وبلاگ

/

/

همه چیز درباره هدرا هش گراف ؛ آیا امیدی به کوین HBAR است؟

همه چیز درباره هدرا هش گراف ؛ آیا امیدی به کوین HBAR است؟

۱۵ تیر ۱۴۰۲

ارز هدرا هش گراف: شبکه هدرا هش، یک پروتکل بلاکچین با توکن HBAR است. پروژه HBAR ادعا می‌کند با رفع مشکلات موجود در بلاک چین‌ها، وارد میدان شده است. این رمزارز با ارائه سرویس DEX (دیتابیس بدون واسطه)، سرعت و امنیت بالا را فراهم می‌کند. همچنین کارمزدهای پایین‌تری نسبت به رقبا دارد.

شبکه‌ هدرا هش، یک شبکه توزیع‌شده با سرویس‌دهی است که توسط شرکت هدرا هش لبز (Hashgraph) راه‌اندازی شده است. این شبکه بر روی تکنولوژی هش‌گراف استوار است تا تراکنش‌ها را با سرعتی بیش از سیستم‌های مانند بیت‌کوین پردازش کند. به‌همین دلیل انتظار می‌رود HBAR آینده‌ای درخشان داشته باشد و مشتاقانه به عملکرد شبکه اصلی نگاه می‌شود. مقوله پرداخت ارزی و خرید و فروش ارز دیجیتال علیرغم پیشرفت‌های بسیاری هنوز هم دچار چالش‌های زیادی است؛ پروتکل ارز هدرا هش گراف ادعا می کند که تا حد بسیاری توانسته بر این مشکلات غلبه کند.

ارز هدرا هش گراف

ارز هدرا هش گراف چیست ؟

هدرا هش، یک فناوری دفتر کل (DLT) غیر متمرکز است که یک طرح جدید از توافق مجزا را ارائه می دهد. این پروتکل یک زیرساختار سریع، ایمن و عادلانه فراهم می کند برای اجرای برنامه های غیر متمرکز یا DApps.

توکن الگوریتمی آن ، HBAR نقشهای دوگانه دارد:

• سوخت ارائه خدمات هدرا مثل قراردادهای هوشمند ، ذخیره سازی فایل و معاملات
• امنیت شبکه توسط امضاءهای HBAR برای حفظ یکپارچگی سیستم عامل

هدرا هش گراف در واقع یک blockchainنیست، بلکه یک پروتکل منحصر به فرد است که بر پایه الگوریتم هش گراف عمل می کند. این یک ساختار گرافیکی است که سرعت تائید تراکنش ها با افزودن تراکنش بیشتر افزایش می یابد. سرعت تا به حال ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه است.

تاریخچه و تیم توسعه دهنده ارز هدرا هش گراف

هدرا هش گراف توسط دو نفر تاسیس شد: دکتر لیمون بیرد و منس هرمون. لیمون بیرد، یک محقق کامپیوتر و خالق الگوریتم هش گراف می باشد. او قبل از تاسیس هدرا در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر و امنیت بیش از یک دهه تجربه داشت. منس هارمون، مدیر عامل هدرا هش گراف است که حدود دو دهه تجربه مدیریت در شرکت‌های فناوری دارد.

لیمون بیرد و منس هرمون هر دو بنیان‌گذار و مدیران اجرایی شرکت سویرلدز هستند که یک پلتفرم برای ساخت DApp هاست. تیم رهبری هدرا شامل بیش از 10 نفر است که برخی از آنها مسئولیت‌های اجرایی در شرکت‌های فناوری داشته و تجربیات مختلفی دارند. در مجموع، ترکیب دانش فنی و تجربیات مدیریتی اعضای تیم رهبری، زمینه‌ای مساعد برای تاسیس و موفقیت پروژه هدرا هش گراف فراهم کرده است.7

عملکرد ارز هدرا هش گراف

وضعیت عملکرد ارز Hedera Hash Graph

 

هدرا هش گراف برای رسیدن به توافق در مورد تراکنش‌ها از الگوریتمی به نام هش گراف استفاده می‌کند. به جای استخراج مانند بیتکوین ، از گاسیپ (Gossip) نودهای هش گراف (مخابرات کلمه به کلمه) استفاده می‌کند. هر نود گاسیپ اطلاعاتی در مورد دو هش قبلی و تراکنش‌های جدید را شامل می‌شود . سپس این اطلاعات را به نودهای مجاور به‌طور تصادفی ارسال می‌کند.

نودهای مجاور اطلاعات جدید را با اطلاعات دریافتی از نودهای قبلی ترکیب کرده و مجموعه‌ای از اطلاعات را ایجاد می‌کنند. این فرآیند تا زمانی که تمام نودها اطلاعات یکسانی را دریافت کنند ادامه دارد. در این صورت توافق دست‌یافته و تراکنش‌ها اجرا می‌شوند. به این ترتیب هدرا هش گراف از کنسنسی عادلانه‌تر و سریع‌تر نسبت به استخراج برخوردار است.

ویژگی های ارز هدرا هش گراف

سه ویژگی کلیدی هدرا هش گراف عبارتند از:

1) عدالت: از زمان بندی منصفانه بهره می‌گیرد که آن را از سایر الگوریتم‌ها منصفانه تر می‌سازد.

2) امنیت: از سیستم تحمل خطای بیزانس استفاده می‌کند که اجازه نمی‌دهد هیچ یک از اعضا پس از توافق مشترک آن را تغییر دهند.

3) سرعت بالا: می‌تواند بیش از صدها هزار تراکنش را پردازش و بیش از یک میلیون امضا را در هر ثانیه تایید کند.

شبکه هدرا هش‌گراف از الگوریتمی منحصربه‌فرد برای رسیدن به توافق مبتنی بر گاسیپ‌ها و هش‌گراف استفاده می‌کند که باعث می‌شود عادلانه‌تر و سریع تر از سایر بلاک چین‌ها عمل کند. این ویژگی‌های منحصربه‌فرد به هدرا هش گراف اجازه می‌دهند تا به عنوان یک زیرساخت مناسب برای برنامه‌ها و پلتفرم‌های جدید فناوری بلاک چین عمل کند.

سرویس های هدرا هش گراف

هدرا هش گراف چه سرویس هایی ارائه می دهد؟

هدرا هش گراف چندین سرویس مهم شبکه ارائه می‌دهد که عبارتند از:

1) توکن HBAR: توکن هدرا هش که قابلیت کارمزد پایین و تنظیم‌پذیری بالایی دارد.

2) قرارداد‌های هوشمند: این قراردادها برای اجرای خودکار و ساخت DApp ها استفاده می‌شود.

3) سرویس ذخیره‌سازی فایل: برای ذخیره‌سازی انواع فایل در شبکه.

4) سرویس اجماع: برای دستیابی به اجماع به سرعت و امن، که عملا به عنوان لایه‌ای برای ثبت اطلاعات مورد اطمینان عمل می‌کند.

5) بستر مرکزی: به عنوان یک سرویس ساز برای دیگر پلتفرم‌ها و شبکه‌ها که نیازمند اعتبار و کارآیی هستند، عمل می‌کند.

سرویس‌های هدرا هش گراف یک بستر مقیاس‌پذیر و کارآمد را برای پیاده‌سازی سیستم‌های بلاک‌چینی فراهم می‌کند.

کیف پول های ارز دیجیتال HBAR

پس از خرید ارز دیجیتال هدرا هش گراف ، می‌توانید از کیف‌پول‌های مختلف برای نگهداری آن استفاده کنید. این انواع کیف‌پول عبارتند از:

  • کیف پول‌های آنلاین

کیف پول های انلاین که روی یک سرور اجرا می‌شوند و از هر جا در دسترس هستند. اما کلیدهای خصوصی شما روی اینترنت ذخیره می‌شود که امنیت را تحت تاثیر قرار می‌دهد
مانند: Nano NEM ، Coinbase و .Coinapult

  • کیف‌پول‌های موبایلی

دسترسی به این نوع از کیف پول بسیار راحت است و تقریباً همواره همراه شماست مانند:
Nano NEM ، Coinbank و Coinbase.

  • کیف‌پول‌های دسکتاپی

که تنها در کامپیوتر شما قابل دسترس هستند، امن تر از انواع آنلاین هستند.مانند:
BitPanda ، Electrum-BCD .

در کل، هرکدام از کیف پول های موجود دارای نقاط قوت و ضعفی هستند و بستگی به نیاز شما دارد که از کدام کیف پول استفاده کنید.

استخراج ارز دیجیتال هدرا

آیا ارز دیجیتال HBAR قابل استخراج است؟

هدرا هش گراف قابلیت استخراج ندارد. اگر درباره ارزهای دیجیتال تحقیق کرده باشید ، متوجه شده اید که استخراج ارزهای دیجیتال معمولاً با چالش هایی همراه است . برای استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به تجهیزات پردازشی قدرتمند و منابع انرژی دارید. اما سوال اینجاست که آیا هدرا هش گراف قابلیت استخراج دارد یا خیر؟

پاسخ آن این است که هدرا هش گراف به علت الگوریتم‌هایی که استفاده می‌کند قابلیت استخراج ندارد. از این رو ، کاربران تنها راه به دست آوردن این ارز دیجیتال را خریداری آن از بازارها و صرافی‌ها می‌دانند. به عبارت دیگر ، شما نمی‌توانید هدرا هش گراف را مانند بیتکوین توسط استخراج پشتیبانی کنید . بنابراین ، اگر می‌خواهید HBAR داشته باشید ، باید آن را از یک صرافی معتبر نظیر کافه ارز بر اساس قیمت بازار خریداری کنید.

نتیجه گیری 

تصمیمات سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال معمولا پرریسک هستند. با این حال، هدرا هش یک ارز نوظهور است که به طور فزاینده ای در حال پیشرفت است و ممکن است فرصت هایی برای سرمایه گذاران ایجاد کند. نکات برجسته ای که میتوان از تحلیل هدرا هش گرفت:

  •  هدرا هش به عنوان یک ارز مبتنی بر توکن ، بستر همکاری برای ایجاد برنامه ها و اپلیکیشن هایی را فراهم میکند که بر روی این شبکه اجرا می شوند. شبکه های بلاکچین آینده
  •  منابع مالی زیادی در حال جذب شدن به این ارز است. دارایی های تحت مدیریت هدرا هش از 1.7 میلیارد دلار فراتر رفته است.
  •  اعتبار سنجی بالایی دارد با حمایت از شرکت ها و سرمایه گذاران بزرگ. پتانسیل بازاریابی بالا
  •  به عنوان یک ارز جایگزین، احتمال افزایش ارزش در طولانی مدت وجود دارد – هرچند بسیار سخت پیش بینی می شود.

در کل ، هدرا هش ارز ریسکی است که می تواند فرصت های سودآوری برای سرمایه گذاران ایجاد کند، اما باید به طور عاقلانه‌ای مدیریت شود.

 

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

مهران رباطی نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *