استخراج یک بیت کوین : بیت کوین از زمان معرفی خود به عنوان اولین ارز دیجیتال، طوفانی در جهان به پا کرده است. از استخراج تا تجارت، رمز ارزها بازارهای مالی جدیدی را باز کرده‌اند و جایگزینی مطمئن، برای بانکداری سنتی ارائه می‌دهند. شما میتوانید برای پرداخت ارزی آنلاین و خرید و فروش ارزدیجیتال  خود از طریق سایت کافه ارز اقدام کنید.سوالی که ممکن است ذهن بسیاری را به خود مشغول کند این است که مدت زمان استخراج یک بیت کوین چقدر است و چقدر طول می‌کشد تا آخرین بیت کوین استخراج شود؟

چیزی که بسیاری از ماینرهای جدید از یافتن آن شگفت‌زده می‌شوند این است که، مشابه استخراج استاندارد، تعداد محدودی بیت کوین وجود دارد که می‌توان آن‌ها را استخراج کرد. این واقعیت وجود دارد که حداکثر ۲۱ میلیون بیت کوین برای استخراج وجود دارد. پس از رسیدن به این تعداد، ماینرها برای دریافت پاداش‌های پولی به کارمزد تراکنش بلوک‌های استخراج شده از قبل وابسته خواهند بود. البته، هنوز سال‌های زیادی تا رسیدن به آن نقطه باقی مانده است و هیچ‌کس نمی‌داند که آینده ارز دیجیتال از هم‌اکنون تا آن زمان چگونه تغییر خواهد کرد.

 فهرست مطالب :

 استخراج-یک-بیت-کوین

آخرین بیت کوین چه زمانی استخراج می‌شود؟

تا مارس ۲۰۲۱، حدود ۱۸.۵ میلیون Bitcoin (یا حدود ۸۸٪) استخراج شده و در سراسر جهان در گردش است. این باعث می شود ۲.۵ میلیون Bitcoin قبل از اتمام آن برای استخراج باقی بماند. نرخ استخراج فعلی یک بلوک بیت کوین هر ده دقیقه است؛ یعنی با هر بلوک تازه استخراج شده ۶.۲۵ بیت کوین جدید به چرخش اضافه می‌شود.

این معادل ۹۰۰ بیت کوین جدید است که به صورت روزانه به ارز مجازی اضافه می‌شود. با توجه به ماهیت در حال تغییر پلتفرم‌های آنلاین و قابلیت‌های آن‌ها، پیش‌بینی دقیق زمان استخراج آخرین Bitcoin دشوار است. کارشناسان ارزهای دیجیتال تخمین می‌زنند که بر اساس ریاضیات و مدت زمان استخراج یک Bitcoin ، می‌توان انتظار داشت که آخرین Bitcoin تا سال ۲۱۴۰ استخراج شود.

همچنین رویدادی وجود دارد که به عنوان هاوینگ بیت کوین (Bitcoin Halving) شناخته می‌شود و به این معنی است که به ازای هر بلوک استخراج شده، مقدار بیت کوین دریافتی در هر بلوک به نصف کاهش می‌یابد. این اتفاق هر چهار سال یک‌بار اتفاق می‌افتد و آخرین مورد آن در فوریه ۲۰۲۱ بود. اکنون آن‌ها ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلوک دریافت می‌کنند.

این یک مکانیسم داخلی است که نرخ توزیع بیت کوین را کنترل می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که با نزدیک شدن به سال ۲۱۴۰، ماینرها سال‌ها برای استخراج بلاک‌ها زمان صرف کنند تا آخرین تکه‌های بیت‌کوین موجود را به‌دست آورند. سرمایه‌گذاران باید در نظر داشته باشند که از هم اکنون تا آن زمان ممکن است اتفاقات زیادی بیفتد که می‌تواند بر آینده بیت کوین تأثیر بگذارد.

 

 استخراج-یک-بیت-کوین

استخراج یک بیت کوین چقدر طول می‌کشد؟

ارز دیجیتال از زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ معرفی شد، جهان را مجذوب خود کرده است. اولین ارز دیجیتالی این چنینی بیت کوین (BTC) است که افزایش تجارت و ارزش آن کنجکاوی مردم را در مورد چیستی و نحوه دریافت آن تشدید کرده است. این واقعیت که می‌توان از آن به صورت ایمن و ناشناس استفاده کرد، آن را به روشی روزافزون برای پرداخت آنلاین تبدیل کرده است.

بیت کوین از مفهوم بلاکچین ساخته شده است که امن‌ترین راه برای انجام تراکنش‌های آنلاین در نظر گرفته می‌شود. در اصل، این یک بلوک امن است که از تعداد زیادی خطوط کد رمزگذاری شده تشکیل شده است که داده‌ها را ذخیره می‌کند. راه‌های مختلفی برای به دست آوردن Bitcoin وجود دارد و یکی از این راه‌ها استخراج Bitcoin است.

استخراج یک بیت کوین می‌تواند از ده دقیقه تا چند هفته طول بکشد و می‌تواند بسیار سودآور باشد. امروزه ارزش یک بیت کوین بیش از ۵۰۰۰۰ دلار است. علاوه بر استخراج مداوم، این افزایش قیمت نیز به دلیل معرفی ارز دیجیتال به عنوان یک کالای تجاری در سال ۲۰۱۰ است.

 

استخراج در زنجیره بلاکچین چگونه است؟

 

برای درک بهتر استخراج یک بیت کوین ، باید ببینیم استخراج در بلاکچین چگونه است. استخراج شامل یافتن بلوک‌هایی برای ذخیره‌سازی داده‌ها از طریق استفاده از سخت افزار استخراج و حل معادلات ریاضی برای تأیید آن‌ها است. این فرآیند ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. بیایید آن را تجزیه کنیم. هنگامی که یک بلوک را از طریق استخراج پیدا کردید (این جایی است که نرم‌افزار استخراج به کار می‌آید)، داده‌ها و تراکنش‌های جدید در آن بلوک ثبت می‌شوند و به دفتر کل داده‌های جمعی اضافه می‌شوند.

برای تأیید این تراکنش‌ها، ماینر با مبالغ رمزنگاری مختلفی که نیاز به حل دارد، به چالش کشیده می‌شود. فرآیندی که از طریق آن این چالش‌ها حل و تأیید می‌شوند به رمزگذاری امنیتی بلاکچین کمک می‌کند. پس از تکمیل، ماینر به ازای هر بلوک جدید یافت شده و تأیید شده، پاداش بیت کوین دریافت می‌کند.

استخراج-یک-بیت-کوین

کدام صرافی‌ها ماینینگ (استخراج) را ارائه می‌دهند؟

طبق این راهنمای ارزهای دیجیتال ، چندین صرافی ارز دیجیتال وجود دارد که تجربیات استخراج یکپارچه را برای همه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران علاقمند به کشف این نوع جدید از کسب درآمد غیرفعال ارائه می‌دهد. شروع کار آسان است و این پلتفرم‌ها از طریق یکپارچه‌سازی‌های هوشمند و ارائه‌دهندگان شخص ثالث، این کار را ممکن کرده‌اند. برخی از بهترین صرافی‌های دیجیتال برای ارائه ماینینگ عبارتند از:

  • StormGain
  • Okex
  • بایننس
  • io

چیزی که بسیاری از مردم را شگفت‌زده می‌کند این واقعیت است که استفاده از ماینینگ رایگان است و برای شروع  استخراج یک بیت کوین فقط باید یک دسکتاپ یا حتی لپ‌تاپ مناسب داشته باشید. جوایز کسب شده در پلتفرم بسته به فعالیت تجاری شما متفاوت است.

استخراج در زنجیره بلاکچین چقدر طول می‌کشد؟

 

مدت زمان استخراج یک بیت کوین به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل قدرت CPU شما، نوع سخت‌افزار ماینینگی که استفاده می‌کنید و تعداد ماینرهای دیگری که در آن زمان با آن‌ها رقابت می‌کنید، می‌شود. در جایی که تمام این عوامل بهینه شده‌اند، می‌توانید در عرض ده دقیقه یک بیت کوین استخراج کنید. با این حال، به دلیل رقابت بسیار زیادی که در سازمان‌های استخراج وجود دارد، استخراج موفقیت‌آمیز یک بیت‌کوین ممکن است تا ۳۰ روز طول بکشد. شایان ذکر است که به دلیل هجوم ماینرها (و شرکت‌های ماینینگ)، بهینه سازی حداکثری تمامی عوامل گفته شده همیشه امکان پذیر نیست و می‌تواند هزینه‌بر باشد. هزینه‌هایی که برای استخراج بیت کوین باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

  • هزینه‌های برق
  • هزینه‌های سخت افزاری
  • هزینه‌های مربوط به شرایط پیش‌بینی نشده، مانند هک یا خرابی

یکی دیگر از جنبه‌های تاثیرگذار که باید در نظر بگیرید موقعیت مکانی شما است. به دلیل این که نرخ مصرف از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و استخراج آن از برخی کشورها نسبت به کشورهای دیگر سودمندتر است. بسته به موقعیت مکانی، راه‌اندازی و دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنید، استخراج بیت کوین در مدت ۳۰ روز می‌تواند بیش از ۷۰۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد.

چرا بیت کوین ها باید استخراج شوند؟

پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد زیرا بیت کوین یک ارز نسبتا جدید است که هنوز قانونی نشده است. ماهیت غیرمتمرکز آن دقیقاً دلیلی است که باید استخراج شود. برای نظارت بر انتشار بیت کوین های جدید در گردش، باید سیستمی از چک و تعادل ایجاد می شد.

نتیجه

با افزایش ارزش ارز دیجیتال، تعداد ماینرها نیز افزایش یافته است. هنگامی که Bitcoin برای اولین بار معرفی شد، مفهوم اولیه این بود که هر کسی که یک کامپیوتر داشته باشد می‌تواند استخراج کند. اما امروزه استخراج موفق نیازمند سخت افزار و نرم‌افزار قدرتمندی است.

حال که دانستیم هزینه و مدت زمان استخراج یک بیت کوین چقدر است، شاید اقدام به استخراج بیت کوین در ایران برای بسیاری مشکل باشد. اگر قصد انجام معاملات ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش بیت کوین را دارید، می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید. همچنین در صورت نیاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده کنید.

 

4.9/5 - (7 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *