی فرصتی برای قرار گرفتن در این موقعیت آماده را برای آنها فراهم کرد. یکی از دیگر از ویژگی‌هایی که BNB را منحصر به فرد ساخت و آن را به مرکز توجه برای پذیرش عمومی تبدیل کرد، مزیت قابلیت تبدیل آن به سایر دارایی‌های دیجیتال بود. می‌توان از بایننس کوین برای پرداخت هزینه ۰.۱ درصدی بایننس برای هر ترید و هزینه برداشت که در زمان برداشت پول از صرافی و انتقال آن به کیف پول شخصی از کاربر کسر می‌شود، استفاده کرد.

مدل بایننس به گونه‌ای شکل گرفته است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی‌کند و از مکانیسم اجماع تحمل خطای بیزانس استفاده می‌کند که در آن گره‌های مختلف مانند گره‌های ولیدیتور، گره‌های ویتنس، گره‌های اکسلیتور و سایر گره‌ها به کار می‌روند تا به تراکنش، اعتبارسنج و فرآیندهای احراز هویت در مراحل مختلف کمک کنند. از دیگر مزایای بایننس کوین که می‌توان در پیش بینی قیمت BNB در نظر گرفت این است که می‌توان از طریق برنامه Launchpad بایننس از آن‌ها در سایر سرمایه‌گذاری‌های خاص عرضه اولیه سکه استفاده کرد. بایننس یک فریم ورک بی نقص ایجاد کرده که در آن سایر توکن‌ها می‌توانند خرید و فروش شوند. برخی از کارت‌های اعتباری و بدهی هم در پلتفرم بایننس، ارز دیجیتال و اپلیکیشن موبایل پشتیبانی می‌شوند.

پیش بینی قیمت BNB

مسیر قیمت بایننس کوین

تحرکات قیمتی بایننس کوین را می‌توان با شاخص نوسانات کریپتو (CVIX) بهتر مطالعه کرده و فاکتورهایی که در حال حاضر و آینده بر پیش بینی قیمت BNB اثرگذار هستند را منعکس کرد. شاخص نوسانات کریپتو غالبا مکانیسم‌های الگوریتمی را برای نمایش احساسات بازار BNB که خواه مثبت و خواه منفی باشد نمایش می‌دهد. سال ۲۰۱۹ پدیده بسیار مثبتی برای بایننس کوین بود. گرچه این ارز نیمه دوم سال با افت ارزش رو به رو شد اما در نهایت با انجام IEO، سال را با بیش از ۱۵۰ درصد سود به پایان رساند. کاهش قیمت بایننس کوین و الگوی نزولی آن فقط به دلیل پاندمی بود که سال گذشته شروع شد و مدت طولانی ادامه یافت.

پیش بینی قیمت BNB از نگاه کارشناسان

ناپایداری خصوصیت اصلی ارزهای دیجیتال است و بایننس کوین هم از این قائده مستثنی نیست. با تحلیل قیمت این ارز در کوتاه مدت و آشکار شدن پتانسیل بالای رشد در این ارز، کارشناسان معتقد هستند که BNB آینده‌ای روشن و روندی صعودی را پیش رو خواهد داشت. برخی معتقد هستند قیمت این ارز تا سال ۲۰۲۴ به ۹۰۰ دلار رسیده و تا سال ۲۰۲۸ به ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید.

از آنجایی که بایننس بر بستر بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود جای تعجبی وجود ندارد که ثبات و پایداری بخش جدانشدنی از آن خواهد بود. طی چندماه قیمت این ارز سه برابر شد. مردم خیلی به بایننس امیدوار هستند و سرمایه بازار بایننس کوین در حال حاصر بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است. خبرهایی از شرکا و همکاران جدید باعث رشد بیشتر قیمت این ارز می‌شود. بایننس قصد دارد امسال مین نت بایننس چین و بایننس DEX را به عنوان سرویس اصلی ارائه کند که روی آن اجرا شود. dPOS بلاکچین BNB را با اجماع ۱۱ گره کنترل می‌کند تا از طریق pBFT به تمرکززدایی برسد.

نمودار قیمت بایننس کوین

نمودار قیمت بایننس کوین

پیش بینی قیمت بایننس کوین در ۵ سال آینده

پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت نوسان‌پذیر ‌آنها کار بسیار سختی است. پاندمی کرونا هم سهم زیادی در بر هم خوردن معادلات داشت. اما به نظر می‌رسد بایننس کوین از طوفان‌ها جان سالم به در برد و بازار ارزهای دیجیتال اکنون خوشبینانه‌تر به نظر رسیده و آینده روشن‌تری برای این توکن پیش رو دارد. با توجه به مسیر قیمت این ارز و عوامل موجود می‌توان قیمت این ارز را در سال‌های آینده به خوبی پیش‌بینی کرد.

اخیرا قیمت بایننس کوین به سقف تاریخی خود در ۶۹۰ دلار رسید. قبلا پیش‌ بینی قیمت BNB نشان می‌دهد قیمت این ارز تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۸۵۰ دلار خواهد رسید. اما دیدگاه بدبینانه این است که قیمت این ارز تا پایان سال حدود ۸۰۰ دلار خواهد چرخید.

پیش بینی قیمت بایننس کوین برای سال آینده رسیدن به قیمت ۱۰۰۰ دلار است. آنطور که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند بالاترین قیمت برای این ارز در سال آینده ۱۰۱۰ دلار و پایین‌ترین قیمت ۸۷۰ دلار خواهد بود. آینده BNB به رشد پلتفرم صرافی بایننس بستگی دارد. با توجه به شرایط موجود آینده این ارز به سقف‌های تاریخی جدید ختم خواهد شد. قیمت این ارز تا پایان سال ۲۰۲۳ مرز ۱۲۰۰ دلار را رد خواهد کرد و اگر بتواند همین روند صعودی را حفظ کند تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۷۰۰ دلار خواهد رسید. تحلیل‌ها برای سال ۲۰۲۵، این ارز را در جایگاه ۱۸۵۰ دلاری پیش‌بینی می‌کنند.

نظر شما درباره پیش بینی قیمت BNB چیست؟ آینده بایننس کوین را چطور پیش بینی می‌کنید؟ اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید بایننس کوین را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

4.8/5 - (13 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *