ارز دیجیتال کاردانو (ADA) خیلی زود جای خود را در میان ده ارز برتر بازار رمز ارزها باز کرد و نظر سرمایه‌گذاران و تریدرهای زیادی را به خود جلب کرد. بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌خواهند پیش بینی قیمت کاردانو در کوتاه‌مدت و بلندمدت را بدانند تا سرمایه‌گذاری و خرید و فروش آگاهانه‌تری داشته باشند. در این مطلب از پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال به سراغ یکی از ارزهای محبوب، یعنی پیش بینی قیمت کاردانو (Cardano) تا سال ۲۰۲۵ و پس از آن رفته‌ایم.

کاردانو (ADA) چیست؟

پس از دو سال رشد و توسعه مستمر، کاردانو عملیات خود را در ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز کرد. اولین بلاک چین با قراردادهای هوشمند اولیه، اتریوم بود. بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر از قبل کاربردهای مشابه قراردادهای هوشمند را پذیرفته بودند. کاردانو هم یکی از همان ارزها است. کاردانو (ADA) یک بلاک چین مشترک و پلتفرم توسعه نسل سوم است. شبکه کاردانو به عنوان اولین بلاک چین جهت ادغام رویکرد تحلیلی کارشناسانه با مفاهیم اصلی، پوشش رسانه‌ای بین‌المللی را به خود اختصاص داد. امروز ADA یکی از برترین ارزهای جهان است و خیلی از سرمایه‌گذاران به دنبال پیش بینی قیمت کاردانو هستند.

بلاک چین کاردانو به کاربران این امکان را می‌دهد که قراردادهای هوشمند ایجاد کنند، اپلیکیشن‌ها و پروتکل‌های غیرمتمرکز بسازند و با هزینه‌های خیلی کم و به صورت آنی بتوانند پول انتقال داده و دریافت کنند. توکن ADA مانند بسیاری از توکن‌های دیگر به عنوان ابزاری برای انتقال پول به کار می‌رود. البته کارایی آن با بقیه رمز ارزها متفاوت است. این توکن همچنین در سیستم استیکینگ هم استفاده شده و شما می‌توانید آن را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند بایننس و کوین بیس خریداری کنید. با بررسی نمودار‌های ارائه شده در این صرافی‌ها می‌توانید پیش بینی قیمت کاردانو را انجام دهید.

کاردانو چگونه کار می کند؟

کاردانو

اتریوم تا به امروز در توسعه قراردادهای هوشمند، بازی را به دست داشته است. البته بسیاری ادعا می‌کنند که در حوزه قراردادهای هوشمند، کاردانو می‌تواند رقیب قدرتمند اتریوم در آینده باشد که این ادعا می‌تواند در پیش بینی قیمت کاردانو در درازمدت نقش داشته باشد. کاردانو بسیار چشمگیرتر از هر پروتکل دیگری که تا به امروز ایجاد شده، ظاهر شده است. تیم توسعه معتقد هستند که کاردانو بی‌نقص‌ترین ارز دیجیتالی است که تا به امروز طراحی شده است. چارچوب این ارز اصولی مانند شبکه‌های توزیع‌شده، چارچوب‌ها و رمزگذاری را با یکدیگر ادغام کرده است.

هدف کاردانو غلبه بر مشکلات رایج استفاده از بلاک چین به عنوان یک ارز نسل سوم است. این چالش‌ها شامل موضوعات مختلف مانند مقیاس‌پذیری، سازگاری و پایداری است. کاردانو در تلاش است که این چالش‌ها را با ایده‌های خلاقانه و بهترین روش‌ها حل کند.

تحلیل قیمت های قبلی کاردانو

تحلیل‌گران در اوایل سال ۲۰۱۸ اعلام کردند که ارز دیجیتال کاردانو (ADA) از سطح یک دلار عبور کرده و احتمالا به قیمت‌های بالاتر دست خواهد یافت. اولین بخش از این پیش بینی قیمت کاردانو خیلی زود رخ داد اما این ارز رشد بیشتری نکرد و در عوض روند کاهشی را در پیش گرفت. لازم است به یاد داشته باشیم که در سال ۲۰۱۸، چند کمپانی هم در بازار خرسی با مشکلاتی رو‌به‌رو شدند. تیم کاردانو به کار روی پروژه ادامه داد و با توجه به رفتار کاهشی قیمت آن، به پیشرفت‌هایی دست یافت. آن‌ها از آپگرید Shelley استفاده کردند.

کاردانو در سال ۲۰۲۰ با قیمت ۰.۰۳۴۱ دلار عرضه شد و تا اواسط فوریه خیلی زود به قیمت ۰.۰۷۰۷ دلار رسید. در ۱۳ مارس، این ارز به دلیل فروش‌ بی سابقه تریدرها با شیوع بحران کووید ۱۹، سقوط کرده و به ۰.۰۱۹۱ دلار رسید و پس از آن وارد یک شیب نزولی شد. در پایان سال قیمت این ارز رشد تصاعدی داشته و در آگوست ۲۰۲۰ به قیمت ۰.۱۴۶ دلار دست یافت. البته پس از چند روز قیمت آن شروع به کاهش کرد و در ۲۴ سپتامبر به ۰.۰۷۷۱ دلار کاهش یافت. پس از آن، یک رشد قوی برای ۰.۱ دلار انجام شد و ارزش این ارز در اول دسامبر به بالاترین حد خود در قیمت ۰.۱۷۱۴ رسید. قیمت کاردانو در آخرین ماه از سال ۲۰۲۰ نوسانات زیادی را تجربه کرد و پیش از به پایان رسیدن سال و خرید و فروش شدن با قیمت ۰.۱۸ دلار، از ۰.۱۳۵ دلار به ۰.۱۹ دلار رسید.

پیش بینی قیمت کاردانو از سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۴

قیمت کاردانو

طبق پیش بینی قیمت کاردانو تریدرهای حرفه‌ای، امسال قیمت کاردانو افزایش خواهد داشت. آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که تا دسامبر ۲۰۲۱، قیمت این ارز به ۱.۵۱ دلار خواهد رسید. تحلیل‌گران موسسه Trading Beast انتظار دارند که تا سال ۲۰۲۲ قیمت این ارز از ۱.۵ دلار عبور کرده و به ۲ دلار برسد. در سال‌های بعدی رشد قیمت این ارز ادامه یافته و تا سال ۲۰۲۳ می‌تواند تا ۲.۵ دلار هم برسید. این پیش بینی قیمت کاردانو بسیار احتمالی است. سال ۲۰۲۴ سال بسیار پرسودی برای کاردانو خواهد بود. تحلیل‌گران بسیار خوش‌بین هستند که کاردانو در دسامبر ۲۰۲۴ به قیمت ۵ دلار برسد. این روند بسیار منطقی است و طبق آن، رسیدن به این قیمت‌ها امکان‌پذیر است.

پیش بینی قیمت کاردانو در سال های ۲۰۲۵ – ۲۰۲۱

طبق ‌پیش‌بینی موسسات آنالیز مطرح، کاردانو در طولانی مدت ارز بسیار پرسودی است. آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند که تا دسامبر ۲۰۲۱، قیمت ADA به ۱.۸۰ دلار خواهد رسید. آن‌ها انتظار دارند که قیمت کاردانو تا دسامبر ۲۰۲۲ بین ۱.۸۰ دلار و ۲ دلار نوسان داشته باشد.

تحلیلگران موسسه Wallet Investors معتقد هستند که کاردانو به راحتی به قیمت ۲ دلار می‌رسد. این ارز به رشد خود ادامه داده و تا سال ۲۰۲۴، از مینیمم قیمت ۳.۶ دلار به ماکزیمم قیمت ۴.۵۶ دلار خواهد رسید. در سال ۲۰۲۵، قیمت‌ها بین ۵.۵۰ دلار تا ۶.۶ دلار نوسان خواهد داشت.

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال کاردانو در سال های ۲۰۲۸ – ۲۰۲۵

با توجه به تحلیل‌های بالا، می‌توان تایید کرد که قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۱ افزایش خواهد یافت. بنابراین کاردانو ارز دیجیتال نسل سوم است که باید مشکلات بیت کوین و اتریوم را حل کند. طبق گزارش موسسات مالی، عرضه کاردانو در آینده همراه با بهبود عملکرد، مقیاس‌پذیری و امنیت است و بنابراین سرمایه‌گذاران بیشتری را به خود جلب خواهد کرد. کاردانو می‌تواند تا سال ۲۰۲۵ از قیمت ۴.۵۳ دلار عبور کند و در سال ۲۰۲۸ به قیمت ۸.۹۳ دلار برسد.

کاردانو در آینده قوانین بازار را تغییر می‌دهد؛ درست مانند همان کاری که اتریوم در زمان خود انجام داد. ممکن است همین حالا با سرمایه‌گذاری در این پروژه سودهای چشم‌گیری به دست آورید. برداشت‌ها و نگرش منفی در بازار تنها چیزی خواهد بود که می‌تواند این شتاب صعودی را متوقف کند. برخی تحلیلگران معتقد هستند که قیمت کاردانو تا سال ۲۰۲۵ به راحتی به ۸ تا ۱۰ دلار خواهد رسید.

نحوه خرید کاردانو در سال ۲۰۲۱

نحوه خرید کاردانو

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در کاردانو را دارند نیازی نیست خیلی جستجو کنند. این ارز منحصربه‌فرد توسط بسیاری صرافی‌ها ارائه می‌شود. صرافی بایننس یکی از ساده‌ترین صرافی‌ها است که طیف گسترده‌ای از توکن‌ها را پوشش می‌دهد. شما می‌توانید تنها چند دقیقه پس از کامل کردن ثبت‌نام و احراز هویت، کاردانو خریده یا بیت‌کوین‌های خود را به کاردانو تبدیل کنید. علاوه بر بایننس، صرافی‌های دیگری مانند کراکن و پولونیکس هم امکان خرید‌ و‌ فروش کاردانو را برای کاربران خود فراهم کرده‌اند. ثبت‌نام در صرافی‌ها بسیار ساده است. فقط باید با اطلاعات اولیه خود یک حساب کاربری ایجاد کرده و فرآیند احراز هویت را کامل کنید. پس از آن، حساب شما آماده کار است.

اما برای ایرانیان ساده‌ترین راه ، خرید کاردانو به صورت اتوماتیک در کافه ارز است. کافه ارز با سال‌ها تجربه امکان خرید و فروش کاردانو و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت اتوماتیک برای کاربران فراهم کرده است.

نحوه نگهداری از کاردانو

سه روش رایج برای نگهداری یا ذخیره کاردانو شامل کیف پول سخت‌افزاری، کیف پول موبایلی و کیف پول دسکتاپی است. هر سه این روش‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. برای افراد مبتدی، کیف پول موبایلی بهترین روش است. اپلیکیشن این کیف‌ها امن بوده و راه‌اندازی آن‌ها ساده است.

اگر قصد سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در کاردانو را دارید بهتر است یک کیف پول سخت‌افزاری مثل لجر نانو تهیه کنید. پیش بینی قیمت کاردانو نشان می‌دهد که با توجه به گزارش‌های تکنیکال، روندهای بازار و دیدگاه تحلیلگران، کاردانو یک سرمایه‌گذاری پرسود برای سرمایه‌گذاران خود است.

کاردانو چه مشکلاتی را حل کرده است؟

به طور تخصصی، هدف کاردانو حل چالش‌های مربوط به مقیاس‌پذیری، کارایی و پایدری در پلتفرم‌های بلاک چین است. اولین مساله مربوط به بهبود در شبکه‌ها و کارمزدهای بالا است.

هرچند تمام تحلیل‌ها نشان می‌دهد که کاردانو ارز پرسودی برای سرمایه‌گذاری است و آینده کاردانو روشن است اما قبل از هر تصمیمی حتما مطمئن شوید که در تحقیقات خود همه فاکتورها از جمله پیش بینی قیمت کاردانو را در نظر گرفته‌اید. در صورتی که قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید، می‌توانید از بخش خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در سایت کافه ارز استفاده کنید و قیمت‌های آنی ارزها را در بخش قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال مشاهده کنید.

4.6/5 - (21 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *