هرچه ارزهای رمزپایه پذیرش گسترده تری پیدا می کنند و جهان به صورت غیر متمرکز تر می شود، حریم شخصی فرد به شدت به خطر می افتد. blockchain مانند یک دفترچه باز عمل می کند. هر معامله ای که کاربر انجام داده است را می توان در آن پیگیری کرد. اگرچه این امر به معنای کاهش فساد و اقدامات مخرب است، اما حریم خصوصی را به خطر می اندازد. بسیاری از سکه ها ارائه شده اند که به کاربران خود رازداری کامل را ارائه می دهند. پرچمداران ژانر سکه حریم خصوصی، ZCash ،Monero، و Dash هستند. ZCash یک پروژه شبکه پرداخت مبتنی بر فناوری blockchain است. دارای ارز رمزنگاری ZEC و کد منبع آزاد است. انگیزه ایجاد این سکه تمایل به ایجاد ارز رمزنگاری خصوصی بود. Zcash با هدف بهبود حریم خصوصی در جهان cryptocurrency ایجاد شده است. برای آشنایی بیشتر با Zcash با کافه ارز همراه باشید.


Zcash چیست؟ 

Zcash یک رمزنگاری است که به عنوان ارز مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف چیزی مانند Ethereum که برای فعال کردن قراردادهای هوشمند، یا قراردادهای خودکار طراحی شده است که برنامه های غیر متمرکز را در اختیار شما قرار می دهد. Zcash را می توان به عنوان یک مدافع بیت کوین تصور کرد، اگرچه مطمئناً Zcash از بیت کوین بسیار کمتر شناخته شده است. ویژگی اصلی ZEC که از ارزهایی مانند Bitcoin و Litecoin جدا می شود این است که ZEC دارای ویژگی ای است که تقریباً آن را منحصر به فرد می کند: یک کاربر Zcash می تواند یک “معامله محافظت شده” را ارسال کند. یک معامله محافظت شده ناشناس است و روشی که یک معامله معمولی در آن وجود دارد ثبت نمی شود.

سکه های حریم خصوصی دیگری نیز در بازار وجود دارد. مانند مونرو، که 100٪ از کل معاملات آن ناشناس است. با این حال، ویژگی که Zcash را جالب می کند این است که می توانید انتخاب کنید که آیا یک معامله عادی یا یک معامله ناشناس ارسال کنید. این با استفاده از فناوری شناخته شده به عنوان zk-SNARK حاصل می شود. یک zk-SNARK شامل ریاضیات بسیار پیچیده ای است، اما می توانیم آنرا ساده کنیم: روشی برای شخص که ثابت کند Zcash مورد نظر خود را دارد، بدون آنکه مشخص کند واقعاً چه مقدار دارد. امید جامعه Zcash این است که با انجام نشدن کلیه معاملات ناشناس و با استفاده از راهی برای ناشناس ماندن معامله، سکه می تواند در سمت خوبی از تنظیم کننده بماند، که عموماً 100٪ رمزهای ناشناس را دوست ندارند از آنجا که می تواند فعالیت های غیرقانونی را فعال کند.


تاریخچه Zcash

Zcash در سال 2013 ایجاد شد و در ابتدا با نام Zerocoin شناخته می شد. در ابتدا، ایده این بود که ویژگی حریم خصوصی Zcash را در بیت کوین بگنجانیم، با این حال، جامعه بیت کوین تغییرات پیشنهادی را رد کرد. از آنجا که هنوز تمایل شدیدی به فناوری حریم خصوصی وجود داشت، حتی اگر نمی توانست با بیت کوین ادغام شود، ارز Zcash ایجاد شد و این پروژه خود را تحت رهبری مدیرعامل Zooko Wilcox مونتاژ کرد. Zcash تا حدی با کد بیت کوین ساخته شده است و شباهت های زیادی با بیت کوین مانند اثبات مکانیسم اجماع کار برای اعتبار معاملات دارد. مانند بیت کوین، تمام کد های ZEC منبع باز است که مشارکت حداکثری جامعه در جهت بهبود Zcash را تضمین می کند.


Zcash

معدن Zcash چیست؟

درست مانند بیت کوین، ZEC برای تأمین امنیت شبکه از Proof of Mining Working استفاده می کند. با این حال، در حالی که بیت کوین از یک الگوریتم SHA-256 استفاده می کند، ZEC از چیزهای مختلفی استفاده می کند، الگوریتم Equihash، برخلاف بیت کوین که در آن معدنچیان ASIC (دستگاههای معدنی تخصصی، گران و قدرتمند) غالب هستند، الگوریتم Equihash تلاش می کند تا از معادن با ASIC جلوگیری کند. این کار را با ساختن ظرفیت معدن کاری می کند تا محصول محاسبات RAM (حافظه رایانه ای) باشد نه قدرت محاسباتی. با توجه به هزینه افزایش ظرفیت RAM، تیم Zcash معتقد است که : “بعید نیست کسی بتواند سخت افزارهای سفارشی مقرون به صرفه (ASIC) را برای استخراج معادن در آینده ای قابل پیش بینی بسازد.”


بنیاد ZEC

بنیاد Zcash از نظر بی نظیری بی نظیر است. زیرا در واقع یک شرکت انتفاعی نیست، همانطور که در فضای رمزنگاری معمولی است. در عوض، بنیاد Zcash یک موسسه خیریه عمومی است که در چندین زمینه مهم متمرکز است.

  • محصولات نوآورانه: بنیاد Zcash همواره به دنبال راه هایی برای بهبود پروتکل ZEC است. این می تواند از طریق توسعه اصلی به blockchain و همچنین تلفیق فناوری هایی باشد که قبلاً برای سایر پروژه های blockchain توسعه یافته اند.
  • حریم خصوصی: بنیاد Zcash به حفظ حریم خصوصی و لزوم محافظت از خود در برابر نظارت های ناعادلانه اعتقاد دارد. بازپرداخت های زیادی در برابر ارزهای رمزنگاری شده خصوصی وجود دارد و در عین حال پول نقد نیز خصوصی است. مردم باید راهی برای معامله داشته باشند بدون اینکه جزئیات معاملات مالی خود را به اشتراک بگذارند.
  • عدم تمرکز: بنیاد ZEC همواره به دنبال عدم تمرکز بیشتر شبکه ZEC است. تا بتوان آن را توسط هیچ یک از افراد یا نهاد ها کنترل نکرد.

نحوه خرید ZEC

سریعترین راه برای خرید Zcash، تجارت رمزنگاری دیگر برای آن است. اگر قبلاً در بورس ثبت نام نکرده اید، گزینه عالی استفاده از کافه ارز است. با استفاده از کافه ارز، می توانید مقادیر زیادی ارز رمزنگاری مشهور را تجارت کنید.


Zcash

Zcash را با فیات (USD ،EUR و غیره) خریداری کنید

گزینه دیگر خرید مستقیم Zcash با fiat است. یک جفت ارز مبادله مختلف cryptocurrency وجود دارد که به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید. Coinbase یکی از گزینه های پرطرفدار است و به معامله گران از هر منطقه به جز انگلیس اجازه می دهد تا Zcash را خریداری کنند. Kraken همچنین به معامله گران و سرمایه گذاران خود اجازه می دهد Zcash را خریداری کنند. در حالی که Kraken امکان انتقال حساب بانکی را فراهم می کند، آنها از کارت های بدهی پشتیبانی نمی کنند.  Binance US همچنین از ZEC پشتیبانی می کند. شما می توانید با استفاده از یک نقل و انتقال بانکی یا کارت بدهی، با استفاده از دلار در سکوی خود خریداری کنید.


کیف پول Zcash

چند روش وجود دارد که می توانید ZEC خود را پس از خرید آن ذخیره کنید. یک گزینه کیف پول رسمی Zcash است که رایگان است و در اینجا قابل بارگیری است. مشکل کیف پول Zcash این است که فقط با Zcash کار می کند. اگر می خواهید ارزهای رمزپایه دیگری را ذخیره کنید، باید چندین کیف پول را بارگیری کنید.


در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *