logo کاقه ارز

ارز دیجیتال BinaryX با نام اختصاری BNX یکی از ارزهای جدید بازار رمز ارزها است که بر پایه اتریوم و مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس است. این ارز اخیرا وارد فهرست رمز ارزهای صرافی بایننس شده و بسیاری به دنبال تحلیل آینده ارز BNX هستند. در این مطلب از معرفی آلت کوین‌ها ، به بررسی و معرفی پلتفرم و ارز دیجیتال باینری ایکس ، ویژگی‌ها و آینده آن خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال BinaryX چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم، ارز دیجیتال BinaryX ارز دیجیتال جدید بر پایه اتریوم و مبتنی بر بایننس اسمارت چین یا همان زنجیره هوشمند بایننس است و افرادی که توکن باینری را داشته باشند می‌توانند از طریق BinaryX معامله کنند که مدل بهبود یافته‌ای از بازارهای خودکار (AMM) است.

دارندگان ارز BinaryX می‌توانند دارایی خود را به سایر کاربران بفروشند. همانطور که گفته شد این ارز بر پایه بازار ساز غیر خودکار بوده و سازندگان آن با تزریق نقدینگی سعی بر حفظ تعادل عرضه و تقاضای آن در بین کاربران مختلف دارند. در ابتدا ارائه قیمت ارز BinaryX بر اساس قیمت دارایی‌های بلاکچین است و دارندگان آن می‌توانند در مورد قیمت‌گذاری، انجام معاملات و رویه‌های آن تصمیم‌گیری کنند.

دارندگان توکن BNX می‌توانند آن‌ها را نگه داشته و در کیف پول خود ذخیره کنند. در این صورت در سود شبکه BinaryX سهیم می‌شوند. با این حال کاربران این شبکه می‌توانند با ارزهای دیگر در این شبکه معامله کنند و لزومی به نگهداری توکن این شبکه وجود ندارد.

ارز دیجیتال BinaryX چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال BinaryX چگونه کار می‌کند؟

BinaryX قراردادهای هوشمند را بر پایه دارایی‌های بلاکچین جفت کرده و سپس با به‌کارگیری اوراکل (Oracle) و دکس (DEX) به به‌عنوان معیاری برای قیمت‌گذاری و انجام معاملات به قیمت دارایی‌ها دست می‌یابد. هنگامی که یک کاربر ارز دیجیتال BinaryX را خریداری می‌کند، BinaryX قیمت‌های خود را ارزیابی کرده و در پایان قرارداد بر اساس نوع قرارداد عمل می‌کند. دارندگان باینری سود دریافت کرده و در غیر این صورت قراردادها حذف می‌شوند.

تجارت، سود و زیان BinaryX

تجارت، سود و زیان BinaryX

برای خرید در باینری ایکس کاربر ابتدا یکی از واحدهای ارز دیجیتال مانند اتریوم (ETH)، بایننس کوین (BNB)، دلار بایننس (BUSD) و تتر (USDT) را به یک آدرس مشخص شده انتقال می‌دهد. هر گاه معامله مورد تایید واقع شد زمان شروع قرارداد نیز تعیین می‌شود. در زمان انقضا قرارداد سود و زیان (PnL) کاربران بر اساس نوسانات بازار تعیین می‌شود.

بازارساز خودکار (AMM)

بازارسازی خودکار امکان تبدیل ارزها به یکدیگر بدون واسطه را فراهم می‌کند. کاربران با قفل کردن دارایی خود در AMM می‌توانند بخشی از سود به‌دست آمده را کسب کنند. در این صرافی‌ها به صورت خودکار ارزهای دیجیتال به ارزهای مورد درخواست کاربر تبدیل شده و قیمت خرید و فروش بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. درآمدهای این بازار سازها به‌عنوان سود شبکه BinaryX در نظر گرفته می‌شود. کاربران AMM به نسبت مقدار دارایی و توکن‌های خود تا ۵۰ درصد از کل سود را پاداش دریافت می‌کنند. اگر AMM‌ها متحمل ضرر شوند تا ۵۰ درصد زیان از توکن‌های BNX جبران می‌شود.

قفل کردن توکن ها و دریافت سود

وفتی کاربران توکن‌های خود را در شبکه قفل می‌کنند می‌توانند از شبکه BinaryX سود دریافت کنند. مقدار سود توسط درآمدهای آنی شبکه BinaryX و تعداد توکن‌ها تعیین می‌شود. BinaryX یک راه مختصر و آسان برای داشتن یک قرارداد خوب و کسب سود از ارزهای دیجیتال است.

چه کسانی BinaryX را مدیریت می‌کنند؟

چه کسانی BinaryX را مدیریت می‌کنند؟

تیم اداره‌کننده BinaryX یک تیم بین‌المللی هستند که اعضای آن از بسیاری از کشورها و از جمله افراد سرآمد در صنعت بلاکچین هستند. این تیم دربرگیرنده افراد متمرکز و غیر متمرکزی است که پروژه‌های زنجیره‌ای ارز دیجیتال BinaryX را طراحی کرده و افراد حرفه‌ای در تجارت سنتی را نیز به کار گرفته‌اند. تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون دلار روی این پروژه سرمایه‌گذاری شده است. تعداد توکن تأمین شده ۲۱ میلیون تاکنون است. توکن‌های به‌دست آمده در حین استخراج به صورت خودکار سودهای قفلی را دریافت می‌کنند.

خرید ارز دیجیتال BinaryX

ارز BNX اخیرا به فهرست رمز ارزهای صرافی بایننس (Binance) اضافه شده و تریدرها و معامله‌گران می‌توانند این ارز را در بایننس خرید و فروش کنند. اما برای کاربران ایرانی بهترین و مطمئن‌ترین راه، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است. شما تنها با چند گام ساده می‌توانید مقدار مورد نیاز ارز دیجیتال باینری ایکس خود را از کافه ارز خریداری کنید. برای خرید ارز BinaryX کافی است در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کرده و پس از احراز هویت، به قسمت ثبت سفارش در پنل کاربری خود رفته و گزینه خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.