logo کاقه ارز

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در واقع آینده اقتصاد دیجیتال است و به همین دلیل در سه سال گذشته، رمز ارزها خبرسازترین صنعت دنیا بوده‌اند. برای آن دسته از افرادی که هنوز وارد فضای ارزهای دیجیتال نشده‌اند، دلایل جذابی وجود دارد که نشان می‌دهد چرا باید برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال عجله کنند. میلیونرهای زیادی با تصمیم بر سرمایه‌گذاری در این حوزه گرفته‌اند. فقط بیت کوین به تنهایی اخیرا به ارزشی بیش از صد میلیارد دلار رسید. در این مطلب نگاهی می‌کنیم به دلایلی که باید برای سرمایه گذاری در رمز ارزها در نظر بگیرید.

۱۰ دلیل برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

دلایل زیادی وجود دارد که افراد را به سرمایه گذاری در رمز ارزها ترغیب می‌کند. در ادامه ده دلیل برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال که اهمیت بیشتری دارند آورده شده است:

۱. مقبولیت فناوری بلاک چین

بلاک چین سنگ بنای ارزهای دیجیتال است و به همین دلیل افراد زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. بلاکچین فقط محدود به توسعه ارزهای دیجیتال نیست بلکه ابزاری برای بخش‌های غیرمالی مانند بازی، سرگرمی و غیره هم محسوب می‌شود.

بلاک چین باعث تمرکززدایی (دشواری هک کردن ارزهای دیجیتال)، مقیاس‌پذیری، امنیت بالا و ثبات شده است. برخلاف سیستم‌های مالی قدیمی متمرکز که در معرض حملات هکری قرار دارند، سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در حوزه بلاک چین ایجادکننده ارزهای دیجیتال احساس امنیت می‌کنند.

۲. سود بالای سرمایه گذاری

مقایسه سهام S&P (شاخص پیشرو در سهام آمریکا) و بیت کوین (ارز دیجیتال پیشرو) نشان می‌دهد که کفه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال سنگین‌تر است. سرمایه‌گذاری ۵۰۰۰ دلاری در سهام آمریکا در اوایل ۲۰۱۶ به شما یک سود ۷۵۰۰ دلار می‌داد، اما سرمایه‌گذاری ۵۰۰۰ دلاری در همان زمان روی ارزهای دیجیتال، سود ۴۶۵۰۰ دلاری به همراه داشت. صنعت ارز دیجیتال فقط محدود به بیت کوین نیست، سکه‌های دیگری، آلت کوین‌ها، هم وجود دارند که عملکرد فوق‌العاده‌ای در بازار ارزهای دیجیتال دارند.

۳. رشد پایگاه مشتریان

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

پایگاه مشتریان ارزهای دیجیتال طی سه سال گذشته، خصوصا با افزایش ارزش آن‌ها به طور تساعدی رشد کرده است. این حوزه فرصت‌های زیادی برای کسب درآمدهای معقول فراهم کرده و هنوز هم باعث ثروتمند شدن صدها هزار نفر می‌شود. در زمان نوشتن این مقاله بیش از ۲/۵ میلیون آدرس فعال در ارزهای دیجیتال مختلف داریم که یعنی بیش از ۲/۵ میلیون نفر در حال استفاده از ارزهای دیجیتال هستند.

۴. عدم دخالت شخص ثالث

وقتی خالق بیت کوین از ماموریت خود در ایجاد این نیروی محرکه بزرگ به نام بین کوین به کل دنیا گفت، صنعت ارزهای دیجیتال جذابیت زیادی کسب کرد. او در اوراق سفید بیت کوین گفته است که بیت کوین آمده است تا اعتماد از دست رفته‌ای که مردم طی سال‌ها نسبت به موسسات مالی پیدا کرده‌اند را بازگرداند. عدم متمرکز بودن این فناوری ثابت کرد که او حقیقت را گفته چون هیچ دولت یا شخص ثالثی در این میان وجود ندارد.

تلاش دولت‌ها برای استفاده از ابزارهای متقاعدکننده برای دریافت مالیات بیشتر، به ناچار مردم را به سوی گزینه‌های جایگزین سوق داده است. مردم ارزهای دیجیتال را به عنوان جایگزینی برای کاهش هزینه‌هایی که دولت‌ها به آن‌ها تحمیل می‌کنند یافته‌اند. همین عدم حضور و کنترل دولت‌ها یکی از دلایل جذاب سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

۵. افزایش گزینه‌‌های مختلف

علی‌رغم این واقعیت که بیت کوین بر فضای ارزهای دیجیتال حکومت می‌کند اما با این وجود ارزهای دیجیتال جدید و خوش‌آتیه دیگر هم در این صنعت وجود دارند که این روزها عملکرد خوبی دارند. این ارزها به عنوان یک سکوی پرش برای پرتاب افراد به سوی موفقیت مالی غیر قابل تصور عمل می کنند. از ارزهای دیجیتال می‌توان در بخش‌های غیرمالی هم استفاده کرد و دیر یا زود آن‌ها از اهمیت و سردمداری بیت کوین خواهند کاست.

۶. سهولت سرمایه گذاری، تبدیل و برداشت

سرمایه گذاری در رمز ارزها

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به لطف فناوری‌ها و نوآوری‌های این حوزه بسیار آسان‌تر شده است. ایجاد حساب کاربری، برداشت و تبدیل ارزها تنها ظرف مدت چند دقیقه انجام می‌شود. دوره پر کردن فرم برای انجام سرمایه‌گذاری و انتظار یک هفته‌ای برای دریافت پاسخ به سر آمده است.

۷. افزایش تعداد سرمایه گذاران بزرگ

افزایش تعداد سرمایه‌گذاران بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال یک نقطه قوت پررنگ برای ترغیب سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود و این روند جدید نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال، ارزهای مورد استفاده در آینده هستند. موسسات بزرگ مانند نزدک، Fidelity و غیره هم به این جریان پیوستند که اطمینان از این‌که ارزهای دیجیتال حکم معدن طلا را دارند، قوت گرفت.

۸. افزایش میزان پذیرش ارزهای دیجیتال

کمپانی‌های زیادی از فناوری بلاک چین برای بهبود خدمات خود استفاده کرده‌اند. کمپانی‌هایی مانند فیسبوک هم ارز دیجیتال خود را به بازار عرضه کردند تا درآمد خود را در فضای دیجیتال افزایش دهند. این نشان می‌دهد که جذابیت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال رو به افزایش است و به زودی دنیای دیجیتال را قبضه خواهد کرد.

۹. روند مستمر اصلاحات

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال دائما نشان دادند که هر زمان کاهش قیمت اتفاق افتاده، در مدت زمان کوتاهی اصلاح قیمت انجام شده است. این رویکردی است که هر سرمایه‌گذاری باید از آن خوشحال باشد و از هر فرصتی برای سرمایه‌گذاری سنگین در حوزه رمز ارزها استفاده کند. اگر بیت کوین را در نظر بگیریم، طی روند کاهشی قیمت آن در سال ۲۰۱۷، مدت زیادی طول نکشید که دوباره جهش قیمت رخ داد. نوآوری‌های تازه در صنعت ارزهای دیجیتال، محبوبیت این ارزها را افزایش می‌دهند.

۱۰. پیشرفت مستمر

جدیدترین پیشرفت‌ها در این حوزه نشان می‌دهد که فناوری ارزهای دیجیتال با وجود نوآوری‌های تازه‌ای که هر روز به این صنعت تزریق می‌شوند، در حال تبدیل شدن به یک فناوری چند منظوره هستند. برای مثال اخیرا برنامه‌نویسان بیت کوین شبکه لایتنینگ را به عنوان یک ویژگی برای حل مساله مقیاس‌پذیری معرفی کردند. تاثیر ریپل این خواهد بود که پروژه‌های جدید زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال بر اساس این فناوری برای حل مساله مقیاس‌پذیری ایجاد شده و در مقابل، فرصت‌های سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابند.

نظر شما درباره سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال چیست؟ شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید. در صورتی که قصد ورود به حوزه ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این صنعت یا خرید و فروش رمز ارزها را دارید، می‌توانید از سرویس خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.