معرفی بایننس کوین (Binance Coin)؛ ارز دیجیتال صرافی بایننس

بایننس کوین (BNB) یکی از محبوب‌ترین ارزها در میان معامله‌گران و تریدرهای بازار رمز ارزها محسوب می‌شود. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی و معرفی ارز دیجیتال بایننس کوین (Binance Coin) خواهیم پرداخت.

بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین که با حروف اختصاری BNB شناخته می‌شود، ارز اختصاصی صرافی بایننس است که با استفاده از استاندارد توکن ERC20 بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده است. بایننس ۲۰۰ میلیون توکن BNB صادر کرده است. هدف اصلی این صرافی تسهیل و تسریع عملیات مبادله و در عین حال مقرون به صرفه بودن و راحتی برای تریدرها و هواداران ارزهای دیجیتال است.

بایننس کوین در جولای ۲۰۱۷ از طریق عرضه اولیه به بازار معرفی شد که ۲۰ میلیون توکن BNB برای سرمایه‌گذاران روی استارتاپ‌ها، ۸۰ میلیون برای کمک‌کنندگان به پروژه و ۱۰۰ میلیون باقی‌مانده برای افرادی که در عرضه اولیه شرکت کرده بودند، اختصاص یافت. سرمایه جذب شده از طریق فروش توکن‌های BNB در جهت توسعه صرافی، برندسازی و بازاریابی استفاده شد. درصدی از سرمایه‌گذاری‌ها هم صرف ارتقای بخش‌های لازم در صرافی بایننس شد.

چرا بایننس کوین ایجاد شد؟

عرضه اولیه بایننس کوین

هدف از ایجاد بایننس کوین قدرت بخشیدن به پلتفرم بایننس و تقویت عملیات برای ایجاد یک اکوسیستم پایدار بود. این ارز می‌تواند برای اهداف مختلف شامل پرداخت کارمزد فهرست‌ها، کارمزد تبادل، کارمزد تراکنش‌ها و هر هزینه دیگری که کاربر در صرافی بایننس با آن مواجه می‌شود، به کار رود. در سال اول، بایننس تخفیف ۵۰ درصدی روی کارمزد خرید و فروش‌ها قرار داد که این تخفیف هر سال ۵۰ درصد کاهش یافته تا تا سال پنجم پس از ایجاد BNB این تخفیف صفر شود.

بایننس کوین همچنین برای سرمایه‌گذاری‌های عرضه اولیه صرافی که در بخش Binance Launchpad لیست می‌شوند هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس این ارزهای جدید در صرافی بایننس فهرست شده و بازار خرید و فروش آن‌ها به طور کامل فراهم می‌شود. دارا بودن ارز اختصاصی باعث کاهش وابستگی به پول سنتی خواهد شد که می‌تواند باعث ایجاد تاخیر و هزینه‌های اضافی شود و بار مالی بیشتری روی دوش کاربری نهایی قرار دهد. بایننس کوین تجربه کاربری فوق‌العاده‌ای را برای کاربر فراهم کرده و در عین حال کاربران می‌توانند با استفاده از این ارز برای پرداخت کامزدها، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند.

نحوه کار بایننس کوین و تکنولوژی ساخت آن

توکن BNB بر بستر بلاک‌ چین اتریوم ساخته شده و از توکن‌های ERC20 استفاده می‌کند که می‌توانند ارزش را ذخیره و حفظ کنند. هرچند شما نمی‌توانید توکن‌های بایننس کوین را استخراج کنید چون آن‌ها از قبل ایجاد شده و از طریق عرضه اولیه توزیع شده‌اند. توکن‌هایی که در گردش هستند برای تخفیف در کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس به کار می‌روند. میزان تخفیف در سال اول با ۵۰ درصد شروع شد اما طبق برنامه ریزی، این درصد هر سال نصف می‌شود. در سال پنجم، هیچ تخفیفی وجود نخواهد داشت که این امر بر ارزش این توکن تاثیر می‌گذارد. برای مقابله با کاهش ارزش این ارز، بایننس به خرید توکن‌های پشتیبان و سوزاندن آن‌ها برای کاهش موجودی توکن‌ها می‌پردازد. این صرافی قصد دارد نیمی از توکن‌های در گردش را حذف کند.

آیا بایننس کوین یک پول واقعی است؟

بایننس کوین

هدف اصلی BNB تقویت عملیات مبادله ارزهای دیجیتال و قدرت بخشیدن به اکوسیستم بایننس است. در حال حاضر این توکن می‌تواند برای تخفیف در تراکنش‌ها هم به کار برده شود. هرچند این تخفیف در سال‌ها آینده دیگر وجود نخواهد داشت. می‌توان از این توکن برای پرداخت هزینه خدمات سفر و اقامت استفاده کرد اما تا به امروز، پذیرش آن به عنوان یک ارز کارآمد، پایین بوده است. به همین دلیل نمی‌توان حداقل در حال حاضر، آن را یک پول واقعی در نظر گرفت.

حتما بخوانید  چطور از کافه ارز، آلپاکا فایننس بخریم؟

صرافی بایننس کلی پشتیبانی مالی و استراتژیک دارد که می‌تواند این توکن‌ را در سال‌های آینده همچنان پابرجا نگه دارد. این یعنی چشم‌انداز ارزهای جایگزین و غالب، می‌تواند در سال‌های آینده تغییر کند. مخالفت با توکن تحت حمایت یک صرافی که هر ماه میلیاردها دلار تراکنش ارز دیجیتال را مدیریت و اجرا می‌کند، ایده هوشمندانه‌ای نیست. در حال حاضر، BNB یک جایگزین قابل رشد برای ارز است؛ در واقع بایننس کوین از لحاظ سرمایه بازار حتی نزدیک به بیت کوین یا ریپل هم نیست. اگر شما به دنبال نقدشوندگی بالا برای ترید کردن یا هر هدف دیگری هستید، شاید بهتر باشد ارز دیجیتال دیگری خریداری کنید.

هزینه ها و کارمزدها

به دلیل این‌که BNB از همان ابتدا برای استفاده در داخل صرافی ایجاد شده و سکه‌ها هم از قبل ایجاد شده‌اند، هیچ هزینه‌ای برای شبکه آن وجود ندارد. هرچند، وقتی شما توکن‌های بایننس کوین را خریداری می‌کنید یا هر تراکنش دیگری را در صرافی بایننس انجام می‌دهید، کارمزد شما یک دهم درصد از مقدار آن تراکنش است. اگر کارمزدها را با BNB پرداخت کنید، ۵۰ درصد تخفیف دریافت خواهید کرد.

برای مثال اگر بخواهید با استفاده از یک ارز دیگر، به ارزش ۱۰۰ دلار ارز BNB از طریق صرافی بخرید، کارمزد شما ۱۰ سنت خواهد بود. اگر بخواهید این کارمزد را با توکن‌های BNB پرداخت کنید، فقط باید نیمی از این مقدار یعنی ۵ سنت را پرداخت کنید. می‌توانید از این توکن برای پرداخت هزینه خدمات مختلف مانند سفر و اقامت استفاده کنید. هزینه خدمات یا نرخ کمیسیون توسط ارائه‌دهنده آن خدمات مشخص می‌شود.

مزایای استفاده از بایننس کوین چیست؟

صرافی بایننس برای تشویق کاربران به استفاده از ارز اختصاصی این صرافی مشوق‌های مختلفی قرار داده و مزیت‌های چشمگیری در نظر گرفته است.

تراکنش های سریع

اگر شما از BNB برای ترید در صرافی بایننس استفاده می‌کنید، به موتور اختصاصی تطبیقی صرافی دسترسی خواهید داشت که می‌تواند از ۱.۴ میلیون سفارش در هر ثانیه پشتیبانی کند. شما همیشه می‌توانید معامله مناسب را بیابید و با استفاده از BNB این فرآیند سریع‌تر و قابل اعتمادتر خواهد بود.

امنیت و اطمینان

بایننس در حال حاضر میلیون‌ها کاربر و تریدر ارزهای دیجیتال دارد که به این پلتفرم تکیه کرده و به امکانات امنیتی و حفاظتی این صرافی اعتماد دارند. صرافی از یک چارچوب سیستم چندخوشه‌ای و چند ردیفی و همچنین صندوق دارایی‌های امن برای کاربران (SAFU) برای محافظت و امنیت سرمایه‌های کاربران استفاده می‌کند.

خرید و فروش ارزهای مختلف

با استفاده از BNB می‌توانید تا بیش از ۱۵۰ ارز دیجیتال را در صرافی خرید و فروش کرده و سیستم تطبیقی تریدهای امن و مقرون به صرفه و سریع آن اعتماد کنید. علاوه بر این، BNB حتی جفت‌های معاملاتی خود را هم دارد که با شرایط خاص شما برای ترید کردن مطابقت می‌کند.

تخفیف در کارمزدها

ارز BNB به شما امکان دریافت ۵۰ درصد تخفیف روی کارمزدها را می‌دهد. اگر شما ۱۰۰۰۰ دلار ارز دیجیتال خریداری کنید، در حالت پرداخت‌های قراردادی، کارمزد شما ۱۰ دلار خواهد بود. اما اگر برای پرداخت کارمزد از ارز BNB استفاده کنید، هزینه شما ۵۰ درصد کاهش یافته و فقط باید ۵ دلار پرداخت کنید.

حتما بخوانید  ارز Crypto.Com چیست؟ آشنایی با آینده رمز ارز MCO برای مبتدیان

خرج کردن بایننس کوین

علاوه بر تجربه کاربری بی‌نقص در اکوسیستم بایننس و برخورداری از تخفیف در کارمزدها، می‌توانید از BNB به روش‌های دیگر هم استفاده کنید. این ارز توسط خدمات‌دهندگان مختلف خصوصا در صنعت سفر و اقامت پذیرفته می‌شود. می‌توانید با استفاده از BNB غذا خریده و خانه اجاره کنید.

مشارکت در عرضه اولیه سکه و عرضه اولیه صرافی

قسمت Binance Launchpad پذیرای توکن‌های جدیدی است که شما می‌توانید با استفاده از ارز BNB آن‌ها را خریداری کرده یا برای ارز جدید، سرمایه‌گذاری کنید. سپس این ارزهای دیجیتال جدید به صرافی بایننس اضافه می‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را خرید و فروش کنید.

آیا می توان از BNB به صورت ناشناس استفاده کرد؟

ناشناس ماندن در استفاده از BNB

حفظ ناشناس ماندن در زمان استفاده از BNB سخت است. به دلیل این‌که این توکن عمدتا داخل محیط صرافی بایننس استفاده می‌شود، شما نیاز به یک حساب کاربری وریفای شده در صرافی دارید تا بتوانید از این ارز استفاده کنید. بایننس از قوانین «مشتری خود را بشناس (KYC)» و «قوانین ضد پولشویی (AML)» تبعیت می‌کند که این یعنی صرافی قبل از ایجاد حساب، از کاربر می‌خواهد اطلاعات شخصی خود را برای احراز هویت ارائه دهد. شما نمی‌توانید بدون داشتن حساب در بایننس از این ارز استفاده کنید. اگر حفظ حریم شخصی برای شما اهمیت زیادی دارد، در این صورت می‌توانید از ارزهای دیجیتال دیگری مانند Zcash استفاده کنید که از متدهای پیچیده برای مخفی کردن هویت شما در بلاک چین و اطلاعات تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

علاوه بر این، هر تراکنشی که با استفاده از BNB انجام شود توسط بایننس، دولت و هر هکر حرفه‌ای، قابل پیگیری است. واقعیت این است که اگر از خود ردپایی به جا بگذارید، همیشه شانس این‌که افرادی که می‌خواهند شما را پیدا کنند، شما را بیایند وجود دارد مخصوصا اگر یک تریدر پرکار باشید.

امنیت بایننس کوین چقدر است؟

این ارز بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده که از رمزگذاری برای جلوگیری از نشت داده و استراق سمع استفاده می کند. از آن جایی که ماهیت بلاک چین، غیرمتمرکز است هیچ پایگاه مرکزی مجزایی وجود ندارد که بتوان آن را برای به دست آوردن اطلاعات، هک کرد. علاوه بر این، صرافی بایننس یک نام مطمئن در فضای کریپتو است که امکانات و لایه‌های امنیتی آن از اطلاعات شخصی شما محافظت کرده و سرمایه شما را امن نگه می‌دارد. این امکانات امنیتی شامل احراز هویت دو مرحله‌ای و رمزگذاری SSL است. همچنین می‌توانید از کیف پول برای امن نگه داشتن توکن‌های BNB خود استفاده کنید.

چه تیم هایی روی ساخت BNB کار می کنند؟

سازنده بایننس کوین

بایننس در چین قرار دارد و توسط چانگ پنگ ژائو که مدیر ارشد فناوری OKCoin بود ایجاد شد. پس از راه‌اندازی صرافی، وای هی هم به تیم بایننس پیوست که قبلا یکی از موسسان OKCoin بود. این دو از آن زمان، بایننس را به صورت تصاعدی رشد داده‌اند و در حال حاضر بایننس دومین صرافی بزرگ دنیا از لحاظ حجم معاملات است. از آن جایی که BNB ارز اختصاصی این صرافی است و از قبل ساخته شده است، در حال حاضر در حجم‌های بزرگ سوزانده می‌شود تا موجودی آن محدود شود، بنابراین فعلا هیچ تیمی روی توسعه این توکن کار نمی‌کند.

حتما بخوانید  ارز دیجیتال Tribe و علت علاقه سرمایه گذاران به آن

کدام موسسات مالی روی BNB سرمایه گذاری کرده‌اند؟

وقتی پای جذب سرمایه‌گذار به میان باشد، بایننس همیشه کلی جذابیت داشته‌ است چون سازندگان آن قبلا ثابت کرده‌اند که توانایی ایجاد موفقیت مالی برای این پلتفرم ارزهای دیجیتال را دارند. به همین دلیل است که بایننس و عرضه اولیه BNB سرمایه‌گذاران و موسسات مالی بزرگ و مشهور را جذب کردند. البته این روزها بایننس باید با رقبای بیشتری رو‌به‌رو شود که می‌تواند مانعی برای جذب سرمایه‌های بیشتر باشد.

علاوه بر این، بایننس توانسته روابطی را با فروشندگان، خدمات‌دهندگان و بازرگانان زیادی ایجاد کند تا کاربران آن بتوانند از BNB برای خریدهای کوچک و بزرگ استفاده کنند. در حال حاضر بایننس با بیش از ۱۰۰ سرویس‌دهنده شامل برندهای معروف خدمات سفر، اقامت، املاک و رستوران، قرارداد همکاری امضا کند.

استخراج سکه BNB

بایننس کوین به صورت ۲۰۰ میلیون توکن از قبل ساخته شده و برای استفاده آماده است. در جولای ۲۰۱۷، کمپانی بایننس عرضه اولیه سکه خود را پس از عرضه تمام موجودی توکن‌ها، متوقف کرد. چون تمام سکه‌ها در حال حاضر در گردش هستند، هیچ سکه دیگری برای استخراج وجود ندارد.

– ۵۰ درصد یا ۱۰۰ میلیون توکن BNB برای شرکت‌کنندگان در عرضه اولیه
– ۴۰ درصد یا ۸۰ میلیون توکن BNB برای تیم‌های سازنده
– ۱۰ درصد یا ۲۰ میلیون توکن BNB برای سرمایه‌گذاران روی استارتاپ‌ها

به دلیل این‌که میزان تخفیف پرداخت کارمزد با ارز BNB هر سال کم‌تر می شود، بایننس برای کاهش موجودی توکن‌ها، اقدام به سوزاندن آن‌ها کرده است. تا به امروز، حدود ۱۰ میلیون توکن BNB طی شش مرحله، سوزانده شده است.

کیف پول بایننس کوین

اگر می‌خواهید توکن‌های BNB خود را در جای امنی نگه دارید، می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری استفاده کنید. کیف پول رسمی برای ذخیره توکن‌های BNB، کیف پول تراست والت است. البته شما می‌توانید آن‌ها را در کیف پول‌های دیگری مانند کیف پول لجر، ترزور، کوینومی (Coinomi)، یونیورسال، اتمیک و غیره هم ذخیره کنید.

آیا ارز BNB ارزش سرمایه گذاری دارد؟

سرمایه گذاری روی بایننس کوین

یکی از امیدوارکننده‌ترین خصوصیات بایننس کوین این است که حتی اگر نتواند جایگزین کارآمدی برای پول شود، موفقیت آن منحصرا وابسته به آن نیست. هنوز هم می‌توان از این ارز در داخل محیط صرافی بایننس برای قدرت بخشیدن به عملیات، خرید و فروش ارزهای دیجیتال، ایجاد تجربه کاربری بی‌نقص و روان استفاده کرد. فضای ارزهای دیجیتال می‌تواند کاملا غیر قابل پیش‌بینی باشد مخصوصا زمانی که بحث نوسان قیمت در میان باشد. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری روی ارز BNB یا هر ارز دیجیتال دیگری هستید، حتما تحقیق و تامل کافی داشته باشید تا مطمئن شوید سرمایه شما امن باقی می‌ماند.

خرید ارز دیجیتال بایننس کوین

برای خرید و فروش بایننس کوین (BNB) به صورت آنی و اتوماتیک می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید