logo کاقه ارز

استخراج اتریوم چگونه است؟ استخراج رمز ارزها یک فرآیند حل مسائل پیچیده ریاضی است. استخراج کنندگان اساسا سنگ بنای بسیاری از شبکه‌های ارزهای دیجیتال هستند، زیرا وقت و قدرت محاسباتی خود را برای حل این مشکلات ریاضی صرف می‌کنند و به اصطلاح «اثبات کار» برای شبکه ارائه می‌دهند که تراکنش‌های اتر (ETH) را تأیید می‌کند. اتریوم ، مانند بیت کوین در حال حاضر از یک فرآیند اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند و به زودی به مکانیزم اثبات سهام (PoS) تغییر می‌کند. علاوه بر این، استخراج کنندگان مسئول ایجاد ژتون‌های جدید اتر از طریق این فرایند هستند، زیرا برای انجام موفقیت آمیز این کار پاداش دریافت می‌کنند.

(PoW) به ویژگی‌های اساسی تابع هش متکی است، یک قطعه داده «رمزگذاری شده» که  از برخی ورودی‌های دلخواه مشتق شده است. تفاوت بین هش و رمزگذاری استاندارد در این است که این فرآیند فقط یک طرفه پیش می‌رود. تنها راه معنادار برای یافتن ورودی مورد استفاده برای ایجاد یک هش مشخص این است که سعی کنید تمام ترکیبات ورودی ممکن را هش کرده و ببینید کدام یک مناسب است. این امر با این واقعیت پیچیده می‌شود که تغییرات کوچک در داده‌های اولیه نتایج کاملا متفاوتی را به همراه خواهد داشت.

اثبات کار با تعیین فهرستی از هش‌های مورد نظر بر اساس پارامتر «دشواری» شروع می‌شود. استخراج کنندگان برای استخراج اتریوم باید ترکیبی از پارامترها، از جمله هش قبلی را وادار کنند تا یک هش ایجاد کند که شرایط سختی را برآورده می‌کند. این یک کار بسیار انرژی‌بر است که می‌تواند به راحتی با بالا بردن یا پایین آوردن تنظیم شود. استخراج کنندگان دارای «نرخ هش» خاصی هستند که تعیین می‌کند چند ترکیب را در یک ثانیه امتحان کنند و هرچه تعداد استخراج کنندگان بیشتر شود، تکرار شبکه برای موجودیت‌های خارجی سخت‌تر است. با این کار، استخراج کنندگان شبکه را ایمن می‌کنند.

این مقاله شما را در مورد نحوه استخراج اتریوم راهنمایی می‌کند و همچنین به سوالاتی مانند معاملات اتریوم چگونه استخراج می‌شوند؟ استخراج اتریوم چگونه کار می‌کند؟ پاسخ می‌دهد.

چرا باید اتریوم را استخراج کنید؟

چرا باید اتریوم را استخراج کنید؟

استخراج، امنیت شبکه را به مشاغل پیچیده اما معمولا سودآور تبدیل می‌کند؛ بنابراین انگیزه اصلی برای استخراج اتریوم ، پول در آوردن است. استخراج کنندگان برای هر اتر پاداش خاصی دریافت می‌کنند، به علاوه هزینه تراکنشی که توسط کاربران پرداخت می‌شود. هزینه‌ها به طور کلی سهم کمی در درآمد کلی دارند؛ اگرچه رونق مالی غیر متمرکز در سال ۲۰۲۰ به تغییر این معادله برای اتریوم کمک کرد. دلایل دیگری نیز وجود دارد که چرا کسی می‌خواهد اتریوم را استخراج کند. استخراج معادن نیز می‌تواند برای به‌دست آوردن اتر بدون نیاز به سرمایه‌گذاری مستقیم باشد.

استفاده غیرمعمول از استخراج خانگی نوعی گرمایش ارزان‌تر است. دستگاه‌های استخراج برق را به رمز ارز و گرما تبدیل می‌کنند حتی اگر ارز دیجیتال کمتر از هزینه انرژی باشد، گرما به تنهایی می‌تواند برای افرادی که در آب و هوای سردتر زندگی می‌کنند مفید باشد.

آیا انتقال اثبات سهام، استخراج اتر را از بین می‌برد؟

نگرانی مشترک برای هر استخراج کننده آینده‌نگر اتریوم، نقشه راه اتریوم ۲ (Ethereum 2.0) است که برنامه‌هایی را برای انتقال به اثبات سهام ارائه می‌دهد. در واقع یک الگوریتم اجماعی که استخراج کنندگان اتریومی در آن، زمان محدودی برای کسب بازده سرمایه گذاری خود دارند را از بین می‌برد؛ اما خوشبختانه، استخراج PoW به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۳ هنوز فعال خواهد بود.

راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲ که برای سال ۲۰۲۰ بود، یک بلاکچین جداگانه است که به هیچ وجه بر استخراج اتریوم تأثیر نمی‌گذارد. این تنها در فاز ۲ است که ممکن است استخراج شروع به منشوخ شدن شود، اما هیچ برنامه مشخصی برای این انتقال در حال حاضر وجود ندارد. انتظار می‌رود فاز ۲ در اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل ۲۰۲۲ رخ دهد؛ اما شایان ذکر است که اتریوم دارای سابقه طولانی در تأخیر در نقشه راه خود است. در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ اعتقاد زیادی بر این بود که این انتقال تا سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد. هیچ کس نمی‌داند اتریوم ۲ کی به پایان می‌رسد، اما از اکتبر ۲۰۲۰ اکثر برآوردها نشان می‌دهد که استخراج کننده‌های جدید باید زمان کافی برای جبران حداقل بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری خود در سخت افزار را داشته باشند.

سودآوری معدن: آیا استخراج اتریوم سودآور است؟

آیا استخراج اتریوم سودآور است؟

سودآور بودن هر نوع استخراج حتی استخراج اتریوم بستگی به هزینه برق در هر منطقه دارد. به عنوان یک قاعده، هر چیزی که کمتر از ۰/۱۲ دلار برای هر کیلووات در یک ساعت مصرف شود، احتمالا سودآور است، اگرچه قیمت‌های زیر ۰/۰۶ دلار توصیه می‌شود تا معدن را به یک بنگاه اقتصادی واقعا پایدار تبدیل کند. این ارقام اکثر تلاش‌های استخراج معادن خانگی را، به ویژه در کشورهای توسعه یافته که قیمت برق به طور کلی بالای ۰/۲۰ دلار است، رد می‌کند. اگرچه ممکن است با چنین قیمت‌هایی سود حاصل شود، اما بازده سرمایه می‌تواند به شدت تحت تأثیر قرار گیرد. به عنوان مثال، یک استخراج کننده که ۳۰۰۰ دلار هزینه دارد، ماهانه ۲۰۰ دلار درآمد دارد و ۴۵ دلار برق با ۰/۰۵ دلار در کیلووات ساعت مصرف می‌کند، ۱۹ ماه طول می‌کشد تا خود را بازپرداخت کند. همان استخراج کننده‌ای که در منطقه‌ای کار می‌کند که هزینه برق آن ۰/۲۰ دلار در کیلووات ساعت است، در ۱۵۰ ماه یا بیش از ۱۲ سال بازپرداخت می‌شود.

استخراج کنندگان حرفه‌ای می‌توانند با انتقال عملیات خود به مناطقی که ارزان‌ترین برق که برای صنایع اختصاص داده شده است، پیشرفت کنند. این‌ٰها برخی از دلایل اصلی تبدیل استخراج به یک صنعت جدی و پر سود است؛ اما استخراج اتریوم در خانه هنوز برای اکثر افراد قابل دسترسی است، به خصوص که می‌توان آن را با کارت‌های گرافیکی مصرفی AMD و Nvidia انجام داد. برای استخراج کنندگان اتریوم که در مناطقی با قیمت پایین برق زندگی می‌کنند، می‌تواند به منبع درآمد قوی تبدیل شود.

انواع مختلف ماشین حساب استخراج اتریوم ETH وجود دارد که می‌تواند سود مورد انتظار را مشخص کند، برای مثال Miningbenchmark.net، Whattomine یا ماشین حساب CryptoCompare. همچنین می‌توان این مقادیر را به طور مستقل محاسبه کرد. فرمول مورد استفاده در وب سایت‌های ماشین حساب بسیار ساده است:

فرمول

این یک تخمین درآمدی است که انتظار می‌رود یک استخراج کننده در روز داشته باشد. برای به دست آوردن سود، باید هزینه برق (یعنی هزینه استخراج اتریوم ) مورد استفاده استخراج کننده را کم کنید. به عنوان مثال، دستگاهی که از ۱/۵ کیلووات ساعت برق با قیمت ۰/۱۰ دلار استفاده می‌کند، ۳/۶ دلار در روز هزینه دارد. مقادیری که باید به فرمول درآمد اضافه کنید نیز به صورت آنلاین یافت می‌شود. Etherscan برآورد به روز شده‌ای از کل نرخ هش و زمان بلوک و پاداش بلاک را ارائه می‌دهد.

در شبکه اتریوم، زمان بلوک فعلی ۱۵ ثانیه است، بنابراین ۵،۷۶۰ بلوک در روز وجود دارد و پاداش ۲ اتر در هر بلوک تا اکتبر ۲۰۲۰ بوده است. نرخ هش استخراج کننده کاملا به سخت افزار استخراج بستگی دارد، در حالی که نرخ هش شبکه مجموع کل استخراج کننده‌های مشارکت کننده در شبکه است. کلید موفقیت استخراج اتریوم ، حداکثر کردن نرخ هش و به حداقل رساندن هزینه برق و سخت افزار است؛ بنابراین، علاوه بر مکان، انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج بسیار مهم است.

معاملات اتریوم چگونه استخراج می شوند؟

اتر به عنوان یک سکه طراحی شد که تنها با واحدهای پردازش گرافیکی مصرف کننده یا GPU ها استخراج می‌شد. این امر آن را در مقابل بیت کوین قرار می‌دهد که تنها می‌تواند به طور موثر با دستگاه‌های تخصصی که معمولاً به آن‌ها ماشین‌های مدار مجتمع خاص یا ASIC می‌گویند، استخراج شود. این دستگاه‌ها فقط می‌توانند یک کار را انجام دهند که به آن‌ها امکان می‌دهد کارایی بسیار بالاتری نسبت به سخت افزارهای محاسباتی عمومی داشته باشند. ساختن یک الگوریتم استخراج که مقاوم در برابر ASIC باشد از لحاظ تئوری غیرممکن است و در عمل نیز بسیار سخت است. ASIC هایی که برای الگوریتم استخراج اتریوم ، طراحی شده بودند، سرانجام در سال ۲۰۱۸ منتشر شدند. با این حال، استخراج کنندگان نسبت به GPU ها پیشرفت نسبتا کمی را ارائه می‌دهند. در مقابل، ASIC های بیت کوین به دلیل ویژگی‌های الگوریتم استخراج، بسیار کارآمدتر از GPU ها هستند.

نوع دیگری از دستگاه‌های تخصصی FPGA است. این‌ها حد واسطی بین ASIC ها و GPU ها هستند که به نوعی امکان پیکربندی را می‌دهند در حالی که هنوز در انواع خاصی از محاسبات کارآمدتر از GPU ها هستند.

استخراج اتریوم با همه این دستگاه‌ها امکان پذیر است، اما همه آن‌ها عملی یا معقول نیستند. به عنوان مثال، FPGA ها در اکثر شرایط از GPU ها پایین‌تر هستند. آن‌ها دستگاه‌های گران قیمت و بسیار پیچیده‌ای هستند که برای استفاده موثر از آن‌ها نیاز به دانش فنی پیشرفته دارد. این پاداش بدون شک ارزشمند نیست، زیرا عملکرد استخراج آن‌ها بسیار نزدیک به GPU های اصلی است.

ASIC های اتر باعث افزایش عملکرد قابل اندازه‌گیری نسبت به کارت‌های گرافیک می‌شوند اما در کاربردهای عملی اشکال زیادی را برای استخراج اتریوم به همراه دارند. مهم‌ترین نگرانی این است که ASIC ها فقط می‌توانند اتریوم و چند سکه دیگر را بر اساس الگوریتم هشینگ مشابه استخراج کنند. پردازنده‌های گرافیکی می‌توانند بسیاری از ارزهای دیگر را استخراج کنند و در صورت لزوم، می‌توانند به گیمرها فروخته شوند یا برای ساختن یک رایانه بازی استفاده شوند. علاوه بر این، تهیه ASIC ها دشوارتر است، زیرا تعداد کمی از مغازه‌ها آن‌ها را می‌فروشند، در حالی که خرید مستقیم از تولید کنندگان ممکن است به مقادیر زیاد سفارش و زمان انتظار طولانی نیاز داشته باشد؛ بنابراین، برای استخراج کنندگان خانگی، پردازنده‌های گرافیکی به دلیل انعطاف‌پذیری و عملکرد نسبتا خوب در مقایسه با قیمت، معقول‌ترین انتخاب هستند.

چگونه می‌توان بهترین سخت افزار استخراج را پیدا کرد؟

انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج اتریوم در درجه اول باید توسط سه عامل تعیین شود: حداکثر نرخ هش ممکن، مصرف انرژی و قیمت خرید آن. گاهی اوقات قیمت خرید نادیده گرفته می‌شود، اما می‌تواند عملیات استخراج را خراب کند، زیرا سخت افزار برای همیشه دوام نمی‌آورد. ساییدگی اجزا یکی از این عوامل است، زیرا در نهایت، همه دستگاه‌ها خراب می‌شوند. با این حال، این موضوع اغلب بیش از حد بزرگ است زیرا GPU ها دستگاه‌های کاملا مقاوم هستند و گزارش‌های زیادی از آن‌ها وجود دارد و مبنی بر این است که آن‌ها بیش از پنج سال به کار خود ادامه می‌دهد.

منسوخ شدن سخت افزارها مهم‌ترین خطری است که بر کار استخراج کنندگان تأثیر می‌گذارد. پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته تر یا ASIC می‌توانند برای استخراج کننده‌ها مفیدتر باشد، به ویژه آن‌هایی که هزینه برق بیشتری پرداخت می‌کنند. به همین دلیل، «دوره بازپرداخت» چقدر طول می‌کشد تا استخراج کننده بازپرداخت خود را انجام دهد به معیار بسیار مهمی برای تجزیه و تحلیل مالی در معدن تبدیل می‌شود.

در جدول زیر پارامترهای مالی سخت افزار پیشرو در استخراج اتریوم آمده است:

ماه‌های بازپرداخت (0.20 KWH) ماه‌های بازپرداخت

(0.10 KWH)

ماه‌های

باز پرداخت

(0.05 KWH)

قیمت واحد بهره‌وری انرژی هش گونه نام
50 25 20 440 2.31 120 ولت 52 GPU AMD 5700 XT
55 22 17 700 2.58 250 ولت 97 GPU Nvidia RTX 3080
88 38 30 1500 2.50 300 ولت 120 GPU Nvidia RTX 3090
هیچ وقت 34 18 300 4.35 200 ولت 46 GPU AMD RX Vega 64
هیچ وقت 49 27 400 4.29 180 ولت 42 GPU NVIDIA GLX 1080 TI
هیچ وقت 29 16 180 4.19 130 ولت 31 GPU (استخراج اتریوم) AMD RX 580 (8 GB)
هیچ وقت 31 19 160 3.91 90 ولت 23 GPU Nvidia GLX 1060
31 22 20 4500 1.50 750 ولت 500 ASIC Innosilicon A10
62 45 40 1000 1.45 80 ولت 55 FPGA SQRL FK 33

جدول دوره، بازپرداخت را تجزیه و تحلیل می‌کند که در آن هر چه مقدار کمتر باشد، نتیجه بهتر است. این معیار به دلیل تفاوت‌های زیاد در نرخ هش بین دستگاه‌های استخراج اتریوم انتخاب شده است که مقایسه سود روزانه را دچار اختلال می‌کند. محاسبات به طور کامل هرگونه کارمزد تعلق گرفته را نادیده می‌گیرد که بسیارغیرقابل پیش بینی تر از پاداش بلوک است. بسته به روز، کارمزدها ۱۰٪ تا ۵۰٪ از کل درآمد روزانه در تابستان ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دادند، اما از نظر تاریخی، آن‌ها زیر ۱۰٪ بودند.

نکته مهم دیگر برای استخراج اتریوم این است که این جدول در یک بازار پیشرفته گردآوری شده است. برخی از پیکربندی‌ها در حال حاضر موفق به کسب درآمد نمی‌شوند و هر کاهشی در قیمت اتر می‌تواند وضعیت را تشدید کند. به طور کلی، درآمد استخراج کنندگان بسیار در نوسان است و استنباط درآمد یک روز نسبت به روز دیگر می‌تواند بسیار غیرقابل اعتماد باشد. استخراج کنندگان برای پاداش بلاک با یکدیگر رقابت می‌کنند، بنابراین کاهش هزینه‌های عملیاتی زیر متوسط جهانی، کلید یک تجارت مقاوم است. در نهایت، جدول، هزینه سخت افزار باقیمانده مورد نیاز برای مونتاژ یک استخراج کننده را نادیده می‌گیرد. این عمدتا یک هزینه ثابت و نسبتا ارزان است، زیرا دستگاه‌های استخراج GPU از ۶ تا ۱۴ پردازنده گرافیکی استفاده می‌کنند. ASIC ها تا حد زیادی خودکفا هستند اما به طور کلی نیاز به خرید واحدهای منبع تغذیه خارجی دارند.

با در نظر گرفتن این سلب مسئولیت‌ها، چند اشکال برجسته برای نرم افزار‌های استخراج اتریوم وجود دارد. به عنوان مثال، AMD RX 580 با قیمت ۰.۰۵ دلار به ازای هر کیلووات ساعت بهترین ارزش را برای پول شما دارد؛ اما راندمان انرژی پایین آن را به گزینه بسیار ضعیف‌تری نسبت به سایرین در براکت‌های هزینه برق بالاتر تبدیل می‌کند.

(A 10 ( Pro ASIC کم مصرف‌ترین و جذاب‌ترین گزینه برای استخراج کنندگان با هزینه برق بالا است. سایر ASIC ها به دلیل دشواری بسیار زیاد در خرید یا طول عمر کوتاه باقیمانده گنجانده نشدند. Nvidia RTX 3080 همچنین بر اساس معیارهای اولیه یک جایگزین قوی برای همه دسته از استخراج کنندگان است.

(SQRL FK33) یکی از محبوب‌ترین سخت افزارها برای استخراج اتریوم است، اما این مدل نشان می‌دهد که چرا این نوع سخت‌افزار کاربرد کمی دارد. با وجود بهره‌وری انرژی بالا، قیمت واحد آن هنوز در مقایسه با سایر گزینه‌ها جذابیتی ندارد. با این حال، شایان ذکر است که رقم قیمت نمونه از فهرست eBay یک دستگاه دست دوم بازسازی شده به دست آمده است.

خرید پردازنده‌های گرافیکی مستهلک شده مانند AMD RX Vega 64 یا Nvidia GTX 1060 نیز می‌تواند معیار خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها باشد، اما خریداران ممکن است با خطر بیشتری از خرابی دستگاه مواجه شوند.

استخراج اتریوم چگونه کار می کند: دستورالعمل‌ها و خطرات

استخراج اتریوم

استخراج نیازمند برنامه‌ریزی و توجه دقیق است تا از نتایج ناگوار جلوگیری شود. همه کامپیوترها یک خطر آتش سوزی بالقوه دارند و این خطر در هنگام استخراج کردن به دلیل استفاده مداوم و خروجی انرژی بالا در آن افزایش می‌یابد. برای تنظیمات استخراج اتریوم در خانه، بسیار مهم است که شبکه برق خانگی را با مصرف بیش از حد توان بارگذاری نکنید. شبکه به عنوان یک منبع کل و هر تک سوکت فقط برای حداکثر توان مشخصی رتبه‌بندی می‌شوند و دستگاه‌های استخراج کننده به راحتی می‌توانند از این آستانه‌ها عبور کنند. سیم‌کشی ممکن است خراب شود و بیش از حد گرم شود و خطر آتش سوزی فوری را ایجاد می‌کند. برای ارزیابی ایمنی راه‌اندازی خود با متخصصان مشورت کنید. برای محافظت در برابر نوسانات برق و سایر مسائل الکتریکی، انتخاب واحدهای منبع تغذیه با کیفیت بالا با حاشیه توان کافی بسیار توصیه می‌شود.

برای ریگ‌های استخراج GPU و FPGA، چندین نیاز سخت افزاری کلیدی برای استخراج اتریوم وجود دارد. سرمایه‌گذاری روی مادربردهای تخصصی، مانند Asrock X370 Pro BTC+ یا Gigabyte GA-B250FinTech می‌تواند بسیار ارزشمند باشد، زیرا برای استخراج بهینه شده‌اند. هر مادربرد ممکن است تا ۱۴ پردازنده گرافیکی را پشتیبانی کند که معمولا در مادربردهای استاندارد غیرممکن است.

مادربرد باید با مقدار رم کافی، ۸ یا ۱۶ گیگابایت و حداقل ۲۵۶ گیگابایت حافظه درایو جفت شود. بخش دوم بسیار مهم است زیرا استخراج اتریوم به حافظه زمان اجرا زیادی نیاز دارد، حداقل ۴ گیگابایت در هر GPU از طریق یک ترفند سیستم عامل به نام (caching pagefile)  این نیاز را می‌توان به ذخیره‌سازی دائمی بسیار ارزان‌تر و بدون از دست دادن عملکرد بارگذاری کرد. رم پردازنده گرافیکی نیز باید حداقل ۶ گیگابایت باشد تا DAG رو به رشد، مکانیزم کلیدی الگوریتم هش را در بر بگیرد.

DAG که مخفف نمودار غیر چرخه‌ای جهت‌دار است، مجموعه داده بزرگی است که برای محاسبه هش‌ها برای استخراج اتریوم استفاده می‌شود. سخت افزار استخراج کننده باید ظرفیت حافظه کافی برای ذخیره آن را داشته باشد. این مجموعه داده با نرخ تقریباً ۱ گیگابایت هر دو سال برای اتر افزایش می‌یابد، اگرچه سایر سکه‌ها ممکن است نرخ رشد متفاوتی داشته باشند. دستگاه‌های ۴ گیگابایتی تا پایان سال ۲۰۲۰ کاملا غیر قابل استفاده هستند، در حالی که کارت‌های ۶ گیگابایتی احتمالا تا سال ۲۰۲۴ مستهلک شده‌اند. ماشین حساب‌های آنلاین می‌توانند به ارزیابی برنامه زمانی دقیق کمک کنند.

واحد پردازش مرکزی می‌تواند به همان اندازه که لازم باشد ارزان باشد، زیرا هیچ ارتباطی با استخراج GPU ندارد. راه‌اندازی‌های چند GPU احتمالا نیاز به رایزر دارند، آداپتوری که اجازه می‌دهد GPU ها به مادربرد متصل شوند. محفظه دکل استخراج کننده باید به اندازه کافی باز و پهن باشد تا امکان گردش هوا فراهم شود. از نظر سیستم عامل، ویندوز و لینوکس هر دو گزینه‌های معتبری هستند، اگرچه لینوکس ممکن است برای راه اندازی به تعاملات خط فرمان بیشتری نیاز داشته باشد. بهینه سازی GPU ها از نظر سرعت ساعت، مصرف انرژی و زمان بندی حافظه برای دستیابی به ارقام ذکر شده در قبل بسیار مهم است.

ساده‌ترین راه برای استخراج اتریوم ، پیوستن به یکی از بسیاری از استخرهای استخراج اتریوم مانند SparkPool، Nanopool، F2Pool و بسیاری دیگر است. این‌ها به استخراج کنندگان اجازه می‌دهد تا به جای شانس تصادفی برای یافتن یک بلوک کامل، یک جریان ثابت درآمد داشته باشند. نرم افزارهای معروف استخراج شامل Ethminer، Claymore و Phoenix هستند. ممکن است هر کدام ارزش آزمایش کردن را داشته باشد تا ببینید کدام یک برای پیکربندی خاص شما سریع‌تر است.

در نهایت، دستگاه‌های استخراج اتریوم باید به طور منظم نگهداری، تمیز و گرد و غبار گیری شوند تا سخت افزار در وضعیت خوبی قرار بگیرند. جزئیات دیگری نیز در مورد راه اندازی یک استخراج اتریوم موفق وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به عنوان اسرار تجاری حفظ می‌شوند. این راهنما قرار نیست کاملا جامع باشد، اما اگر در مورد استخراج جدی هستید، اکنون باید یک پایگاه دانش قوی برای انجام تحقیقات بیشتر داشته باشید.

نظر شما درباره استخراج اتریوم چیست ؟ اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید اتریوم را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.